Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

VCDS 10.6

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamiast dopingować kolegę, że próbuje być samodzielny to sie śmiejecie...
    Działaj sam ale mam wrażenie, że to nie jest oryginalny kabel
    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

    Komentarz


    • andrzej111, ja się śmiechami nie przejmuję..
      Radziłem sobie z samochodami jakoś do tej pory.
      Fakt że z dieslami mam małe doświadczenie a z autami powyżej 2000 roku jeszcze mniejsze ale jakoś sobie poradzę z pomocą Kolegów z forum
      Jaki jest kabel to nie dam głowy... gość mówi że ori a jaki jest to nie wiem :P
      Samo kodowanie by mi i wyszło wczoraj ale miałem na nic ten VCDS i nie chciał zmian zapisać..
      Ale chciałem aktywować TPMS, Staging zegarów i jeszcze parę pierdół.. i wszystko znalazłem ale nie udało się zmian zapisać :P

      Komentarz


      • Każdy kabel jest na swój sposób ori :diabelski_usmiech Nikt się nie śmieje... niech kolega próbuje, ale jakby poczytał temat.. ten i wiele innych na forum to myślę że bez problemu bo sobie zakodować te funkcje
        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

        Komentarz


        • Widzisz Kolego.. na forum jest baaaardzo dużo informacji. W tym natłoku łatwo przeoczyć to co istotne..
          Zresztą jak już pisałem samo kodowanie nie jest problemem tylko sam program był..

          Komentarz


          • Jurij, ile zapłaciłeś za ten kabel?
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • Nie płaciłem za kabel bo jak pisałem chyba wcześniej pożyczyłem go od tego mechanika..
              Z tego co mi mówił kosztował on ok 450-500zł..

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Deo
                Enriquez, a gdyby zainstalować VAS w wersji angielskiej i do tego bazy?
                No dobra po nieco przyziemnej dyskusji w kilku postach nt wersji oprogramowania i kabla proponuje kontynuować szczegóły jakie osiągnął DEO bo chyba ważne wydarzenie zostało przyćmione przez jakieś pierdoły.

                Ja się pytam z mojej strony jako lajkonik VCDS-owy: jak to w końcu jest ze sterownikiem 1K0 937 087 J, bajtem 18-tym i innymi? Czy mam rozumieć że VAS-em da sie zrobic cuda w tym sterowniku o jakich VCDS nie śnił?
                Da się zakodować obydwa przeciwmgielne z tyłu z działającymi DRL-ami (zwykłymi a nie RS-owymi)?
                Da się wyłączyć zimną diagnozę żarówek? :?: :?: :?:

                Komentarz


                • ująłbym to odwrotnie, VCDS robi rzeczy, których VAS'owi się nie śniło
                  za to VAS robi 2-3 kodowania, których się kablem nie da, a są przydatne
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • VASem niby się da włączyć tył z dziennymi, tyle że ten sam VAS melduje, że się powiodło a nie działa ... VAS to takie narzędzie bez sensu. Jeszcze nic tym sensownego nie udało mi się zrobić. IMHO bez możliwości podłączenia online - to taka proteza VCDSa.
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez KulfonP
                      Da się zakodować obydwa przeciwmgielne z tyłu
                      Też sie podpinam pod pytanie.
                      Można VCDSem obydwa tylne przeciwmgielne włączyć w bajcie 18, tak jak napisał Deo?

                      Komentarz


                      • KulfonP, leonn, trzeba bajt 18 ustawić na wartość 31, żeby mieć z tyłu dwa przeciwmgielne.
                        Pozdrawiam,
                        Grzesiek


                        Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                        Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                        Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Deo
                          KulfonP, leonn, trzeba bajt 18 ustawić na wartość 31, żeby mieć z tyłu dwa przeciwmgielne.
                          Nie wiem czy mam na tyle mocne nerwy i zwieracze żeby to zrobić :twisted:
                          Rozumiem że nie stracę DRL-i tudzież innych funcki świateł z kodowaniem 31 i nie będę musiał zapitalac rowerem do pracy 40km...

                          leonn spróbujesz pierwszy?

