Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polecam żarówki!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • grzech_pcl, np na allegro mozesz kupic
    mijania
    allegro.pl
    postojowe
    allegro.pl
    tylko sobie przegladnij jeszcze bo moze taniej trafisz, po co przeplacac :wink:

    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz


    • No ja mam Philipsy Blue Vision(Mijania i postojowe) i jestem zadowolony. W porównaniu ze standardowymi żarówkami świecą lepiej ale Xenonów oczywiście nic nie zastąpi
      www.batlodz.pl

      Komentarz


      • Ja mam chyba źle wpisane auto w profilu ops:
        Mam założone te żarówki w O2 przed liftem. Kupowałem w Norauto ale płaciła księgowa firmowa więc nie szukałem gdzie taniej. IMO - nie polecam bo jak widzę teraz ceny to w Norauto było za drogie o jakieś 30%.

        Komentarz


        • Na Alledrogo mozna ostatnio (przynajmniej tak mi sie wydaje) zarowki Hx SMD gdzie x to numerek
          Jestem ciekaw czy to:
          a) ma homologacje
          b) swieci
          c) jaka trwalosc (powinna byc duza)
          VW Vento 1.9TDI 1Z ++
          Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
          Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

          Komentarz


          • dziś ja chciałbym wyrazić swoją opinię...

            dotąd jeździłem na żarówkach Philips Premium za jakieś 10,80 zł za sztukę, a ze mam w zwyczaju co roku zmieniać żarówki, to teraz po przestudiowaniu tego wątku dałem sie namówić na polecane przez większość Philips Xtreme Power..... no i takież zamówiłem ....
            wczoraj przyszła przesyłka.... poszedłem sobie wieczorem do garażu zmienić żarówki i w razie czego skorygować ustawienie....

            nie wymieniałem od razu dwóch, tylko włożyłem jedną ,żeby porównać starą żarówke Phipips Premium i nową Xtreme Power.... i tu doznałem szoku (szkoda, ze nie wziąłem aparatu)
            szoku w negatywnym znaczeniu.... Xtreme Power wcale nie świeci lepiej niż Premium..... no może daje bielsze światło, takie z poświatą niebieskiego, ale to bardziej białe niz niebieskie, ale za to mniej tego światła jest niż przy Premium...

            i za to dałem tyle kasy?? :evil:

            zobaczymy, jak z tym pojeżdze, może to takie pierwsze wrażenie, ale naprawde więcej światła miałem przed autem na żarówkach P. Premium za 22 zł. za komplet niż na Xtremach po 60 zł.
            teraz już wiem, że nie ma co przepłacać za jakieś cuda, co i tak długo nie wytrzymają (zobacze ile pojeżdze na XP, z tego co widze po waszych doświadczeniach to niedługo) na Premiumach tych , co wczoraj wyciągłem , to przejeździłem juz przeszło rok, bo najpierw były w starym aucie, a potem przełożyłem co Octy... i mają się nadal dobrze....

            ja w każdym razie bardzo polecam żarówki Philips Premium za ok 11 zł sztuka.... jakość i wytrzymałość rewelacyjna...

            teraz juz wiem, czemu znajomy sie pytał, skąd ja mam takie fajne światła jak miałem premium założone...
            a ja głupi myslałem, że jak XP drozsze, to bedą o niebo lepsze...

            Komentarz


            • dylan80, premiumy H4 świecą rewelacyjnie - ale tylko przed auto. x-treme'y świecą rewelacyjnie - przed auto i na pobocza. wyjedź za miasto to docenisz x-treme - dużo szybciej widać niespodzianki przy drogach.

              przejeździłem 11mc na premiumkach i wszystko fajnie poza tym, że jadąc przez nieoświetlone wsie ciężko było dostrzec cokolwiek, co działo się na poboczu. to ich główna wada. oczywiście, jak ktoś rzadko opuszcza tereny miejskie lub w ogóle rzadko śmiga po nocach, to premiumy są b. dobrym rozwiązaniem - chyba najlepszym w kategorii low-budget

              Komentarz


              • czernobyl, powiem ci, że dużej różnicy poza miastem między premium a XP nie zauważyłem....
                no może jest jakaś mała zmiana z korzyścią dla XP, ale to nie jest zmiana warta przeszło 40sto złotowej róznicy w cenie między zarówkami PP a P.XP.

                zresztą reflektor w OI jest tak kijowo skonstruowany, że z doświetleniem pobocza to on ma w ogóle problem.... ja sie wspomagam przeciwmgielnymi , bo w ogóle nie było by nic widać tuż przed autem po bokoach....

