Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2 FL] light asistant i corner light

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez loru
    u mnie działa ale z drobnym opóźnieniem w stosunku to tego jak to się załącza przy skręcaniu kierownicą , może nie odczekałeś ?
    Faktycznie nad tym się nie zastanawiałem. Być może to też kwestia sterownika, chociaż faktycznie nie dyskutowałem z nikim czy po włączeniu kierunkowskazu się zapala doświetlanie. Muszę sprawdzić, czy faktycznie w tym sterowniku jest taka opcja, bo w innych autach (sterownikach) inaczej wyglądało to włączanie doświetlania - u jednych sam 'haczyk" (checkbox), a w innych sterownikach było zaznaczenie + poniżej lista do wyboru jakie lampy mają obsługiwać doświetlanie (halogeny, długie od xenonów i jeszcze jakaś jedna opcja). Nie zwróciłem uwagi czy to też nie zależy od obecności ksenonów, czy od samego modelu sterownika. Przetestowałbym to dokładnie u siebie, ale ja nie mam takiego sterownika. Jeśli ktoś udostępni, to na swoim wszystko przetestuję zepsuć nic się nie da, a najwyżej działać nie będzie

    A wracając na chwilkę do tego kierunkowskazu. Jeśli faktycznie to działa, to czy podczas jazdy prosto po włączeniu kierunkowskazu (i jeździe prosto) się doświetla czy nie?? Czy "dotknięcie" kierunkowskazu (tryb komfortowy - dotykam wajchy i trzy razy miga) powinno włączać doświetlanie, czy tylko "pełne" jego włączenie? Czy tylko na światłach mijania, czy na dziennych (włącznik świateł na OFF) też ma działać (oczywiście cały czas mówimy o doświetlaniu przy włączeniu kierunkowskazów).

    Postaram się zdać pełniejszą relację, jak mi się uda dostać w moje łapki auta z dwoma różnymi sterownikami ))))))) Chyba, ze ktoś mnie uprzedzi :-)
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz


    • #52
      Wyłączę u siebie obsługe komfortową kierunkowskazów i zobaczymy czy to coś zmieni.

      Tak swoją drogą to według mnie tylko "pełne" włączenie kierunkowskazów powinno włączać CL.

      Pozdrawiam,
      Radek
      ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

      Komentarz


      • #53
        W OII przed FL działa tylko po pełnym włączeniu kierunków. Przy trzykrotnym to by się nawet nie zdążyło włączyć po jest pewne opóźnienie po włączeniu i opóźnienie związane z tym, że żarówka się stopniowo rozjaśnia.
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #54
          U mnie doswietlanie włącza się tylko przy skręcie kierownicą i na wstecznym biegu, kierunki nic nie uruchamiają. Ciekawe czy jest możliwość pełnego uruchomienia cornerów, może to z tym mają problem ASO i dlatego nie chcą ( nie potrafią ) uruchomić tej funkcji.

          Octavia 2 FL 1.6MPI BSE Ambiente

          Komentarz


          • #55
            kropeck, doświatlanie zakretów działa przy właczonym na stałe kierunku. Czyli jesli właczysz na stałe prawy kierunek i jedziesz z prędkoscią mniejszą niż 40 km/h będzie swiaciło ci sie prawe przednie światło przecimgilene. To samo jeśli masz właczony kierunek i stoisz w korku.
            Czyli podsumowując - doświetlanie zakętów działa do max. prędkości 40 km/h, w przypadku gdy skrecisz w daną stonę kierownicą, lub gdy właczysz na stałe kierunkowskaz.
            P.S.
            Ja mam uruchomioną opcje skandynawską. Jest ona dobrym połaczeniem z doświatlaniem zakrętów, gdyż puki nie włączysz świateł ręcznie (przełacznikiem na desce rozdzilczej) doświatlanie zakretów nie działa. Jest to bardzo sensowne, gdyż w dzien nie poptrzebuję aby właczały mi sie przecimgielne celem doświetalnia czegokolwiek, bo i tak jest jasno. W nocy natomiast włączam przełacznikiem świateł podświatlenie deski i automatycznie aktywuje się wtedy również doświatlanie zakrętów.
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #56
              A czy gdy włączone są w O2FL Ambiente światła do jazdy dziennej ( ye w halogenach ) to wtedy przywłączeniu kierunku na stałe czy przy skręceniu kierownicy też włączy się doświetlanie zakrentów??? Bo to by było trochę bez sensu.
              Tak jak napisał Big bardziej sensowne jest że dopiero przy włączeni świateł mijania uruchamia się opcja doświetlania zakrentów.
              AniaM
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
              O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez aniam111
                A czy gdy włączone są w O2FL Ambiente światła do jazdy dziennej ( ye w halogenach ) to wtedy przywłączeniu kierunku na stałe czy przy skręceniu kierownicy też włączy się doświetlanie zakrentów??? Bo to by było trochę bez sensu.
                Tak jak napisał Big bardziej sensowne jest że dopiero przy włączeni świateł mijania uruchamia się opcja doświetlania zakrentów.
                A po co ci w dzień światła do doświetlania zakrętów. Bo przecież światła dzienne służą do jazdy w dzień. W nocy przy światłach mijania ma to sens. Kłania się prawo o ruchu drogowym także wszystko w naszych skodach jest sensowne
                http://emmu.pl
                ----------------------------------------------------------
                W końcu robi się to, co się lubi.

