Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Ksenony O2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tylko do tej wiązki muszę dokupić wtyczki do xenonów i obciąć te od starych reflektorów i polutować przewody do xenonów

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Benek52
      KulfonP, A wtyczki do lamp są to: gniazdo do starej wtyczki od zwykłych reflektorów i wtyczka do xenonów plus dodatkowe przewody ?
      Benek52, wybacz mi szczerość, ale jeśli tego nie widzisz na zdjęciach to lepiej się za tego moda nie bierz... Poczytaj proszę ten wątek od deski do deski a wiele Ci się rozjaśni, nie ma sensu każdemu z osobna tłumaczyć tego co tu już zostało napisane.

      Bo jak juz będziesz miał auto rozgrzebane to mogą naprawdę poważaniejsze problemy wyjść niż rozpoznanie czy na obrazku jest przelotka czy nie.

      Komentarz


      • KulfonP, Dlatego dopytuję o szczegóły żeby ocenić czy jestem sam wstanie skompletować potrzebne elementy i to wszystko zmontować do kupy, a jak widzisz wiązka z aliexpres jest troszkę inna jak ta z alledrogo

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Benek52
          KulfonP, Dlatego dopytuję o szczegóły żeby ocenić czy jestem sam wstanie skompletować potrzebne elementy i to wszystko zmontować do kupy, a jak widzisz wiązka z aliexpres jest troszkę inna jak ta z alledrogo
          Dzięki tej wiązce z Ali masz przelotki co znaczy, że w razie zonka możesz łatwo wrócić do lamp halogenowych rozpinając poprostu przelotki.

          Wiązka z Allegro wymaga założenia wtyczek 14 pin w miejsce 10 pin i przełożenie do nich kompletu wymaganych na schemacie obwodów.

          Komentarz


          • No i dobra panowie, temat ogarnięty.
            Okazało się, że zakodowany były bi-xenony a nie xenony.

            Centr. elektr. 09 - kodowanie przed:
            40180AB8B00508C0400800801000A9E4070000AE625D81605C 0400030000

            Centr. elektr. 09 - kodowanie po:
            40180AB8B00508C0400800801000B1E4070000AE625D81605C 0400030000

            Wszystko wróciło do normy.
            Zakodowałem sobie dodatkowo wyłączanie DRL przy mryganiu długimi 8) spodobała mi się taka choinka :twisted:


            Oczywiście również pojawiły się pytanka.

            1. byte 17 bit 0 - światła skrętne 0 - doświetlanie/1 - adaptacyjne
            ma być 1 czy 0? Było 0, docelowo ustawiłem na 1 - nie zauważyłem różnicy, ale tak mi się wydawało logiczniej.

            2. w jaki sposób sprawdzić czy działa poziomowanie? W czasie jazdy ładnie widać jak światło skręca razem z kierownicą. Natomiast na nierównościach skacze tak jak stare reflektory halogenowe. Myślałem, że układ powinien w jakiś sposób niwelować nierówności.

            3. kodowanie Xenon Range 55
            moje kodowanie: 1507354

            jest jakaś różnica pomiędzy kodowaniem 0000007 a moim 1507354?
            Spotkałem się forum z takim i takim kodowaniem.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kadmar
              No i dobra panowie, temat ogarnięty.
              Okazało się, że zakodowany były bi-xenony a nie xenony.

              Centr. elektr. 09 - kodowanie przed:
              40180AB8B00508C0400800801000A9E4070000AE625D81605C 0400030000

              Centr. elektr. 09 - kodowanie po:
              40180AB8B00508C0400800801000A9E4070000AE625D81605C 0400030000
              Albo jestem niezbyt bystry w gierkach typu "znajdź róznicę" albo kodowania przed i po są takie same... błąd CTRL+C CTRL+V



              Zamieszczone przez kadmar
              Wszystko wróciło do normy.
              Zakodowałem sobie dodatkowo wyłączanie DRL przy mryganiu długimi 8) spodobała mi się taka choinka :twisted:

              Oczywiście również pojawiły się pytanka.

