Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez piramida
    xtremesystems, ciekawe od kiedy LM 4600 nie spełnia norm VW? :roll:

    Ja za top teca 4600 zapłaciłem około 170zł w sklepie bez żadnych rabatów :wink:
    nie takie jak trzeba przed wycieciem dpf. a po wycieciu jest lepszy synthoil od TT

    Komentarz


    • Zamieszczone przez xtremesystems
      Zamieszczone przez piramida
      xtremesystems, ciekawe od kiedy LM 4600 nie spełnia norm VW? :roll:

      Ja za top teca 4600 zapłaciłem około 170zł w sklepie bez żadnych rabatów :wink:
      nie takie jak trzeba przed wycieciem dpf. a po wycieciu jest lepszy synthoil od TT
      to następnym razem przetestuję synthoil
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • Zamieszczone przez piramida
        Zamieszczone przez xtremesystems
        Zamieszczone przez piramida
        xtremesystems, ciekawe od kiedy LM 4600 nie spełnia norm VW? :roll:

        Ja za top teca 4600 zapłaciłem około 170zł w sklepie bez żadnych rabatów :wink:
        nie takie jak trzeba przed wycieciem dpf. a po wycieciu jest lepszy synthoil od TT
        to następnym razem przetestuję synthoil
        i nie zawracaj ludziom 4-liter !!!!
        1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
        Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

        Komentarz


        • Zamieszczone przez piramida
          Zamieszczone przez xtremesystems
          Zamieszczone przez piramida
          xtremesystems, ciekawe od kiedy LM 4600 nie spełnia norm VW? :roll:

          Ja za top teca 4600 zapłaciłem około 170zł w sklepie bez żadnych rabatów :wink:
          nie takie jak trzeba przed wycieciem dpf. a po wycieciu jest lepszy synthoil od TT
          to następnym razem przetestuję synthoil
          odważnie.. Lac do twojego silnika 0w30. Ale jak po patrzysz na dane to synthoil przy stu stopniach ma lepkości na poziomie tt. Natomiast zobacz jaka jest różnica w lepkości przy 40 stopniach. .rozruch na synthoil musi być bajeczny.

          Komentarz


          • Który z dwójki lepszy na zimę do SDI'ka:
            - MOTUL 8100 X-cess 5W-40
            - LOTOS TRAFFIC PRO 025A/B 5W-30 ?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez blackhawk
              LOTOS TRAFFIC PRO 025A/B 5W-30
              miałem "klekota" 1,9 w Felicji ...to był mułek nie do zajechania :P . Lej Tego Lotosa (parametry ma dobre Error 404 - Grupa LOTOS S.A. ) , zmieniaj filtry i ciesz się jazdą.
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Zamieszczone przez blackhawk
                LOTOS TRAFFIC PRO 025A/B 5W-30
                miałem "klekota" 1,9 w Felicji ...to był mułek nie do zajechania :P . Lej Tego Lotosa (parametry ma dobre Error 404 - Grupa LOTOS S.A. ) , zmieniaj filtry i ciesz się jazdą.
                Dzięki za pomoc, a jak w porównaniu z tym lotosem wypada LazerWay 5W-40 lub ? LazerWay G 5W -30

                Komentarz


                • Zamieszczone przez blackhawk
                  jak w porównaniu z tym lotosem wypada LazerWay 5W-40 lub ? LazerWay G 5W -30
                  LazerWay G 5W30 jest z C3 więc ma zapewne niższy poziom TBN (ale to tylko przypuszczenie, bo olej z C3 ma TBN ≥ 6)
                  CCS ma lepszy Statoil 5760 vs Lotos ma 6 240, pozostałe różnice są na tyle małe, że nie ma co sobie nimi głowy zawracać. Na papierze Lotos wcale nie ustępuje Statoilowi.
                  Kup ten, który wygodniej będzie Tobie kupić.
                  LazerWay 5W-40 dopiero na III miejscu.
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Znalazłem inną kartę oleju LazerWay G 5W-40 z czerwca 2011 tam juź CCS wynosi 6110 a nie 5760 , także blisko Lotosa. Raptem trzy miesiące różnicy a jaka zmiana, ciekawe dlaczego.

                    Komentarz


                    • cisza

                      Od środy cisza. Czyżby grypa :roll:
                      No tak, przedświąteczne zakupy :szeroki_usmiech
                      pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez pacocases
                        Od środy cisza. Czyżby grypa
                        chłopaki testują :wink:
                        ...a tak na poważnie, jak jest cisza tz, że Koledzy wiedzą co kupić, więc pewien cel tego wątku został osiągnięty
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • To może Ja się czegoś dowiem...
                          W najbliższym tygodniu oddaję do regeneracji turbosprężarkę, wymieniam intercooler i miskę olejową...
                          a skoro wymieniam już tak wiele, to muszę wlać nowy olej i powymieniać wszystkie filtry...
                          Tym bardziej, że to moja pierwsza wymiana.. Silnik ma najechane niecałe 250 tyś km,
                          krótko po odpaleniu, przez parę minut słychać taki delikatny metaliczny dźwięk...
                          Myślę sobie, że to pewnie wina oleju, bo być może nie był pewnie dość długo wymieniany..
                          Nie wiem na jakim oleju aktualnie jeżdżę, dlatego proszę Was o pomoc w dobrze

