Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sharky
    Classic
    • 2012
    • 33
    • Octavia II (1Z3)
    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Pidziek, uważasz, że ten olej nie jest za dobry? Ja się nie znam, a zdecydowałem się na Helixa ponieważ takim olejem było zalewane moje auto i taki jest też teraz wlany, nawet na pasie przednim mam ponaklejane naklejki, że Shell Helix to rekomendowany olej przez Skodę. Obecnie jest tam 5W-30 tylko nie wiem czy pełny syntetyk czy ten olej z linka, który podałem tj. półsyntetyk na bazie syntetyka też 5W-30.
    Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

    Komentarz

    • majuDJ
      Rider
      • 2012
      • 464

      Zamieszczone przez sharky
      Pidziek, uważasz, że ten olej nie jest za dobry? Ja się nie znam, a zdecydowałem się na Helixa ponieważ takim olejem było zalewane moje auto i taki jest też teraz wlany, nawet na pasie przednim mam ponaklejane naklejki, że Shell Helix to rekomendowany olej przez Skodę. Obecnie jest tam 5W-30 tylko nie wiem czy pełny syntetyk czy ten olej z linka, który podałem tj. półsyntetyk na bazie syntetyka też 5W-30.
      Skoda to bez przerwy :P rekomenduje co innego. Np moje auto wyjechało z naklejka shella na tylnej szybie, a później najwidoczniej umowa wygasła i firmy się zmieniały to Castrol to Mobil był lany w ASO.
      http://www.euromove.pl

      Komentarz

      • Pidziek
        RS
        • 2011
        • 1845

        Zamieszczone przez majuDJ
        Pidziek, uważasz, że ten olej nie jest za dobry? Ja się nie znam, a zdecydowałem się na Helixa ponieważ takim olejem było zalewane moje auto i taki jest też teraz wlany, nawet na pasie przednim mam ponaklejane naklejki, że Shell Helix to rekomendowany olej przez Skodę. Obecnie jest tam 5W-30 tylko nie wiem czy pełny syntetyk czy ten olej z linka, który podałem tj. półsyntetyk na bazie syntetyka też 5W-30.
        Olej jaki leje ASO ma nie być dobra ale ma być dochodowy i spełniac normy aprobaty.
        To czy ty czy ktoś inny szuka innego lpeszego oleju to świadczy o trosce i dbałośc o stan techniczny silnika.

        Skoda może rekomendować daną firmę to jst biznes.
        Jedynie nie może zmieniać aprobat jakie powinien stosowany olej spełniać.

        Widziałem nową Octavię ciekawe co tutaj bedzie się rekomendować :-)
        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
        http://www.zmienolej.pl/
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

        Komentarz

        • Lashlo
          L&K
          S_OCP Member
          • 2007
          • 1455

          Pidziek, Olej jaki leje ASO ma nie być dobra ale ma być dochodowy i spełniac normy aprobaty.


          Idąc tym tokiem myślenia, każdmu handlujacemu olejami zależy na tym samym,czyli na zyskach ;-)

          Komentarz

          • majuDJ
            Rider
            • 2012
            • 464

            Co to za oleje? Słyszał ktoś o nich i używał ? http://www.boostoil.net/2.html
            http://www.euromove.pl

            Komentarz

            • sharky
              Classic
              • 2012
              • 33
              • Octavia II (1Z3)
              • ALH 1.9 TDI VP 90 KM
              • BSE 1.6 MPI 102 KM

              Już wiem dokładnie jakim olejem była i jest do tej pory zalana moja Octavia, jest to olej syntetyczny Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30. Teraz skoro już wiem jaki dokładnie jest tam wlany olej spytam jeszcze raz czy na pewno mogę zalać go tym olejem: Shell Helix Diesel HX7 AV 5W-30 (olej półsyntetyczny na bazie syntetycznego). Pytam, bo już go kupiłem ponieważ będąc w sklepie poprosiłem po prostu o Helixa 5W-30 i dostałem ten półsyntetyk i w razie gdyby coś było nie tak to go oddam i wymienię na tamten syntetyczny. Nie znam się, a nie chcę żeby coś się zepsuło. W przyszłym tygodniu jestem umówiony z mechanikiem na wymianę oleju i filtrów.
              Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

