Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2][FL] - Dołożenie czujnika deszczu i zmierzchu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No to wszystko jasne, ale gdzieś jeszcze widziałem włączenie tej opcji jeśli autolock drzwi jest wyłączony - chyba w sterowniku drzwi 42. dokładnie nie pamietam. Jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę to.
    Pozdrawiam
    KuCyK

    Komentarz


    • No panowie, kasa z AC za szybę wróciła na konto po niecałych 14 dniach, tak więc
      Z drugiej strony nie wiem, ile potem zapłacę za ubezpieczenie. Dopiero 2 rok korzystam z AC.

      Komentarz


      • słuchajcie mam pytanie z innej beczki jak zmienić i gdzie prędkość 140km/h, przy której włączają się swiatla. za czesto wlaczają mi się swiatla z automatu, a mam xenony
        Pozdrawiam
        KuCyK

        Komentarz


        • Odfajkowujesz bajt 0 bit 0 : (autor - Andys)

          Komentarz


          • obrus, pytanie brzmiało gdzie moge zmienic prędkość 140km/h i ja zwiększyć. Wiem, że w RLS można to wyłączyć, ale ja chcę zmienić prędkość. Jak się nie da, to pewnie będę zmuszony to wyłączyć
            Pozdrawiam
            KuCyK

            Komentarz


            • kucykspeedway, nie ma jeszcze takiej wiedzy
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
              poprzednie modele:
              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

              Komentarz


              • w serwisie tez otrzymalem taka odpowiedz :szeroki_usmiech , próbowali sprawdzić i podobno prędkość jest na sztywno ustawiona tylko w tym jednym bicie.
                Pozdrawiam
                KuCyK

                Komentarz


                • Zamieszczone przez kucykspeedway
                  gdzieś jeszcze widziałem włączenie tej opcji jeśli autolock drzwi jest wyłączony - chyba w sterowniku drzwi 42. dokładnie nie pamietam. Jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę to.
                  Panowie mam pytanko - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z użyciem tych dwóch funkcji?
                  Mam włączone domykanie szyb podczas deszczu, a nie mogę skutecznie zakodować funkcji auto-lock po przekroczeniu 15 km/h, tzn. po podłączeniu kabla i aktywowaniu funkcji drzwi się ryglują, ale po wyjęciu kluczyka i po kilku chwilach jak odpalam to auto-lock nie działa :?
                  Może ktoś coś doradzi???
                  Dzięki

                  Komentarz


                  • szymi81, a mazsz zakodowany auto-unlock?
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • szymi81, masz Maxi Dot ?? Jeśli tak, to sprawdź w nim, bo nawet jak zakodujesz VCDS-em w sterowniku to zawsze pierwszenstwo będą miały ustawienia z Maxi Dota
                      Pozdrawiam
                      KuCyK

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez kucykspeedway
                        szymi81, masz Maxi Dot ?? Jeśli tak, to sprawdź w nim, bo nawet jak zakodujesz VCDS-em w sterowniku to zawsze pierwszenstwo będą miały ustawienia z Maxi Dota
                        W bida wersji nie mam niestety maxi-dota, więc pozostaje tylko kabelek :?

                        Najpierw zakodowałem domykanie szyb w czasie deszczu, później zakodowałem auto-lock

                        Komentarz


                        • szymi81, krzynol pytał czy analogicznie do Auto-lock zakodowałeś Auto-unlock ??

