Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pedros
    RS
    • 2009
    • 1958
    • Volkswagen
    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

    Consumption GIT!

    Komentarz

    • dryblaspl
      Drive
      • 2012
      • 75

      ja mam problem zejść jadąc 80 do katalogowego 4,2.....xtremesystems -mistrz oszczędzania
      Sprzedam Lampy przednie, zbiornik spryskiwaczy 3.5 L z pompką

      Komentarz

      • pedros
        RS
        • 2009
        • 1958
        • Volkswagen
        • BFQ 1.6 MPI 102 KM
        • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

        Zamieszczone przez dryblaspl
        ja mam problem zejść jadąc 80 do katalogowego 4,2.....xtremesystems -mistrz oszczędzania
        Da sie.

        Moze zaloze temat o eco drv czyli jak zapie.....c i malo spalac

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez dryblaspl
          mam problem zejść jadąc 80 do katalogowego 4,2
          na ocinku 65 km zszedłem BXE do średniego spalania 3,6 więc masz jeszcze szansę :wink:
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • xtremesystems
            RS
            • 2010
            • 2254
            • Hyundai

            w gorach . krotki instruktarz.. jadac z gorki wciskamy lekko gaz rozpedzajac sie przy tym palac mniej paliwa.
            zeby potem wytracajac predkosc wjechac pod gore - nadal lekko trzymajac gaz

            ta metoda przez parenascie kilometrow mialem chwilowe 2.9.


            Umiem jezdzic eko i przy takiej jezdzie olej silnikowy ma ogromna role.

            1) czy sie szybo narzewa
            2) trzymajac gaz w celu podtrzymania predkosci jesli olej jest gesty i "ciezki" czuc jak silnik zwalnia



            CO CIEKAWE
            zajechalem bylo na blacie 3.4
            gasze silnik . (zeby nie podskoczylo) , wyjmuje aparat. wlaczam zaplon. i w ten moment jak zapompowalo paliwo spalanie wskoczylo na 3.5

            Komentarz

            • pedros
              RS
              • 2009
              • 1958
              • Volkswagen
              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
              • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Zamieszczone przez dryblaspl
              mam problem zejść jadąc 80 do katalogowego 4,2
              na ocinku 65 km zszedłem BXE do średniego spalania 3,6 więc masz jeszcze szansę :wink:
              Ja w 1Z 3,4 bo mialem dojazdowke

              Komentarz

              • Orbit
                Rider
                • 2010
                • 486

                Zamieszczone przez xtremesystems
                ORBIT :shock:
                Ładne spalanie
                Ale to tylko 74 Km, wynik dobry , ale tylko 74 km i z górki .. .. u mnie 550 w tym 2 X korek , 60 km to jazda po mieście W wawie Łomzy i Augustowie + 1 X wypalanie DPF ... oczywiście nawet bez tych utrudnień i tak bym nie miał 3,5 L , ale twój test to tylko trasa .. gdy weźmiesz wynik w dwie strony to już tak różowo nie wygląda , wiec te 3,5 L można co najwyżej potraktować jako ciekawostkę górską
                1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                Komentarz

                • xtremesystems
                  RS
                  • 2010
                  • 2254
                  • Hyundai

                  w dwie strony kiedys zrobilem test. bylo chyba 4.2 o ile pamietam dobrze,
                  pod gore i z zimnego startu wlasnie castrol mial przewage nad statoilem.

                  chociaz cholera wtedy bylo deczko cieplej. ciekaw jestem jak statoil latem bedzie smigal

                  Komentarz

                  • pedros
                    RS
                    • 2009
                    • 1958
                    • Volkswagen
                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                    • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                    Zamieszczone przez xtremesystems
                    w gorach . krotki instruktarz.. jadac z gorki wciskamy lekko gaz rozpedzajac sie przy tym palac mniej paliwa.
                    zeby potem wytracajac predkosc wjechac pod gore - nadal lekko trzymajac gaz

                    ta metoda przez parenascie kilometrow mialem chwilowe 2.9.


                    Umiem jezdzic eko i przy takiej jezdzie olej silnikowy ma ogromna role.

