Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak do o2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • W dużej mierze korzystałem z tego:
    404 Not Found
    Temat mechanicznie ogarnąłem dzięki temu:
    403 Forbidden

    W zasadzie instalacja jest dość prosta, ale ze względu na to, że trzeba rozbebeszyć cały tył to zajmuje ok. 5 godzin.

    Jakby co to pytać PW

    P.S. Zalety posiadania orginalnego haka:
    1. Wypinany na kluczyk hak
    2. Ładnie chowane gniazdo
    3. Hak idealnie pasuje do wytłoczki styropianowej w kole zapasowym
    4. Pełna kontrola żarówek na przyczepce
    5. Odłączanie parktronika
    6. Odłączanie tylnego przeciwgielnego na aucie
    7. Piękne auto z przyczepką na Columbusie
    8. Złącze 13pin - dla mnie to zaleta, bo przerobię swoją przyczepkę na 13pin i już sąsiedzi przestaną pożyczać
    9. Dla tych którzy wolą 7pin w komplecie jest orginalna przejściówka

    Komentarz


    • Zamieszczone przez ged
      7. Piękne auto z przyczepką na Columbusie
      Teraz zdaloby sie zamontowac czujniki do przyczepki
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • Panowie pytanie do osób które znają się na temacie bądź zakładały moduł haka w O2 FL. Jak wygląda dodawanie tego modułu do komputera żeby go widział??? Pytam bo słyszałem, że w audi odbywa się to online i sporo kosztuje.

        Komentarz


        • lampion, VCDS i po sprawie. Jeśli skadinad jest blisko do wro to wpadnij :twisted:
          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


          Komentarz


          • Zamieszczone przez misiek^wro
            lampion, VCDS i po sprawie. Jeśli skadinad jest blisko do wro to wpadnij :twisted:
            Dzięki Misiek, ale VCDS-a mam także radę się da. Chodzi tylko czy nie potrzeba tego robić on-line bo koszt takiej zabawy jest wyższy niż cena gratów.

            Komentarz


            • Z tego co ja się orientuję, to zmiany on-line skutkują tym, że w razie przywracania ustawień fabrycznych zmiany dokonane on-line będą uwzględnione. Ja raz miałem przywracane ustawienia w ASO i od nowa musiałem ustawiać wszystko po swojemu. Jedynie taki skutek może być, ale w przypadku gateway'a po zainstalowaniu modułu przyczepki i tak zgłosi błąd, więc nawet jak w ASO przywrócą ustawienia on-line to będą musieli zakodować trailer, bo z błędem auta nie wydadzą.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez ged
                Z tego co ja się orientuję, to zmiany on-line skutkują tym, że w razie przywracania ustawień fabrycznych zmiany dokonane on-line będą uwzględnione. Ja raz miałem przywracane ustawienia w ASO i od nowa musiałem ustawiać wszystko po swojemu. Jedynie taki skutek może być, ale w przypadku gateway'a po zainstalowaniu modułu przyczepki i tak zgłosi błąd, więc nawet jak w ASO przywrócą ustawienia on-line to będą musieli zakodować trailer, bo z błędem auta nie wydadzą.
                ged wiesz jak to zakodować???

                [ Dodano: Nie 15 Lip, 12 14:49 ]
                Zamieszczone przez krzynol
                ale się tam rozpisali przy tej westfalii

                tak naprawdę wystarczy pociągnąć jeden przewód zasilający odpowiednio gruby 4-6 mm2 ze skrzynki bezpieczników
                i drugi przewód np, od bordnetza podający sygnał STOP z włącznika hamulca
                zailanie po zapłonie i CAN bierzemy ze sterownika parktronika umieszczonego obok, a masę pod śrubę w bagażniku
                i to jest jedna wtyczka

                do tego wiązka do haka (najlepiej od miśka) do drugiej wtyczki

                cały czas mówię o ori sterowniku z allegro za 100zł
                wtyczki do niego nowe ori mam na zbyciu jakby ktoś chciał, bo zostało mi za dużo
                Krzynol poszedłem za Twoją poradą i mam taki błąd:
                1 Fault Found:
                01517 - Control Module for Trailer/Towing Sensor (J345)
                004 - No Signal/Communication - Intermittent
                Freeze Frame:
                Fault Status: 00100100
                Fault Priority: 6
                Fault Frequency: 2
                Reset counter: 92
                Mileage: 38164 km
                Time Indication: 0
                Date: 2022.14.12
                Time: 10:33:18

                Freeze Frame:
                Term 15 Off
                Voltage: 11.85 V
                OFF
                OFF
                Term 50 Off
                OFF
                OFF
                Ponieważ dałem wszędzie zasilanie po zapłonie podejrzewam, że to jest problemem.
                Możesz sprawdzić, które przewody powinny być zasilane po zapłonie, a które nie?
                Poniżej załączam schemat z którego korzystałem.
                Z góry dzięki

                Komentarz


                • A czy jest ktoś, kto mógłby pomóc w montażu ori haka ops: :?: Chodzi mi o Dolny Śląsk, Wielkopolska lub Lubuskie
                  Mariusz
                  --------------------------
                  OCTAVIA 2FL Combi 1.8 TSI Elegance

