Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Interface diagnostyczny - VAG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rafiki
    budzik, fabryczne duże radio
    No ale jest :diabelski_usmiech
    Myślę że na tym można OT zakończyć bo ktoś może zaraz owoce porozdawać :satan
    Michał
    Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
    Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

    Komentarz


    • Cześć.
      Odświeżę temat - chciałbym kupić interfejs diagnostyczny do O1 1.9tdi ALH z 2003 roku.
      Pomożecie dobrać jakiś sprawdzony? Nie orientuję się w temacie jeszcze...
      Pozdrawiam,
      Paweł

      Komentarz


      • Mam i działa. Do domowego użytku wystarcza.

        Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

        Komentarz


        • ok, a skąd i jaki program pobrać sobie do powyższego kabelka, żeby diagnozować i kasować błędy w O1?
          Mój Zygzak McQueen
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

          Komentarz


          • Zamieszczone przez SkySzyja
            ok, a skąd i jaki program pobrać sobie do powyższego kabelka, żeby diagnozować i kasować błędy w O1?
            EDIT:
            Czesc.
            Ja używam tego kabla od VIAKENA i używam go do połączenia auta przez program Polski VAG 4.9. Ale nie mogę wykorzystywać wszystkich opcji programu nie wiem czemu. A VAG COM 409.1 nie chce mi działać na Win 7 64bit.
            Pozdrawiam,
            Paweł

            Komentarz


            • Mówimy o tym kablu od Viakena.
              Potrzebuję program do zczytywania i kasowania ew. błędów oraz do robienia logów.
              Dla siebie, do O1.
              Mile widziany w wersji PL ale EN też ostatecznie może być.
              Co sobie ściągnąć, żeby jak najwięcej ogarniało, pod laptop Win XP.
              Mój Zygzak McQueen
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

              Komentarz


              • pauletto007
                SkySzyja

                VCDS Lite 1.2

                Komentarz


                • Zamieszczone przez luckd
                  pauletto007
                  SkySzyja

                  VCDS Lite 1.2
                  Luckd: wrzucilem wczoraj na kompa vcds lite 1.2 poprawnie sie zainstalowalo ale jak podpinam kabel do kompa i wchodze w opcje to od razu jest komunikat: No config file found. W menadzerze urzadzen ustawilem ten port jako COM 2 i jak probuje przypisac kabel w vcdsie to dalej kicha. Probowalem juz rozne konfiguracje portow usb w kompie z roznymi portami com w samym vcdsie i za kazdym razem nie chodzi. Moglbys pomoc? Niestety specem od kompow nie jestem...
                  Pozdrawiam,
                  Paweł

                  Komentarz


                  • Robiłeś to na kablu podpiętym do auta, włącz vcds => opcje => com2 => test => save?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez luckd
                      Robiłeś to na kablu podpiętym do auta, włącz vcds => opcje => com2 => test => save?
                      Ojj, co to to nie robiłem, na razie nie ruszam się z domu -grypa... :x
                      Wyzdrowieje, to podejdę i oblookam i dam znać.

                      EDIT:
                      zainstalowałem u siebie na lapku z WIN7 Maszyne Wirtualna i na nią wrzuciłem Win XP i dopiero na nim zainstalowałem VAG COMa 409.1 i teraz się to normalnie uruchamia. Tylko jeszcze nie sprawdzałem czy łączy się z autem, ale to niedługo mam nadzieję.
                      Pozdrawiam,
                      Paweł

                      Komentarz


                      • Ja mam zamiar kupić coś takiego.

                        Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

                        Jestem ciekawy czy ktoś z forumowiczów ma taki skaner i jak się sprawuje.

                        Komentarz


                        • Można także kupić na aliexpress (VCDS) - tylko czas oczekiwania około 2-3 tygodnie.

