Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II Xenony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • maxpaynemm, trzeba włączyć xenony bez przesłony a nie xenony z przesłoną.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Mam jeszcze jedno pytanie.

      Zauważyłem że jak np światło pada na ścianę to na granicy światła i cienia robi się delikatna tęcza :shock: też tak u siebie macie ??
      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • Zamieszczone przez maxpaynemm
        Mam jeszcze jedno pytanie.

        Zauważyłem że jak np światło pada na ścianę to na granicy światła i cienia robi się delikatna tęcza :shock: też tak u siebie macie ??
        tęcza jest.....zrób fotke jak Ci to świeci w wstaw na forum
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • Tak to normalne, na odcięciu soczewki zawsze tworzy się pewnego rodzaju tęcza, tak jest w przypadku nowych i zarówno używanych lamp.
          Co minute rodzi się głupek :-)

          Komentarz


          • jako ze planuje zakładanie xenonów w przyszłym roku to powoli chcę zbierać wszystkie elementy. I teraz mam pytanie czy jak zainstaluję sobie taki zestaw
            Link

            to czy dalej będę musiał wymieniać silniczki w reflektorach? Czy juz bedzie wszystko ok tzn. zakładam nowe lampy, zakładam to samopoziomowanie zmieniam ustawienia VCDSem i powinno wszystko działać?

            Komentarz


            • rafik11, to jest zestaw do OII przed FL. W OII FL są lampy skrętne więc są inne sterowniki i wiązki. Jak kupisz kpl. ori lampy to silniczki do sterowania powinny w nich już być. Jak nie będzie, to te ze zwykłych lamp nie będą pasować.
              Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
              Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

              Komentarz


              • ja właśnie chce kupic ori lampy i stąd moje pytanie co jeszcze mam kupic aby to działało jak oryginał, chyba ze sie nie uda tego zrobic to wtedy niestety dam sobie "siana"

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rafik11
                  co jeszcze mam kupic aby to działało jak oryginał
                  Zapewne czujniki poziomu wraz z mocowaniami, które należy zamontować przy kołach i wiązkę do nich..

                  Komentarz


                  • oczywiście to na pewno plus spryskiwacze tylko mnie chodzi o nazwijmy to " dodatkowy osprzęt "potrzebny do połączenia tego w całość np. właśnie jakieś przejściówki łączące kostki stare z nowymi lampami lub cokolwiek byle by można było zamontować xenony bez zmieniania silniczków ale zeby działało poziomowanie. Stąd myślałem ze jak kupie taki zestaw autopoziomowania i wepne go do samochodu to wtedy zadziała automatyczna regulacja w xenonach bez przeróbek silniczków

                    Komentarz


                    • rafik11, ten zestaw był do OII a tam było dużo prościej niż w OII FL. Może gdzieś na necie są już dostępne jakieś przejściówki czy wiązki do OII FL, ale myślę, że najpierw zbierz podstawowe rzeczy, czyli kpl. lampy z silniczkami i modułami sterującymi mocowanymi do lampy, czujniki wysokości przód/tył i sterownik do poziomowania.
                      Wiązki to w najgorszym razie zrobisz sam ( jak nie pojawią się do tego czasu w necie ), bo wtyczki i piny można bez problemu kupić ( ASO albo net ).
                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                      Komentarz


                      • hejka ..
                        mam bardzo trudne pytanie a wiec
                        zakladajac ze mam nowe lampki soczewkowe xenonowe wstawione do mojej skody gdzie byly lampy lusterkowe narazie nie mam czasu zmieniac silniczki tylko przestawienie przez vaga moje pytanie czy soczewki jak ustawie (o ile sie da ) recznie lampy swiatlo nie bedzie skakalo jesli silniczki beda ale odlaczone .. kolejne pytanko z tych 4 kabelkow do silniczka jak sprawdzic ktory odlaczyc zeby zostaly 3 .. zakrecone pytanie ale licze na was
                        PILOT SCHWERTRANSPORTE

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez nyko22
                          kolejne pytanko z tych 4 kabelkow do silniczka jak sprawdzic ktory odlaczyc zeby zostaly 3 .. zakrecone pytanie ale licze na was
                          Nie chce Ci się przeczytać tego tematu od początku? Masz wszystko wyjaśnione.

                          Jak założysz xenony to odepnij całkowicie wtyczkę od silniczków ponieważ silniczki od autopoziomowania inaczej działają niż od regulacji ręcznej pomijając zmianę wtyczki i odłączenia jednego kabelka czarnego.

                          [ Dodano: Sob 04 Gru, 10 20:31 ]
                          Zamieszczone przez nyko22
                          czy soczewki jak ustawie (o ile sie da ) recznie lampy swiatlo nie bedzie skakalo jesli silniczki beda ale odlaczone
                          nie będzie skakało.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • Światło nie będzie "skakać/drgać" jeśli zostawisz ori silniczki ( nawet odłączone ). Oczywiście nie będziesz miał możliwości regulacji z kabiny ( trzeba wymienić na te ze zwykłych lamp ).
                            Jeśli silniczki nie zostały w jakimś "dziwnym" położeniu ( np. na max w dół, czy w górę ) to bez problemu powinno się dać wyregulować lampy na śrubach regulacyjnych. Oczywiście światła są wtedy "na sztywno" więc po doładowaniu bagażnika będziesz oślepiał.
                            Co do kabelków to we wtyczce przy silniczku powinny być 4: szary z czarnymi kropkami, brązowy z czarnymi kropkami, jasnoniebieski, szary. Do zwykłego silniczka pomijasz ten ostatni ( szary ).
                            Tak to wygląda