                    1) czy sie szybo narzewa
                    2) trzymajac gaz w celu podtrzymania predkosci jesli olej jest gesty i "ciezki" czuc jak silnik zwalnia
                    : : : : :
                    jeszcze jak pare innych regul wejdzie w krew to 4,5 ze spokojem bez wyrzeczen

                    Olej lekkobiezny, na dobrej bazie, czysty silnik, dobra kompresja bardzo pomaga

                    Komentarz

                    • Orbit
                      Rider
                      • 2010
                      • 486

                      ja zauważyłem iz najmniejsze spalanie Auto osiąga po włączeniu Tempomatu ,
                      1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                      Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                      Komentarz

                      • xtremesystems
                        RS
                        • 2010
                        • 2254
                        • Hyundai

                        Ja mam w nodze tempomat. pozatym czlowiek ma te przewage nad maszyna ze moze przewidywac. widzisz ze bedzie gorka to sie rozpedzasz. tempomat dopiero na podjezdzie ddoda gazu a to spowoduje ze wzrosnie spalanie

                        Komentarz

                        • Orbit
                          Rider
                          • 2010
                          • 486

                          to co prawda Temat olejowy , ale chciałem sie podzielić z kolegami wynikami małego Testu który to zrobiłem ...
                          płyn firmy Xeramic "" space technology " wśród cudownych zalet także ta "" usuwa wodę z paliwa ""

                          do testu użyłem
                          1) paliwo - ROPA
                          2) woda
                          3) Xeramic
                          test trwał 4 min . a oto co się stało ... nadmienię ze to nie jest skończony film , gdyż niema opisów ,,pytanie do specjalistów ... czy tak powinien zachowywać sie preparat tego typu ???
                          nadmienię iż musiałem dosyć mocno wstrząsnąć słoikiem by się to coś chciało wymieszać ...



                          [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JEDkGm_wZNE[/youtube]
                          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                          Komentarz

                          • pedros
                            RS
                            • 2009
                            • 1958
                            • Volkswagen
                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                            • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                            Zamieszczone przez Orbit
                            to co prawda Temat olejowy , ale chciałem sie podzielić z kolegami wynikami małego Testu który to zrobiłem ...
                            płyn firmy Xeramic "" space technology " wśród cudownych zalet także ta "" usuwa wodę z paliwa ""

                            do testu użyłem
                            1) paliwo - ROPA
                            2) woda
                            3) Xeramic
                            test trwał 4 min . a oto co się stało ... nadmienię ze to nie jest skończony film , gdyż niema opisów ,,pytanie do specjalistów ... czy tak powinien zachowywać sie preparat tego typu ???
                            nadmienię iż musiałem dosyć mocno wstrząsnąć słoikiem by się to coś chciało wymieszać ...



                            [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JEDkGm_wZNE[/youtube]
                            niestety preparat slabo dziala. Jesli rola nadrzedna preparatu ma byc resorpcja wody to efektem powinno byc wytworzenie bardzo jasnej emulsji.
                            Reasumujac nie dziala.

                            Ps wylales to?
                            Jesli nie to dodaj denaturatu lub etanolu, wstrzasnij i zobaczmy co sie stanie.
                            Zaznacz pisakiem granice faz przed dolaniem spirytu. :smokedevil

                            Komentarz

                            • teres
                              Classic
                              • 2008
                              • 27

                              Zamieszczone przez xtremesystems
                              Ja mam w nodze tempomat. pozatym czlowiek ma te przewage nad maszyna ze moze przewidywac. widzisz ze bedzie gorka to sie rozpedzasz. tempomat dopiero na podjezdzie ddoda gazu a to spowoduje ze wzrosnie spalanie
                              Tylko, że w tym wypadku to właśnie tempomat ma przewagę (podpowiedź: silnik najwydajniej spala paliwo przy dużym obciążeniu).
                              PS.Trochę już wchodzimy w offtop.
                              AMSOIL club

                              Komentarz

                              • xtremesystems
                                RS
                                • 2010
                                • 2254
                                • Hyundai

