Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1C0973119B - 11,70 ZŁ BRUTTO DO ZAMÓWIENIA 1 DZIEŃ
    4B0971833 - 17,70 ZŁBRUTTO DO ZAMÓWIENIA 1 DZIEŃ
    N90764701 - 0,55ZŁ/1SZT BRUTTO DO ZAMÓWIENIA 1 DZIEŃ
    Włącznik świateł AUTO dla Octavia 2 FL MY2011 230 zł

    Komentarz


    • misiul, zamowiles wlacznik? Lezy mi taki ...
      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


      Komentarz


      • co to za folia jest ?


        właśnie siedzę nad tym czujnikiem...

        Zamieszczone przez Enriquez
        2. Podłączenie czujnika
        Sam schemat chyba jest zbędny.

        Pin 1 czujnika łączymy z (+) bezpiecznika 17 (5 amper) lub dowolnego innego, gdzie 12V jest dostępne po wyłączeniu stacyjki i zamknięciu samochodu
        Pin 2 czujnika łączymy z masą
        Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 33 we wtyczce B (O2FL)

        *** OPCJA DLA O2 przed FL ***
        Pin 3 czujnika łączymy z istniejącym przewodem Nr. 3 we wtyczce F (O2
        )
        To chodzi o to ? Jeżeli tak, to jak to trzeba połączyć z bezpiecznikiem nr 17 (te żółte kabelki mają po ok. 50 cm)


        I odkopię pytanie o nr blaszki/zapinki


        z elektroniki jestem totalny gamoń :szeroki_usmiech
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Biszczu
          co to za folia jest ?
          szablon do naniesienia primmera.

          Zamieszczone przez Biszczu
          To chodzi o to ? Jeżeli tak, to jak to trzeba połączyć z bezpiecznikiem nr 17 (te żółte kabelki mają po ok. 50 cm
          odciąć i przylutować 3 długie kabelki, a te 3 końcówki możesz zachować na inne czasy.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Biszczu
            jak to trzeba połączyć z bezpiecznikiem nr 17 (te żółte kabelki mają po ok. 50 cm)
            musisz je siłą woli przedłużyć, możesz też użyć lutownicy...
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Enriquez
              Zamieszczone przez Biszczu
              co to za folia jest ?
              szablon do naniesienia primmera.
              a skąd to wziąć ?

              "we wtyczce F (O2) " co to za wtyczka i gdzie ona jest ?
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • a skąd to wziąć ?
                trzeba sobie zrobić z folii samoprzylepnej.

                "we wtyczce F (O2) " co to za wtyczka i gdzie ona jest ?
                wtyczka w bordnetz'ie
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • która to wtyczka
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • Na module masz napisane.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • Przyszedł czujnik AF z Włoch po 2 dniach roboczych. Nówka za 55 zł + 9zł wysyłka.

                      Lusterko używka w dobrym stanie za 80 zł (przyciął tylko gościu na wysyłce 21 zł za pobraniem bez mojej wiedzy, a niech tam..). Wtyczki w ASO do odebrania. Przewodu tylko muszę kupić kupić 15 m. Włącznik od miśka^wro.

                      Może jak szybę założa (piątek 13-ego) nie montować lusterka. Enriquez czy możemy na sobotę 14-ego się umawiać?

                      Komentarz


                      • misiul, cena czujnika z ASO?
                        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                        Komentarz


                        • Biszczu, no widze , że sie wkoncu zabrałeś za czujnik, i jak tam idzie ???

                          Komentarz


                          • Misiul, wstępnie tak.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Biszczu strasznie drąży, i niech drąży :szeroki_usmiech
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez czyzyk64
                                Biszczu, no widze , że sie wkoncu zabrałeś za czujnik, i jak tam idzie ???
                                Na razie nic wielkiego nie zrobiłem :lol: założyłem tylko wtyczkę w czujnik i kabelki. Jutro jadę na szrot poszukać blaszki od czujnika. Może, ale zaznaczam może polutuje kable...Poszukam tej folii (chyba pojadę do sklepu biurowego) i może za miesiąc będę mieć ten czujnik :wink:

                                Zamieszczone przez krzynol
                                Biszczu strasznie drąży, i niech drąży :szeroki_usmiech
                                śmiej się śmiej, ale takiej doopy z elektroniki jak ja to drugiej nie znam Pewnie to proste, ale już się zastanawiam jak mam umieścić kabelki w bordnetzie i bezpieczniku, bo przecież normalnie go nie włożę
                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Komentarz


                                • Biszczu, zadzwoń jak będziesz miał wąty, lepiej nic nie zepsuć
                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                  poprzednie modele:
                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                  Komentarz


                                  • krzynol, dziękuję
                                    "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                    Komentarz


