Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • czyzyk64
    Elegance
    • 2008
    • 866

    jak myslicie, olej szybciej traci swoje właściwości jak jadę po autostradach , czy szybciej traci gdy jeżdzone jest po mieście. ja własnie wróciłem z dalszego wyjadu i po autostradach zrobilem prawie 6.000 km , Miałem zalanego Fuchsa 5w40 xtl, ale teraz cos tak jego odgłos juz mi sie nie podoba, po odpaleniu jest dość głosny. Dzisiaj zalalem amsoila 5w40 afl i jestem ciekam jak na nim bedzie chodził.

    Komentarz

    • Pidziek
      RS
      • 2011
      • 1845

      Szybciej olej pda po krótkich odcinkach , szarpanych interwiałach niż po jeździ autostradą ale jak jedziesz z kolei z pedałem w podłodze to również jest dla oleju szaanie trudne warunki
      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz

      • piramida
        RS
        • 2009
        • 12222
        • Superb III (3V3)

        Ant, no mogłeś, ja w lecie nie zakładam dolnej osłony silnika a temp oscyluje w okolicach 90stopni nawet jak ją przegonie po obwodnicy więc dodatkowe chłodzenie zdaje egzamin.
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz

        • Orbit
          Rider
          • 2010
          • 486

          czyżby Amsoil dogadał się z GM i maja aprobatę DEXOS2 ? czyli także dla opla ?
          Ciekawostka, na stronie Amsoil oryginalnej nic o tym nie wiadomo , jutro dzwonie do pana Amsoila



          Obecnie mam Rodzine z USA u siebie szwagier od czasu gdy mu poleciłem ten olej , leje go do Swojego MERCA .. chłop zna się na mechanice ... dzisiaj w czasie rozmowy , powiedział ze jak 30 lat zmienia olej w swoich autach , to tylko Amsoil po przejechaniu 15,000 mil . trzyma fason .... stwierdził cytuje "" nie ma bata , abym w najbliższej przyszłości zmienił markę oleju i filtrów ""
          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

          Komentarz

          • PAOLO ESCO
            RS
            • 2009
            • 6626
            • Volkswagen
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Zamieszczone przez Orbit
            czyżby Amsoil dogadał się z GM i maja aprobatę DEXOS2 ?
            nie ma oficjalnej aprobaty GM. Amsoil tylko rekomenduje, że w/w olej spełnia dane aprobaty. W przypadku awarii silnika będącego na gwarancji odpowiednie ASO wyjaśni Tobie tą "subtelną" różnicę :diabelski_usmiech ... :lol:

            Zamieszczone przez Orbit
            nie ma bata
            jest :wink:
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz

            • Pidziek
              RS
              • 2011
              • 1845

              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              nie ma oficjalnej aprobaty GM. Amsoil tylko rekomenduje, że w/w olej spełnia dane aprobaty. W przypadku awarii silnika będącego na gwarancji odpowiednie ASO wyjaśni Tobie tą "subtelną" różnicę ...

              Tylko jak ASO udowodni że winny może być olej skoro organy do tego powołane w tym rzeczoznawca i baania laboratoryjne wyjdą pozytywnie ?
              W przypadkach wysokiej klasy olejów winę ponosi zazwyczaj niedorobiona konstrukcja
              Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
              http://www.zmienolej.pl/
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

              Komentarz

              • PAOLO ESCO
                RS
                • 2009
                • 6626
                • Volkswagen
                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                Zamieszczone przez Pidziek
                Tylko jak ASO udowodni że winny może być olej skoro organy do tego powołane w tym rzeczoznawca i baania laboratoryjne wyjdą pozytywnie ?
                :lol: a kto się w to będzie bawił? ASO? ASO sprawdzi, że olej nie posiada oficjalnej aprobaty i podziękuje delikwentowi za "współpracę" :? Koniec i kropka. Wszelkie inne interpretacje to zwykłe nadużycie...Amsoil jedynie "deklaruje"... ale jak może deklarować COŚ o czym nie ma pojęcia? ...itd. Wyjaśnię to wieczorem bo wracam z poligonu to w temacie Amsoila skrobnę pewną wypowiedź ...
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz

                • daneczek76
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2006
                  • 3642
                  • Toyota

                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Jak obstawiacie co jest nośnikiem w AFL (i nie tylko) ? I skąd te dobre wyniki Amsoila
                  czekam na odp. co tam siedzi.
                  i inne newsy na temat Amsoil.
                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                  Komentarz

                  • Orbit
                    Rider
                    • 2010
                    • 486

                    tez czekam,
                    Szykuje mi się zmiana Łoleju ""NA ZIMOWY "" i nie wiem lać Amsoil czy tez coś lżejszego na zimowe wieczory szczerze powiem ze silnik nadal chodzi ładnie , chociaż już powoli czuje w kościach ze nadchodzi TEN DZIEŃ !

