Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Pidziek napisał/a:
    wiec gdzie tu logika..

    Pidziek soryyy...no właśnie jej nie widzę, i zastanawiam się co ten post miał wnieść do tematu ...
    Jak to co, 8) reklamę sklepu, lokowanie produktu... k

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Pidziek
      Pacimu ?
      Już uzasadniłem: "bo nie" :twisted:
      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

      Komentarz


      • ernestowski, mógłbyś opisac jak sprawuje sie Tobie ten olej Motula X-Clean C3 5W40 , jakie róznice w stosunku do innych które miałeś zalane ?

        Komentarz


        • zak14, dzięki za wytyczne.

          czyzyk64, za wiele nie pomogę, bo do tej pory używałem tylko tego co zalewało ASO. Podobno był to Castrol Magnatec 5W40, ale z beczki, więc pewności 100% nie mam. Castrol kosztował mnie 45zł/litr. Podczas ostatniego okresu jazdy naCastrolu, musiałem dolać jeden litr oleju po 10kkm. Już troszkę mi olej puszcza sprężarka, bo zasyfiony jest cały dolot. Ze względu na koszty oleju w ASO i konieczność dokupienia dodatkowej butelki za 50zł/1l zdecydowałem się zmienić olej na Motula, bo dużo dobrych opinii wyczytałem na forach na temat tej marki. Przeglądając ofertę Motula wybrałem nie Specyfic, ale właśnie X-Clean, bo był nowszy w ofercie, tj. może lepszy. Ponadto zapłaciłem za niego tylko trochę ponad 160zł/5l, więc wyszło taniej i zostało mi troszkę na dolewki.
          Do tej pory po 12kkm wygląda na to, że powinienem dolać ok. 0,5l oleju, ale nie jestem nadgorliwy i poczekam aż poziom spadnie do min. Z hałasem to ciężko cokolwiek porównywać, bo nie pamiętam za bardzo jak ponad rok temu pracował silnik na Castrolu, ale zaraz po wymianie na Motula dało się stwierdzić dużo cichszą i bardziej miękką pracę silnika. Nie będę się wypowiadał na temat hałasowania szklanek tuż po rozruchu, bo nie wiem w co się wsłuchiwać, ot przekręcam kluczyk i silnik budzi się do życia, wrzucam 1 bieg i ruszam
          Miałem nadzieję, że na podstawie wytycznych zak14 zrobię logi takie jak on i będzie można coś porównywać, ale po przeanalizowaniu jego metodyki, wyszło mi, że jedyną pewną rzeczą są temperatury. Podobno zależność lepkości oleju od temperatury jest dość mocno nieliniowa, więc ciężko wykonać jakieś wiarygodne przeliczenia bez znajomości tej zależności. W pewnym sensie pomocne mogłoby być obserwowanie ciśnienia oleju, ale chyba nasze silniczki nie maja takiego pomiaru, a jedynie monitorują 0/1 spadek ciśnienia.

          Komentarz


          • ernestowski, dzieki za informacje, generalnie chwile po kupnie auta jezdziłem na castrolu, ale jakoś mi nie podchodził, dośc głosno chodził , więc zmieniłem na Fuchsa i tak na mim jeżdze od wymiany do wymiany, raczej jestem z niego zadowolony , do 10.000 km bardzo dobrze sie zachowuje, potem niestety jest coraz głośniej, więc zmieniam na nowy. teraz zbliża sie wymiana oleju i tak zbieram opinie , być może zmienie olej na inną marke. Bardzo dobre opinie zbiera tu na forum Amsoil jak dla mnie 5w40, może na niego sie skuszę. może ktoś podpowiedziec , czy ten Amsoil AFL jest typowo na lato , czy mozna go też spokojnie zastosować na zimę ? nie mam na szczęście DPF-a