                                Zamieszczone przez teres
                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                Ja mam w nodze tempomat. pozatym czlowiek ma te przewage nad maszyna ze moze przewidywac. widzisz ze bedzie gorka to sie rozpedzasz. tempomat dopiero na podjezdzie ddoda gazu a to spowoduje ze wzrosnie spalanie
                                Tylko, że w tym wypadku to właśnie tempomat ma przewagę (podpowiedź: silnik najwydajniej spala paliwo przy dużym obciążeniu).
                                PS.Trochę już wchodzimy w offtop.
                                w tym tkwi szkopul. najwydajniejsze dzialanie nie oznacza najmniejszego spalania.oznacza ze najlepiej przeksztalca paliwo w energie. ale nie wie w ktorym momecie ta energia jest najbardziej potrzebna. innymi slowy wie jak najwydajniej przeksztalcac paliwo w energie. ale nie wie jak najwydajniej przeksztalcac ta energie w predkosc

                                [ Dodano: Pią 02 Lis, 12 09:06 ]
                                Btw mam lepszy pomysl na test. poniewaz idzie zima mozna zrobic test najpopularniejszego dodatku zimowego do diesla. tj. diesel skydd firmy black arrow. .test prosty .w jedna butelke czysty ON .w druga ON plus skydd ( oczywiscie w odp proporcji - 50 ml na bak sie chyba tego leje o ile pamietam). i mrozic. jak sie w obu wytraci parafina to nastepny cud preparat do kosza

                                Komentarz

                                • Pidziek
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1845

                                  Orbit: bo to moze na wysokosci 39km działa jak sama nazwa wskazuje space technology ?
                                  :szeroki_usmiech

                                  Mega nowoczesne układy zasilania w tych wysokociśnieniowe common rail są mega wrzliwa na coś co odbiega nieco od ropy.
                                  Ja znam wielu co dolewa do ON oelju 2 stroke i jest lepiej niz po nie jednym cera tech space tech itp. :-)

                                  A nasze paliwojest "suche" więc polecam spróbowac 2-stroke :-)
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez Orbit
                                    płyn firmy Xeramic "" space technology " wśród cudownych zalet także ta "" usuwa wodę z paliwa ""
                                    kicha straszna jak widać... po zmieszaniu i odczekaniu "chwilę" jak widać oba płyny ON i Xeramic się "rozwarstwiły" (widać na filmiku od 1:22) czyli komplenie się z sobą nie łączą i szansa na dobre działanie w warunkach zimowych jest znikome :evil:
                                    Orbit - ten test robiłeś oczywiście w warunkach domowych tz ON i preparat Xeramic miały temeraturę dodatnią zbliżoną do domowej? Ciekawe co by było gdybyś miał te płyny schłodzone np do +- 5/10C? Zapewne efekt był by jeszcze gorszy :?

                                    Tutaj trochę było o dodatkach do ON ---> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    Niejaki orbit założył temat 02 Grudnia 2010r. Kojarzysz "gościa" ? :diabelski_usmiech
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • teres
                                      Classic
                                      • 2008
                                      • 27

                                      Zamieszczone przez xtremesystems
                                      w tym tkwi szkopul. najwydajniejsze dzialanie nie oznacza najmniejszego spalania.oznacza ze najlepiej przeksztalca paliwo w energie. ale nie wie w ktorym momecie ta energia jest najbardziej potrzebna. innymi slowy wie jak najwydajniej przeksztalcac paliwo w energie. ale nie wie jak najwydajniej przeksztalcac ta energie w predkosc
                                      przenosiny na PW
                                      AMSOIL club

                                      Komentarz

                                      • lu5asz
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 2006
                                        • Octavia II combi (1Z5)
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Motul zalany,zimowe kapcie i spalanko cacy mniejsze o 0,3l ,a wczoraj na trasie z Bielska do Katowic 4,3 nawet było,ale srednio to 4.5l.Mysle ze to nie zasluga oleju,tylko wezszych i lzejszych oponek.
                                        Kondziu

                                        OCP

                                        Komentarz

                                        • dragster
                                          Elegance
                                          • 2009
                                          • 895
                                          • Honda

