Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] light asistant i corner light

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez kropeck
    Być może w piątek dostanę jakąś O2 FL do eksperymentów, więc postaram się poszukać, czy czasem w adaptacjach nie ma jakichś dodatkowych ustawień apropos stopnia skręcenia kierownicy przy którym się uruchamia doświetlanie [bo faktycznie w VCDS pokazuje mi kąt skręcenia kierownicy, siłę z jaką skręciłem w Nm. i wiele innych, wtedy wg mnie mało istotnych informacji :-)]. Jak znajdę problem, to ponaprawiam te Wasze doświetlania w ramach wizyt w poszczególnych miastach 8) a jeżdżę całkiem sporo.
    ... jesli do B-szczy tez to zapraszam Cie na pizze, czy cos ...
    <<>> MACIEJ <<>>
    Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

    Komentarz


    • #77
      Przy okazji w watku o Light Assistant mam pytanie. Mam wersje Elegance i chcialbym aktywowac Light Assistant (najbardziej zalezy mi na automatycznym wlaczaniu swiatel mijania przy slabym oswietelniu, ale CH i LH tez by sie przydaly ). Pytanie brzmi czy to sprawa do "wyklikania" w ASO/VCDSem czy tez potrzebny jest dodatkowo jakis czujnik (w instrukcji pisze, ze automatycznie swiatla mijania wlaczaja sie na postawie informacji czujnika zmierzchowego w lusterku wstecznym). Czy taki jest standardowo czy jest montowany dopiero przy wyborze fabrycznej opcji Light Assistant (nadmienie, ze nie mam tez czujnika deszczu w tym lusterku)?

      Czy bedzie potrzeba wymiana pokretla swiatel (aktualnie nie mam pozycji AUTO na ktorej powinno dzialac automatyczne wlaczanie swiatel mijania).

      Pozdrawiam,

      Krzysiek
      Pozdrawiam,

      Krzysiek

      ---

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

      Komentarz


      • #78
        Xysiu, to włączania światełw ciemności potrzebujesz mieć czujnik światła, który jest w samościemniającym się lusterku/czujniku deszczu + specjalny włącznik świateł z napisem Auto + dodatkowy kabelek idący z włącznika świateł do niewiadomokąd. Standardowo jest 9 kabelków, a samochody z włącznikiem Auto mają 10kabelków.
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #79
          No dobra ... dziś uruchamiałem CL w trzech furkach i specjalnie obejrzałem modele sterowników - dominują dwa. Ale w żadnym z nich nie znalazłem informacji o tym co się ma włączać w ramach tego doświetlania (czy kierunkowskaz też ma uruchamiać, czy nie). Patrzyłem w adaptacjach czy czegoś tam nie ma, ale mało jest opisów. Natomiast (co postaram się sprawdzić na najbliższym spocie) nie zrobiłem sobie całej mapy adaptacji, co BYĆ MOŻE dałoby jakieś wyniki (coś pominąłem, istnieje jakaś zmienna, do której nie ma opisu itd.).

          Generalnie u wszystkich uruchomionych CL'ów nie działała opcja z kierunkowskazem. PRAWDOPODOBNIE otrzymam kodowanie z auta, w którym działa też opcja z kierunkowskazem i wtedy będę mógł porównać to z tym co mam. Jutro zadzwonię sobie do serwisu SKODA (nawet dwóch dla porównania) i dowiem się jak to faktycznie powinno działać.
          Pozdrawiam,
          Michał

          Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez shado
            Xysiu, to włączania światełw ciemności potrzebujesz mieć czujnik światła, który jest w samościemniającym się lusterku/czujniku deszczu + specjalny włącznik świateł z napisem Auto + dodatkowy kabelek idący z włącznika świateł do niewiadomokąd. Standardowo jest 9 kabelków, a samochody z włącznikiem Auto mają 10kabelków.
            Dzieki wielkie za objasnienie

            Pozdrawiam,

            Krzysiek
            Pozdrawiam,

            Krzysiek

            ---

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez kropeck
              Generalnie u wszystkich uruchomionych CL'ów nie działała opcja z kierunkowskazem.
              No proszę, a radik79, wieszał psy na naszym dzielnym ASO :diabelski_usmiech

              Komentarz


              • #82
                ... hmmm, a w FL Andysa, który miał włączane CL w ASO działa z kierunkowskazami.

                A że wyjątek potwierdza regułę...
                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                Komentarz


                • #83
                  u mnie CL aktywowano w ASO we Wrocławiu. Działają zarówno poprzez skręcenie kierownicą jak i przy użyciu kierunkowskazu. Corner aktywuje się nawet sytuacji, gdy przytrzymam dźwignię kierunkowskazu bez jej przełaczenia do oporu.
                  Skoda Octavia II FL 1.8 TSI Elegance (srebrna strzała :diabelski_usmiech)



                  A tu Moja Pierwsza :cry:

                  Komentarz


                  • #84
                    Sprawdziłem jeszcze raz dzisiaj te cornery, bo mi to nie dawało spokoju.
                    Okazuje się że teraz nie działają halogeny przednie :evil:
                    Jak znajdę chwile to podjadę do ASO z małą awanturą.

