Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wlasnie sie tak od tygodnia wybieram do gościa na sprawdzenie sterownika, ale zawsze brak czasu.

    misiek^wro, a ile by kosztował kabelek i sterownik jeżeli mam już kierownice

    Komentarz


    • Kabel + sterownik to 130+650 zł+wys UPS 20 zł.
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • Koledzy, takie pytanie czy radio Blues (podstawowe O2FL) współpracuje ze sterowaniem z kierownicy?
        O1 -> O2 FL
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=861220#861220

        Komentarz


        • czy ktoś mi to rozszyfruje
          Czy muszę wymieniać moduł czy nie, aby podłączyć MF ?

          Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb
          Part No SW: 5K0 953 507 BA HW: 5K0 953 549 C

          Komentarz


          • yelonec
            5K0-953-549-C - Midline, tylko tempomat i trip computer, brak możliwości MF.
            _____________________________
            1,4 TSI Combi Ambition + Amazing

            Komentarz


            • czyli muszę szukać 5K0-953-549-B highline aby zadziałało?
              Czy mogę też jakiś inny moduł zastosować?

              Komentarz


              • Witam ponieważ cos sie pochrzaniło i nie mogłem znalezc mojego tematu na forum który założyłem więc przedstawie swoj problem w tym temacie moze mi ktos pomoże?
                Problem polega na tym ze skradziono mi Columbusa z którym nie było wcześniej żadnych problemów (oczywiscie zgłosiłem tą kradzież policji ) W ASO założyli mi nowego Columbusa ale niestety nie reaguje na przyciski strzałek (przewijania/zminiania) z kierownicy ( głośność działa ) i tu nasuwa się pytanie co może być przyczyną bo na razie w ASO nie dają rady z tym nic zrobić dopóki nie ściągną jakichś nowych sterowników. Jestem z nimi umówiony na wizytę ,ale żeby nowe sterowniki ściągać z Poznania ? czegoś tu nie do końca rozumiem. Druga sprawa jest taka że brakuje na Maxi Dot wskazań z navi oraz z radia a przedtem to wszystko było.
                Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                Komentarz


                • Marillo, durnie w ASO nie potrafią Ci ustawić BAPa w Columbie i go poprawnie zakodować.
                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                  Komentarz


                  • żadne durnie, tylko VAS nie ma takich opcji ... heh...
                    poszukaj kogoś z VCDSem to Ci to zrobi w 5 sekund.
                    Np. kolega Deo.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • Enriquez, dalej uważam że durnie. Powinni wiedzieć w czym rzecz, a nie przyjezdzam ja do Aso i zaginam takiego "mistrza diagnostyki komputerowej" w 3 ruchach.

                      Problem w tym, aby ASO miało własnego VCDSa? Skoro biorą od ludzi hajs za montaż i kodowanie Columbusa, tudzież MFA powinni to robić od A do Z - a nie że klient później trafia do mnie

                      Ogólnie ich wiedza nt tego, co można VASem a co trzeba vcdsem jest naprawde uboga.
                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                      Komentarz


                      • VCDSa posiadam ,tylko jakby mnie ktos nakierował w co i jak wejsc oraz zaprogramowac to byłbym wdzięczny bo nie dosc ze miałem przeprawy z ubezpieczycielem to jak sie okazuje to nowe columbusy przychodzą bez map , mapy sobie trzeba dokupić osobno. Moze nie byłoby z tym problemu bo miałbym z poprzedniej navigacji ale mape mi rowniez ukradli bo była w navi. Oryginalne kosztują prawie 700 zł - paranoja jakas :evil:
                        Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                        Komentarz


                        • misiek^wro, ale zakodowanie funkcji BAP sprawia tylko to że columbus przestaje wspołpracować z maxidotem natomiast przyciski na kierownicy działają. Nie przypominam sobie, żeby w kodowaniu columbusa było cokolwiek o kierownicy MF :roll: :roll: No chyba że w po FL jest inaczej. To raczej pewnie kwestia softu w columbusie. Moze jakiegoś starego columbusa mu załozyli co przeleżal u nich trochę w magazynie :roll: ale moge się mylić :roll:

                          [ Dodano: Wto 20 Lis, 12 16:28 ]
                          Marillo, zostaw ASO w spokoju.... niech sobie dalej pracują ci "wymieniacze"

                          Mape pobierz sobie z forum, wypal na płytce i gotowe. Linki do map znajdziesz w topiku o RNS
                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • Dajcie znac moze byc na priva jak to zakodowac, bo mnie szlag trafi jak mi znowu beda sciemniacw ASO - oni potrafią wymyslic milion powodów byle tylko mnie zbyc. Auto stało u nich miesiac ale nikt nie raczył sprawdzic czy wszystko jest w porzadku czy jeszcze cos trzeba zakodowac