                          bajt 0, bity 1 i 2 muszą być zaznaczone jak poniżej



                          ps.
                          Jesli masz to zakodowane, to podaj raz jeszcze szczegółowo warunki kiedy nie nastepuje zablokowanie z automatu, bo z podanych danych nie kumam zbytnio tego.
                          Pozdrawiam
                          KuCyK

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez kucykspeedway
                            szymi81, krzynol pytał czy analogicznie do Auto-lock zakodowałeś Auto-unlock ??
                            bajt 0, bity 1 i 2 muszą być zaznaczone jak poniżej
                            ps.
                            Jesli masz to zakodowane, to podaj raz jeszcze szczegółowo warunki kiedy nie nastepuje zablokowanie z automatu, bo z podanych danych nie kumam zbytnio tego.
                            Próbowałem to zakodować przy pomocy kolegów z vcds-em (dwóch różnych, sam kabla nie mam). Nie dało się. Myślę, że kodowanie było prawidłowe. Objaw był taki, że po zakodowaniu (prawidłowym) działało, ale jak wyjąłem kluczyki ze stacyjki to po chwili auto-lock już nie działał.
                            Na razie szpece z aso wgrali oryginalne kodowanie w CE (miałem kilka bajerów włączonych) i próbowali zakodować to vas-em - efekt był identyczny, tzn. zamykanie działało, ale po wyjęciu kluczyków i po jakiejś chwili auto-lock już nie działał. Wysłali to do skody, zobaczymy co w przyszłym tygodniu wymyślą. Za dużo nie dam im grzebać, żeby mi programu z chipsem nie skasowali
                            Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • szymi81,

                              raczej nic nie wymyślą, bo to jest opcja niedostępna bez maxi dota, więc założę się, że centrala odpowie "nie da się panie w tym modelu" i mają po temacie...
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Enriquez
                                szymi81,
                                bo to jest opcja niedostępna bez maxi dota
                                gdyby od razu to wiedzieli lub sprawdzili to nie musiałbym 3 razy tam jeździć

                                zobaczymy jaka będzie oficjalna odpowiedź

                                Komentarz


                                • koledzy z racji tego ze w końcu mam oryginalną szybę z czujnikiem i lusterkiem plus włącznik auto to mam do was pytanko o kodowanie.
                                  odnośnie zmiany dzienne - mijania wszystko ok. na deszcz czujnik również reaguje dobrze. lusterko fotochrom działa super.
                                  mam zakodowany tryb Ameryka PN więc jak odpalam auto w dzień i mam ręczny zaciągnięty to światła się nie świecą, ale jak robi się ciemno to przy odpalaniu świecą się już światła mijania i ręczny ich nie gasi. wolałbym odpalać auto zawsze bez świateł czy można to jakoś zakodować?? oto mój log centralnej elektryki

                                  Address 09: Cent. Elect. Labels: 3C0-937-049-30-H.lbl
                                  Part No SW: 3C8 937 049 A HW: 3C8 937 049 A
                                  Component: Bordnetz-SG H53 2601
                                  Revision: 00H53000 Serial number: 01000007485658
                                  Coding: 51880F8B10041A0047170F00170000000019FF073C00000C00 2000000000
                                  Shop #: WSC 02288 099 09999
                                  VCID: 2F660F38C79B

                                  Part No: 1Z1 955 119 A
                                  Component: Wischer SK351 012 0401
                                  Coding: 00063477
                                  Shop #: WSC 02288

                                  Part No: 1K0 955 559 AH
                                  Component: RLS 290509 054 0402
                                  Coding: 00471277
                                  Shop #: WSC 02288
                                  No fault code found.

                                  Komentarz


                                  • Tomek, ręczny działa tylko w trybie świateł dziennych - czyli w dzień.
                                    Jeśli czujnik stwierdzi, że jest noc, ręczny przestaje mieć znaczenie,
                                    bo jak by to było gdybyś na ręcznym stał w nocy na skrzyżowaniu nieoświetlonym i nie miałbyś żadnych świateł!?
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • no w sumie nie pomyślałem. masz rację

