Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] light asistant i corner light

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    kropeck,

    mam pytanie czy jakieś dodatkowe funkcje w S1 są Ci znane ? Np przy otwieraniu i zamykaniu auta, aby przez jakiś czas świeciły się xenony (w tej chwili mam tak, że jak wyłączę silnik i błysnę długimi to przez jakiś czas(chyba 60 sek) świecą xenony), a chciałbym aby to było zaprogramowane na stałe.
    Czy automatyczne włączanie świateł jest możliwe do włączenia (mam lusterko z czujnikiem zmierzchu) ?

    Ewentualnie jakie inne ustawienia dodatkowe są możliwe ?
    Autko jest w wersji Platinum z 2004 roku.

    P.S. Jak będziesz jechał do Ostródy to przez W-we czy Błonie ?

    Komentarz


    • #27
      S-E-B-E-B, są takie funkcje jak COMING HOME oraz LEAVING HOME. Ta pierwsza polega na tym, że w momencie zamknięcia samochodu włączają się światła na określony czas, a ta druga, że jak idziesz do auta, to w momencie naciśnięcia na pilocie OTWIERANIA drzwi, również się zapalają lampy. Czas ten jest możliwy do regulowania w VAG'u, więc nie musi się świecić przez 60 sekund, a może jedynie przez 10 sekund. Niestety nie potrafię w tym momencie powiedzieć, czy CH i LH są do ustawienia w O1 :-) Natomiast na pewno jest selektywne otwieranie drzwi (jedno naciśnięcie otwierania na pilocie otwiera tylko drzwi kierowcy, dwa razy otwiera pozostałe). Chyba też jest opcja wyłączenia powiadamiania o nie zapiętych pasach. Oczywiście w standardzie jest kasowanie inspekcji serwisowej, żeby nie przypominał o takowej [chociaż często ludzie chcą mieć włączone powiadomienie o tym kiedy olej do wymiany]. Więcej grzechów nie pamiętam :-) Natomiast na pocieszenie powiem, że te "jedynki", które do dziś robiłem, to były dużo starsze modele, a Ty pewnie będziesz miał nowsze sterowniki. Postaram się dopaść jakąś jeszcze dziś lub jutro i sprawdzić co tam jeszcze można. Generalnie w O1 to nie dużo rzeczy

      Jadę przez Łowicz, Sochaczew, Płońsk.
      Pozdrawiam,
      Michał

      Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

      Komentarz


      • #28
        kropeck,

        mi nie chodziło o Octavię 1 tylko o Superba 1.

        A pytałem, którędy jedziesz bo ewentualnie chciałby Cię prosić o uruchomienie czegoś 9oczywiście nie za free). Do Sochaczewa mam w miarę niedaleko.

        Komentarz


        • #29
          S-E-B-E-B, do Superba się jeszcze nie podłączałem :-) chętnie się dowiem co w trawie piszczy :-)
          Pozdrawiam,
          Michał

          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

          Komentarz


          • #30
            Dziś Gall-ICM we Wrocławiu włączyli mi CL - nawet dużo dają jak na takie lampki

            Komentarz


            • #31
              U ja usłyszałem w ASO Bieranowski w Bydgoszczy, że w O2 FL Ambiente nie ma żarówek doświetlania zakrętów
              Translaticus
              Skoda Octavia II FL, 1.4 TSI, DSG

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez kropeck
                Powtórzę to jeszcze raz - OSOBiŚCIE włączałem doświetlanie w czterech egzemplarzach O2 _FL_. Nawet w przedliftowych z odpowiednim sterownikiem się da to włączyć. Nawet postawię taką tezę, że w KAŻDEJ FL da się to włączyć.
                Nie wiem jak to jest naprawdę.
                W listopadzie odbierałem swojego Scouta i powiedziano mi w ASO, że spróbują włączyć Corner Lights, powinno się udać, ale mieli wcześniej takie egzemplarze, w których ta operacja się nie udawała.
                Na moje pytanie w jakich samochodach mieli ten kłopot uzyskałem odpowiedź, że właśnie nie bardzo potrafią ustalić jakąś regułę ...
                Ostatecznie CL zostały włączone bez kłopotu.
                Nie mam powodu sądzić, że robili atmosferę niepewności, aby się wykazać - cały czas byli bardzo fair i rzeczowi.