              Zamieszczone przez kadmar
              1. byte 17 bit 0 - światła skrętne 0 - doświetlanie/1 - adaptacyjne
              ma być 1 czy 0? Było 0, docelowo ustawiłem na 1 - nie zauważyłem różnicy, ale tak mi się wydawało logiczniej.
              Niema świateł adaptacyjnych w O2FL, są w Superbie, bit powinien zostać na 0

              Zamieszczone przez kadmar
              2. w jaki sposób sprawdzić czy działa poziomowanie? W czasie jazdy ładnie widać jak światło skręca razem z kierownicą. Natomiast na nierównościach skacze tak jak stare reflektory halogenowe. Myślałem, że układ powinien w jakiś sposób niwelować nierówności.
              Poziomowanie nie nadąża na "szybkich" nierównościach. Dociąż tył to zobaczysz czy masz szperacze przeciwlotnicze czy normalne światła

              Zamieszczone przez kadmar
              3. kodowanie Xenon Range 55
              moje kodowanie: 1507354

              jest jakaś różnica pomiędzy kodowaniem 0000007 a moim 1507354?
              Spotkałem się forum z takim i takim kodowaniem.
              Dla O2FL poprawne kodowanie to 1507354

              Komentarz


              • Zamieszczone przez KulfonP
                Albo jestem niezbyt bystry w gierkach typu "znajdź róznicę" albo kodowania przed i po są takie same... błąd CTRL+C CTRL+V
                juz poprawiłem ops:

                Zamieszczone przez KulfonP
                Niema świateł adaptacyjnych w O2FL, są w Superbie, bit powinien zostać na 0
                hmmm to jak mam interpretować skrót AFS - w katalogu skoda sama pisze światła z funckją adaptacji AFS.



                Zamieszczone przez KulfonP
                Poziomowanie nie nadąża na "szybkich" nierównościach. Dociąż tył to zobaczysz czy masz szperacze przeciwlotnicze czy normalne światła
                to muszę jakieś pustaki wykombinować albo..... teściową wsadzę do tyłu :twisted:

                Zamieszczone przez KulfonP
                Dla O2FL poprawne kodowanie to 1507354
                czyli wszystko gra 8)

                w końcu dzisiaj może prześpię całą noc :spioch
                Muszę jeszcze w najbliższym czasie wybrać się na stację diagnostyczną ustawić światełka i będzie wsio.

                P.S. Żona mi dzisiaj powiedziała, że mam szlaban na modowanie na pół roku :haha:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kadmar

                  to muszę jakieś pustaki wykombinować albo..... teściową wsadzę do tyłu :twisted:
                  Oooo to to to...

                  Zamieszczone przez kadmar

                  P.S. Żona mi dzisiaj powiedziała, że mam szlaban na modowanie na pół roku :haha:
                  po coś się przyznawał ? Trzeba było powiedzieć że wymieniłeś żarówki na takie troche lepsze za 3-4 stówki :diabelski_usmiech

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Benek52
                    obciąć te od starych reflektorów i polutować przewody do xenonów
                    no bez jaj, nic nie lutujesz, tylko nowe wtyczki i pinujesz je ori z gumkami

                    [ Dodano: Wto 13 Sty, 15 22:56 ]
                    Zamieszczone przez kadmar
                    byte 17 bit 0 - światła skrętne 0 - doświetlanie/1 - adaptacyjne
                    niestety taki opis w klonach jest
                    to jest opcja, która określa, czy doświetlanie halogenami, ma być przy kierunkowskazie - nie wszystkie sterowniki to obsługują
                    poza tym to chyba nie temat na to
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Benek52
                      tylko do tej wiązki muszę dokupić wtyczki do xenonów i obciąć te od starych reflektorów i polutować przewody do xenonów
                      Jakby co mam takie nowe wtyczki z ASO do sprzedania
                      Kondziu

                      OCP

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez samin
                        Zamieszczone przez Enriquez
                        trzeba kupić moduł z końcówką C i chyba będzie banglać.
                        nie tak do końca, moduły mają dodatkowo oznaczenie serii softu ( 132, 133, 142, 148) trzeba dokładnie dobrać serię to posiadanego modułu centralnej elektryki oraz Can-a. w innym przypadku nie da się zakodować ustawień Octavii ( tak mam teraz i śmigam na kodzie z tiguana )a i jeszcze jedno instalacja nowszego modułu nie rozwiązuje problemu mam w tej chwili 148 i nie mogę go zakodować- musi być w moim przypadku 142.
                        Jak stwierdzić że dane oznaczenie modułu serii softu jest odpowiednie do modułu centralnej elektryki?