                    Komentarz


                    • #85
                      Tam gdzie Andys aktywował cornery po długich negocjacjach powiedziano mi dobitnie że owszem aktywowali cornery jakiś czas temu ale zostało im to oficjalnie zabronione i nie mogą mi tego zrobić. Także lipa przecież nie wjadę tam i nie zacznę głodówki żeby mi to zrobili. Mam aktywowane przez vdcs-a i działa ok choć kierunki nic nie dają, napewno czasami by się to przydało, ale wg. powiedzienia: "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".

                      Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez ventix
                        Tam gdzie Andys aktywował cornery po długich negocjacjach powiedziano mi dobitnie że owszem aktywowali cornery jakiś czas temu ale zostało im to oficjalnie zabronione i nie mogą mi tego zrobić.
                        Szczęściarz ze mnie, albo niezły ze mnie negocjator :diabelski_usmiech
                        Pozdrawiam,
                        Andys

                        Komentarz


                        • #87
                          A ja bym chętnie wyłączył doświetlanie z kierunkowskazami. Tylko irytuje to mnie i stojących przede mną jak stoję na światłach z włączonymi kierunkowskazami.
                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                          Komentarz


                          • #88
                            Mam aktywowane CL na halogenach w Leon-ie. Wczoraj zatrzymali mnie sympatyczni niebiescy z pytaniem czemu jeżdżę na przeciwmgłowych po mieście. A to się tylko włączało CL. Z tego co widzę fabrycznie nowe furki jeżdżą po mieście z tym

                            Mam pytanie - jak wygląda zgodność CL z przepisami i PoRD. O ile wiem nie ma czegoś takiego w polskim prawie.
                            Tomek

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez shado
                              A ja bym chętnie wyłączył doświetlanie z kierunkowskazami. Tylko irytuje to mnie i stojących przede mną jak stoję na światłach z włączonymi kierunkowskazami.
                              Ja mam włączone CL u danielcia i na szczęście nie włącza się razem z kierunkowskazem, więc pewnie można to też tak ustawić.

                              Mam pytanie - jak wygląda zgodność CL z przepisami i PoRD. O ile wiem nie ma czegoś takiego w polskim prawie.
                              Też się podłączam pod to pytanie, ale teraz coraz więcej producentów stosuje ten sposób doświetlania zakrętów, między innymi mercedes - więc nie sądzę żeby mogło to być niezgodne z przepisami - jednak samochód ma homologację w PL ;-)

                              EDIT:
                              znalezione materiały propagandowe ;-)

                              Zamieszczone przez [url="http://www.auto-swiat.pl/artykuly"
                              Artykuły - Auto Świat [/url],Skoda-Swiatla-dzienne-w-zgodzie-z-europejskimi-przepisami,26373,1.html]Wszystkie światła, w które wyposażane są modele Skody spełniają wymogi przepisów europejskich, dotyczących świateł dziennych. Wykładnia prawna potwierdza, że ich używanie jest zgodne również z polskim kodeksem drogowym. Przepisy te, które obowiązują już od kilku miesięcy, dopuszczają również stosowanie świateł narożnych (doświetlających zakręty).
                              PODSTAWA PRAWNA
                              słowo klucz -> ŚWIATŁA NAROŻNE
                              Dziennik Ustaw - Akty prawne z 2024 r. - Prawo.pl
                              - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez Jac_ek
                                PODSTAWA PRAWNA
                                słowo klucz -> ŚWIATŁA NAROŻNE
                                Dziennik Ustaw - Akty Prawne - Prawo.pl
                                Dzięki, po ostatnich zmianach ciężko znaleźć jednolity tekst warunków technicznych.
                                No to następne pytanie - jaka homologacja jest wymagana, żeby być zgodnym z przepisami ?
                                Coś znalazłem, że lampy powinny być oznaczone literką K, co niestety nie zawiera w sobie przeciwmgielnych przednich, oznaczanych literką B ...
                                Tomek

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez zwirek75
                                  Zamieszczone przez Jac_ek
                                  PODSTAWA PRAWNA
                                  słowo klucz -> ŚWIATŁA NAROŻNE
                                  Dziennik Ustaw - Akty Prawne - Prawo.pl
                                  Dzięki, po ostatnich zmianach ciężko znaleźć jednolity tekst warunków technicznych.
                                  No to następne pytanie - jaka homologacja jest wymagana, żeby być zgodnym z przepisami ?
                                  Coś znalazłem, że lampy powinny być oznaczone literką K, co niestety nie zawiera w sobie przeciwmgielnych przednich, oznaczanych literką B ...
                                  Tak musi być homologacja.
                                  Dzienne mają RL.

