Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dokładnie, potwierdzam po kilku dniach znikają bąbelki. Po pierwszym montażu miałem ponownie wyjąc czujnik i kombinować z powietrzem pomiędzy czujnikiem a szyba ale po około trzech, czterech dniach nie było powietrza, a czujnik trzyma się jak przyklejony. Zauważyłem, ze jak dotknie się obudowy czujnika, naciśnie się na nią, to jak są włączone na Auto wycieraczki to załączają się. U was też tak jest?

    Komentarz


    • greg44, dokładnie.

      Komentarz


      • no to spróbuję jeszcze raz w następnym tygodniu i zobaczymy jaki będzie efekt...
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Enriquez
          Bąbelki powinny się ulotnić po dniu - dwóch...
          No chyba, że się nie ulotnią :lol: . Widziałeś nie raz, mój czujnik przylega idealnie każdym brzegiem, a w środku poduszka powietrzna. Czujnik trzyma jak szalony.
          Pozdrawiam,
          Andys

          Komentarz


          • Twój to jest szczególny przypadek
            Pozdrawiam
            Marcin

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Enriquez
              Twój to jest szczególny przypadek
              No niestety, często miewam "szczęście"
              Pozdrawiam,
              Andys

              Komentarz


              • Enriquez, u mnie często jak wyjadę z garażu szczególnie jak jest rano i dużo słońca nie wyłącza mijania. Wiąże to z temp. barwową swiatła słonecznego o tej porze.Bo jak jest np późniejsza pora lub nawet pochmurnie wyłącza od razu. Również jak robi się szarówka to nie przełącza z DL na mijania zbyt wcześnie, więc nie o próg przełączenia tutaj chodzi..

                Co Ty na to, może jednak jest inny kolor szyby niż wkodowałeś?

                Komentarz


                • Witam

                  Czekam jeszcze na wtyczkę do lusterka auto, ale pierwsze zdjęcie z działającym sensorem deszczu i światła mogę wrzucić.
                  Po prawej stronie jest miejsce na kamerę-rejestrator. Lusterko przesunięte jest o 4cm. W zasadzie w niczym nie przeszkadza, a po kilku km wszystko jest naturalne.
                  Nie ma tak wyraźnej różnicy pomiędzy kropką ceramicznej farby pod lusterkiem standardowym a primerem, zmieniłem kontrast, żeby było widać o co chodzi. W dzień nie widać róznicy, chyba że ktoś się konkretnie przygląda.
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • Enriquez, Witaj, jestem pod dużym wrażeniem zangażowania i motywacji do montażu tego bajeru, niestety dzięki twojej pasji mnie też wzieło i bardzo chciałbym zamontować taki bajer w swojej skodzie II z 09r. Mam tylko pytanie czy montaż i numery części będą takie same? Jesteś dla mnie autorytetem i będę wdzięczny za wszelką pomoc, pozdrawiam Piotr :roll:

                    Komentarz


                    • Moja też jestz 2009, więc powinno być to samo.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • Jaki jest numer włącznika auto do świateł?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Michal2
                          Jaki jest numer włącznika auto do świateł?
                          1Z0 941 431 J

                          Komentarz


                          • Ale mi chodzi o ten z superba.

                            Komentarz


                            • 3T0 941 431 B

                              Komentarz


                              • bohen, a czy ten włącznik od Superba II będzie pasował plug&play do O2FL?

                                Komentarz


                                • elektrycznie owszem
                                  mechanicznie - trzeba wymienić dekielek z ikonami bo ma inny kształt.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • A czy taki dekielek można dokupić w ASO?

                                    Komentarz


                                    • nie można trzeba cały włacznik z octavii i robić przekładkę ewentualnie kupić wlacznik juz przerobiony tak jak ja to zrobiłem
                                      BYŁA o1 rs
                                      BYŁA o2 1.6
                                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                      Komentarz


                                      • Zamontowałem czujnik w piątek i muszę przyznać, natrudniejsze było przygotowanie miejsca na szybie pod czujnik, a nie podłączenie. Niestety ta czerń wokół czujnika trochę mi się postrzępiła podczas odklejania szablonu, pomimo iż czekałem godzinę od nałożenia podkładu, ale i tak jestem zadowolony. Czujnik światła działa super, ale nie potrafiłem wywołać pracy wycieraczek. Deszcz niestety nie padał ale 0,5 l wody wylałem i nic. Czy auto musi jechać jak pada czy wystarczy, że stoi? Najbliższy deszcz zapowiadają na środę dopiero, zatem jutro pod pracą uruchomię chyba hydrant i będę jeździł w strugach wody. Na razie sprawdzam, czy po 12h zamkną mi się samoczynnie okna, gdyż ponoć to dzała przy czujniku.

                                        Komentarz


                                        • ja u siebie też zamontowałem tzn podlaczony działa zostalo przykleić. kodował mi bohen. po co hydrant wystarczy botelka po jakims płynie do szyb czy czymś takim co pryskać będzie
                                          BYŁA o1 rs
                                          BYŁA o2 1.6
                                          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                          Komentarz


                                          • No wylałem jednym na 2 razy 0,5 litra i nic. Najpierw patrzyłem, czy mi okna zamknie samoczynnie. Potem, czy przy pracującym silniku wycieraczki włączy (ok. 1 szklanka wody) i nic. Z tym hydrantem przesadziłem, ale wezmę konewkę.
                                            Co do podłączenia, wtyczkę wypiętą z boardnetz łatwo rozłożyć i znaleźć ten liliowy kabelek. U mnie był on dodatkowo wydłużony, nacięty, zaizolowany i wystawał z wiązki (pewnie wina ASO jak zmieniało mi CE i podpinało halogeny). Masę wziąłem przykręcając oczko wkrętem do słupka. Jakoś przy lampce nie oświetlającej kabinę nie widziałem fajnego punktu zaczepienia a i długość uprzednio przygotowanego przewodu z oczkiem nie pozwalała na zejście w okolice bezpieczników. Poza zrobieniem szablonu wszystko inne robiłem na polu już po zmroku przy pomocy lampki. Zajęło mi to ok. 3h w tym około 30 minut zabawy z laptopem.
                                            Zauważyłem też, że w pozycji auto by dzienne świeciły, muszą one być aktywowane i świecić normalnie na "0".

                                            Komentarz


                                            • ja ci nie pomoge bo u mnie robił bohen wszystko ja tylko podawałem narzędzia. uderz do niego albo do enrikeza to ci pewnie pomogą
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • No i działa elegancko czujnik deszczu. Wystarczyła konewka. Okna też zamyka po kilku sekundach od wywołania deszczu. Ciekawe, co i gdzie jest jeszcze do ustawienia, poza tym, o czym mowa w tym wątku.

                                                Komentarz


                                                • obrus, chyba nic więcej się nie wymyśli, poza tym co już Enriquez opisał.
                                                  Pochwal się jak Ci wyszedł ten mod. Bez zdjęć się nie liczy. :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez bohen
                                                    No i działa elegancko czujnik deszczu. Wystarczyła konewka. Okna też zamyka po kilku sekundach od wywołania deszczu. Ciekawe, co i gdzie jest jeszcze do ustawienia, poza tym, o czym mowa w tym wątku.


                                                    Zamieszczone przez bohen
                                                    Pochwal się jak Ci wyszedł ten mod. Bez zdjęć się nie liczy. :diabelski_usmiech
                                                    a ty to co? :P
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X