Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez blackrs
    Zamieszczone przez obrus
    Wystarczył telefon i zdanie relacji z przygody :roll:
    a jaką przygode oficjalnie miałes?

    umnie kodowanie ostateczne kodowanie jednak nie wyszło i sie okazało ze muszę pociągnąc jeszcze jeden kabelek z wlacznika gdzieś tam wiec może w nast tyg już będzie chodziło
    .

    Ja mam tyle kabelków od wyłącznika ile trzeba i jest ok. Co do przyczyn - kamień
    Oczywiście, radość będzie wtedy, gdy otrzymam zwrot za szybę w odpowiedniej wysokości.

    Komentarz


    • no u mnie okazalo sie ze jest 9 a nie 10 a pomyśleliśmy o tym juz po wszystkim jak kodowanie było i nic sie ze swiatłami nie działo
      tzn nie ja bohen :P
      BYŁA o1 rs
      BYŁA o2 1.6
      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

      Komentarz


      • krzynol MY 2008 ambienciak w innych modelach z maxidotem jest to do ustawienia ale ja w moim nie posiadam tej opcji :evil: i nie wiem od czego to zależy jeden ma a w drugim brak
        a najgorsze że nie posiadam VCDS
        Jest: OIII 1.4 TSI 4K4K
        Była: OII FL 1.6 MPI 4K4K

        Komentarz


        • Bez VCDS ani rusz... Od tego trzeba zacząć.

          Komentarz


          • waldek73, bez kompa słabo
            ale powinieneś mieć w 2008 moduł BT
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • Proszę, odpowiedzcie mi. Ponawiam zapytania do fachowców:
              Czy szyby w O2 i O2fl i O2 tour są takie same rozmiarowo?
              Lusterko od Golfa V ma inne kolory kabelków w uciętej wtyczce. Czy poza tym numery pinów wtyczki lusterka zgadzają się ze Skodowskimi?
              Czy muszę kupić jeszcze konektor N90764701 do skrzynki bezpieczników, by przez niego dołączyć kabelek od pinu 1 z wtyczki pod bezpiecznik Nr 4, czy ewentualnie podpiąć się szybkozłączką pod inny kabelek?

              Komentarz


              • ori będzie z pinem, ale nie ten co podajesz, tylko N90684505 - to jest pod mały bezpiecznik
                ewentualnie pod duży bezpiecznik to N90732603

                numery pinów powinny się zgadzać
                szyby chyba też są takie same
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • Dziekuję bardzo. Czyli jednak musi być pin. Szykozłączki nie ma pod co podpiąć?
                  Właśnie zakładają mi szybę, odbiór w poniedziałek. Jak bedzie gotowe-dam fotki.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez obrus
                    Czyli jednak musi być pin. Szykozłączki nie ma pod co podpiąć
                    ori to ori
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • krzynol czy Vag ma oryginalne szybkozłączki, można je kupić w ASO?

                      Komentarz


                      • Michal2, ja słyszałem od typka ,który pracował w ASO że niby coś takiego istniejeą. Ale coś mi się zdaje ,że popłynął a to na czym pracował nie pochodzi od VW. Niby to były jakieś tulejki które się zgrzewa :roll:
                        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                        Komentarz


                        • szybkozłączek w sensie, że dopinamy przewód do ciągłego istniejącego to nie ma
                          andrzej111, ma rację, że istnieją złącza zgrzewane/zaciskane, ale tylko do łączenia pojedyńczych przewodów ze sobą

                          natomiast w praktyce stosuje się szybkiezłączki np. scotchlocki do łączenia przewodów sygnałowych
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • Jak nie chcecie ciac kabli to mozna cos w tym stylu zapodac.
                            Tu akurat do kabli 009, ale mozna tez dobrac do innych...

                            Forum - Octavia Club Polska
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Jestem po wymianie szyby, na tę BD, czyli z paskiem na górze, którego jednak praktycznie nie widać.
                              Pojawił się jednak problem podczas mocowania lusterka z Golfa V, gdyż nie pasowało do mocowania na szybę, za to idealnie pasowało do ramki czujnika, wykorzystanej uprzednio w tym modzie. Ramka/uchwyt na szybie Skodowskiej różni się od VW tym, że ma płytsze rowki, w które nasuwa się takie sprężyny/blaszki w stopce lusterka, także w innym miejscu ma otwory, w których zaskakuje lusterko po zamocowaniu. Ponadto usterko od Golfa V posiada 2 takie wypusty, które trafić mają w wyżłobienia w ramce, a uchwyt Skody nie ma ich. Lusterko zostało brutalnie zeszlifowane i pasuje ok. Rynienka z golfa okazała się jednak za krótka, ale w środek wepchnąłem rynienkę z Tourana, która dochodzi do podsufitki i nawet wygląda ok. Muszę tę izolację jeszcze usunąć.
                              Po usunięciu błędów spowodowanych chwilowym brakiem czujnika, wszystko zaczęło działać, lusterko też się przyciemnia (choć na razie od latarki :lol: )
                              PS. Nie wiecie dlaczego lusterkiem od Golfa tak ciężko się kręci? Wsiądzie żona i będzie kwękać, że jakaś lipa....
                              Załączone pliki

                              Komentarz


                              • no to chyba pierwszy tour ze ściemniającym sie lusterkiem
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz


                                • Walczcie walczcie bo i ja zakupilem włącznik z funkcją auto.
                                  Jeszcze nie wiem czy zdecyduje się na czujnik zmierzchu ale skoro to tylko 3 kabelki :diabelski_usmiech

                                  Komentarz


                                  • Czy każde lusterko z Golfa z takim oporem się ustawia? Jak kręciłem nim, znowu rozleciała mi się rynienka - ta czarna. Muszę ją chyba potraktować kropelką.

                                    Komentarz


                                    • obrus, przesmaruj czymś lusterko na główce

                                      btw
                                      możesz wrzucić fotkę czujnika od zewnątrz :?:
                                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                      Komentarz


                                      • moje w Superbie chodzi lekko, znaczy tak normalnie jak zwykłe
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez LUKI
                                          obrus, przesmaruj czymś lusterko na główce

                                          btw
                                          możesz wrzucić fotkę czujnika od zewnątrz :?:
                                          Posmarowałem i jest zdecydowanie lepiej. Czujnik jest dociskany dwiema sprężynami/blaszkami przez stopę lusterka, tak więc pęcherze nie mają racji bytu. Oto fotka, choć coś słabo wyszło, ale poprawię....
                                          Załączone pliki

                                          Komentarz


                                          • obrus, czyli OEM szyba pod czujnik ma taki a la stelaż w który wkładasz czujnik i lusterko :?:

                                            dobrze rozumiem :?:
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz


                                            • Tak, choć z pozoru wygląda ona identycznie, jak ta ramka czujnika Enriquez-a, jednak różni się nieco głębokością rowków, w które wsuwa się mocowanie stopki lusterka i lusterka od Golfów nie pasują do końca. Ja miałem szybę BD, inny foumowicz Misiul - BQ. Niby nie różnią się one niczym, poza obecnością paska przyciemnianego, natomiast Misiul, który miał też lusterko od Golfa nic nie pisał, żeby coś nie pasowało. Acha, u mnie nie ma żadnych drgań lusterka w czasie jazdy.

                                              Komentarz


                                              • obrus lusterko golfa piątego czy szóstego :?:
                                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                Komentarz


                                                • Golf 5, choć naklejki z nr części nie było na lusterku.

                                                  Komentarz


                                                  • obrus, czyli z 6 mogłoby podejść bez rzeźby :?:
                                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X