Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Z tego co pamiętam to Eurol robi oleje dla Xado oczywiście z Revitalizantami Xado.
    Silnik smaruje dobry HC & AR9100

    Komentarz


    • andrzej1962 - nie załapałeś żartu
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
        Z tego co pamiętam to Eurol robi oleje dla Xado oczywiście z Revitalizantami Xado.
        I tak jest, oprócz tego jeszcze dla RUS NGN. To Xado było kiedyś badane: XADO Atomic oil 504 507 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
        Noack jak na tę grupę jest naprawdę dobry...ale reszta parametrów już pasuje do tego: Eurol Syntence 5W-30 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей. a ten olej kosztuje już sporo mniej, choć bazy HC.

        A ze Specolem....hmm oni tam mają niezły....bałagan w normach....i najlpiej prostować to u źródła albo u dobrze poinformowanych dealerów. Po co 0w40, nie lepiej 0w30?


        Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

        Komentarz


        • Właśnie ostatnio też wyczytałem że silniki z serwisem qg0 (moje ATD) niby nie mogą być serwisowane olejem 506.01 i dlatego nie zdecydowałem się na specola 0w40 i poszedłem w stronę 0w30 z 507.00.

          Komentarz


          • U mnie w silniku (AMF BAY) Volkswagen zaleca 5w40 (i tak się trzymam tej 40) 505.01 i nic innego ,ale to były zalecenia sprzed 12 lat tyle ma moje auto.
            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis


              A ze Specolem....hmm oni tam mają niezły....bałagan w normach....i najlpiej prostować to u źródła albo u dobrze poinformowanych dealerów. Po co 0w40, nie lepiej 0w30?

              Volkswagen zaleca 5w40 (i tak się trzymam tej 40) 505.01 i nic innego
              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                Volkswagen zaleca 5w40 (i tak się trzymam tej 40) 505.01 i nic innego
                W książce od ibizy np. jest tylko norma, lepkość sam sobie dobierasz.
                Załączone pliki

                Komentarz


                • W Etce znajdują się 3 lepkości z normami do tego silnika, podaję dla ilości 1L:

                  GVW052195M2 - 5w30 507.00
                  G052183M2 - 0w30 506.01
                  G052167M2 - 5w40 505.01

                  Komentarz


                  • Zakręciłem się ja turbina czy na moim miejscu warto zmieniać lepkość oleju ?

                    Co z olejem Gulfa jest nie ok ,że tak mało osób leje ten olej? Mają słabe bazy ,słaby Noack czy coś jeszcze czego nie wiem ?
                    Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                    Komentarz


                    • Gulf Oil Polska |Innowacyjni od ponad 120 lat

                      A ktoś pisał że nie ok? Sprawdza się u Ciebie?

                      Komentarz


                      • U mnie się sprawdza tylko tak mało osób go leje i mało jest info na jego temat,nawet nie mogłem się dowiedzieć czegoś więcej od przedstawiciela Gulfa .Nie mam danych o Noack,nie mam danych jakie bazy są użyte a jak widzę na tym wiekszość bazuje oceniając jakość oleju.
                        Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                        Komentarz


                        • Link

                          5 min szukania, technologia HC. Noacka mało firm pokazuje, a to że mało osób go leje to akurat zaleta, nie podrabiają bo mało popularny.
                          Jak się sprawdza nie ma co kombinować, jak szukasz lepiej (drożej) tu masz spis:

                          Captcha

                          lepkości masz już podane, a z normy 507.00 masz jeszcze to:

                          Ostrzeżenie o przekierowaniu
                          Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                          Komentarz




                          • "5 min szukania, technologia HC."

                            Dzięki ogromne sprawdzałem ,ale najwyrażniej żle sprawdzałem
                            W takim razie pozostaje przy tym oleju i nie kombinuje .
                            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              Link

                              5 min szukania, technologia HC. Noacka mało firm pokazuje, a to że mało osób go leje to akurat zaleta, nie podrabiają bo mało popularny.
                              Jak się sprawdza nie ma co kombinować, jak szukasz lepiej (drożej) tu masz spis:

                              Captcha

                              lepkości masz już podane, a z normy 507.00 masz jeszcze to:

                              Ostrzeżenie o przekierowaniu

                              Tak analizując ERWIN natknąłem się na rodzynka:
                              Migros Miocar MX Syntra SAE 5W-40 50400/50700
                              To dobrze znana wszystkim firma bardzo popularna .... z reszta to jedyny taki olej o takiej lepkości z norma 504.00/507.00
                              Ale musi dobrze chronić w upały

                              Komentarz


                              • MIOCAR Motorenöl MX Syntra 5W-40 --- >ACEA A3/B4; API SN/CF; MB-Approval 229.3/ 229.5, Porsche A40, Renault RN 0700 / RN 0710, VW 502 00 / 505 00

                                Może chodziło o mMocar MX Syntra 5W-30 z VW 504../507.00
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Czyli babol. Błąd w sensie.

