Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Naprawa grzałki ogrzewania dodatkowego w wersji CAN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    wszystki stery mają teoretycznie podłączenie do grzałek
    ale właśnie teorytycznie.....

    prawdopodobnie niektóre softy sterowników silnika nie obsługuję tego
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #52
      a może wykodowanie ogrzewania dodatkowego z bramki CAN zmienia zachowanie oprogramowania silnika?
      Pozdrawiam, Robreg.
      ----
      furmanka.blogspot.com fan ;-)

      Komentarz


      • #53
        robreg, to jest niezależne
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez robreg
          mając diesla zakładam, że mam wersję wyposażoną w większą niż mniejszą (w porównaniu do benzyny) ilość przekaźników ogólnie w pojeździe

          biorąc pod uwagę, że mam nagrzewnicę w wersji E (tzn. sterowaną CANem) i nad bordnetzem mam przekaźników ZERO
          ten, co go cytuję, to jak czasem napisze coś, to aż się niedobrze robi. Ma, zero, chyba w głowie

          No dobra, dopiero po zdjęciu całej konsoli zobaczyłem, że jednak przekaźniki mam nie pamiętam już jakie ale są, więc moje cytowane wynurzenia powyżej to wiecie gdzie można...

          Ale ja nie o tym! Kowal!!! Bardzo, bardzo, bardzo, ogromnie, i w ogóle i w szczególe chcę Ci podziękować za ten poradnik. Ja już Ci wcześniej dziękowałem, ale wtedy to była radocha z tego, że dowiedziałem się, że jest szansa że się da.

          Obecnie, wczoraj dokładnie, stałem się tym, który swoją biedną CAN-farelkę zregenerował. Dziś rano w aucie odczułem skutki tego wyczynu z pełną mocą - odkryłem, że po 200m od ruszenia autem, w środku wieje GORĄCEM. Muszę nadmienić, że radość jest tym wielka, że już dawno w moim samochodzie się tak nie robiło (to znaczy już dawno grzałeczka musiała powiedzieć ................., nie robię).


          Także jeszcze raz dzięki!

          A teraz dla potomnych:

          Bardzo ważny jest opis Krzynola, co do montażu nagrzewnicy - jedyną nieścisłość istotną dla demontujących grzałkę, jaką wyłapałem, opisałem w moim komentarzu do wątku Krzynola.

          Równie ważny jest komentarz Gradka:
          Zamieszczone przez gradek
          Dla osób mających climatronic ustawiamy temperaturę na maxa, gdyż pod nią jest jeszcze jedna śróbka do odkręcenia nagrzewnicy.
          To jest bardzo istotne na samym początku roboty i odnosi się do samochodów z układami wentylacji pojazdu sterowanymi wszelakiego rodzaju elektronicznym sterownikami - Climatic, Climatronic itp.! Jak już się odepnie akumulator, by luźno latającymi kablami zasilającymi grzałkę pożaru w aucie nie zrobić, ciężko zastosować wskazówkę z dokumentacji :-P

          Co do wyłamywania języczków w pokrywie elektroniki farelki, ja złamałem dolny, w węższej części, ot taka karma - na moje szczęście pokrywkę elektroniki w tym miejscu dokładnie trzyma pokrywka nagrzewnic, więc dramatu nie będzie.

          I na końcu odnośnie stanu grzałek: gdzieś przeczytałem, że grzałkę w stanie intermittent da się zreanimować, zaś grzałkę w stanie defective już nie. U mnie było tak, że wieki temu grzałka osiągnęła stan defective, potem jej się na trochę poprawiło, zaś ostatnio umarła na dobre. Jednak połaskotanie elektroniki ciepłem lutownicy (tzn. poprawienie lutowania wszystkich wymienionych przez Kowala elementów) przynajmniej u mnie spowodowało to, że błąd dał się skasować, a grzałka wesoło ruszyła do pracy.
          Pozdrawiam, Robreg.
          ----
          furmanka.blogspot.com fan ;-)

          Komentarz


          • #55
            robreg,
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #56
              kowal 2002, dzięki twojemu manualowi jestem farelo zadowolony, wielkie dzięki

              Komentarz


              • #57
                ja też dzisiaj zrobiłem regenerację (dzięki za inspirację (za)Dariusz)

                podczepiam ten wątek kowala na 1 strony tutoriala mojego (z przyjemnością oczywiście)
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #58
                  A ja o mały włos nie kupiłem używanej nagrzewnicy!!!!
                  W weekend zabieram się za regenerację.