                        Komentarz


                        • 142 i 148 działają w O2FL
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Koledzy,
                            Czy to normalne, że w trakcie testu soczewki ładnie idą w dół, w lewo i w prawo, natomiast do góry tylko minimalnie drgną?

                            Czy ktoś mógłby zerknąć na wyniki testu moich ksenonów?
                            Jak je odczytywać, co oznaczają wartości podane w procentach?


                            ]"]Link

                            ]"]Link

                            ]"]Link

                            ]"]Link

                            ]"]Link

                            ]"]Link


                            P.S. dzisiaj na koniec dnia odwiedziłem stację diagnostyczną. Światełka ustawione jak bozia przykazała, już nie walę po oczach ops:

                            Komentarz


                            • kadmar, Miałeś wrzucić fotki z montażu xenonów

                              Komentarz


                              • A masz ustawione xenony recznie. Po montazu ustawia sie adaptacje, wtedy xenon staje w pozycji "zero" dokonujemy ustawienia na pokretlach i potem zapisujemy. Od tego momentu ruch jest w calym zakresie.

                                Moze u Ciebie to w dol, to jest az nadto, a do gory, brakuje mu zasiegu.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Benek52
                                  kadmar, Miałeś wrzucić fotki z montażu xenonów
                                  niestety nie miałem możliwości samodzielnie montować więc fotek z montażu nie mam.
                                  Fotki z efektu końcowego wrzucę jak tylko wrócę do domku o przyzwoitej porze z pracy :evil:


                                  Maicroft wczoraj byłem na stacji diagnostycznej z Vagiem. Zrobiłem adaptacje, facet wyregulował na śrubkach i świeci cacy.
                                  Potem w garażu zrobiłem sobie testy i zauważyłem, że ruch do góry jest bardzo mały, powiedziałbym, że znikomy w porównaniu do ruchu w dół.
                                  W sumie ma to jakieś uzasadnienie - w końcu układ ma zapobiegać oślepianiu kierowców nadjeżdżających z przeciwnego kierunku. Światła ustawiam przy pustym bagażniku więc jak go dopakuję to układ powinien obniżyć snop światła. Jak jadę pod górkę to równiez układ powinien obniżyć światła. Jak jadę natomiast z górki? To reaguje czy nie? W zasadzie nie ma potrzeby bo wtedy nikogo nie oślepię.

                                  ot takie moje wątpliwości i przemyślenia

                                  Komentarz


                                  • Ja bym się tym nie przejmował - u mnie podczas testu również ruch w górę jest dużo krótszy niż ruch w dół.

                                    Komentarz


                                    • Poziomowanie reflektorów Xenonowych

                                      Maicroft, Czyli aby było prawidłowo ustawione to najpierw zerujemy na VCDS się to jakoś a potem dopiero ustawimy ręcznie?

                                      Nie testowałem tej instrukcji ale chyba jest jasno powiedziane: ADAKO - Poziomowanie reflektorów Xenonowych

                                      jak przyjdzie mój kabelek z Chin będę sprawdzał jak to jest u mnie czy prawidłowo czy ktoś ręcznie grzebał już.
                                      Spalanie - Motostat.pl
                                      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                      Sprzedam na OLX!!

                                      Komentarz


                                      • Jak jedziesz pod górke to światła się nie obniżą ,przynajmniej ja tego nie zauważyłem .Natomiast jak mocno hamujesz to powinny sie lekko unieść ,to zauważyłem

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez spoq
                                          Jak jedziesz pod górke to światła się nie obniżą ,przynajmniej ja tego nie zauważyłem .Natomiast jak mocno hamujesz to powinny sie lekko unieść ,to zauważyłem

                                          Hej, a jak przyśpieszasz?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez kadmar
                                            Hej, a jak przyśpieszasz?
                                            widać wiadać
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • u mnie ponad 120 km/h się podnoszą :diabelski_usmiech
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Enriquez
                                                u mnie ponad 120 km/h się podnoszą :diabelski_usmiech

                                                superb rulez :twisted:

                                                Komentarz


                                                • kolo kadmar wrzuć no zdjęcie z VCDS pokazujące ustawienie w % czujników poziomowania
                                                  bo mam pewną teorię
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • przecież jest nieco wyżej
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X