            Komentarz


            • Zamieszczone przez czyzyk64
              czy mozna go też spokojnie zastosować na zimę ?
              na zimę też się nada.
              CCS 5314
              temp płyniecia -43
              Just a moment...
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • W takim razie , marka ustalona na zmiane , mam nadzieje , że bedzie tylko lepiej.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez ernestowski
                  wyszło mi, że jedyną pewną rzeczą są temperatury. Podobno zależność lepkości oleju od temperatury jest dość mocno nieliniowa, więc ciężko wykonać jakieś wiarygodne przeliczenia bez znajomości tej zależności.
                  Tak naprawdę to właśnie temperatura jest tą najciekawszą wartością. A co do lepkości, to tu jest kalkulator:
                  Just a moment...
                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez ernestowski
                    powinienem dolać ok. 0,5l oleju, ale nie jestem nadgorliwy i poczekam aż poziom spadnie do min.
                    głupota, wyobraź sobie że olej oprócz smarowania także chłodzi, w lato dobrym zwyczajem jest trzymać poziom 3/4 - max. Czym mniej oleju tym szybciej lecą parametry, gorsze ciśnienie itd., nadgorliwością byłoby mieć stan ponad max., co może mięc przykre skutki, podobnie jak jazda na min.
                    Konrad
                    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                    90 konny AGRessor
                    PerfectServiceBy DGW
                    WhitePride :smokedevil

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez konkon
                      głupota, wyobraź sobie że olej oprócz smarowania także chłodzi, w lato dobrym zwyczajem jest trzymać poziom 3/4 - max. Czym mniej oleju tym szybciej lecą parametry, gorsze ciśnienie itd., nadgorliwością byłoby mieć stan ponad max., co może mięc przykre skutki, podobnie jak jazda na min.
                      +1
                      Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                      Komentarz


                      • konkon, zak14, nie będę z wami dyskutował bo może i macie rację, ale czy któryś z was próbował wyczyścić bagażnik po rozlaniu się 0,5 litra oleju silnikowego? Ja czyściłem i od tamtej pory wolę od razu wylać wszystko z butelki.

                        zak14, ale ten kalkulator to chyba nie uwzględnia marki oleju, a tak jak pisałem wcześniej podobno charakterystyka temperaturowa lepkości nie jest liniowa, więc pewnie dla różnych olejów ma różny przebieg. Według mnie lepiej by było mierzyć ciśnienie bo ono jest chyba wypadkową lepkości i sprawności pompy oleju

                        czyzyk64, ja też spróbuję AMSOIL AFL 5W40 - o ile będzie gdzie kupić za <200zł/5l. Nie pili mnie bo przegląd dopiero za 3kkm czyli ok. 2 miesiące.

                        Komentarz


                        • ernestowski, a jak ci przyjdzie zapłacić za amsa powiedzmy 220-230zł to już go nie kupisz? :wink:
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • Za 200zł/5l mam oryginalny olej z ASO, który ponoć jest najlepszy :P

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ernestowski
                              Za 200zł/5l mam oryginalny olej z ASO, który ponoć jest najlepszy
                              ad: :Bojesie: :hehe to za cały komentarz...
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez ernestowski
                                Za 200zł/5l mam oryginalny olej z ASO, który ponoć jest najlepszy :P
                                -100
                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                Komentarz


                                • PAOLO ESCO, loru, znaczy nie najlepszy? Zawsze myślałem, że w ASO mają olej specjalnie opracowywany i dobrane do danego modelu samochodu. Oleje dostępne na rynku są uniwersalne. A wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. :P

                                  Komentarz


                                  • ernestowski, ASO ma olej, ktory da sie kupic najtaniej :diabelski_usmiech
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez ernestowski
                                      PAOLO ESCO, loru, znaczy nie najlepszy? Zawsze myślałem, że w ASO mają olej specjalnie opracowywany i dobrane do danego modelu samochodu. Oleje dostępne na rynku są uniwersalne. A wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. :P
                                      Przewróciłem się z krzesłem i wstać nie mogę......

                                      500 stron w dwóch tematach poszło w kanał.

                                      Zablokuj sobie ten temat, zapomnij w ogóle o tym forum i zawierz ze wszystkim ASO.
                                      Tylko nie pisz za kilka miesięcy że coś nie tak z autem a ASO chce kosmiczne pieniądze.

                                      Przecież oni wiedzą najlepiej....
                                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ernestowski
                                        Oleje dostępne na rynku są uniwersalne. A wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
                                        a spytaj się w ASO dlaczego opis oleju na butelkach Castrola jest inny w PL a inny np. w Niemczech - lubisz jak robi się z Ciebie "idiotę" :roll: pewnie nie... nikt z nas nie lubi.


                                        Zamieszczone przez soszek81
                                        Przewróciłem się z krzesłem i wstać nie mogę......
                                        chyba nie tylko Ty :wink: ręce opadają ...


