Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hak holowniczy w OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • youszi, na lewym tylnym nadkolu
    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

    Komentarz


    • a ja powiem wam tak, zakładałem rok temu hak w ASO i prosiłem ich o ten moduł a i tak go nie założli, oszukująi tyle. Co do braku tego modułu to moim zdaniem szkoda na to kasę wydawać, jedyna różnica to tak a że piszczy przycofaniu system czujników i tyle, a ile razy cofamy z przyczepą? to nawet jest pomocne bo wzbudza naszą czujność przy cofaniu. Moim zdaniem to ząłożć najprostrzy, ale polecam cynowany hak. Mi hak uratował tył przy kilku stłuczkach i taki mam z niego największy pożytek.
      Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
      Była:
      Jest:
      1) Octavia 1,4 TSI

      jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

      Komentarz


      • matompra, to twoje zdanie i ok
        a pomyślałeś o tym, że zmienia się charakterystyka ESP po podpięciu przyczepy?
        co jest dość istotne przy jeździe w gorszych warunkach z przyczepą
        pomijam inne rzeczy związane z modułem
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • Zamieszczone przez piotrek_gdy
          a pomyślałeś o tym, że zmienia się charakterystyka ESP po podpięciu przyczepy?
          przyhamowuje koła przyczepy?
          też zakładam bez modułu IMO pieniądze wyrzucowne w błoto.
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez szkoda
            przyhamowuje koła przyczepy?
            zmienia charakterystykę tyłu auta :P
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piotrek_gdy
              Zamieszczone przez szkoda
              przyhamowuje koła przyczepy?
              zmienia charakterystykę tyłu auta :P
              daj spokój
              ciekawe jak moduł reaguje na przewożenie rowerów
              nikt przecież nie broni płacić za niego
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • ale co ori to ori
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • Zabawa w Superbie 3T bedzie podobna?? Modul dowolony z Octy/S2/G5/Paska do tego hak, wiazka samorobka wpinana w bezpieczniki z przodu i modul parktronika z tylu ??
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • Maicroft, yo
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • To musze pomyslec

                      W razie czego bede atakowal ten temat, moze tez cos podpowiem.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Czy ma ktoś jakiegoś manuala jak się podłącza oryginalną wiązke 13pin w OII najlepiej ze zdjęciami, chodzi głównie o podłączenia kabelków w skrzynce bezpieczników i bortnezie. Podobno jest to na briskodzie ale ja nie mogę znaleźć. :roll:
                        Czy mogę brać wiązke z modułem 1K0907383F do mojej OII z 2005r? :roll:
                        Było szybkie
                        2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                        CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                        163HDI HYDRACTIVE 3+
                        Jest wycieczkowóz
                        VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                        Komentarz


                        • moduł pasuje
                          natomiast schemat podłączenia mogę Ci wysłać
                          zgrubsza to 3 bezpieczniki obsadzasz w skrzynce bezpieczników i od nich ciągniesz zasilania do modułu
                          w okolicy bordnetza musisz się wpiąć w CAN i w czujnik pedału hamulca oraz jedno dodatkowe zasilanie
                          to wszystko dociągasz do bagażnika z lewej strony i podłączasz moduł

                          inną sprawą jest wiązka haka
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • krzynol, było by super z tym schematem, a wiązka od gniazdka do modułu chyba jest zakończona wtyczką którą się wpina poprostu w moduł, tylko czy stały plus i ten po stacyjce też przechodzą przez moduł czy te kable idą omijając go?
                            I gdzie się je podłącza, a i jeszcze jadno skąd moduł ma info o światłach, podpina się go jakoś do lampy :|
                            Było szybkie
                            2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                            CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                            163HDI HYDRACTIVE 3+
                            Jest wycieczkowóz
                            VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                            Komentarz


                            • lukasiasty, wszystko idzie przez moduł, a informację ma z magistrali CAN
                              jakbyś podał emaila na PW....
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • Mam pytanko, nie zgadzają mi się kolory przewodów z tymi ze schematu (dzięki krzynol, ) w mojej wiązce (oryginał) dochodzi do przodu do podłączenia 7 kabelków, 4 zakończone pinami domyślam się do zamontowania w skrzynce bezpieczników, to mam opanowane(ten cieńszy kabelek czarny z pinem na mały bezpiecznik to plus po stacyjce?znaczy zasilanie modułu?) Zostają 1 fioletowy (sygnał stop?) i 1 żółty i 1 żółto-zielony te są chyba od canu nie wiem do których canowych w aucie je dolutować :roll:
                                W aucie can do którego mam się wpiąć jest koloru pomarańczowy i pomarańczowo-brązowy.
                                Było szybkie
                                2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                163HDI HYDRACTIVE 3+
                                Jest wycieczkowóz
                                VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                Komentarz


                                • Przewody od Can możesz podpiąć pod takie samie przewody przy module czujników parkowania, takie samie kolory lub je ciągnąć do Centralnej Elektryk i tam się podpiąć pod Can.