                Komentarz


                • #58
                  W sumie CL czasami by sie przydalo.
                  Jesli ktos z forumowiczow jest ze slaska i moglby mi wlaczyc CL to bardzo prosze o kontakt :lol:

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez aniam111
                    A czy gdy włączone są w O2FL Ambiente światła do jazdy dziennej ( ye w halogenach ) to wtedy przywłączeniu kierunku na stałe czy przy skręceniu kierownicy też włączy się doświetlanie zakrentów??? Bo to by było trochę bez sensu.
                    Tak jak napisał Big bardziej sensowne jest że dopiero przy włączeni świateł mijania uruchamia się opcja doświetlania zakrentów.
                    W mojej O2fl nie włączają się cornery przy włączonych światłach do jazdy dziennej.
                    Nie włączają się cornery przy włączeniu kierunkowskazu.
                    Cornery działają tylko jak są włączone światła mijania i jak się skręci kierownicą.
                    Nie wiem czy to kwestia ustawień czy sterownika.

                    Komentarz


                    • #60
                      No właśnie mi się wydaje że tak powinno być jak masz Jarek_wawa,
                      A jak czytam wszystkie te posty tutaj to już zwątpiłam jak ma być
                      AniaM
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0
                      O2 FL 2009 Combi Ambiente 1,8TSI (160KM)

                      Komentarz


                      • #61
                        No właśnie mi się wydaje że tak powinno być jak masz Jarek_wawa,
                        A jak czytam wszystkie te posty tutaj to już zwątpiłam jak ma być
                        kolega Big, opisał jak to działa w O2 przed liftem , być może po licie zmienili trochę poglądy na to jak ma to działać a być może to kwestia jakiś przepisów.
                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                        Komentarz


                        • #62
                          aniam111, tak jak pisze loru, to pewnie kwestia modelu.
                          Ja mam O2fl a Big, O2.

                          Komentarz


                          • #63
                            Przeczytajcie instrukcję.

                            W OII FL powinno być tak, że CL włączają się albo przez skręt kierownicą albo przez włączenie kierunkowskazów (stałe nie komfortowe i wszystko do 40 km/h) albo przez włączenie wstecznego.

                            Jarek_wawa, czy miałeś włączane CL w ASO?

                            Bo jezeli nie, to podejrzewam, że w OII FL nie wystarczy zaznaczyć tylko check-boxa (CL via fog lights), tylko jeszcze trzeba coś zmienić.

                            CL aktywowane w ASO włączają się we wszystkich powyżej ospisanych przeze mnie sytuacjach.

                            Pozdrawiam,
                            Radek
                            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez radik79
                              Przeczytajcie instrukcję.

                              W OII FL powinno być tak, że CL włączają się albo przez skręt kierownicą albo przez włączenie kierunkowskazów (stałe nie komfortowe i wszystko do 40 km/h) albo przez włączenie wstecznego.

                              Jarek_wawa, czy miałeś włączane CL w ASO?

                              Bo jezeli nie, to podejrzewam, że w OII FL nie wystarczy zaznaczyć tylko check-boxa (CL via fog lights), tylko jeszcze trzeba coś zmienić.

                              CL aktywowane w ASO włączają się we wszystkich powyżej ospisanych przeze mnie sytuacjach.

                              Pozdrawiam,
                              Radek
                              Miałem włączane w ASO.