                                        ---> Link ernestowski PROSZĘ - poczytaj, potem zadawaj pytania. (np dokument nr 13, 16, 18 itd...).
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Opis opisem ale zapaszek równiez inny
                                          Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                          http://www.zmienolej.pl/
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez ernestowski
                                            ten kalkulator to chyba nie uwzględnia marki oleju, a tak jak pisałem wcześniej podobno charakterystyka temperaturowa lepkości nie jest liniowa, więc pewnie dla różnych olejów ma różny przebieg
                                            Jeżeli z danych producenta konkretnego oleju wpisze do tego kalkulatora lepkość w 40 i 100 st., to uzyskasz zupełnie przyzwoitą aproksymację lepkości w przedziale powiedzmy od 0 do 130 st.

                                            Zamieszczone przez ernestowski
                                            Według mnie lepiej by było mierzyć ciśnienie bo ono jest chyba wypadkową lepkości i sprawności pompy oleju
                                            Tak ale tu też masz kruczek, bo w które miejsce się wpiąć, żeby było ok. ? W rejonie czujnika, czy bliżej końca ?
                                            Chłopaki z forum subaru doktoraty z tego zagadnienia robią...

                                            Zamieszczone przez ernestowski
                                            Za 200zł/5l mam oryginalny olej z ASO, który ponoć jest najlepszy
                                            Cenię Twoje poczucie humoru
                                            Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                            Komentarz


                                            • Cenię Twoje poczucie humoru
                                              Choć jeden zrozumiał. Reszta się nie nadaje do Loży Szyderców :P

                                              [ Dodano: Pon 09 Lip, 12 01:18 ]
                                              zak14, po przeanalizowaniu tego co napisales stwierdzam, ze masz racje iz pomiar cisninia to nienajlepszy pomysl. Co powiesz na probe opomiarowania przeplywu oleju tuz za pompa? Ciekawe czy daloby sie to zrobic jakas prosta metoda?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ernestowski
                                                Co powiesz na probe opomiarowania przeplywu oleju tuz za pompa?
                                                Do samego obserwowania zmian ciśnienia - pomysł ok.
                                                Pytanie o reprezentatywność tego punktu pozostanie otwarte. Jak powiada DGW czujnik ciśnienia jest niedaleko pompy. I podczas gdy po pałowaniu nie włącza się kontrolka ciśnienia sterowana tym czujnikiem (a więc minimalna wartość progowa jest w tym punkcie zachowana ) to na końcu układu ciśnienia już brak. Jak to interpretować - nie wiem, bo nie znam precyzyjnie układu olejowego (kanały, średnice, etc.).
                                                Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                Komentarz


                                                • tak tylko jednym zdaniem o Motulu X-Cess Clean , moim zdaniem jednak specyfik (505.01) się lepiej sprawdził dla mojego silnika. NA X-cessie po 11tys zauważyłem odczuwalnie głośniejszą pracę silnika i przy rozpędzaniu, oraz przy spadaniu z obrotów. Teraz pewnie kupię coś innego na próbę albo wrócę do specyfika.
                                                  service by Auto Tar

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez zak14
                                                    Temp. maksymalna oleju 113 st. C.
                                                    Zamieszczone przez zak14
                                                    Ano sporo, choć muszę jeszcze niedługo porównać w tym samym motorze z jego następcą.
                                                    normalna temp oleju przy normalnej jeździe, każdy inny który miałem w motorku grzał się do wyższych temp.
                                                    To jest największy + Fuchs'a
                                                    Zamieszczone przez zak14
                                                    Jeździłem trochę dziś po mieście - olej słabo zniósł wczorajszą trasę - klawiatura głośna się zrobiła, aż niemiło.
                                                    Zamieszczone przez zak14
                                                    W chwili gdy logowałem te dane osiągnąłem 10 kkm na oleju.
                                                    to też u siebie zauważyłem, szybko traci właściwości nazwijmy je "wyciszające" , taki przebieg to jego kres, u mnie z racji programu ten kres przyszedł około 2kkm wcześniej
                                                    Zamieszczone przez zak14
                                                    A na Millersa nie - bo nie :sick
                                                    a szkoda, bo obecnie mam zalanego i uważam że jest to najlepsze co zalałem do tej pory do motorka, no ale Twój wybór.
                                                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X