                            Obecnie mi wsadzil Columbusa o oznaczeniach 3T0035680 B HW - Version H64

                            SW- Version 4024
                            Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                            Komentarz


                            • BAP to protokół komunikacji z wyświetlaczem, nie ma nic wspólnego z multikierą
                              natomiast jest chyba w kodowaniu Columbusa coś takiego "shortpress steeringwheel"
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • Koduje sie BAP, jesli na FIS nie ma zadnych komunikatów, czy też magicznej strzalki kompasu - auta rocznik 2010/2011

                                Po drugie, jak krzynol juz wspomnial - shortpress steeringwheel

                                Po trzecie - sprawdzic czy modul kiery jest poprawnie zakodowany.

                                Po czwarte wsadzic plytke z softem - bo moze ktos na chwile przejal radyjko do przedliftowej i wgrywal sobie apacza do pfl na MFSW.

                                Ja ostatnio dostalem z ASO ... UWAGA ... nowy, ale juz zakodowany sterownik kolumny kierownicy - rozni ludzie tam pracuja. Podejrzewam, ze jakis mlody zdolny wyjal go z auta i dlatego dostalem go po super cenie ...

                                [ Dodano: Sro 21 Lis, 12 23:12 ]
                                maxpaynemm, BAP tyczylo się tego : Druga sprawa jest taka że brakuje na Maxi Dot wskazań z navi oraz z radia a przedtem to wszystko było.
                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                Komentarz


                                • Po czwarte wsadzic plytke z softem - bo moze ktos na chwile przejal radyjko do przedliftowej i wgrywal sobie apacza do pfl na MFSW.
                                  Skad wziąść płytkę z softem jak mi nawet PINU do radia nie udostępnili ?

                                  Z informacji z ASO wynika ze nie mogą mi zakodować bo centrala zablokowała im kody do aut które nie były fabrycznie wyposażone w częsci które użytkownik sam sobie lub ktoś doposażył - TO JEST NORMALNIE JAKAS PARODIA I SMIECH NA SALI !!!!!!!!!

                                  Na chwile obecna auto stoi z powrotem w ASO - nie interesuje mnie to ze nie moga mi zakodowac - auto oddałem po włamaniu z kradzieża do naprawy bezgotówkowej i nie odbiore go jesli nie zostanie przywrocone do stanu sprzed kradziezy , niech się spierają z centralą który taki głupi nakaz wydała. Odnosze wrażenie że Skoda po prostu leci sobie w gumy z klientami .
                                  Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                  Komentarz


                                  • Skoda widze zaczyna walczyc z "doposazaniem" aut przez klientów...

                                    Tylko czekać aż klienci Skodę kopną w dupę i to dosyć boleśnie.

                                    Każdy kalkuluje i każdy woli wydać 2-3 razy mniej za Columbusa, albo kilkakrotnie mniej za Columba, BT, multikiere, xeny i masę innych dodatków.

                                    :evil:
                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                    Komentarz


                                    • No ale zaraz zaraz, jedyne to co trzeba zrobić w ASO to zakodować immobilizer i czasem pompę ABS.
                                      Resztę można nadal zrobić samemu i mieć ich w serdecznym poważaniu.
                                      Z drugiej strony, jak oni nie dostarczają tych części to trudno się dziwić, że VW nie chce aby ich montować. A dlaczego? A dlatego że ich pochodzenie może nie być do końca legalne, pomimo że nowe. To, że kiedyś to przyblokują było wiadomo od pewnego czasu, tylko nie sądziłem że zrobią to tak szybko.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz


                                      • Enriquez, masa klientów chce to montować w ASO "bo gwarancja".
                                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                        Komentarz


                                        • Dla mnie tam lepiej.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz


                                          • Czesc

                                            Wrzuce moze scan z błedów jakie miałem bo auto dalej stoi w ASO.

                                            Jak powinno wyglądać poprawne kodowanie z takim wyposażeniem z jakim mam dla radia i navi bo jakos dziwnie to miałem zakodowane zreszta zobaczcie sami


                                            Chassis Type: 1K0
                                            Scan: 01 03 08 09 10 15 16 17 19 25 37 42 44 46 52 56 62 72 77

                                            VIN: TMBHS61Z3A2114190

                                            01-Engine -- Status: OK 0000
                                            03-ABS Brakes -- Status: OK 0000
                                            04-Steering Angle -- Status: OK 0000
                                            08-Auto HVAC -- Status: OK 0000
                                            09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000
                                            10-Park/Steer Assist -- Status: OK 0000
                                            15-Airbags -- Status: OK 0000
                                            16-Steering wheel -- Status: OK 0000
                                            17-Instruments -- Status: OK 0000
                                            19-CAN Gateway -- Status: OK 0000
                                            25-Immobilizer -- Status: OK 0000
                                            37-Navigation -- Status: Malfunction 0010
                                            42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000
                                            44-Steering Assist -- Status: OK 0000
                                            46-Central Conv. -- Status: OK 0000
                                            52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000
                                            56-Radio -- Status: Malfunction 0010
                                            62-Door, Rear Left -- Status: OK 0000
                                            72-Door, Rear Right -- Status: OK 0000
                                            77-Telephone -- Status: OK 0000