                          Komentarz


                          • vag com

                            Witam
                            Przepraszam moze bylo ale pilnie potrzebuje odpowiedzi. Otóz posiadam kabelek do diagnozy tylko ten zwykly za 40 zł ale mi wystarczy do O1 z 2003r. Zmieniłem laptopa na Windows 8.1 i nie wiem jaki program byłby dobry do tego systemu i ewentualnie skad go pobrac Z góry dziękuje za szybka odpowiedz

                            [ Dodano: Sro 14 Paź, 15 12:07 ]
                            powtorze pytanie skad mozna sciagnac program do diagnoostyki pod windows 8.1

                            Komentarz


                            • Re: vag com

                              Panowie, pomóżcie - jak podłączę kabel do auta i kabel do kompa VAG COM się uruchamia ale w żaden sposób nie umiem skonfigurować kabla i program nie widzi auta. Za każdym razem jest komunikat - Port OK, Interface not found.
                              Podpowiedzcie, co dalej , jak się z tym uporać? Dodam, że działam na maszynie wirtualnej, na której zainstalowałem Windowsa XP.
                              Pozdrawiam,
                              Paweł

                              Komentarz


                              • W maszynie wirutalnej zaznaczyłeś żeby widział kabel? Oryginalnie widzi go tylko host, musisz przekierować urządzenie na wirtualkę.

                                Komentarz


                                • Przekombinowaliście. VCDS Lite działa nawet na W10 x64, sterowniki od Viakena też. Wirtualizacja nie zawsze pomaga. Lepiej ogarnij to na swoim systemie jak ma być. Taki błąd wyskakuje jak nie działa połączenie samochód-kabel. Ew zrób konfiguracje w Menadżerze Urządzeń.

                                  Komentarz


                                  • Hejka,panowie co można zmodzić VCDS lite w pełnej wersji kabel Viaken Interfejs VW/Audi/Skoda/Seat USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2
                                    MOCY PRZYBYWAJ

                                    Komentarz


                                    • Wszystko i nic. Odczytać wszystkie błędy, zrobić testy urządzeń na pokładzie, zrobić logowanie, adaptacje. To co VCDS Lite oferuje a takie bajery jak sprawdzenie przebiegu na podstawie danych ECU to już VCDS, którego nasze kable nie obsługują.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez MariuszGTV
                                        zrobić testy urządzeń na pokładzie, zrobić logowanie, adaptacje.
                                        czy domykanie szyb z kluczyka idzie tym ogarnąć?
                                        MOCY PRZYBYWAJ

                                        Komentarz


                                        • MotorDiag czy coś takiego do tego użyj. Banalnie prosty, czeski i w zakresie szyb darmowy.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                            W maszynie wirutalnej zaznaczyłeś żeby widział kabel? Oryginalnie widzi go tylko host, musisz przekierować urządzenie na wirtualkę.
                                            Tak, ustawiłem, żeby widział kabel na porcie COM2. Zainstalowałem najnowsze sterowniki z poniższej strony odpowiednie do Windowsa:
                                            VCP Drivers - FTDI
                                            Poustawiałem wszytsko co i jak, no i Polski VAG 4.9 działa ale VAG COMa 409.1 za chiny nie umiem skonfigurować, żeby się łączył z autem.
                                            Pozdrawiam,
                                            Paweł

                                            Komentarz


                                            • Do O1 2.0 2003 rok coś takiego
                                              Link
                                              lub to
                                              Link
                                              się nada? Chcę mieć osobne urządzenie...

                                              Komentarz


                                              • Witajcie

                                                a ja mam takie pytanko czy kablem hex-can można skanować inne samochody typu Citroen peugeot.
                                                Czy VCDS 12.12 obsłuży też te samochody ?
                                                Czy można ściągnąć VCDS do mojego kabla w języku Polskim czy musi być system ori który dostałem razem z kablem ?
                                                Kiloscar

                                                Komentarz


                                                • Nie obsłuży żaden z powyższych. Do PSA potrzebna np. Lexia.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez kiloscar
                                                    Czy można ściągnąć VCDS do mojego kabla w języku Polskim czy musi być system ori który dostałem razem z kablem ?
                                                    jak powyżej :lol:
                                                    Kiloscar

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X