                          Komentarz


                          • Po zakodowaniu na 31 stracisz dzienne i wywali błędy tylnych lamp, przynajmniej tak jest w moim sterowniku 087E i 087AL bo dzienne są na C48 i C49. Nie wiem jak jest gdy dzienne są na A7 i A8 .

                            Komentarz


                            • Ależ się dzisiaj zdziwiłem wracając z pracy jak chciałem przetestować działanie przeciwmgielnych przednich po wczorajszym kodowaniu VCDS-em.
                              Dodam, że nie dotykałem bajtu 18 CE.
                              Zakodowałem manualny CH przez halogeny, próbowałem zakodować również prędkość tempomatu na MaxiDot ale nie zadziałało. Zostawiłem to kodowanie a dzisiaj rano dla dobra nauki zresetowałem MaxiDot do ustawień fabrycznych.

                              Wracam z roboty a tu przeciwmgielnych przednich niema... kontrolka też nie świeci. Ki pieron?

                              No i wyjaśniło się - moja wina - odchaczyłem przez pomyłkę światła przeciwmgielne chcąc wyłączyć tryb amerykański lecz pomyliłem bajty (przekodowanie z 81 na 80)

                              Komentarz


                              • 31 to kodowanie z superba kombi z ksenonami z przesłoną, gdzie dzienne są po przeciwnej stronie niż w Octavii. Być może przełożenie pinów coś pomoże, ale ręki nie dam sobie odciąć. Myślę, że można by sprawdzić, czy dzienne się zapalają w momencie, kiedy odpalony jest zapłon, włączone mijania i włączone długie - trzeba przy tym zaznaczyć w bajcie 14 bit 3, że są ksenony z przesłoną - ciekaw jestem, czy zadziała. W Octavii trochę inaczej połączone są żarówki w tylnych lampach, stąd błędy.
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • jasiek2905, testowałem u siebie tą nastawę (1K0937087H - S0565/H103/AC) i nie wywaliło mi błędów spalonej żarówki a światła świeciły poprawnie (pomijam brak i błąd DRL, ale jego miałem cały czas).
                                  Pozdrawiam,
                                  Grzesiek


                                  Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                  Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                  Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                  Komentarz


                                  • W VCDSie 12.12.0 jest to w kodowaniu opisane, mogę Ci wysłać paczkę lbl-ek z 12.12 jeśli aktualnie masz 12.10.3.
                                    http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                    Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez KulfonP
                                      leonn spróbujesz pierwszy?
                                      Sam się nie biorę za to. Poczekam do spota jak będzie więcej mądrych głów przy Octavce :wink:

                                      Komentarz


                                      • idzie nowe:

                                        HEX-NET

                                        Link



                                        Właśnie miałem kupować nowy kabel, ale widzę, że trzeba się jednak chwilę wstrzymać.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Czyli mobilny vcds
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Czyli na razie zachowa funkcjonalność interfejsu VCDS ale już widać obrany kierunek. Całe oprogramowanie siedzi w urządzeniu i jego interfejs dostępny jest przez przeglądarkę www. Wciąż da się sklonować ale znakomicie podraża to koszty klonów, a przy tym usprawiedliwia wysoki koszt oryginalnego interfejsu.

                                            Komentarz


                                            • Proszę o wyrozumiałość, pierwsze moje kodowanie i nie daję rady, i nie znalazłem odpowiedzi.
                                              Chcę zakodować kierunki komfort x 4 i wskazania tempomatu na maxidot w miejscu przebiegu.

                                              Komentarz


                                              • kierunki komfort x 4
                                                Wchodzisz w moduł 09, następnie adaptacje, wybierasz kanał 31 i ustawiasz ile ma być cykli.

                                                Co do maxidot, to wchodzisz w moduł 17 i to będzie też gdzieś w adaptacjach, niestety nie wiem z jaką nazwą.
                                                http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                                                Trochę plików do VCDS, zapraszam

                                                Komentarz


                                                • I tak robię Testuj, zapisz, gotowe, powrót i bez zmian, może trzeba to zrobić w kodowaniu a nie w adaptacjach ? furacz z 2012 roku jeśli ma to jakieś znaczenie.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X