                              Komentarz


                              • #65
                                No to widzisz nawet nie w kazdym ASO potrafią je dobrze włączyć
                                Pozdrawiam,
                                Radek
                                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez radik79
                                  No to widzisz nawet nie w kazdym ASO potrafią je dobrze włączyć
                                  Pozdrawiam,
                                  Radek
                                  Pewnie tak.
                                  A jesteś pewien że zawsze powinny włączać się z kierunkowskazem ?
                                  Może to kwestia sterownika (miesiąca produkcji)?
                                  Nie zauważyłem żeby włączanie się cornerów z kierunkowskazem było konieczne.
                                  Włączenie po ruchu kierownicą wystarcza.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Możliwe że to faktycznie zależy od wersji sterownika.

                                    Ja swoje auto mam z końca lipca 2009 (czyli MY2010).

                                    W intstrukcji jest opisane co włącza CL. Andys miał włączane w ASO i jemu świecą przy skręcie i przy włączeniu kierunkowskazów.

                                    Pozdrawiam,
                                    Radek
                                    ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Ja mam końca września MY2010.
                                      Może znowu ASO coś przekąbinowało

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez radik79
                                        Przy manewrach do tyłu przód porusza sie po większym łuku, dlatego jak wyjeżdżasz spomiędzy dwóch aut to musisz obserwować też przód, czy właśnie nim nie zarysujesz kogoś.
                                        przeciw mgielne świecą sporo niżej więc jak dla mnie to tradycyjne światełka spełniają tą funkcje lepiej, no ale kto co lubi.

                                        Zamieszczone przez Jarek_wawa
                                        Nie zauważyłem żeby włączanie się cornerów z kierunkowskazem było konieczne.
                                        koniecznie nie ale przydatne, wiesz gdzie skręcasz jak jest ciemno a nie dopiero podczas skręcenia kół, czyli defakto przy rozpoczęciu manewru.
                                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez loru
                                          koniecznie nie ale przydatne, wiesz gdzie skręcasz jak jest ciemno a nie dopiero podczas skręcenia kół, czyli defakto przy rozpoczęciu manewru.
                                          Włącza się na tyle wcześnie że zanim ruszę już to pole jest doświetlone. W zasadzie minimalny ruch wystarcza. Może jakieś zmiany były w tym zakresie i wcześniej wymagany był większy ruch ?

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez loru
                                            przeciw mgielne świecą sporo niżej
                                            ... i szerzej dlatego według mnie sa ciut lepsze niż mijania
                                            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Być może w piątek dostanę jakąś O2 FL do eksperymentów, więc postaram się poszukać, czy czasem w adaptacjach nie ma jakichś dodatkowych ustawień apropos stopnia skręcenia kierownicy przy którym się uruchamia doświetlanie [bo faktycznie w VCDS pokazuje mi kąt skręcenia kierownicy, siłę z jaką skręciłem w Nm. i wiele innych, wtedy wg mnie mało istotnych informacji :-)]. Jak znajdę problem, to ponaprawiam te Wasze doświetlania w ramach wizyt w poszczególnych miastach 8) a jeżdżę całkiem sporo.
                                              Pozdrawiam,
                                              Michał

                                              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez kropeck
                                                Jak znajdę problem, to ponaprawiam te Wasze doświetlania w ramach wizyt w poszczególnych miastach 8) a jeżdżę całkiem sporo.
                                                Zapraszam do Londynu więc
                                                Mój "Batmobil"

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  To i ja dołożę swoje trzy grosze

                                                  W moim przypadku doświetlanie włącza się tylko przy ruchu kierownicą - kierunkowskazy nie aktywują doświetlania (tak jak np w fiacie punto).

                                                  Zauważyłem jednak, że nawet przy prędkości rzędu 60km/h przy mocniejszym skręcie potrafi włączyć się halogen...

                                                  Czy w VAGu jest też pole w którym określa się do jakiej prędkości ma działać CL ???

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Witam,

                                                    U mnie rowniez doswietlanie dziala tylko przy ruchu kierownica oraz przeciwmgielne wlaczaja sie przy wrzuceniu wtecznego. Doswietlanie mialem miec fabrycznie ale aktywowane bylo w ASO w ramach reklamacji (fabrycznie nie bylo...).
                                                    Pozdrawiam,

                                                    Krzysiek

                                                    ---

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=27857

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X