                Komentarz


                • dylan80, to mam jeszcze jedną teorię: poprawiono jakość (skuteczność świeecenia) philipsów premium w wersji h4 - kiedyś pisałem o różnicy pomiędzy świeceniem właśnie premiumów w wersji h7 w fabce - róznica w kupnie kompletów żarówek to 4 mc, za drugim razem żarówki były w innych blistrach i świeciły lepiej (i jak się okazało - dłużej, pierwsze przeżyły 4mc, drugi komplet jeździł 8mc i poszedł z autem)

                  może faktycznie w chwili obecnej różnica między pp+30% a px jest nikła? masz szanse zrobić fotki jak świecą oba typy żarówek?

                  Komentarz


                  • no i jak powiedziałem , tak zrobie.... przedstawiam fotki zrobione dziś wieczorem.... rewelacyjnie nie jest, bo trudno znaleźć całkiem zaciemniony fragment zadupia...(jak szukasz ciemna żeby śwaitła ustawić, to nie ma, ale opierdolić to zawsze cie opierdolą tam, gdzie najciemniej)

                    w każdym razie zrobiłem to po to, żeby reszta z was nie wydawała już kasy na jakieś cudżarówki.... i to nie tylko o philipsa chodzi, bo akurat ten tańszy philips jest rewelacyjny, ale o osramy i tungsramy też chodzi, bo są takie same, jak te cuda po 70 zł od philipsa...

                    kiedyś jeździłem na Philips Nightguide tych 3kolorowych, i światło mi sie podobało, jednak spaliły mi sie po 10 miesiącach, więc wymieniłem na zwykłe Philips Premium....i tak jeździłęm do przedwczoraj... przyszedł czas na wymiane, bo mam w zwyczaju raz na rok wymienić żarówke, premium dalej by świeciły, i świecą obie, ale założyłem polecane przez wszystkich Philips Xtreme Power, która również w rankingach typowana jest jako jedna z najlepszych żarówek zaraz po BlueVision...

                    i stwierdzam, że wyrzuciłem kase w błoto, ludziska przesiadajcie sie na Premiumy jeśli juz zmieniacie żarówki...

                    poniżej fotki, w prawym reflektorze żarówka Philips XTREME Power koszt min. 30 zł/sztuka w lewym reflektorze Philips PREMIUM koszt ok.11 zł/sztuka....

                    na zdjęciach widać tyle, że światło z P.XP jest tylko troche bielsze i nic poza tym...przyjrzyjcie sie dokładnie, bo nie bede opisywał każdego zdjęcia....







                    LEWA LAMPA - PREMIUM PRAWA LAMPA - XTREME POWER

                    także sami widzicie, róznicy w świeceniu nie ma prawie żadnej, a różnica w cenie i żywotności kolosalna... ja najtaniej jak mogłem dałem za komplet XP z przesyłką 60zł, w sklepie widziałem wczoraj po 75 zł, a Philips Premium u mnie kosztują po 10.80, czyli niecałe 22zł za komplet... już nigdy nie kupie nic innego jak P.Premium... oby tylko Xtremy nie spaliły ise za szybko, bo szkoda kasy.....

                    mam nadzieje, ze to obali wszelkie mity o rewelacjach w małych bańkach.... przecież to oczywiste, że w tak małej bańce nie da sie zrobić 10 zary lepszego światła, a jeśli coś tam sie da ulepszyć, to to długo nie wytrzyma, bo dodam, że żarówki philipsa jak i chyba osram mają mniejszy rozmiar niż zwykłe żarówki, a to sie potwornie grzeje, a jak sie grzeje, to to musi wnet szlag trafić....
                    tyle ode mnie...

                    Komentarz


                    • To jak polecę żarówki TUNGSRAM H4 MEGALIGHT PLUS 90%. Miałem +60 Tungsramy i byłem zadowolony ale te świeca jeszcze fajniej i dają niebieską poświatę w reflektorze a są w sumie tanie. A co byście polecili z h3 lepszego niż standardowe. Tylko w rozsądnej cenie. Halogenów używam jako dzienne i mogły świecić bardziej biało.

