Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II Xenony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez Igor_s4
    i ile Cię to wszystko wyniosło ? czyli zakup itd... ?
    Za kompletne reflektory z przetwornicami, żarówkami i starterami zapłaciłem na Allegro 550 złotych, więc całkiem mało. Reflektory już sprawdziłem wszystko działa tak jak powinno. Na zapłonie ładnie się palą. Po włączeniu silnika stroboskob.
    Jutro jestem umówiony na przekodowanie VAS-em sterownika aby podawał większe napięcie.
    Na razie walczę w temacie silniczkowym i powiem Wam, że nie jest to takie proste jak Palioza opisuje.
    Oto moje wnioski:
    1. Ja musiałem założyć dwie koszulki termokurczliwe aby pozbyć się wyczuwalnego luzu na kulce. Może pomysł z obcieciem kulki i jej klejeniem jest jednak warty też rozważenia. Mamy wtedy idealne spasowanie w tym miescu. Koszulki będą jednak miały na pewno tendencję do wybijania i luzy się zwiększą.
    2. Silniczek od H7 jest innych rozmiarów. Powoduje to, że część lustra (ta przy śrubce od żarówki) zawadza o obudowę silniczka. U mnie spowodowało to pradopodobnie spalenie jednego z silniczków który wykonał pełny ruch w jedną stronę i to by było na tyle. Dlatego też pewnie palioza zalecał przesunięcie reflektora w lewo u kolegi u którego siliniczek wydawał dziwne dzwięki. Wydaje mi się, że da się to prosto rozwiązać powiększając troszkę otwory mocowanis silniczka i obracając go o kilka stopni w lewo lub w prawo w zależności od tego który reflektor przerabiamy.
    3. Wyjęcie starych silniczków z H7 jest znacznie łatwiejsze jeśli wcześniej podgrzejecie miejsce gdzie siedzi kulka suszarką do włosów lub delikatnie opalarką. Chodzi o to aby plastiki leciuto zmiękkły. Potem już bez używania znacznej siły i podważając po kolei dwa zaczepy wszystko pięknie wychodzi.

    Tak przy okazji zobaczcie na zdjęciu jakiego producenta znaczek znalazłem na wtyczce od silniczków w Skodzie.

    Na razie tyle. Kolejne relacje wkrótce.
    Załączone pliki
    Powered by Rogalotti + DSG

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez blackspot
      Za kompletne reflektory z przetwornicami, żarówkami i starterami zapłaciłem na Allegro 550 złotych
      Za sztukę tak ?
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez Ziomal
        Za kompletne reflektory z przetwornicami, żarówkami i starterami zapłaciłem na Allegro 550 złotych
        Za sztukę tak ?
        Nie za komplet.
        Powered by Rogalotti + DSG

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez blackspot
          Nie za komplet.
          Bez połamanych uchwytów i europejskie ? :roll:


          Takie coś w używce chodzi minimum 1200zł :shock:
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez Ziomal
            Zamieszczone przez blackspot
            Nie za komplet.
            Bez połamanych uchwytów i europejskie ? :roll:

            Takie coś w używce chodzi minimum 1200zł :shock:
            Niepołamane, sprawne i europejskie.
            Powered by Rogalotti + DSG

            Komentarz


            • #81
              Octavia II Xenony

              Witam

              Wlasnie zakupilem fabrycznie nowy komplecik xenonów (1600). Przynajmniej mam pewnosc, ze troche poswieca . Po przeczytaniu watku (i paru innych) doszedlem do wniosku, ze odlacze kostki przy silniczkach. Narazie bede jezdzil bez poziomowania recznego. Powiem szczerze, ze przy zwyklych swiatlach bawilem sie tym raz na poczatku. Jesli rzeczywiscie bede mial ostrzezenia z przeciwka, ze oslepiam, to poszukam silniczkow i zrobie porzadek (zwykle jezdze sam).

              Pytanie do kolegow z Warszawy i okolic, kto pomoze mi zmienic vag-can-em ten bit w sterowniku odpowiedzialny za xenony?
              @200KM

              Komentarz


              • #82
                Witam,
                chodzi mi o to jak dokładnie trzeba pozamieniać te przewody sterujące silniczkiem pomiędzy reflektorem zwykłym 3 piny a xenonowym 4 piny,mam zamiar zrobić to samo,lecz nie znam się na elektryce.Z góry dziękuje

                Komentarz


                • #83
                  Bartek 2012, czy jeszcze zajmujesz się ewentualna pomocą w zamianie na xenony??
                  czy masz może do sprzedania taki cały komplet do zamiany i ile to by kosztowało.??