                                  Komentarz


                                  • greg44, dzięki , tylko nie jestem pewien które kolory przewodów mam ze sobą połączyć z mojej wiązki, w aucie wiem do których mam się wpiąć,problem jest które z wiązki tzn. czy mam połączyć żółty z pomarańczowym z auta, czy żółty z zielonym do pomarańczowego w aucie, jeśli źle się wepne w cana to coś się uszkodzi, czy po prostu nie będzie komunikacji z modułem?
                                    Było szybkie
                                    2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                    CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                    163HDI HYDRACTIVE 3+
                                    Jest wycieczkowóz
                                    VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                    Komentarz


                                    • W aucie jest kilka magistrali Can (confortu, napędu, itp.) jak wepniesz się w niewłaściwy to nie będzie komunikacji, a nawet ja zakucisz, nigdy tego nie przerabałem, ale podejrzewam, że można nawet samochodu nie odpalić po takiej pomyłce lub nawet coś uszkodzić. Masz oryginalna ta wiązkę od haka, czy jakaś składana samodzielnie, u mnie kolory kabli były takie same jak w samochodzie.

                                      Komentarz


                                      • greg44, wiązka jest oryginalna skody, może jak byś mi podał z którego pinu z kostki wychodzącej z modułu kolory przewodów lub zdjęcie tej kostki to bym jakoś do tego doszedł... :wink:
                                        Było szybkie
                                        2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                        CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                        163HDI HYDRACTIVE 3+
                                        Jest wycieczkowóz
                                        VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                        Komentarz


                                        • jakbyś miał wiązkę ori, to kolory by pasowały, a tak to nie wiemy co masz gdzie....
                                          masz schemat przecież, z zaznaczonymi kolorami i pinami

                                          jak masz parktronik, to w sterowniku umieszczonym w lewym boczku bagażnika
                                          masz wtyczkę 16 pinową, i w niej pin 7 (pom-brąz) to CANL-K, a 14(pom-ziel) CANH-K

                                          jeśli chodzi o bezpieczniki, zasilanie modułu to bezpiecznik 8 (5A)
                                          natomiast główne zasilania przyczepy to bezpieczniki 43,44,45 (15-20A)

                                          sygnał STOP musisz wziąć z bordnetza - wtyczka E pin 2 (czarno-czerw.)
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • A tak mnie jeszcze zastanawia. Na pin 9 w gniezdzie wychodzi zasilanie stale z modulu przewodem 1,5mm - w sumie to tak bardzo cieniutko, jesli ktos chce wozic kemping.

                                            Jako, ze ja i tak wiazke buduje, a jak juz cos robic, to tak zeby mialo to sens, to zastanawiam sie czy nie kupic 2m przewodu 7 zylowego YLY-S 7x1, a mase puscic LGY 4mm2 oraz na 9 stale zasilanie nie wypuszczac z modulu, lecz puscic bezposrednio ze skrzynki bezpiecznikow. Zasilanie do modulu zostawic normalnie z bezpiecznikow 43,44,45 chyba, ze wiadomo ktory odpowiada za staly, to tam podlaczyc to stale zasilanie na sensowym przewodzie.

                                            Same przewody owiniete parcianka do czarnego samochodowego peszla razem z termokurczami i bedzie git.

                                            No i chcac robic tak profi, to jeszcze trzeba obsadzic pin 10 i 11 oraz 12 gniazda. Ale to musze pomyslec czy tez jeszcze robic, bo kemping raczej latac nie bedzie, chociaz juz takie plany slyszalem :twisted:

                                            Kupne wiazki do gniazd 13pin, tez maja jakies dychawiczne przewody 1,5mm2 max

                                            Schemacik gniazda dla przypomnienia, ktory krazy po sieci:

                                            1/L Kierunkowskaz lewy
                                            2/54G Przeciwmgłowe
                                            3/31 Minus-dla 1do8
                                            4/R Kierunkowskaz prawy
                                            5/58R Prawe pozycyjne
                                            6/54 Hamulce
                                            7/58L Lewe pozycyjne
                                            8 Swiatło cofania
                                            9 Zasilanie kampingu - to wiadomo, ze staly +
                                            10 Zasilanie lodówki - to przez przekaznik, z tego grubego +
                                            11 Minus dla lodówki - to razem z innymi masami
                                            12 ew, polacz, ładowanie batteri campingu - to chyba tak samo jak 10-tka
                                            13 Minus-dla 9

                                            Do modulu 1K0 907 383 D, E, F przychodza dwie wtyczki o numerach:
                                            16 stykowa - 6Q0 937 713 (3,65zl/szt)
                                            12 stykowa - 6Q0 972 883B (7,04zl/szt)

                                            Do nich mozna kupic piny 000 979 131EA (13,38zl) lub 000 979 133 EA(13,38zl). To sa piny z przewodami 1,5mm2 z tego co patrzylem.
                                            Zastanawiam sie czy samych tych pinow nie mozna kupic w jakims sklepie elektronicznym i zarobic sobie wlasne przewody, ale Krzynol w jakims innym poscie podal numer N906 844 05 (1,22zl/szt). Wyglada, ze to chyba o to chodzi

                                            Znalazlem tez post z takimi zaleznosciami, ale nie sprawdzalem tego:
                                            000 979 131 <=> N 103 358 07 1mm2
                                            000 979 225 <=> N 906 845 05 2,5mm2

                                            Sa tez inne, ale nie ma obrazków, wiec nie wiadomo, ktory jest żenski i jaka ma miec szerokosc


                                            Übersicht Kontakte / Reparaturkabel / Einzelleitung

                                            Wszystkie te piny, mozna tez dobrac z katalogu firmy Tyco.
                                            Załączone pliki
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • bezpieczniki 43,44,45 idą ze wspólnego zacisku zasilającego, więc nie ma sensu ich zmieniać
                                              jak najbardziej możesz dać 2,5mm2

                                              same pojedyncze piny w ASO po złotówce:
                                              zamiast małych 000 979 131 - N 103 358 07 (1mm2)
                                              zamiast średnich 000 979 133 - N 906 844 05 (1mm2) lub N 906 845 05 (2,5mm2)
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • Dzieki Krzysiu

                                                Do tych pinow, tez juz doszedlem, ze mozna same kupic za normalne pieniazki

                                                Zastanawiam sie czy tego przewodu na 9 pin w gniezdzie nie dac 4mm2, bo pin taki jest do kupienia (pytanie ktory bezpiecznik w skrzynce odpowiada za staly na 9pin w gniezdzie - czyzby to byl 44 bo ma najwiekszy bezpiecznik 20A, a reszta to 15A).

                                                Modul 20A powinien znosic bez zajakniecia, chyba ze w ,fabrycznej instalacji najpierw topia sie przewody, a potem pada modul i bezpiecznik :twisted:
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • Maicroft, nie ma sensu ładować bardzo grubego przewodu na pin 9 ponieważ ten stały plus jest wykorzystywany do oświetlenia wewnętrznego i pompek wody w przyczepie, raczej podczas postoju, a nie dłuższego pobytu. Na tym 9 pinie nie ma dużego obciążenia. Natomiast na 10 pin (plus po stacyjce, ładowanie aku przyczepy) pod którym chodzi lodówka która pobiera ok. 120-150W radzę dać co najmniej 4mm2 a nawet 6 coby to miało działać jak należy :twisted:
                                                  Orientuje się ktoś czy można dokupić piny do gniazdka, ponieważ w moim 13pinowym nie ma 10, 11 i 12 pinu a chcę dołożyć te brakujące piny, czy muszę wymieniać gniazdko?
                                                  Było szybkie
                                                  2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                                  CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                                  163HDI HYDRACTIVE 3+
                                                  Jest wycieczkowóz
                                                  VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                                  Komentarz


                                                  • Albo zmienic na gniazdo za 30zl, albo w ETCE jest cos opisane: 1C0972980A styk okrągły z końcem do lut. 27,5X5X3,5 X 1,0-2,5 - pytanie czy to meski czy zenski, albo do czego ten styk ma byc.

                                                    Wiec pewnie zrobie tak, ze te + z bezpiecznikow puscze 2,5mm2, a ten dodatkowy przez inny bezpiecznik oraz przekaznik puszcze osobno do wiazki. Powinno byc git
                                                    Załączone pliki
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X