Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile płacicie za ubezpieczenie?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Bartolomeo
    Koledzy może głupie pytanie, ale chciałbym się upewnić. Jeżeli obecne ubezpieczenie mam do 20.04 i już je wypowiedziałem, bo chcę zmienić ubezpieczyciela, a nowe wykupię np. 25.04 to nic się nie dzieje ze zniżkami itd.?
    w nowym ubezp. okreslasz od kiedy ma być. Wiec jezeli stare do 20.04 to nowe od 21.04
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • Skoda Octabia 1.9 TDI Elegance, 2006, 190 kkm, według PZU wartość rynkowa 27-28k :shock: :roll:.

      AC+OC 2200 zł, stała wartość, części oryginalne, OC60%, AC30%.

      Zastanawiam, się czy jest sens się pchać w PZU, czy może wziąć coś tańszego (o ile jest), z czym macie pozytywne doświadczenia przy wypłacie odszkodowania?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez natash
        według PZU wartość rynkowa 27-28k :shock: :roll:
        mało czy dużo?

        Zamieszczone przez natash
        AC+OC 2200 zł
        Ja za nowego Toura dałem 1700zł. Tak drastycznie rośnie ubezp wraz z wiekiem?

        Komentarz


        • 1. Mało, kup w takim stanie auto za 27k..., rok temu było 36k, a kupiłem tak naprawdę za 39.

          2. Ja mam tylko 30% AC, może masz więcej zniżek.

          Komentarz


          • ja ubezpieczyłem "SMOCZKA"na kwotę 33k a AC+NW+OC = 1840zł
            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez natash
              1. Mało, kup w takim stanie auto za 27k..., rok temu było 36k, a kupiłem tak naprawdę za 39.
              2. Ja mam tylko 30% AC, może masz więcej zniżek.
              To ile, 30-40tys? Tyle samo lub więcej niż połowe wartosci nowego? 6-letnie auto...

              fakt, ja mam full zniżek i dwa auta zarej.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez BADYL
                ja ubezpieczyłem "SMOCZKA"na kwotę 33k a AC+NW+OC = 1840zł
                Gdzie?

                Komentarz


                • Ubezp. w PZU. Wartość auta 41400zł. (tylko 3tys zł. mniej po roku). Ubezp. 100%, czesci oryginalne w ASO.
                  Wszystko za 1570zł. Szyba 80zł, zachowanie znizek 55zł (czyli warto to drugie a jakby co to robimy z AC

                  Komentarz


                  • Wczoraj ubezpieczałem audika w PZU OC np w MTU kontynuacja wychodziła 570 zł, a w PZU wyszło 370. Wiec na cukierki i przeglad techniczny zostało :diabelski_usmiech
                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                    Komentarz


                    • Dostałem oferty na moją Octavkę z 2005 roku (1.6 Tour + ice)
                      - Proama - 1 124,18 zł
                      - Generali - 1 127,00 zł
                      - Aviva - 1 172,00 zł

                      Wszystkie oferty na naprawy na ori częściach.

                      Co ciekawe Aviva za kontynuację zeszłego roku i dodatkowe ubezpieczenia mieszkań wystartowała z kwotą 1270 zł. Twierdzili, że naprawdę nie ma z czego zejść jak powiedziałem, ze drogo, bo mam inne oferty. Jak powiedziałem, że w takim razie muszę się poważnie zastanowić i zapadła cisza podczas rozmowy - zeszli od ręki na 1172 zł.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • Czy coś mnie ominęło? Pytam się ponieważ ubezpieczalnia zafundowała mi podwyżkę oc o całe 50 zł (teraz płacę 410 zł) Wydaje mi się, że to trochę przydużo... Oczywiście max zniżki, bezszkodowa jazda itp itd

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez igor33c
                          Czy coś mnie ominęło? Pytam się ponieważ ubezpieczalnia zafundowała mi podwyżkę oc o całe 50 zł (teraz płacę 410 zł) Wydaje mi się, że to trochę przydużo... Oczywiście max zniżki, bezszkodowa jazda itp itd
                          To jest przydużo? Mi Allianz zaśpiewał podwyżkę z 480 na 680. Najlepsze, ze miałem 40% zniżek, to mi zaproponowali... znowu 40% przy czym zmalała stawka bonus malus. No to podziękowałem i poszedłem do Axa. Tam dali mi 360 zł i 50% zniżek za octę II z 2006r.

                          Komentarz


                          • Warta koniec kwietnia 2012. Wartość 47000, stała suma, opcja ASO i pełne żniżki. Cena 1360PLN za pakiet.
                            Było:
                            126p 1980
                            Polonez Caro 1,5GLE 1991
                            Fiat Uno 1,4 1995
                            Polonez 1989 1,4Rover (SWAP)
                            Fiat Palio Weekend 1,2 HL 1999
                            Toyota Camry 3,0GX V6 1992
                            Renault Scenic 1,9 dTi 2000
                            Ford Fiesta 1,3 1998 (Pysi ;-)

                            Jest:
                            Skoda Octavia 1,2TSI Mint 2011
                            Mondeo 1,8Ghia 1998 (młodego)

                            Komentarz


                            • setunia, Tanio.