              Komentarz

              • majuDJ
                Rider
                • 2012
                • 464

                Wymień sobie na syntetyczny jak to nie problem
                http://www.euromove.pl

                Komentarz

                • sw29l
                  Ambiente
                  • 2011
                  • 209

                  Zamieszczone przez sharky
                  Już wiem dokładnie jakim olejem była i jest do tej pory zalana moja Octavia, jest to olej syntetyczny Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30. Teraz skoro już wiem jaki dokładnie jest tam wlany olej spytam jeszcze raz czy na pewno mogę zalać go tym olejem: Shell Helix Diesel HX7 AV 5W-30 (olej półsyntetyczny na bazie syntetycznego). Pytam, bo już go kupiłem ponieważ będąc w sklepie poprosiłem po prostu o Helixa 5W-30 i dostałem ten półsyntetyk i w razie gdyby coś było nie tak to go oddam i wymienię na tamten syntetyczny. Nie znam się, a nie chcę żeby coś się zepsuło. W przyszłym tygodniu jestem umówiony z mechanikiem na wymianę oleju i filtrów.
                  Skoro było zalewane tym : Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30 , to niech dalej bedzie, nic mu sie nie stanie.

                  [ Dodano: Czw 06 Gru, 12 17:36 ]
                  Zamieszczone przez szmoła
                  Historia mojego oleju :szeroki_usmiech
                  Jeszcze 7 lat wstecz nie wertowałem po forach o olejach bo i niby po co ale Castrol to takie g___o że nawet ja wtedy "zielony - jaki olej do TDi " - zlałem go po 2500km - pamiętam to jak dziś. Tak jak kiedyś ktoś napisał ( ja zresztą również powtarzam ) - Castrol i Mobil to tylko do kosiarki ! Nie wiem jak wy ale ja lubię często wkładać palec do silnika he,he - po prostu odkręcam korek wlewu i dalej paluchem (ile się da) po wnętrznościach :P . To co Castrol "w oczach" robił w silniku....
                  hehe, prawie jak mowa przedstawiciela handlowego : wszystko jest kupa procz moczu.
                  Ja tez widziałem typa co przed kupnem auta lizał bagnet z olejem i podejmowal decyzje o kupnie - hmmm... 6th sesne

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez szmoła
                    na pewno zmieniam na coś innego ( tylko na co ) - syntetyk podstawa ale jaki ???
                    LM Synthoil 5W/40, Millers XFD 5W/40
                    Zamieszczone przez soszek81
                    po co XFE-PD półsyntetyk, skoro może XFD fullsyntetyk
                    dokładnie.
                    Zamieszczone przez soszek81
                    AMS ma już 10k km od wymiany - wrażenia po raz kolejny bardzo na plus. Muszę się w końcu zebrać i skrobnąć obszerniejszą opinię o tej wymianie.
                    no to w końcu coś napisz :wink:

                    Zamieszczone przez sharky
                    wiem dokładnie jakim olejem była i jest do tej pory zalana moja Octavia, jest to olej syntetyczny Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30
                    olej bez specyfikacji VW. (co nie znaczy, że zrobił krzywdę temu silnikowi bo posiada wysokie specyfikacje MB i BMW) ---> Synthetisch. AV-L 5W-30 to olej Low SAPS tak samo jak Helix Ultra Extra 5W-30 lub Helix Ultra AV-L 5W-30 (o specyfikacji VW 507.00) a oleje Low SAPS kompletnie do tego silnika się nie nadają! Do wyboru z serii Shella Synthetisch miałbyś Helix Ultra 5W-40 VW 502.00, 505.00, 503.01 lub Helix Ultra 0W-40 (dobry wybór na zimę) z VW 502.00 , 505.00 więc "ktoś" dał

                    Zamieszczone przez sw29l
                    Shell Helix Diesel HX7 AV 5W-30
                    posiada specyfikacje VW 502.00, 505.00, 505.01 będzie dobrym wyborem do tego silnika jeżeli chodzi o te dwa w/w produkty Shela ---> Synthetische technologie (Głęboko rafinowane oleje mineralne oraz pakiet dodatków). ---> http://lepszyolej.pl/pdf/tabela_olejowa_helix_.pdf

                    Oba w/w oleje posiadają ACEA A3/B3/B4 i API CF.