                                  Komentarz


                                  • cytrynowiec;n2510282]W Etce znajdują się 3 lepkości z normami do tego silnika, podaję dla ilości 1L:

                                    GVW052195M2 - 5w30 507.00
                                    G052183M2 - 0w30 506.01
                                    G052167M2 - 5w40 505.01


                                    Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę chodzi o treść uwagi ,że olejów Long Life 504.00/507.00 5w30 nie mozna stosować min w 4 i 3 cylindrowych silnikach Diesla bez DPF, Czyli jednak ta norma 507.00 nie jest odpowiednia do mojego 3 cylindrowego Diesla?
                                    Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                    Komentarz


                                    • Jeśli komuś zależy na prawie XXW40 to polecam wybierać z lepkością w 100 stopniach 12,4 cst bo 12,5 to już czterdziestka (co prawda dolna granica ale jest blisko)

                                      Norma oleju dopasowana oczywiście do silnika i osprzętu.

                                      Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                        cytrynowiec;n2510282]W Etce znajdują się 3 lepkości z normami do tego silnika, podaję dla ilości 1L:

                                        GVW052195M2 - 5w30 507.00
                                        G052183M2 - 0w30 506.01
                                        G052167M2 - 5w40 505.01


                                        Wyprowadzcie mnie z błędu jeśli się mylę chodzi o treść uwagi ,że olejów Long Life 504.00/507.00 5w30 nie mozna stosować min w 4 i 3 cylindrowych silnikach Diesla bez DPF, Czyli jednak ta norma 507.00 nie jest odpowiednia do mojego 3 cylindrowego Diesla?
                                        Skąd jest ten tekst?

                                        Komentarz


                                        • Z tego forum z pierwszej strony temat "jaki olej do TDI "zamieścił to Paulo
                                          Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                          Komentarz


                                          • PAOLO ESCO się odezwie to powie skąd to źródło. Norma 505.01 została zastąpiona 507.00. Różnica polega na tym, że ta nowsza jest do systemu Long-Life bez i z DPF- i to może tłumaczyć kwestię żółtej tabelki odnośnie maksymalnego interwału 15 kkm. Etka dla Twojego silnika pokazuje od. 2004 dla przedłużonych interwałów 507 / 506.01 , a dla stałych 505.01. W młodszych rocznikach już rozdziela z dpf 507 / bez dpf 505.01. Tu może być klucz aczkolwiek norma 507.00 zastąpiła 505.01 i jest z nią kompatybilna : Prawidłowy dobór

                                            Jednak nie rozumiem co to ma do rzeczy odnośnie oleju jaki używasz?
                                            Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                            Komentarz


                                            • Pytanie na ew. przyszłość nie na obecny olej.
                                              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                              Komentarz


                                              • Odnośnie 505.01 i 507.00 z tego co wiem teraz oba są co najwyżej mid-saps lub low-saps zależnie od producenta, kiedyś 505.01 faktycznie były to oleje full-saps ale od jakiegoś czasu się to zmieniło. Zresztą nawet można przeczytać np w olejach motul z normą 507.00 (specific 0w30 i 5w30) że mogą być używane tam gdzie wymagana jest norma 505.01, 506.01 z wyjątkiem silnika TDI V10 i r5 do jakiegoś tam rocznika.

                                                Komentarz


                                                • Jeśli już gdzieś jest wklejona ta strona to można usunąć żeby nie zaśmiecać tematu , jeśli nie to może kogoś zaciekawi?
                                                  Page not found - ATIEL
                                                  Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                                    andrzej1962 - nie załapałeś żartu
                                                    Paolo załapałem i nie mam żadnych pretensji. Zawsze z Twoich sugestii byłem zadowolony. Teraz Ci jedynie zazdroszczę, że jeszcze dysponujesz tym olejem a nasz forumowy kolega nim nie dysponował. Na alledrogo co prawda były, ale nie chciałem brać z nieznanego źródła i niewiadomą datą produkcji.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X