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez Jac_ek
                                    Ja mam włączone CL u danielcia i na szczęście nie włącza się razem z kierunkowskazem, więc pewnie można to też tak ustawić.
                                    Ja mam ustawione fabrycznie. Działa tylko przy skręcie kierownicy - i dobrze
                                    Mój "Batmobil"

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      A mnie akurat nie przeszkadza, że doświetlenie włącza się jeszcze przed wykonaniem manewru skrętu.
                                      Pozdrawiam,
                                      Andys

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Zamieszczone przez Jarek_wawa
                                        Tak musi być homologacja.
                                        Dzienne mają DL, kornery K itd.
                                        Czyli Octavia FL ma nabite na lampach przeciwmgielnych także literkę "K" ?
                                        A moje watpliwości wynikają stąd, że sprawdzałem w ETCE dla Leon-a FL - który ma też taką funkcję, no i tam są standardowe halogeny.
                                        Tomek
                                        Tomek

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez zwirek75
                                          Zamieszczone przez Jarek_wawa
                                          Tak musi być homologacja.
                                          Dzienne mają DL, kornery K itd.
                                          Czyli Octavia FL ma nabite na lampach przeciwmgielnych także literkę "K" ?
                                          A moje watpliwości wynikają stąd, że sprawdzałem w ETCE dla Leon-a FL - który ma też taką funkcję, no i tam są standardowe halogeny.
                                          Tomek
                                          Wprowadziłem Cię w błąd.
                                          Dzienne mają RL, co do kornerów nie wiem.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            To mam małą prośbę ponieważ temat jest nowy. Czy ktoś z szanownych forumowiczy mógłby sprawdzić oznaczenia lampy ?
                                            Oczywiście chodzi mi o forumowiczy, którzy taką opcję nabyli razem z samochodem.
                                            Tomek

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              kropeck, Andys,

                                              Dzięki chłopaki, w końcu CL działają tak jak powinny
                                              ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                U mnie też kropeck zrobił i jest jak w orginale. W końcu fachowiec z niego.
                                                Dziękuję bardzo.

                                                Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  U mnie również Cornery działają bez zarzutu oczywiście dzięki koledze Kropeck'owi
                                                  restauracja Zajazd Ostoja --> www.zajazdostoja.pl
                                                  wesela, przyjęcia, bankiety, prezentacje... miejsce gdzie gotowanie staje się pasją....

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez zwirek75
                                                    To mam małą prośbę ponieważ temat jest nowy. Czy ktoś z szanownych forumowiczy mógłby sprawdzić oznaczenia lampy ?
                                                    Oczywiście chodzi mi o forumowiczy, którzy taką opcję nabyli razem z samochodem.
                                                    Za 404 | Nie znaleziono strony :

                                                    "2.1- oznaczenie rodzaju światła na jakie jest nadana homologacja. Wyjaśnienie skrótów:
                                                    C - asymetryczne światła mijania wyposażone w żarówki konwencjonalne
                                                    R - przednie światła drogowe wyposażone w żarówki konwencjonalne
                                                    HC - asymetryczne światła mijania wyposażone w żarówki halogenowe
                                                    HR - przednie światła drogowe wyposażone w żarówki halogenowe
                                                    L - oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej
                                                    1, 1a, 1b, 2a, 2b, 3, 4, 5, 6, 6R, 6L, (D) - światła kierunku jazdy dla samochodów i ich przyczep
                                                    A, (D) - przednie światła pozycyjne
                                                    R, (D) - tylne światła pozycyjne
                                                    S1, S2, S3, (D) - światła hamowania
                                                    (D) - oznacza, że homologacja dotyczy pary świateł
                                                    B - przednie światła przeciwmgłowe
                                                    F - tylne światła przeciwmgłowe dla samochodów i ich przyczep
                                                    AR - światła cofania dla samochodów i ich przyczep
                                                    RL - światła jazdy dziennej dla pojazdów samochodowych
                                                    IA, IIIA, IB, IIIB - światła odblaskowe: B - wbudowane w lampy; I - dla pojazdów silnikowych; III - dla przyczep

                                                    Mogą wystąpić kombinacje literowe np.: CR, C/R, HCR, HC/R, 1D, 1aD, 1bD, 2aD, 2bD, 3D, 4D, 5D, 6D, 6RD, 6LD, AD, RD, S1D, S2D, S3D."





                                                    [ Dodano: Pon 25 Sty, 10 01:15 ]
                                                    Zamieszczone przez radik79
                                                    kropeck, Andys,

                                                    Dzięki chłopaki, w końcu CL działają tak jak powinny
                                                    Ano ... śmy sobie mini spota zrobili wraz z Enriquez'em, i radik79 i Andys, i przy okazji trochę nowej wiedzy na temat nie oryginalnych radioodbiorników :-) Ventix - szkoda, ze wcześniej nie uprzedziłem, to też być mógł przyjechać, a tak, to tylko na szybcika :-)

                                                    Ja wróciłem 30 minut temu do domu :-)
                                                    Pozdrawiam,
                                                    Michał

                                                    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X