                    Dzwoniłem do pana Amsoila , powiedział cytuje ..
                    DOSTAŁEM NOWA PARTIE AMSOILA AFL .. w dokumentach w śród aprobat widnieje także DEXOS2 .

                    Na oficialnej stronie Dexos2 niema Amsoila ale ostatnia aktualizacja to 06,2012 ,,,, na stronie Amsoil także nie widzę wzmianki ... no ale ... Dokument to dokument
                    1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                    Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                    Komentarz

                    • Ant
                      Ambiente
                      • 2010
                      • 129

                      Zamieszczone przez piramida
                      Ant, no mogłeś, ja w lecie nie zakładam dolnej osłony silnika a temp oscyluje w okolicach 90stopni nawet jak ją przegonie po obwodnicy więc dodatkowe chłodzenie zdaje egzamin.
                      A patrzyłeś jaką masz temperaturę z założoną osłoną? Tzn. ile stopni wyższa przy takiej samej jeździe?
                      RS
                      pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz

                      • daneczek76
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 3642
                        • Toyota

                        Orbit, może jakiś skan da rade tego Dokumentu? zobaczymy czy to deklaracja czy aprobata.
                        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                        Komentarz

                        • Orbit
                          Rider
                          • 2010
                          • 486

                          Zamieszczone przez daneczek76
                          Orbit, może jakiś skan da rade tego Dokumentu? zobaczymy czy to deklaracja czy aprobata.
                          zapytam się pana Amsoila , o owy dokument przy zakupie
                          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                          Komentarz

                          • piramida
                            RS
                            • 2009
                            • 12222
                            • Superb III (3V3)

                            Zamieszczone przez Ant
                            Zamieszczone przez piramida
                            Ant, no mogłeś, ja w lecie nie zakładam dolnej osłony silnika a temp oscyluje w okolicach 90stopni nawet jak ją przegonie po obwodnicy więc dodatkowe chłodzenie zdaje egzamin.
                            A patrzyłeś jaką masz temperaturę z założoną osłoną? Tzn. ile stopni wyższa przy takiej samej jeździe?
                            niestety nie patrzyłem bo taki patent stosuję już od dawna i nie mam porównania, w okresie zimowym zakładam osłonę i jak jest ciepło na zewnątrz to wtedy wydaję mi się że olej sie szybciej zagrzewa, w lecie nie jeździłem z dolna osłoną.
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz

                            • urbi_spod
                              Classic
                              • 2012
                              • 17

                              Witam wszystkich, jestem nowy na forum

                              Chociaż nie mam już skody teraz w rodzinie zostało Galaxy 1,9TDI oraz E46 320dCR licze na waszą pomoc.
                              Olej do 320d właściwie wybrałem DIESEL SYNTHOIL 5W-40 (bo amsoil afl z tego co widze to chyba nie najlepsze rozwiązanie na zime)
                              Przeglądam od jakiegoś czasu wątek olejowy i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
                              Który dodatek do oleju jest waszym zdaniem najskuteczniejszy:
                              -WS2
                              -ceratec
                              -xado rewitalizant ( czy w tym co piszą na stronie o remoncie odnawiającym silnik jest chociaż trochę prawdy)

                              Pozdrawiam

                              Komentarz

                              • Nexus6
                                RS
                                S_OCP Member
                                • 2004
                                • 4847
                                • Volkswagen

                                urbi_spod, do 320d czyli M47 lub M47N -> http://www.millersoils.pl/produkty/p...kowe/xfs-0w40/

                                uzywam tego w moim E87 i spisuje sie lepiej niz dobrze
                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6626
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez urbi_spod
                                  amsoil afl z tego co widze to chyba nie najlepsze rozwiązanie na zime
                                  :roll: ... skąd takie wnioski? Akurat to jeden z tych olejów które możesz spokojnie zalać z myślą o zimie.

                                  Zamieszczone przez daneczek76
                                  inne newsy na temat Amsoil.
                                  spokojnie nie ma co szukać "taniej"sensacji...dajcie odpocząć, dopiero wróciłem z poligonu, nie wszystko na raz.

                                  Zatwierdzony & spełnia normy VW

                                  Oleje VW 505.01 oficjalnie zaaprobowane, vs oleje VW 505.01 nie zaaprobowane, ale producent wtierdzi, że "spełniają lub przekraczają" 505,01, rozróżnienie to może stanowić trudność dla przeciętnego właściciela TDI.

                                  Pierwszy i największy problem, kiedy próbuje odróżnić się oleje ze specyfikacją VW 505.01, które są zatwierdzone i takie, które nie są dopuszczone, ale "twierdzą, że spełniają lub przekraczają 505,01" jest to, że nie ma sposobu, by przeciętny konsument wiedział to, patrząc na olej butelki, ponieważ ... język który stosują producenci i który pojawia się na opakowaniach jako "VW 505.01 zatwierdzony" i "nie zatwierdzony”, ale producenci twierdzą, że spełniają lub przekraczają 505,01 oleju kontenerów jest identyczny.