                [ Dodano: Czw 10 Gru, 09 21:03 ]
                Zamieszczone przez ar51
                Witam, ja też biję się z ASO w mojej okolicy, i wychodzi na to że oni po prostu nie wiedzą co i jak zresztą tu na forum nie znalazłem żadnej potwierdzonej informacji o tym który bajt/bit za tę funkcję odpowiada

                Ja wykopałem coś takiego: załączony screen z VCDS-a streownik z SUPERBA i tam jak wół bajt 14 bit 7 Cornering Libhts via FOG........
                To mnie nie dziwi, bo przecież CL realizowane są właśnie za pomocą świateł przeciwmgielnych!

                [ Dodano: Czw 10 Gru, 09 21:06 ]
                Zamieszczone przez malgosk
                A może ktoś z okolic Warszawy może mi to włączyć? Też bym chciał mieć te CL.
                Mnie włączono w nowym Scoucie CL w ASO w Auto-Moto na Felińskiego (Żoliborz).
                Dobry serwis - polecam!
                Starik, ale jeszcze lata ... SCOUTem

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Starik_53
                  w ASO w Auto-Moto na Felińskiego (Żoliborz).
                  Dobry serwis - polecam!
                  chyba POL-MOT AUTO.

                  Komentarz


                  • #34
                    Proponowałem założenie osobnego wątku do opisania co i jak można aktywować w O2 FL ale administrator zamiast dbać o porządek aby wątki związane z danym tematem były w jednym miejscu woli zamykać wątki - tak łatwiej, mniej roboty.
                    A wracając do tematu to w POL-MOT Auto na ul.Gruchacza w Warszawie właczają CL za 100 zł.

                    Komentarz


                    • #35
                      w pakiecie light assistant jest podswietlanie pod nogi,ktore pomaga podczas wysiadania zeby nie wpasc np w kaluze.gdzie znajduja sie lampki,ktore za to odpowiadaja?czy to sie sprawdza?
                      Respect All,Fear No One!

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez fan
                        gdzie znajduja sie lampki,ktore za to odpowiadaja?
                        W lusterkach.
                        Mój "Batmobil"

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez fan
                          gdzie znajduja sie lampki,ktore za to odpowiadaja?
                          lusterko
                          Zamieszczone przez fan
                          czy to sie sprawdza?
                          tylko jak jest ciemno jak u murzyna w .....
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Jarek_wawa
                            Proponowałem założenie osobnego wątku do opisania co i jak można aktywować w O2 FL ale administrator zamiast dbać o porządek aby wątki związane z danym tematem były w jednym miejscu woli zamykać wątki - tak łatwiej, mniej roboty
                            ...

                            Przylaczam sie do Twojego komentarza !!!!!!

                            Przerabialem to nie raz, dany watek zaczyna sie sensownie i po chwili konczy sie klepaniem o glupotach i nic sie nie mozesz sensownego dowiedziec. A jak pytasz jeszcze raz to Admin lub nieAdmin wkleja tekst typu "tu juz bylo walkowane mase razy - korzystaj z szukaj" albo podrzuca Tobie link to tego wlasnie bezsensownego klepania z jedynie sensownie zadanym pytaniem w temacie. Sprawa wyglada inaczej jak temat dotyczy jego auta, jego problemu, jego pytania - wdedy temat drazony jest do bolu! Ale co tam ...
                            Rzeczywiscie jesli jednak sa informacje to sa tak porozrzucane po forum ze nie sposob tego ogarnac. A jak juz jest info ze sie cos da to nikt nie pisze jak to sie wlacza (pisze natomiast - ... powtarzam jeszcze raz, da sie to i tamto - przykladem jestem ja). Czy to naprawde taki klopot aby napisac krok po kroku co gdzie kliknac, co odhaczyc, co wpisac itd - przeciez od tego jest forum.



                            --------------------------------------------------------------------

                            [ Dodano: Pią 11 Gru, 09 10:25 ]
                            Zamieszczone przez translaticus
                            U ja usłyszałem w ASO Bieranowski w Bydgoszczy, że w O2 FL Ambiente nie ma żarówek doświetlania zakrętów
                            ... a powiedz mi ktory to taki orzel w tym ASO u Bierana ???

                            Tez tam kupowalem auto i chetnie sie przejade wysmiac w oczy tego glaba. Mam nadzieje ze powiedziales mu ze jest nienormalny i niech nie robi z Ciebie idioty.

                            Nie wytrzymam - az mi rusza cisnienie jak oni w tych ASO mysla ze jestesmy niedorozwinieci a oni tacy profesionalni.
                            <<>> MACIEJ <<>>
                            Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                            Komentarz


                            • #39
                              Jarek_wawa, Trusek, Jacy Wy wrazliwi jestescie. A taki watek widzicie:

                              Forum - Octavia Club Polska

                              Watek jest podklejony, do tego chlopaki wrzucaja tam kodowania z roznych sterownikow w swoich autach itd.