                              Komentarz


                              • Miałem tańsze opcje. Np. to nowe TU nie pamiętam nazwy, tylko wartość 41000 i zmienna suma ubezp. za trochę ponad 1kPLN. Dużo w moim przypadku daje mała poj. silnika ;-)
                                Było:
                                126p 1980
                                Polonez Caro 1,5GLE 1991
                                Fiat Uno 1,4 1995
                                Polonez 1989 1,4Rover (SWAP)
                                Fiat Palio Weekend 1,2 HL 1999
                                Toyota Camry 3,0GX V6 1992
                                Renault Scenic 1,9 dTi 2000
                                Ford Fiesta 1,3 1998 (Pysi ;-)

                                Jest:
                                Skoda Octavia 1,2TSI Mint 2011
                                Mondeo 1,8Ghia 1998 (młodego)

                                Komentarz


                                • Jutro jak dam radę zarejestrować mojego nowego toura od Danielcia to powalczę z promocją internetową AXA, bo we wstępnej kalkulacji wyszło mi 1250 za OC+AC+NNW bez udziału, no i 60% zniżek :P
                                  Ale to się jeszcze okaże, bo promocje to są.. ale niezwykle chytre..

                                  Komentarz


                                  • własnie biore leasing na moja nowa octavie i nigdzie nie chce mi wyjsc za pakiet mniej jak 2900 pln Złodziejski kraj...
                                    Napisane za pomocą batonika KitKat

                                    Komentarz


                                    • Ubezpieczenie masz zalatwiane przez leasing czy bierzesz na siebie sam, bo tez tak mozna, wtedy z Twoimi znizkami mozna ubezpieczyc czasem taniej.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Maicroft
                                        Ubezpieczenie masz zalatwiane przez leasing czy bierzesz na siebie sam, bo tez tak mozna, wtedy z Twoimi znizkami mozna ubezpieczyc czasem taniej.
                                        Dokładnie tak jak pisze mój przedmówca. Ja kiedyś byłem w podobnej sytuacji i jedyne co musiałem zrobić, aby ubezpieczyć auto na siebie to wystąpić do leasingodawcy o zgodę na tzw. ubezpieczenie zewnętrzne - w moim przypadku to było o wiele korzystniejsze.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Lucky24
                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          Ubezpieczenie masz zalatwiane przez leasing czy bierzesz na siebie sam, bo tez tak mozna, wtedy z Twoimi znizkami mozna ubezpieczyc czasem taniej.
                                          Dokładnie tak jak pisze mój przedmówca. Ja kiedyś byłem w podobnej sytuacji i jedyne co musiałem zrobić, aby ubezpieczyć auto na siebie to wystąpić do leasingodawcy o zgodę na tzw. ubezpieczenie zewnętrzne - w moim przypadku to było o wiele korzystniejsze.
                                          dostalem od BFL (bo tam biore leasing) oferte w hestii za 3 k pln rocznie a w obcym towarzystwie moge wziąć ale wtedy place kare 300 pln czyli nawet jak mi dadza 2500 to itak wyjdzie 2800 wiec raczej wezme w BFL Leasing . Znizek nie mam za duzych 30 procent na oc i 10 na ac
                                          Napisane za pomocą batonika KitKat

                                          Komentarz


                                          • A pakiet dilerski ?? Ale to chyba 2600 wychodzi wiec i tak nie jest taniej przy zmianie z leasingu
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • Ja narazie sprawdzilem kilka ubezpieczycieli i sytuacja wygląda następująco (ceny w PLN):

                                              :idea: Liberty 2298 (kalkulator podaje 4200)
                                              Benefia 2600
                                              :idea: MTU 2939 (kalkulator podaje 4450)
                                              :idea: AXA 3038 (kalkulator podaje 4500)
                                              Generali 3300
                                              Hestia 3800
                                              Warta 3900
                                              Allianz 4200
                                              Proama 4200
                                              AVIVA 4500
                                              AXA 4500
                                              PZU 7700 :twisted:

                                              Mówię oczywiście o maksymalnym pakiecie (poza Benefia).

                                              Pozycje zaznaczone :idea: to oferty od kolegi z forum
                                              Pozdrawiam,
                                              Grzesiek


                                              Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                              Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                              Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                              Komentarz


                                              • Deo, Bezużyteczny wpis...

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez pandzik
                                                  Deo, Bezużyteczny wpis...
                                                  Też już kilka razy zwracałem uwagę ludziom że takie wpisy są o razwalić :!: Ale jak widać dalej nie dociera



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz


                                                  • pandzik, eaglemirek, oj tam czepiacie się :P

                                                    22.06 wygasa mi polisa, dlatego intensywnie przeszukuję i porównuję oferty. W zeszłym roku za pełen pakiet zapłaciłem ca. 2700PLN i jak zobaczyłem propozycje różnych TU to się trochę zdziwiłem, więc stąd tamten wpis.

                                                    W moim przypadku nie jest tak kolorowo, bo ubezpieczam samochód na siebie dopiero od 3 lat, także zniżek mam raptem 20%. Do tego dochodzi szkoda z października naprawiana z AC, więc tym bardziej ciekawie nie jest.

                                                    Do tej pory miałem samochód ubezpieczany w:
                                                    Generali, ale na szczęście nie musiałem się z nimi szarpać o pieniądze na naprawę,
                                                    PZU gdzie za uszkodzony zderzak dali mi całe 600PLN ("Pan sobie sklei i będzie jak nowy")
                                                    Allianz - bezproblemowa naprawa z przeróbka na RS

                                                    Teraz mam tydzień na dokonanie wyboru ale ciężko rozstać się z 4k PLN wiedząc, że będę musiał się z ujami szarpać o każdy grosz na ew. naprawę.

                                                    Dlatego Panowie zamiast pisać "bezużyteczny wpis" poradźcie co wybrać, żeby nie wpakować się na minę.
                                                    Pozdrawiam,
                                                    Grzesiek


                                                    Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                    Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                    Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X