                          Komentarz


                          • PAOLO ESCO, Jutro zmieniam wreszcie olej na LM4600 i pozostałe klamotki w moim BXE (o ile dojedzie od środy wysyłana paczka z nimi :evil: )
                            Na święta szykuje się wyjazd pod holenderską granicę to będę mógł go sprawdzić w trasie. Przy rocznym trybie wymian mamy dość rzadko możliwość sami się przekonać jaki olej nam najbardziej pasuje
                            pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                            Komentarz


                            • Nie chciałem od razu zaśmiecać wątku pytaniem więc od kilku godzin wertuje temat oleju do TDI i nie mogę podjąć decyzji co warto kupić. Samochód octavia 1.9 BXE (bez DPF) z 2010r. przebieg 70 tys. 70% trasa 30% miasto, modyfikacja na 140 KM.
                              Myślałem o Milers XFE-PD ale po lekturze zastanawiam się nad Top Tec 4600 czy może coś innego?

                              Komentarz


                              • Ja się wahałem i wahałem, czytałem i czytałem i w końcu zdecydowałem się na XFE. Jako, że nie robię jakichś kolosalnych kilometrów przez cały rok to wydawało mi sie to opcją idealną. Cena przyzwoita, olej dobry (mimo, że półsyntetyk, ale myślę, że lepszy niż nie jeden pseudo "full", na których jeździ ogromna masa ludzi), aprobatę 505.01 ma także nie na innej opcji żeby się u mnie nie sprawdził. Teraz pozostaje znaleźć tylko czas na wymianę i będziemy śmigać i testować

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez marcinos
                                  Myślałem o Milers XFE-PD ale po lekturze zastanawiam się nad Top Tec 4600 czy może coś innego?
                                  wlewałem różne olej u siebie i po moich obserwacjach zostaje przy XFE-PD, też mam auto po programie.

                                  Zamieszczone przez hosee87
                                  mimo, że półsyntetyk, ale myślę, że lepszy niż nie jeden pseudo "full", na których jeździ ogromna masa ludzi),
                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • hosee87, loru, a tak z ciekawości - gdzie robiliście program i jak z zadowoleniem. Mam ten sam silnik i też mnie to kusi :szeroki_usmiech

                                    [ Dodano: Pon 03 Gru, 12 15:41 ]
                                    w/w oleje były takż emoimi faworytami w wyborze a że nie można mieć naraz obydwu, wybrałem LM4600 ops:
                                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                    Komentarz


                                    • Witam do tej pory lałem czyli 2 lub 3 razy w servisie long live castrol 5w 40 (zmieniałem co 10-15 tys km)
                                      Warto zmienić na coś innego co polecacie do Octavi II BXE też po modzie.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez giiiienek
                                        co polecacie do Octavi II BXE też po modzie
                                        "przeca" masz jak "wół" u góry napisane --->
                                        Zamieszczone przez loru
                                        zostaje przy XFE-PD, też mam auto po programie
                                        ---> Millers XFE PD 5W/40, LM TT4600, LM TT 4200, LazerWay V 5W/30, Amsoil AFL 5W/40, Lotos Trafic Pro 505.01 5W/40, Valvoline XL III 5W/30, Orlen MAX EXPERT V 5W/30 itd...

                                        Zamieszczone przez pacocases
                                        wybrałem LM4600
                                        zalałeś już czy jeszcze nie?
                                        Zamieszczone przez hosee87
                                        mimo, że półsyntetyk, ale myślę, że lepszy niż nie jeden pseudo "full"
                                        też się z tym zgadzam. W aucie żony Millers 5W/30 "półsyntetyk" sprawdził się naprawdę dobrze.
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Czyli Castrol Long Life nie polecacie?

                                          Komentarz


                                          • To raczej nie chodzi czy nie polecamy, bo sam na nim teraz jezdze z wymianą co 10-15kkm.
                                            Natomiast w życiu trzeba spróbować czegoś nowego :diabelski_usmiech

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez giiiienek
                                              Castrol Long Life nie polecacie?
                                              pytanie brzmiało co polecamy - Castrol Edge spełnia specyfikację VW - nada się. Jak chcesz, możesz wlać go do silnika.
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez giiiienek
                                                Czyli Castrol Long Life nie polecacie?
                                                Są tu zwolennicy jak i przeciwnicy tego oleju. Ja na Castrolu Edgu 5w40 zrobiłem 90kkm po wcześniejszym Motulu 5w30 i fabrycznym LL. Teraz zbliża mi się wymiana imoże spróbuję coś innego np. LM TT4600 lub Milersa XFE PD 5W/40. Nadal się jeszcze zastanawiam którego wybiorę.
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz


                                                • Przez okres gwarancji śmigałem na Castrolu Edge nie mogę powiedzieć złego słowa ale teraz wychodzę z założenia żeby nie płacić za markę ale za faktyczne właściwości oleju. Niestety nie ma łatwo, jeszcze nie trafiłem na olej, który wyróżniałby się nadzwyczajnie (stosowałem Fuchs Titan z xtl ostatnio Motul Specyfic). Mam nadzieję, że z pomocą tego wątku coś trafię. Teraz chyba skusze się na Milersa XFD

                                                  Komentarz


                                                  • Oryginalny ze skody mogę mieć za 100zł więc dlatego się pytam czy warto szukać czegoś innego jesli są lepsze.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X