                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • no widzisz i ulatwiles mi zycie to teraz musze wstawic nowe lampki i zamkne drzwi zeby nikt mi nie wsiadal narazie zeby nie oslepiac innych
                              PILOT SCHWERTRANSPORTE

                              Komentarz


                              • nyko22, jedna osoba z tyłu nie robi różnicy. Ja praktycznie codziennie jeżdżę w trzech konfiguracjach:
                                1. Ja
                                2. Ja + żona obok
                                3. Ja + z tyłu żona z synkiem.
                                Bardzo pilnuje ustawienia świateł i muszę powiedzieć, że w żadnej z tych konfiguracji nie muszę zmieniać wysokości pokrętłem. Dopiero wrzucenie 20-30kg do bagażnika ( czyli już za tylnią oś ), szczególnie bliżej końca bagażnika daje wyraźne podniesienie świateł i konieczność korekty.
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • dobrze wiedziec .. co ja bym zrobil bez tego forum wielkie dzieki za pomoc a waznie jest dla mnie to cale nie oslepianie bo draznia mnie hidy w zwyklych lampkach co tez testowalem przez 2 godz tragedia nic nie daje tylko oslepia no i kierowcy z halkami jak nie ma mgly ale to juz inna bajka z tych co smigaja wolniej na lewym pasie i trzeba ich "brac" z prawego ale nie wychodze poza temat
                                  PILOT SCHWERTRANSPORTE

                                  Komentarz


                                  • Witam,
                                    Panowie przymierzam się do zakupu xenonów do mojej OII i stad nasuwa mi sie pytanie. Czy posiada ktos moze przerobione silniczki tak by mozna je bylo zamontowac do xenonow i funkcjonowala regulacja polozenia z kabiny??Boje sie ze bede mial problemy z przerobieniem silniczkow a moze ktos ma juz takie albo wie gdzie kupic.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez jacek_s
                                      Czy posiada ktos moze przerobione silniczki tak by mozna je bylo zamontowac do xenonow i funkcjonowala regulacja polozenia z kabiny??
                                      gotowych nie kupisz. musisz kupić zwykłe silniczki

                                      Link

                                      wymontować ori silniczki z lamp xenonowych i w ich miejsce wpakować zwykłe
                                      Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez mecholl
                                        wymontować ori silniczki z lamp xenonowych i w ich miejsce wpakować zwykłe
                                        No i jeszcze przerobić je :wink: :szeroki_usmiech
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez AdamB
                                          Zamieszczone przez mecholl
                                          wymontować ori silniczki z lamp xenonowych i w ich miejsce wpakować zwykłe
                                          No i jeszcze przerobić je :wink: :szeroki_usmiech
                                          zapomniałem dodać, dzięki
                                          Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                          Komentarz


                                          • Wracając do poprzedniej wiadomości przymierzam się do zakupu tych xenonów Link. Cena wydaje się atrakcyjna nie wiem jak pozostałe koszty przeróbki i uruchomienia w kompie

                                            Komentarz


                                            • jacek_s, link nie działa.
                                              Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                              Komentarz


                                              • Wklejam jeszcze raz poprawnego linka


                                                Link

                                                Komentarz


                                                • nie wiem jak pozostałe koszty przeróbki i uruchomienia w kompie
                                                  Jestem aktualnie na etapie montażu xenonów. Masz dwa wyjścia, albo z, albo bez poziomowania, tak jak jest opisane w tym temacie. Jeśli chcesz mieć układ, taki jak wyjechał z fabryki, to potrzebujesz dodatkowo:
                                                  -przedni czujnik poziomowania nr: 1K0 941 274 B
                                                  -tylny czujnik poziomowania nr: 1K0 941 273 D
                                                  -moduł zasięgu świateł nr: 1T0 907 357
                                                  -wiązka do poziomowania

                                                  Czujniki kosztują ok 99zł sztuka, a moduł w granicach 150zł. Wiązki na allegro nie kupisz. Szukałem dosyć długo, pisałem do kilku Allegrowiczów posiadających w ofercie części VW/Audi/Skoda i posiadali tylko wtyczki. Wiązka kosztuje ok 350-420zł. Do kupienia u Niemca lub u Czecha. Np. Link

                                                  Robota w kompie to 5min.

                                                  A i posiadasz spryskiwacze? Jeśli nie, to będziesz musiał je dołożyć. Jest fotorelacja gdzieś na forum.
                                                  mkII 20VT (600h worked)
                                                  Roooooomster

                                                  Komentarz


                                                  • Wielkie dzięki za podpowiedzi.
                                                    Spryskiwacze mam zastanawiam się czy jest niezbędny ten system poziomowania i jak on tak naprawdę sie sprawuje?? Czy nie wystarczą mi same przerobione lampy tak by działała regulacja elektryczna z kabiny. Przeważnie podróżuje sam albo z żoną i dzieckiem. Standardowe lampy świecą tragicznie co widać jeżdząc w nocy i stąd pomysł xenonów.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X