                              Nie wiem, moze jakby byl na czerwono to byloby latwiej. Tak samo sprawa ma sie z watkiem pt VAG-COM :roll:

                              Inaczej, co chwile pojawia sie watek dotyczacy cornerow, bo nikomu nie chce sie poszukac watku ktory juz byl i jesli jest nieskonczony to go skonczyc.

                              Innym przykladem jest watek maxi-dota w OII FL zalozony, opisany i wszystko jest w nim jasne i klarowne :idea: Da sie i jest odnotowany w odpowiednim miejscu

                              Chetnie bym wrzucil jak co ustawic, ale nie mam i nie bede mial auta na testy zeby robic sreeny. Ja mam stary sterownik ktory byl prosty i wielu rzeczy nie mial.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #40
                                trusek: duży, krótko ostrzyżony i z nieprzychylnym spojrzeniem :szeroki_usmiech . Nazwiska nie znam.

                                Powiedziano mi, że w najbliższą środę serwisanci zaliczą szkolenie z elektryki/elektroniki, więc może stan ich wiedzy nieco się zmieni...
                                Translaticus
                                Skoda Octavia II FL, 1.4 TSI, DSG

                                Komentarz


                                • #41
                                  Maicroft, Wątek widzimy i nawet czytać potrafimy "[O2] Kodowanie - dużo fajnych opisów z zdjęciami i filmikami" jak tytuł wskazuje dotyczy O2 a nie O2fl. A jak wiadomo sterowniki się zmieniały i to co dotczy O2 nie jest tożsame z O2FL.
                                  Może zróbmy jeden wątek na całym forum pt. Octavia i tam wszyscy będą wszystko pisać, wtedy będzie wszystko w jednym miejscu.
                                  Tylko że idea forum i samych wątków jest zupełnie inna.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Jarek_wawa, Dostrzegam jeden problem. Nie ma takiej osoby, ktora podejmie sie zrobienia tego. Jak ludzie chca to nie maja sprzetu, a jak maja sprzet to nie maja auta po FL albo nie maja czasu :roll:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      wlasnie odebralem OIIFL AMBIENTE z funkcja LIGHT ASSISTANT i nie mam tych lampek w lusterkach do oswietlanie podloza,zeby np nie wladowac sie w kaluze.czy to normalne?
                                      Respect All,Fear No One!

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        witam,

                                        po zaznaczeniu check-boxa (CL via fog light) CL działają częściowo tzn. aktywują się podczas skętu kierownicą czy podczas włączenia wstecznego biegu.

                                        Nie aktywują się podczas włączania kierunkowskazów.

                                        Stąd wniosek że jeszcze coś tzreba zaznaczyć, ktos wie może co?

                                        Pozdrawiam,
                                        Radek
                                        ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          A powinny włączać się przy włączaniu kierunków bez skrętu kierownicą ?

                                          Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Tak powinny.
                                            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Maicroft, no nie do końca.
                                              W wątku Forum - Octavia Club Polska kolega Kopeck pisze że to robił w O2Fl i nawet zaoferował swoją pomoc.
                                              Jak ktoś chce to potrafi.
                                              Tylko trzeba chcieć.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                wlasnie odebralem OIIFL AMBIENTE z funkcja LIGHT ASSISTANT i nie mam tych lampek w lusterkach do oswietlanie podloza,zeby np nie wladowac sie w kaluze.czy to normalne?
                                                Nie wiem czy to normalne, ale u mnie w Elegance nie mam Light Assistant, a mam podświetlanie ziemi :?
                                                Mój "Batmobil"

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez radik79
                                                  aktywują się podczas skętu kierownicą czy podczas włączenia wstecznego biegu.
                                                  a po co ma to działać przy wstecznym ? tak masz ?

                                                  Nie aktywują się podczas włączania kierunkowskazów.
                                                  u mnie działa ale z drobnym opóźnieniem w stosunku to tego jak to się załącza przy skręcaniu kierownicą , może nie odczekałeś ?
                                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Akurat przy wstecznym ma tez sens, żebyś przy manewrach miał oświetlony lepiej przód.
                                                    Przy manewrach do tyłu przód porusza sie po większym łuku, dlatego jak wyjeżdżasz spomiędzy dwóch aut to musisz obserwować też przód, czy właśnie nim nie zarysujesz kogoś.

                                                    Tak mam i w instrukcji jest opisane, że tak powinno być.

                                                    Chyba wystarczająco długo czekałem, ale sprawdzę to jutro jeszcze raz i dam temu dużo więcej czasu.

                                                    Pozdrawiam,
                                                    Radek
                                                    ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X