                                          Zamieszczone przez xtremesystems
                                          Btw mam lepszy pomysl na test. poniewaz idzie zima mozna zrobic test najpopularniejszego dodatku zimowego do diesla. tj. diesel skydd firmy black arrow. .test prosty .w jedna butelke czysty ON .w druga ON plus skydd ( oczywiscie w odp proporcji - 50 ml na bak sie chyba tego leje o ile pamietam). i mrozic. jak sie w obu wytraci parafina to nastepny cud preparat do kosza
                                          na ten test wielu userów będzie czekać z niecierpliwością, bo Skydd cieszy się dobrą renomą na wielu forach
                                          Silnik R18A2.
                                          http://www.dadrl.org.uk
                                          http://www.lightmare.org

                                          Komentarz

                                          • teres
                                            Classic
                                            • 2008
                                            • 27

                                            Zamieszczone przez xtremesystems
                                            Btw mam lepszy pomysl na test. poniewaz idzie zima mozna zrobic test najpopularniejszego dodatku zimowego do diesla. tj. diesel skydd firmy black arrow. .test prosty .w jedna butelke czysty ON .w druga ON plus skydd ( oczywiscie w odp proporcji - 50 ml na bak sie chyba tego leje o ile pamietam). i mrozic. jak sie w obu wytraci parafina to nastepny cud preparat do kosza
                                            Mógłbym podesłać inny preparat (Kleen Flo 953) do testu.
                                            AMSOIL club

                                            Komentarz

                                            • piramida
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 12222
                                              • Superb III (3V3)

                                              LM top tec 4600 5w30 zalany, na ucho słychać że silnik chodzi przyjemniej niż na amsie 5w40 po przebiegu 11kkm, zobaczymy jak będzie na zimnym silniku i co ze spalaniem
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz

                                              • pedros
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 1958
                                                • Volkswagen
                                                • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Zamieszczone przez Orbit
                                                płyn firmy Xeramic "" space technology " wśród cudownych zalet także ta "" usuwa wodę z paliwa ""
                                                kicha straszna jak widać... po zmieszaniu i odczekaniu "chwilę" jak widać oba płyny ON i Xeramic się "rozwarstwiły" (widać na filmiku od 1:22) czyli komplenie się z sobą nie łączą i szansa na dobre działanie w warunkach zimowych jest znikome :evil:
                                                Orbit - ten test robiłeś oczywiście w warunkach domowych tz ON i preparat Xeramic miały temeraturę dodatnią zbliżoną do domowej? Ciekawe co by było gdybyś miał te płyny schłodzone np do +- 5/10C? Zapewne efekt był by jeszcze gorszy :?

                                                Tutaj trochę było o dodatkach do ON ---> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                Niejaki orbit założył temat 02 Grudnia 2010r. Kojarzysz "gościa" ? :diabelski_usmiech
                                                Sa 2 rodzaje preparatow:
                                                1. Slabsze do resorpcji wilgoci - wody jako oddzielnej fazy nie wiaze
                                                2. Dobre dzialajace - dajace wyrazne zmetnienie mieszanki z powodu emulsji - powstaje emulsja, ktora przechodzi przez filtr i spala sie jak paliwo.

                                                Generalnie na dnie baku jest syf, woda, glony, rdza, szlamy, piaski - wraz z wiekiem retnecja coraz wieksza.
                                                Pardon za :

                                                Komentarz

                                                • xtremesystems
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2254
                                                  • Hyundai

                                                  jako ze mowiono ze jezdze z gorki prosze oto test.

                                                  trasa mszana dolna - oravice , oravice -mszana dolna

                                                  najpierw +400m potem - 400m







                                                  pod gorke bylo 5.0
                                                  na castrolu bylo 4.9 (wczoraj mowilem 5.2 ale popieprzylem )

                                                  z gorki 3.6 (tyle co na castolu)

                                                  Komentarz

                                                  • Deo
                                                    RS
                                                    • 2009
                                                    • 1729
                                                    • Volkswagen
                                                    • CRMB 2.0 TDI 150 KM

                                                    piramida, gdzie kupowałeś LM 4600?
                                                    Pozdrawiam,
                                                    Grzesiek


                                                    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...