                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • ArekR
                      Drive
                      • 2012
                      • 52

                      Dobra nie mogę słuchać jak chodzi ten silnik na zimno na tym 10w40..........Bardzo proszę niech ktoś poleci mi coś do AGR 200 000 przebiegu w nie wygórowanej bardzo cenie, czy po prostu zalać Castrola SYNTETYKA ale 5w30/5w40? I jaki zalecają do AGR-a olej?

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez ArekR
                        I jaki zalecają do AGR-a olej?
                        masz tabelkę na str 2 tego wątku.

                        Zamieszczone przez ArekR
                        zalać Castrola SYNTETYKA ale 5w30/5w40?
                        jak lubisz...a nie lepiej Lotosa 5W/40, 5W/30 lub Orlena PLATINUM MAX ENERGY 5W-30 lub Valvoline Max Life 5W/40 itd...
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • ArekR
                          Drive
                          • 2012
                          • 52

                          Niestety nie mam aktualnie czasu żeby prześledzić cały temat, to co najlepiej się u ludzi sprawuje mistrzu? Trochę Lotosy i Orleny mi zajeżdzają słabą jakością...

                          Komentarz

                          • sharky
                            Classic
                            • 2012
                            • 33
                            • Octavia II (1Z3)
                            • ALH 1.9 TDI VP 90 KM
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            PAOLO ESCO, dzięki za odpowiedź. Czyli pozostanę przy tym oleju, który mam już kupiony. Rozumiem, że olej do Octavii powinien zawierać którąś z tych specyfikacji: VW 502.00/505.00/505.01?

                            Co do tego oleju: Shell Helix Ultra Extra 5W-30, to na tej stronie :arrow: http://shellhelix.pl/shift.php?actio...roduktu&id=100 jest więcej wypisanych specyfikacji VW: 504.00/507.00 oraz 502.00, 503.01, 505.00 niż tu :arrow: http://www.oliecentrale.nl/pdf/Shell...tportfolio.pdf
                            Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6626
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Zamieszczone przez sharky
                              olej do Octavi powinien zawierać którąś z tych specyfikacji: VW 502.00/505.00/505.01?
                              tak jeżeli chodzi o Twój silnik ALH.
                              Zamieszczone przez sharky
                              Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30
                              AB-L 5W-30 nie ma specyfikacji VW tylko MB i BMW http://www.epc.shell.com/Docs/GPCDOC_GTDS_Shell_Helix_Diesel_Ultra_AB-L_5W-30_(en)_TDS_v3.pdf - popatrz dokładnie na oznaczenie a w dodatku jest olejem LowSaps nie odpowiednim do silnika ALH.
                              Zamieszczone przez sharky
                              pozostanę przy tym oleju
                              Zamieszczone przez sharky
                              Shell Helix Diesel HX7 AV 5W-30
                              tak, ten jest odpowiedni ze specyfikacją VW.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • szmoła
                                Classic
                                • 2011
                                • 39
                                • Seat
                                • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                                - jaki zalecają do AGR-a olej?
                                LIQUI MOLY Synthoil

                                MILLERS XFD

                                AMSOIL AFL

                                - - - - - - - - - - - - - - - -
                                ew. MOTUL, FUCHS

                                - to na forum się poleca , na tym tu ludzie śmigają

                                PAOLO ESCO - potwierdzasz.... ?
                                :!: :!: :!:

                                Komentarz

                                • sharky
                                  Classic
                                  • 2012
                                  • 33
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • ALH 1.9 TDI VP 90 KM
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W-30 tak ten posiada tylko specyfikacje MB i BMW ale ja mówiłem o tym: Shell Helix Ultra Extra 5W-30 oprócz specyfikacji VW: 504.00/507.00 posiada jeszcze VW: 502.00, 503.01, 505.00.

                                  Ale ja i tak zostaję przy tym: Shell Helix Diesel HX7 AV 5W-30. Dzięki raz jeszcze za rady.
                                  Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez szmoła
                                    potwierdzasz
                                    tak - to jedne z lepszych olejów, które można w PL dostać ale można jescze kilka ciekawych produktów innych producentów dołożyć.

