Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez maxpaynemm
    kodowania 123i4 wogóle wyłączają multikiere
    bo CH to jest moduł dwuwersyjny magistarli LIN, czyli działa z kierą przed/po FL
    kodowania 1,2,3,4 to wersja LIN 1.3 dla starej kierownicy

    dodam, że w wersji przed FL po założeniu BT można tak zakodować w sterowniku,
    że przycisk mute na kierownicy działa jako wybieranie głosowe numeru telefonu

    [ Dodano: Sob 20 Paź, 12 21:32 ]
    0010534 ?

    [ Dodano: Sob 20 Paź, 12 21:34 ]
    a czy możesz wybrać z listy sterowników moduł przycisków kiery E221 ?!
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • spróbuj 532
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • marbab, u mnie była zawsze do tego żeby kiera MF działała.

        Teraz mam wgrany do RNS soft bez żadnych łatek i na kierownicy działa wszystko poza obracaniem prawej rolki. Ale ponoć jak zainstaluje się BT to działa w menu telefonu. Narazie jest super, jestem zadowolony a z gęby :banan nie zchodzi Mam tylko ten błąd w kodowaniu.

        Zamieszczone przez krzynol
        0010534 ?
        tego nie sprawdzałem a powiedz mi co to wogóle jest?? Chodzi mi o to co kryje się pod tą 1??

        Zamieszczone przez krzynol
        a czy możesz wybrać z listy sterowników moduł przycisków kiery E221 ?!
        Możesz jaśniej, gdzie to znaleśc?? Nigdzie się na to nie natknąłem :|

        [ Dodano: Sob 20 Paź, 12 22:56 ]
        Zamieszczone przez Enriquez
        spróbuj 532
        Próbowałem przestaje działać, prawa manetka i nie mogę wejść w maxidota, ale w sumie nie sprawdzałem czy z samej kierownicy się wtedy da... ale chyba nie.... sprawdzę to.
        Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • maxpaynemm, soft masz 4120 od Kedziora :?:
          Marek



          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

          Komentarz


          • Zamieszczone przez marbab
            maxpaynemm, soft masz 4120 od Kedziora :?:
            Tak.
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • czy na tej liście można wybrać drugi sterownik?
              jeśli tak, to kodowanie tej 1 wskazuje, że sterownik kiery jest masterem, a sterownik przycisków podrzędny
              Załączone pliki
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • Zamieszczone przez maxpaynemm
                spróbuj 532

                Próbowałem przestaje działać, prawa manetka i nie mogę wejść w maxidota, ale w sumie nie sprawdzałem czy z samej kierownicy się wtedy da... ale chyba nie.... sprawdzę to.
                Tak ma to działać. Jeżeli masz MAXI DOT, kierownice multi i do tego jeszcze prawą manetkę ze sterowaniem kompem, to musisz się zdecydować czym chcesz sterować MAXI DOT - przyciskami na kierownicy czy prawą manetką. Nie da się aby jednocześnie sterować i tym i tym.

                kodowanie 532 - sterujesz MAXI DOT przyciskami z kierownicy (prawa rolka), ale żeby nie wywalało błędu to musisz zamienić prawą manetkę na taką bez sterowania kompem.
                Sprawdzone na 100% u mnie.

                Komentarz


                • Koledzy dziś miałem chwilkę, żeby znowu zajrzeć w kodowanie i tak:

                  Enriquez, kowaltom99, kodowanie 532 sprawia tylko że przestaje działać manetka do wejścia do kompa. Z kiery działa ale nie tak jak potrzeba. Przypominam że mam auto przed FL więc jest inny maxidot. Wymiana manetki na zwykłą chyba nic nie zmeni.

                  Zamieszczone przez krzynol
                  0010534 ?
                  to kodowanie sprawia kolejny błąd - coś tam z brakiem komunikacji, a błąd złego kodowania nadal jest

                  Zamieszczone przez krzynol
                  czy na tej liście można wybrać drugi sterownik?
                  jeśli tak, to kodowanie tej 1 wskazuje, że sterownik kiery jest masterem, a sterownik przycisków podrzędny
                  Tak da się tam wybrać drugi sterownik ale z kodowaniem jest tak jak na foto... any ideas??

                  Dodam że pozostałe bajty są puste - nie mają żadnych opisów.

                  Dziękuję za pomoc. :wink:
                  Załączone pliki
                  Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • Ten drugi sterownik - to przyciski kierownicy multi. Tego się nie koduje.

                    PS - maxpaynem - jak zakodowałeś 532 to jak działała prawa rolka?

                    Komentarz


                    • kowaltom99, dzialało tylko klikanie rolką. Ta sama funkcja co dolny przycisk manetki. I tak jest niezaleznie czy zakoduję 532 czy 534.
                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez maxpaynemm
                        kowaltom99, dzialało tylko klikanie rolką. Ta sama funkcja co dolny przycisk manetki. I tak jest niezaleznie czy zakoduję 532 czy 534.
                        No to chyba jest konflikt między kierą po FL i MAXI DOT przed FL.