                                    • Biszczu, lutować to np ja potrafię bardzo dobrze - technikum elektroniczne i trochę pracowałem w temacie. Ale mody samodzielnie już mi nie idą. Lubię popatrzeć jak Enriquez się uwija ten to jest mistrzu.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez misiul
                                        Przyszedł czujnik AF z Włoch po 2 dniach roboczych. Nówka za 55 zł + 9zł wysyłka.
                                        Do mnie też, nówka sztuka, z datą produkcji z 2011r . To mam teraz dwa :szeroki_usmiech
                                        Pozdrawiam,
                                        Andys

                                        Komentarz


                                        • Andys, w razie czego sprzedasz, zobacz po ile AH chodzą na allegro jest to więcej niż 55 zl

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez misiul
                                            technikum elektroniczne i trochę pracowałem w temacie

                                            ja też zaczynałem od TE, więc masz dobre podstawy żeby zacząć

                                            Andys, zarezerwuj dla mnie
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez andrzej111
                                              000 979 018 E << kabel serwisowy do kostki 4B0 971 833 << tylko wstrzymaj się z tą kostka bo nie jestem jej pewien, podaj numerki lusterka
                                              Możesz mi potwierdzić kostkę 4B0 971 833?

                                              000 979 018 E - to zastąpie przewodem 0,5 mm2 kupowanym na metry, mam rację ?

                                              Komentarz


                                              • kabel 0,25 mm2 (Enriquez) czy 0,5 mm2 (andrzej111), czy to ma być taki kabel jak do halogenów
                                                Forum - Octavia Club Polska

                                                Ile trzeba mieć tego kabla (wersja bez wymiany szyby)?

                                                bo się zaczął mieszać wątek z czujnikami - z wymianą szyby i bez szyby...


                                                Kilka kolejnych pytań, bo nie ma info na ten temat, a wolę się zapytać niż coś spieprzyć
                                                1) czy obudowę 1T0 955 737 Y 20 przyklejałeś do uchwytu czujnika?


                                                2) Tutaj pokazujesz, że trzeba odciąć wąsy a na zdjęciu powyżej wąsy są. To trzeba odciąć tylko te dwa najbardziej wystające czy wyrównać aż do "rombu"


                                                2) Jak umieściłeś dolną obudowę na czujniku? Ona jest wsuwana


                                                3) Skąd wziąć taką folię? To jakaś specjalistyczna folia czy normalna najzwyklejsza?


                                                4) Czarna obwódka wokół czujnika to przyklejony uchwyt czy coś jeszcze?


                                                5) Nie rozumiem pkt 6 z pierwszej strony - skąd taka diametralna zmiana ?
                                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez misiul
                                                  Andys, w razie czego sprzedasz, zobacz po ile AH chodzą na allegro jest to więcej niż 55 zl
                                                  Wiem, chociaż nie kupiłem go z zamiarem zysku, po prostu wcześniej zamówiony nie dotarł do mnie wcześniej, a cena obu była bardzo korzystna.

                                                  Andys, zarezerwuj dla mnie
                                                  Jeśli tylko zdecyduję się na sprzedaż (pewnie zostawię go jako zapas)
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Andys

                                                  Komentarz


                                                  • Biszczu, mj przyjacielu juz Ci odpowiadam na Twoje pytania:

                                                    1. Według pewnego znanego i lubianego programu na "E" przekrój przewodów powinien wynosić nie 0.25 ani 0.5 a 0.35 mm2
                                                    2. Tyle samo co z wersją z wymianą szyby jeżeli chodzi o długość, natomiast bez wymiany lusterka na foto potrzebujesz tylko 3 żył.
                                                    3. Obudowy nie przyklejałem. Ona ma dwa ząbki na samym końcu, które zaczepia się o ramkę czujnika. Drugi koniec opiera się o tapicerkę dachu a wszystko trzyma się w kupie dzięki górnej części - czyli na kablach.
                                                    4. Wąsy trzeba odciąć, bo obudowa będzie odstawać od szyby na jakieś 2mm. Odciąć tak jak pokazuje czerwona linia
                                                    5. Obudowa nie pasuje do czujnika, nie jest wsuwana. Umieściłem ją jak napisałem w punkcie 3. Pamiętaj, że musisz zrobić z kawałka cienkiej blachy taką sprężynkę do trzymania samego czujnika w uchwycie. Bez tego on wypadnie. To jest największy fuck-up tego moda, no ale inaczej się nie da. Albo powiem inaczej da się, no ale trzeba wiedzieć skąd wziąć cały SET od Tourana, łącznie z blaszkami czujnika.
                                                    6. Folia to tylko szablon. Możesz użyć jak najzwyklejszej albo takiej jak masz pod ręką. Chodzi o to, żeby na szybę nanieść kulturalnie podkład pod klej w kształcie takim, jaki będzie później widoczny z zewnątrz.

                                                    cytat
                                                    "5) Nie rozumiem pkt 6 z pierwszej strony - skąd taka diametralna zmiana ?"

                                                    No a ja nie rozumiem pytania...
                                                    Tam jest dużo punktów "6."
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X