                                  Przykłady tego widać, porównując język używany przez trzy oleje, które nie posiadają oficjalnej aprobaty VW 505.01:
                                  • Schaeffers 9000 - "spełnia 505,01 ..."
                                  • Bardahl XTC - "spełniają lub przekraczają 505,01 ..."
                                  • Amsoil AFL Europejskiej Formula - "spełniać a nawet przywyższa 505,01 ..."

                                  Co ciekawe, błąd nie leży po stronie Volkswagena. Po udzielania homologacji VW wyraźnie wnioskuje o zatwierdzenie.

                                  Więc jak, ktoś ma się dowiedzieć, czy dany olej VW 505.01 zatwierdzony lub jeżeli producent twierdzi, że spełnia lub przekracza 505,01?

                                  Najprostszym sposobem potwierdzania VW 505.01 homologacji, aby wyświetlić aktualną listę oficjalnie zaaprobowanych olejów ze specyfikacją VW 505.01

                                  Potencjalnie najmniej wiarygodną metodą potwierdzenia VW 505.01 homologacji (lub zatwierdzenia oleju do innych specyfikacji VW ), jest żądanie, aby zobaczyć dane o produkcie, który wyraźnie stanowi, że produkt został zatwierdzony w specyfikacji VW 505.01. To nie może być w 100% wiarygodne, ponieważ ten dokument jest wytwarzany przez producenta oleju - nie przez VW!


                                  W celu ograniczenia liczby producentów, którzy twierdzą, że ich produkt spełnia specyfikacji OEM VW, VW wykonuje "Black Box" badania podczas każdego procesu homologacji, co oznacza, że te testy i pass / fail limity dla nich nie są przekazywane osobom trzecim!!! Badania te są wykonywane jedynie przez VW w Wolfburg, Niemcy tak, że VW osobiście bierze na siebie potwierdzenie jakości olejów, którym nadał oficjalne specyfikacje i je zaaprobował.

                                  Ponieważ badania "Black Box" nie są ujawniane, to jest praktycznie niemożliwe, by Bardahl, Amsoil i Schaeffers powoływali się i pisali, że ich produkty spełniają specyfikację 505.01 czy też specyfikację VW 504.00/507.00


                                  Nie oznacza to, że Schaeffers, Bardahl i produktów Amsoil nie są lepsze od niektórych olejów ze specyfikacją VW 505.01 - ale oznacza to, że VW nie przetestowała tych olejów aby zapewnić, że są one zgodne ze specyfikacją 505,01. Oznacza to również, że w przypadku zastosowania w/w olejów użytkownik nie ma prawa domagać się roszczeń w ramach gwarancji, gdyż gwarancja VW nie obejmuje roszczenia w przypadku zastosowania oleju nie zaaprobowanego oficjalnie przez VW – w tym przypadku Bardahl XTC, Amsoil AFL lub Schaeffers 9000.

                                  Niestety, niektórzy producenci olejów uciekają się do używania mądrych terminów marketingowych, takich jak, "spełnia", "przekracza" na etykietach swoich produktów. Te warunki sprawiać wrażenie, że ich produkty zgody ze specyfikacjami VW i zostały przetestowane przez VW.

                                  Czy naprawdę jakieś różnice pomiędzy VW zatwierdzone i "spełnia" lub "przekracza" oleje? Tylko VW kontroluje badania i tylko VW może dostarczyć odpowiedzi.

                                  Jeśli używany był zaaprobowany oficjalnie a powód awarii silnika mógł być związany z olejem, VW nie może uchylić się od gwarancja na rzecz użytkownika.
                                  Jednakże, używając w trakcie gwarancji niezaaprobowanego przez VW oleju, użytkownik przenosi na siebie winę a nie producent a tym samym znajduje się między młotem a kowadłem ...
                                  W USA istnieją przepisy (ustawa Magnusson-Mass), które działają przeciwko producentów samochodów odmawiającym udzielenia naprawy w ramach gwarancji, jeśli nie używany był na przykład olej ze specyfikacją VW. Podobnie jak Ford nie może powiedzieć, że można używać tylko oleju Motorcraft , VW nie może powiedzieć, że można używać tylko Castrol lub Motul. VW może określać jedynie, że ich pojazdy powinny stosować oleju, który spełnia olej ze specyfikacją 505,01 (504.00/507.00 itd…)
                                  Prawo idzie jeszcze dalej.
                                  Gwarancji nie można zaprzeczyć, tylko dlatego, że olej nie został zmieniony w zalecanych odstępach czasu albo dlatego, że nie spełnia specyfikacji 505,01. VW musi udowodnić, że niepowodzenie było spowodowane przez olej (testy laboratoryjne), zanim będzie mogły odmówić reklamacji. VW może w każdej chwili podać wymogi danemu producentowi oleju tak by mógł on je spełnić w celu uzyskania specyfikacji – to nie jest tajemnicą.
                                  Między innymi specyfikacja określa minimalne wymagania dotyczące formulacji oleju. Producent oleju lub niezależne laboratorium może sprawdzać, czy olej spełnia wymogi specyfikacji, oparte na znanych standardach testowania.
                                  W ten sposób każda firma może powiedzieć, że dany olej spełnia ich specyfikację, czy nie, ale i tak bez badań VW wg. "Black Box" będzie to nadal olej nie zaaprobowany.