                      Komentarz


                      • Dylan 80 fajny tescik zrobiles ale ja jednak widze ze xtreme swieca jasniej. Co do trwalosci to musze cie niestety zasmucic (wytrzymalosc bardzo slaba)
                        Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                        Komentarz


                        • xtreme lepiej świecą na moje oko...fajniejsza barwa, no może ta cena odwala. ja miałem tungsramy też , myślę że są tańsze, a dobre są

                          [ Dodano: Sob 06 Mar, 10 16:13 ]
                          a jeszcze takie pytanko. znacie może jakiś sklep w 3 mieście, który oferuje białe ledy - np. podłużne? żeby nie zamawiać przez alledrogo.

                          Komentarz


                          • sew1981, APROVI na hallera w Gdańsku

                            [ Dodano: Sob 06 Mar, 10 17:51 ]
                            mają wszystkie możliwe diody, wszystkie są odpalone więc wiesz jak świecą, dodatkowo teraz mi przyszło na myśl sklep elektroniczny na ul. Heweliusza w Gdańsku głównym oraz na rogu ul.Grunwaldzkiej a ul.Danusi , choć ja osobiście polecam to Aprovi
                            BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

                            JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


                            www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


                            FB: Michał Storoniak

                            Komentarz


                            • bobas, dzięki za info

                              Komentarz


                              • Właśnie próbuję osram night breaker 90 %. Świecą całkiem dobrze (mocno i biało), tylko trwałość... 3 m- ce i padły - masakra. Załozyłem drugi kupiony od razu komplet. Ale pewnie też szybko zdechną.

                                Teraz może założę philips vision plus 50 %. Może będą ciut trwalsze.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • ja dzisiaj założyłem ŻARÓWKI TUNGSRAM H4 SPORTLIGHT BLUE PLUS 50% zobaczę co to warte, wcześniej miałem TUNGSRAM +60 świeciły 2 lata

                                  Komentarz


                                  • Jakie postojówki kupić do xenonów żeby ta barwa jakoś się pokrywała?Philips BV się nie pokrywają..świecą na żółto i w połączeniu z xenonem wygląda to brzydko
                                    bottomless red piggybank

                                    Komentarz


                                    • B_KRK, temperaturę barwową te żarówki/diody mają mieć 4300K - taką barwę ma ori ksenon philipsa/osrama - jak takie znajdziesz daj znać :P

                                      Komentarz


                                      • Ale jakieś ze zbliżoną białą barwą? Żeby nie świeciły tak na żółto?
                                        bottomless red piggybank

                                        Komentarz


                                        • Białe diody - ale przy barwie ksenonu wydają się jasno niebieskie/fioletowe niestety ... :? (temperaturę barwową mają coś koło 6000 K)

                                          Komentarz


                                          • Czyli rozwiązania na to nie ma?Trochę lipa, że te postojówki świecą razem ze światłami mijania
                                            bottomless red piggybank

                                            Komentarz


                                            • Rozwiązanie jest - zapodać sobie temperaturę barwową ksenonu na 6000K - tylko z deczka bez sensu dostosowywać ksenon do postoju wg mnie, pomijam już oświetlenie drogi z niebieską poświatą ...

                                              Widziałem to u jednego kolesia u mnie na osiedlu - barwy są faktycznie identyczne - ale z daleka widać, że nadjeżdża UFO kurna blaszka - ja tam wolę ori barwę - taką białą z delikatną żółtą poświatą - dla oka przyjemniej i widać więcej - im większa temperatura barwowa światła tym widać na drodze de facto mniej ...

                                              Komentarz


                                              • a ja wymieniłem NB (padły) na zwykłe Philips Premium

                                                i są one NAPRAWDĘ niezłe, polecam
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • szkoda, a ile płaciłeś za te Philipsy?

                                                  P.S. U mnie NB już rok siedzą i jak na razie gitara
                                                  ...nie ma to jak Octavia :drive:
                                                  >>> STOP PIJANYM KIEROWCOM!!! <<<

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Hunter
                                                    szkoda, a ile płaciłeś za te Philipsy?

                                                    P.S. U mnie NB już rok siedzą i jak na razie gitara
                                                    coś tam 29pln za sztukę na stacji BP
                                                    NB wytrzymały jakieś pół roku mniej więcej, ale przy okazji polecam sprawdzić, dobre są te philipsy :idea:
                                                    saport techniczny baj DGW
                                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                                    była BXE '08 190kkm
                                                    no i nie ma :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X