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez mariu_sz
                    A czy jest ktoś, kto mógłby pomóc w montażu ori haka ops: :?: Chodzi mi o Dolny Śląsk, Wielkopolska lub Lubuskie
                    Mariusz czasami bywam w Wielkopolsce ale to byśmy musieli się umówić. Chyba, że wpadniesz do centralnej Polski. A jeżeli Ci się bardzo nie spieszy to za kilka tygodni zrobię kilka fotek u siebe to będziesz wiedział jak założyć. Teraz mam remont w mieszkaniu i jest straszny bałagan. Roboty jest tyle, że nie ma czasu taczki załadować i latam z pustą :P

                    Komentarz


                    • Ile kosztuje montaż haka do O2Tour w aso? Do czego jest potrzebny moduł?

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez lampion
                        Zamieszczone przez mariu_sz
                        A czy jest ktoś, kto mógłby pomóc w montażu ori haka ops: :?: Chodzi mi o Dolny Śląsk, Wielkopolska lub Lubuskie
                        Mariusz czasami bywam w Wielkopolsce ale to byśmy musieli się umówić. Chyba, że wpadniesz do centralnej Polski. A jeżeli Ci się bardzo nie spieszy to za kilka tygodni zrobię kilka fotek u siebe to będziesz wiedział jak założyć. Teraz mam remont w mieszkaniu i jest straszny bałagan. Roboty jest tyle, że nie ma czasu taczki załadować i latam z pustą :P
                        Spoko mi się nie pali ostatnio krucho u mnie z czasem , myślę, że wystarczą fotki i dam sobie radę.
                        Mariusz
                        --------------------------
                        OCTAVIA 2FL Combi 1.8 TSI Elegance

                        Komentarz


                        • Pytanko

                          Będę w najbliższym czasie montował hak.
                          Moduł i wiązka ori (od golfa VI), hak z firmy Stainhoff.
                          Wszystko już rozpoznane, elektryka obczajona, ale mam jeden problem.

                          Czy ma ktoś może zdjęcie gdzie moduł jest przykręcany w nadkolu (liftback)?
                          W Etka jest tylko poglądowy rysunek - po odgięciu tapicerki nie znalazłem jednak żadnych punktów mocowań.

                          Komentarz


                          • zaraz obok sterownika parktronik
                            musisz mieć kołki kwadratowe do otworów monatżowych i w to wkręty idą
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • Panowie przeczytałem chyba wszystko i nadal nie wiem gdzie poza aso zamontować hak do mojej kury żeby wszystko działało poprawnie. Może ktoś pomoże i da namiar na jakąś firmę na górnym śląsku z górki dziękuje.

                              Komentarz


                              • a mi sie wydaja ze kodowanie on line jest po to aby wykluczyc kradzione czesci z rynku
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Aligator1
                                  nadal nie wiem gdzie poza aso zamontować hak do mojej kury żeby wszystko działało poprawnie
                                  samemu :wink:
                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                  Komentarz


                                  • no to mi pomogłeś piotrze

                                    Komentarz


                                    • Aligator.montaz haka jest bardzo prosty.jezeli masz oryginalny hak i oryginalna wiazke to max 5 godzin i gotowe.scigasz tylko zderzak z tylu i lampy,wyciagasz belke i w to samo miejsce wkladasz hak i skrecasz wszystko co odkreciles.oryginalny sterownik masz w bagazniku po lewej stronie od niego idzie wiazka do haka jest gotowa tylko wpinasz kostke i druga wiazke ciagniesz pod progiem do przodu pod kierownice 3kable do bezpiecznikow,dwa do can+ i - i chyba wiecej kabli nie bylo. To jest chyba najprostsze co mozna zmodzic w samochodzie. Pozniej podpinasz komputer zaznaczasz 3rzeczy i gotowe.
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piotrcar
                                        chyba wiecej kabli nie bylo
                                        jeszcze zasilanie modułu haka i sygnał czujnika stop
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • no chyba tak bylo jak montowalem.kup oryginalna wiazke i sam to ogarniesz
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          Komentarz


                                          • zerknałem dzisiaj na tył mojej O2 4x4 i wygląda na to, że trzeba będzie ciąć zderzak aby zamontować hak. totalnie zabudowane....

                                            Komentarz


                                            • jeśli cięcie to niewielkie
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez krzynol
                                                jeśli cięcie to niewielkie
                                                trzeba tylko dobrze wymierzyć.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez dziadekk
                                                  Aby nie tracic tzw. gwarancji producenta zamontowli mi hak (oczywiście z modółem i innymi gadżetami -czujnik cofania) w Carsed Minsk Mazowiecki za 1,2k z wpisem do książki gw. jestem zadowolony, gniazdo chowane, hak automatycznie odpinany ocynkowany.

                                                  dzwoniłem do mińska i rzecz wygląda następująco. na dzień dzisiejszy 620 hak moduł 350 założenie 400 testy i wbicie do dowodu 35 czyli jak by nie patrzył za 1405 kosztuje cała obsługa bez dotykania.

                                                  Komentarz


                                                  • ale to napewno nie jest oryginalny hak i wiazka tez nie
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X