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez czyzyk64
                    Bartek 2012, czy jeszcze zajmujesz się ewentualna pomocą w zamianie na xenony??
                    czy masz może do sprzedania taki cały komplet do zamiany i ile to by kosztowało.??
                    Bartek już nie jeździ Octavią - on teraz na forum Volvo się udziela pewnie :P

                    Komentarz


                    • #85
                      czyzyk64, polecam tego goscia na allegro, sam u niego kupowalem, towar nowy zafoliowany.
                      Link
                      pzdr
                      hamster

                      Octavia II 1.9 TDI BXE Elegance + Xenon

                      Komentarz


                      • #86
                        Mam pytanko: jezeli na kompie przestawi sie na ksenony to czy później jak np. włozy sie zwykłe lampy w druga strone trzeba przestawiac? Czy zwykłe żarówki bedą działay na takim ustawieniu?
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • #87
                          będą działały tylko szybko żarówki się przepalają

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez Bulikowy
                            będą działały tylko szybko żarówki się przepalają
                            Szybko, tzn. ? Po tygodniu np. ? :wink:

                            Komentarz


                            • #89
                              mi i andrzejowi bartek zakaldal 2 tygodnie temu ... oczywiscie wszystko wyszlo zacnie... gosc wie jak to sie je... wiec wal do niego..

                              Komentarz


                              • #90
                                dokładnie polecam kolegę Bartek_2012, profesjonalista w każdym calu
                                RENT COMPLEX

                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #91
                                  Hej powiedzcie abym miał pewność przed zakupem jeśli zakupie oryginalne nowe kompletne reflektory takie jak TU LINK to montaż wygląda tak:

                                  - wyciągam stare reflektory H7
                                  - wkładam nowe
                                  - podpinam kostkę (pasuje czy są jakieś różnice?)
                                  - w komputerze zaznaczam opcję ksenon (czy możliwe że sa wersje które nie mają obsługi ksenon ?? )

                                  Auto Octavia 2 rok 2006 1.9tdi wersja ambiente (z Niemiec min. z tempomatem)

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Bedzie dzialac, tylko nie bedzie miec poziomowania, nawet recznego. Trzeba by bylo przelozyc silniczki, opis jest w tym watku i bedzie dzialac. Sterownik Ambiente powinien miec taka mozliwosc, Classik ma jakis okrojony sterownik, ale to tez nie problem, bo widze ze na allegro mozna taki wyrwac za 100zl
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      radek radziszewski, najlepiej odepnij jeszcze kabelki od silniczków w lampach do puki nie zostaną przerobione.
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Ok wielkie dzięki !

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Słuchajcie słuchajcie bo nie będę powtarzał .
                                          Niestety coraz częściej muszę odmawiać pomocy przy przeróbce lamp. Powód jest prozaiczny - brak czasu. Często jestem w rozjazdach i nigdy nie mogę zaplanować czasu na taką robótkę. Bardzo Wszystkich przepraszam. Jak jest trochę czasu to spędzam go z rodziną. Sorki jeżeli kogoś zawiodłem. Cały opis przeróbki lamp jest w tym temacie, jeżeli macie dodatkowe pytanie można pisać.
                                          BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                                          JEST: Volvo S80 II D5
                                          JEST: BMW R1200GS Adventure

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez Bartek_2012
                                            Jak jest trochę czasu to spędzam go z rodziną.
                                            A my to nie rodzina :?: :szeroki_usmiech
                                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              a jakie jest wasze zdanie o bi-ksenonach - montowane w pasatach, superbach etc. ?

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                Czyli tak mówiąc jednym słowem nie istnieją xenony do montażu p&p. We wszystkich trzeba przerabiać silniczki. Do kogo mogę się zgłosić z przeróbką xenonów, kto jest chętny ?
                                                Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                                  radek radziszewski, najlepiej odepnij jeszcze kabelki od silniczków w lampach do puki nie zostaną przerobione.
                                                  po odpięciu na jakiej wysokości będą lampy?
                                                  Audi A4 1.8TFSI

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez aldam
                                                    po odpięciu na jakiej wysokości będą lampy?
                                                    Odepnij wtyczkę od silniczków, a jak przełożysz to trzeba koniecznie wysokość ustawić.
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X