                        W OII FL (jeżeli jest jednocześnie kiera multi i manetka od kompa)
                        kodowanie 534 - w kierownicy działa tylko naciśnięcie rolki (pamięć 1,2), sterownie kompem z jest manetki
                        kodowanie 532 - w kierownicy działa w pełni prawa rolka + przycisk wejścia w menu MAXI DOT, ale wywala błąd kodowania modułu (trzeba wymienić prawą manetkę)

                        Ja mam u siebie podobny problem z chińskim kombajnem DVD+GPS Maisun.
                        Nie działa mi podgłaszanie z kiery (lewa rolka), reszta działa.
                        Jak włożyłem te DVD do samochodu kolegi OII przed FL - podgłaszanie zadziałało, ale OII przed FL ma przyciski nie rolkę. Poza tym mi nie wyświetla danych AUDIO na MAXIDOT, a u kolegi się to pojawiło.

                        Musi być coś zmienione w protokołach ( LIN,CAN, BAP????).

                        Komentarz


                        • maxpaynemm, prawa rolka bedzie Ci dzialala tylko z telefonem.

                          Czy z lewej strony klikniecie rolka wycisza Ci system audio :?: Czy dziala Ci szybkie przewijanie utworow (na tzw. podgladzie), dluzsze przytrzymanie next, forward :?:
                          Marek



                          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                          Komentarz


                          • marbab, więc w wielkim skrócie jest tak :lol:

                            Jak mam wgrana "łatke" do starej kiery to:

                            Działa "mute" kliknięciem rolką.
                            Utwór następny poprzedni i przy dłuższym przytrzymaniu - przewijanie utworów.
                            Nie działa natomiast podgłaszanie

                            Natomiast jak wgram soft czysty - bez łatek do działa wszystko j.w oprócz przewijania utworów. Choć raz jakoś załączyło mi się tak że działało. Myslę że to kwestia softu w radiu i pogadam z Kędziorem może coś pomoże

                            Natomiast prawa rolka nie działa wogóle, jej kliknięcie zastepuje wcisnięcie dolnego przycisku z manetki komputera. Działa też kółko od zmiany żródła dźwięku. no i nie działa strzałka powrotu.

                            Generalnie jest super z punktu widzenia BT w przyszłości będzie bardzo dobrze

                            Martwi mnie to przewijanie utworów ale pomodze trochę z sofem od radia może się uda
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • maxpaynemm, no to Panie w Tobie nadzieja ze jeszcze cos wymyslisz

                              Maxi-Dot bez latki kiery nie swiruje :?: np. jak masz wlaczone nawigowanie.
                              Marek



                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez marbab
                                Maxi-Dot bez latki kiery nie swiruje :?: np. jak masz wlaczone nawigowanie.

                                Nie nie wszystko śmiga jak talala
                                Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • Ja też zamontowałem MLF w O2 przed FL i jest problem bo nie idzie się połączyć z Columbusem
                                  nie działają guziki z pogłaśniania i odbierania telefonu,podświetleniei klakson działa,
                                  stary sterownik był BC a teraz jest AQ
                                  mechanik przypuszcza że jest za nowy soft na Columbusie i dla tego sie nie chce połączyć jedno z drugim :cry:

                                  Komentarz


                                  • krzysiek L., potrzebujesz latke do multi kiery. Link powinien gdzies tu byc, ewentualnie na starym watku o RNSie
                                    Marek



                                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                    Komentarz


                                    • o widzisz

                                      cracka do columbusa
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • no i przejrzałem te wątki i nie umię nic znaleść :cry:

                                        a teraz jeszcze sprawdzałem manetka z mfa nie działa a tempomat działa :?:

                                        Komentarz


                                        • krzysiek L., cos slabo szukales DepositFiles

                                          Tu masz wiecej na ten temat. Jest jeszcze 4020_fix ale tej nie uzywalem.


                                          maxpaynemm, dziala Ci juz szybkie przewijanie z kiery :?:
                                          Marek



                                          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                          Komentarz


                                          • marbab, no dzięki
                                            bo w sumie to sam nie wiedziałem czego mam szukać :roll:

                                            Komentarz


                                            • marbab, nie, narazie nie mam czasu podrążyć tematu a i Kędzior narazie milczy. Chyba juz sie obraził na forum
                                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Witam,
                                                Przymierzam się również do montażu kierownicy MF, kierownice już mam, brakuje mi kabla do niej. Może ktoś powiedzieć jaki jest jego nr?
                                                Kolejna rzecz która będzie mi potrzebna to moduł kierownicy. Mój to
                                                Kod:
                                                Address 16: Steering wheel        Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl
                                                   Part No SW: 1K0 953 549 CQ    HW: 1K0 953 549 CQ
                                                   Component: J0527           053 0111  
                                                   Coding: 0000004
                                                   Shop #: WSC 31414 790 00001
                                                   VCID: 83010B3FBE31
                                                Jakiego powinienem szukać? CF lub CH? Dodam że chciałbym również dołożyć tempomat. Jak sprawdzić czy mam zespolone manetki bez rozkręcania? Samochod - Octavia FL MY2009 z września.
                                                Pzdr
                                                Był...

                                                Komentarz


                                                • r0mek, Zdejmij górną osłonę od kolumny kierownicy , nie ma tam śrub tylko zatrzaski 5 sekund roboty i wszystko wiesz , ściągniesz bez żadnych narzędzi.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez r0mek
                                                    Kod:
                                                    Address 16: Steering wheel Labels: 1K0-953-549-MY9.lbl
                                                    Part No SW: 1K0 953 549 CQ HW: 1K0 953 549 CQ
                                                    Component: J0527 053 0111
                                                    Coding: 0000004
                                                    Shop #: WSC 31414 790 00001
                                                    VCID: 83010B3FBE31
                                                    więc potrzebujesz tego:
                                                    Forum - Octavia Club Polska

                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X