                                    Zamieszczone przez ArekR
                                    Trochę Lotosy i Orleny mi zajeżdzają słabą jakością...
                                    :nono nie będą wcale gorsze od swoich odpowiedników (z tymi samymi SAE i ACEA) Mobila czy Castrola czy olejów innych producentów.

                                    Zamieszczone przez sharky
                                    Shell Helix Ultra Extra 5W-30 oprócz specyfikacji VW: 504.00/507.00 posiada jeszcze VW: 502.00, 503.01, 505.00.
                                    i jest LowSaps --->
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    Low SAPS tak samo, jak Helix Ultra Extra 5W-30 lub Helix Ultra AV-L 5W-30 (o specyfikacji VW 507.00) a oleje Low SAPS kompletnie do tego silnika się nie nadają!
                                    Zamieszczone przez sharky
                                    i tak zostaję przy tym: Shell Helix Diesel HX7 AV 5W-30
                                    ten jest odpowiedni.
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • barteq
                                      Rider
                                      • 2011
                                      • 309
                                      • Opel

                                      Panowie co myślicie o olejach ARAL ?

                                      Olej silnikowy Aral Super Tronic Longlife III 5W30 5L rekomendowany przez Grupę VW Specyfikacje: VW 504.00 / 507.00


                                      Gostota pri 15°C ASTM D1298 851.1 kg/m3

                                      Viskoznost pri 40°C (104°F) ASTM D445 86.3 mm²/s

                                      Viskoznost pri 100°C (212°F) ASTM D445 13.9 mm²/s

                                      Viskoznost HTHS ni podatka

                                      Indeks viskoznosti ni podatka

                                      Pour point ASTM D97 -45°C

                                      Flash point ASTM D92 210°C


                                      OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                                      Komentarz

                                      • piramida
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 12222
                                        • Superb III (3V3)

                                        Dzisiaj rano -13, silnik odpalił bez zająknięcia i bez klepania, specjalnie sie nie męczył, z TT 4600 jak na razie jestem zadowolony, na amsie było mu ciężej :wink:
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz

                                        • xtremesystems
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 2254
                                          • Hyundai

                                          przeciez logiczne ze gęsty 5w40 nie ma podejscia do lekkiego 5w30

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            Zamieszczone przez xtremesystems
                                            przeciez logiczne ze gęsty 5w40 nie ma podejscia do lekkiego 5w30
                                            Wiem że logiczne tylko że wczesniej nie miałem nigdy zalanego 5W30 i stąd moje pozytywne zaskoczenie, generalnie szkoda męczyć silnik podczas zimy na 5W40 :!:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • sw29l
                                              Ambiente
                                              • 2011
                                              • 209

                                              Zamieszczone przez piramida
                                              Zamieszczone przez xtremesystems
                                              przeciez logiczne ze gęsty 5w40 nie ma podejscia do lekkiego 5w30
                                              Wiem że logiczne tylko że wczesniej nie miałem nigdy zalanego 5W30 i stąd moje pozytywne zaskoczenie, generalnie szkoda męczyć silnik podczas zimy na 5W40 :!:
                                              5W30 LowSaps 507.00 to oliwa do naszych machin wiec nie moze byc lipy, ja mam mobila 1 i klekocze jak trzeba aniby mobil jest błe

                                              Komentarz

                                              • AdamB
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2007
                                                • 8028
                                                • Octavia IV (NX3)
                                                • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                                piramida, olej 5w40 olejowi nie równy. Mam zalanego Edga 5w40 i auto ładnie klekocze. Miałem Motula 5w30 i silnik zimą dużo głośniej chodził w porównaniu do Edga .
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz

                                                • xtremesystems
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2254
                                                  • Hyundai

                                                  bo motul to klekot.

                                                  [ Dodano: Pon 10 Gru, 12 18:44 ]
                                                  no panowie olejarze obronilem magistra

                                                  Komentarz

                                                  • giiiienek
                                                    Ambiente
                                                    • 2007
                                                    • 242

                                                    Ile oleju mieści się w 1.9 BXE ?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...