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez szymi81
                                        Próbowałem to zakodować przy pomocy kolegów z vcds-em (dwóch różnych, sam kabla nie mam). Nie dało się. Myślę, że kodowanie było prawidłowe. Objaw był taki, że po zakodowaniu (prawidłowym) działało, ale jak wyjąłem kluczyki ze stacyjki to po chwili auto-lock już nie działał.
                                        Na razie szpece z aso wgrali oryginalne kodowanie w CE (miałem kilka bajerów włączonych) i próbowali zakodować to vas-em - efekt był identyczny, tzn. zamykanie działało, ale po wyjęciu kluczyków i po jakiejś chwili auto-lock już nie działał. Wysłali to do skody, zobaczymy co w przyszłym tygodniu wymyślą. Za dużo nie dam im grzebać, żeby mi programu z chipsem nie skasowali
                                        Pozdrawiam
                                        czemu sobie po prostu nie wymienisz modułu komfortu na najwyższy 19 bit ??
                                        MaxiDOT kozysta z modułu komfortu, bo jak w nim zakodujesz to na DOt-ie się pojawi, To menu które tam widac jest odczytane perzez licznik własnie.
                                        Nie myslcie ze Licznik ma to menu, licznik prócz ustawien Temp/ Spalania / Opon zimowych nie ma w sobie nic, reszta to jest odczytanie info ze sterownika.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez spacewalker
                                          czemu sobie po prostu nie wymienisz modułu komfortu na najwyższy 19 bit ??
                                          MaxiDOT kozysta z modułu komfortu, bo jak w nim zakodujesz to na DOt-ie się pojawi
                                          Funkcja autozamykania nie jest dla mnie aż tak ważna, żeby się w dodatkowe koszty pchać, a w ogóle to ja mam bida - wersję i nie mam maxi-dota, więc i tak wiele rzeczy mi odpada.

                                          [ Dodano: Czw 25 Paź, 12 10:24 ]
                                          Zamieszczone przez Enriquez
                                          szymi81,
                                          raczej nic nie wymyślą, bo to jest opcja niedostępna bez maxi dota, więc założę się, że centrala odpowie "nie da się panie w tym modelu" i mają po temacie...
                                          No i pełne zaskoczenie, po kolejnej wizycie i kontakcie z "centralą" aso zakodowało gateway'a i auto-lock mi działa. Nie kwapili się, żeby podać szczegóły, w każdym razie wprowadzenie kodowania fabrycznego w CE (miałem kilka modów vcds'em zrobionych) nic nie dało, i dopiero zakodowanie właśnie w gateway dało efekt i funkcja działa. Jestem "lajkonikiem" w tych sprawach, więc zbyt dużo mi to nie mówi, ważne, że nie będę musiał już tam jeździć...
                                          Efekt uboczny jest taki, że mam teraz powyłączane wszystkie dodatki :? i trzeba się będzie uśmiechnąć do kogoś z kabelkiem.
                                          Pzdr

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez spacewalker
                                            czemu sobie po prostu nie wymienisz modułu komfortu na najwyższy 19 bit ??
                                            bo może się zdażyć, że ma wersję, w której tylne drzwi są po CANIE do głownej magistrali
                                            a wyższe sterowniki komfortu wymagają podłączenia tylnych drzwi do przednich po LIN i nie mająCAN'a
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • Enriquez, czy można tak zakodować czujnik deszczu aby przy światłach na AUTO włączał mijania jak pada deszcz?

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez misiul
                                                Enriquez, czy można tak zakodować czujnik deszczu aby przy światłach na AUTO włączał mijania jak pada deszcz?
                                                Enriquez mi tak zakodował i tak jest - było to już opisywane. Trzeba mieć jednak na uwadze że przełączą się dopiero wtedy, gdy przez parę sekund wycieraczki będą pracowały praca ciągłą. jak będzie padał drobny deszcz i wycieraczki będą pracowały przerywanie to się nie zapalą - przynajmniej tak u mnie jest - to samo z przełączaniem na dzienne - po paru minutach od zakończenia deszczu
                                                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                                Komentarz


                                                • JerzyM73, na ciągłym opadzie to się i u mnie przełączają chyba na mijania.

                                                  Jurek, usunąłeś wgniotki po gradzie? Jak tak to gdzie?

                                                  Komentarz


                                                  • muszą te wycieraczki machnąć 5-6 razy, ale możesz im pomóc i machnąć samemu, wtedy światła zaskoczą 8)
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X