                                  itd... ad: idę spać bo padam na "pysk"

                                  [ Dodano: Czw 27 Wrz, 12 22:45 ]
                                  Zamieszczone przez Orbit
                                  w śród aprobat widnieje także DEXOS2
                                  lepiej by brzmiało " w śród deklaracji producenta widnieje także DEXOS2" ... :chytry
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • urbi_spod
                                    Classic
                                    • 2012
                                    • 17

                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    urbi_spod napisał/a:
                                    amsoil afl z tego co widze to chyba nie najlepsze rozwiązanie na zime

                                    ... skąd takie wnioski? Akurat to jeden z tych olejów które możesz spokojnie zalać z myślą o zimie.
                                    Nie martwie się o zimny rozruch tylko zrozumiałem z poprzednich wypowiedzi, że ten olej wolniej się nagrzewa a ja przez 5 dni w tygodniu jeżdze praktycznie tylko po mieście.
                                    Ale jeśli nie stanowi to problemu to może sie zdecyduje na amsa bo widze same pozytywne opinie.

                                    Zamieszczone przez Nexus6
                                    do 320d czyli M47 lub M47N -> http://www.millersoils.pl...ikowe/xfs-0w40/

                                    uzywam tego w moim E87 i spisuje sie lepiej niz dobrze
                                    Myślałem raczej o oleju 5w-40,
                                    obecnie mobil new life 0w-40 po 10tys/km dolałem w sumie ponad litr

                                    Panowie a co z jeśli chodzi o dodatki?

                                    Komentarz

                                    • Roxbox99
                                      Classic
                                      • 2011
                                      • 19

                                      Czytam i czytam ten topik i tak nic nie wiem Kupiłem auto w którym od nowości (chyba) byl lany Castrol SLX i ja też na taki wymieniłem. Teraz zbliża mi się wymiana i myślę żeby wlać inny (koszty) ale nie bardzo wiem jaki możecie mi coś podpowiedzieć ?

                                      Komentarz

                                      • loru
                                        RS
                                        S_OCP Member
                                        • 2007
                                        • 4286
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        Zamieszczone przez Roxbox99
                                        możecie mi coś podpowiedzieć ?

                                        lub

                                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                        Komentarz

                                        • Roxbox99
                                          Classic
                                          • 2011
                                          • 19

                                          1 . " Nie używać w samochodach z filtrem cząstek stałych (DPF)." więc odpada
                                          2. A dlaczego 5w40

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            Roxbox99, możesz zakupić 5W30, ja jeżdżę na 5W40 :wink:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • Roxbox99
                                              Classic
                                              • 2011
                                              • 19

                                              Zamieszczone przez piramida
                                              Roxbox99, możesz zakupić 5W30, ja jeżdżę na 5W40 :wink:
                                              Spoko tak się pytam, w sumie to nie bardzo widzę różnice a może się mylę. Mam 172000 tys. najechane .

                                              Komentarz

                                              • piramida
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 12222
                                                • Superb III (3V3)

                                                Zamieszczone przez Roxbox99
                                                Zamieszczone przez piramida
                                                Roxbox99, możesz zakupić 5W30, ja jeżdżę na 5W40 :wink:
                                                Spoko tak się pytam, w sumie to nie bardzo widzę różnice a może się mylę. Mam 172000 tys. najechane .
                                                na zimę lepiej zalać 5W30, na lato jak szybko jeździsz to 5W40
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz

                                                • pacocases
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 576
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                  piramida, a jak przebieg roczny jest na tyle mały że wymiana wypada raz w roku i do tego w zimie to "Gulczas jak myślisz" ?
                                                  pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                  Komentarz

                                                  • PAOLO ESCO
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 6626
                                                    • Volkswagen
                                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                    Zamieszczone przez pacocases
                                                    wymiana wypada raz w roku i do tego w zimie to "Gulczas jak myślisz" ?
                                                    to zawsze zmieniamy na świeży olej PRZED zimą a NIGDY po.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...