                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
                                            Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 B
                                            Component: RNS-MID H64 4024
                                            Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7M7170148
                                            Coding: 00000400000000000000
                                            Shop #: WSC 00000 000 00000
                                            ASAM Dataset: ------------------------- ------
                                            VCID: 2F69178FC78D

                                            2 Faults Found:
                                            01042 - Control Module; Not Coded
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 7
                                            Reset counter: 5
                                            Mileage: 57440 km
                                            Time Indication: 0

                                            00856 - Radio Antenna
                                            011 - Open Circuit
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01101011
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 16
                                            Reset counter: 5
                                            Mileage: 57440 km
                                            Time Indication: 0


                                            -------------------------------------------------------------------------------

                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 56: Radio (J0506) Labels: 1T0-035-680.clb
                                            Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 B
                                            Component: RNS-MID H64 4024
                                            Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7M7170148
                                            Coding: 00000400000000000000
                                            Shop #: WSC 00000 000 00000
                                            ASAM Dataset: ------------------------- ------
                                            VCID: 2F69178FC78D

                                            2 Faults Found:
                                            01042 - Control Module; Not Coded
                                            000 - -
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01100000
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 7
                                            Reset counter: 5
                                            Mileage: 57440 km
                                            Time Indication: 0

                                            00856 - Radio Antenna
                                            011 - Open Circuit
                                            Freeze Frame:
                                            Fault Status: 01101011
                                            Fault Priority: 5
                                            Fault Frequency: 16
                                            Reset counter: 5
                                            Mileage: 57440 km
                                            Time Indication: 0


                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                            Komentarz


                                            • Poszukaj w necie skany samochodów wyposażone w ten sam model columbusa
                                              np tu na forum:

                                              Address 37: Navigation (J0506) Labels: 1T0-035-680.lbl
                                              Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 A
                                              Component: RNS-MID H06 3814
                                              Revision: AB001001 Serial number: BS008186302968
                                              Coding: 04000400000400A10000
                                              Shop #: WSC 73430 790 00999
                                              ASAM Dataset: ------------------------- ------

                                              No fault code found.

                                              Address 56: Radio (J0506) Labels: 1T0-035-680.lbl
                                              Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 A
                                              Component: RNS-MID H06 3814
                                              Revision: AB001001 Serial number: BS008186302968
                                              Coding: 04000400000400A10000
                                              Shop #: WSC 73430 790 00999
                                              ASAM Dataset: ------------------------- ------

                                              No fault code found.

                                              całość skanu tu:
                                              link do całości

                                              Komentarz


                                              • Powninieneś zmienić to:

                                                Shop #: WSC 00000 000 00000

                                                na cokolwiek innego, byle nie same zera.

                                                Poza tym masz jedną antenę podpiętą no i pytanie czy masz MaxiDot?
                                                Pozdrawiam
                                                Marcin

                                                Komentarz


                                                • Enriquez


                                                  Poza tym masz jedną antenę podpiętą no i pytanie czy masz MaxiDot?
                                                  Tak mam maxi dota a skan tylko wrzuciłem z radia i navi bo nigdzie wiecej nie ma błedów , natomiast tak jak pisałem kilka postów wczesniej Columbusa zakładało ASO po włamaniu i tu postawiłeś dobre pytanie co do anteny , może być tak że tylko jej nie podpieli a być może jej wogóle nie założyli. Normalnie zaczyna się we mnie krew gotować. Dzięki za zwrócenie uwagi na to.

                                                  Nie siedzę bezczynnie tylko szukam rozwiązania na wypadek jakby znowu ASO coś wymyśliło. poczytałem trochę o podobnym problemie na forum Leona i też szukałem skanu podobnego wyposażenia do mojego. Nawet tam jeden user podmienił ze swojej octavi RNSa do Leona i wszystko gra bez kodowania więc co u licha się dzieje ? Czemu takie głupie kodowanie wychodzi ? po włożeniu nowego columbusa wszystko powinno przecież chodzić plug & play. No chyba że Misiek- wro ma rację i dostałem radio które było wyjęte z innego auta lub ktoś już coś z nim kombinował.

                                                  Pozdrawiam
                                                  Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....

                                                  Komentarz


                                                  • nie ma się co denerwować, tylko podjechać do specjalistów w temacie...
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X