                  Komentarz


                  • #59
                    krzynol inspiracją służę zawsze

                    Komentarz


                    • #60
                      Się zastanawiam nad tą grzałką u mnie, czy działa i jaką mam: jak wyłączę ECON przy zimnym silniku to słyszę cykanie dwóch albo trzech przekaźników pod kolumną kierownicy tzn.grzałka się załącza?Dobrze rozumiem :idea: ?
                      Następna będzie panamera....????
                      Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                      Komentarz


                      • #61
                        boogoo, jesli masz w Autoskanie to masz CANową
                        ale 2008 rok to już "normalna" :wink:
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #62
                          piotrek_gdy, właśnie nie mam vcdsa anie nic innego z tych.
                          Jeśli normalna to mogę się nie martwić rozumiem
                          Następna będzie panamera....????
                          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez boogoo
                            piotrek_gdy, właśnie nie mam vcdsa anie nic innego z tych.
                            Jeśli normalna to mogę się nie martwić rozumiem
                            boogoo, w wątku
                            Kod:
                            [url="http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40623"]								Forum - 				Octavia Club Polska	[/url]
                            wkleiłem trochę podrasowane zdjęcie autorstwa Krzynola skrzynki bezpiecznikowej A.

                            Jeśli masz dodatkowe ogrzewanie elektryczne w wersji bez CAN, będziesz miał obsadzone bezpieczniki SA4, SA5 oraz SA6 (SA5 - bodajże elektryka wnętrza auta, SA4 oraz SA6 - dodatkowe ogrzewanie elektryczne w wersji zwykłej).

                            Jeśli masz ogrzewanie elektryczne w wersji CAN, masz wykorzystane bezpieczniki SA5 oraz SA6 (w zależności od rocznika ich funkcje się zamieniły, ale obydwa będą obsadzone), zaś SA4 powinien pozostać wolny.

                            Jeśli nie masz w ogóle dodatkowego ogrzewania elektrycznego, z wymienionych przeze mnie bezpieczników SA4, SA5 oraz SA6 będziesz miał obsadzony wyłącznie, w zależności od rocznika auta, SA5 lub SA6, zaś pozostałe, czyli SA4 i SA6 lub SA4 i SA5 będą wolne.
                            Pozdrawiam, Robreg.
                            ----
                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                            Komentarz


                            • #64
                              1,9 bxe z 2006 nie ma, a szkoda...

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez Marcingminski
                                1,9 bxe z 2006 nie ma, a szkoda...
                                Jeśli masz jednostkę ECU, która chce sterować ogrzewaniem dodatkowym, to nie pozostaje nic innego jak założyć wersję konwencjonalną. Z wszystkimi frykasami koszt części powinien zamknąć się w 200 złotych.
                                Pozdrawiam, Robreg.
                                ----
                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                Komentarz


                                • #66
                                  A z skąd ja mam to wiedzieć czy to CAN czy jakiś inny, nie wiem nic o tym CAN-ie niestety , jutro koleś ma mi przywieść od golfa 5 i zobaczę.

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Marcingminski
                                    A z skąd ja mam to wiedzieć czy to CAN czy jakiś inny
                                    a jakbyś się wysilił i poczytał tobyś wiedział od kiedy do kiedy masz CAN a kiedy masz na przekaźnikach
                                    jak podłączysz kompa to będzuiesz wiedział czy masz grzałkę czy nie :roll:
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez Marcingminski
                                      A z skąd ja mam to wiedzieć czy to CAN czy jakiś inny, nie wiem nic o tym CAN-ie niestety , jutro koleś ma mi przywieść od golfa 5 i zobaczę.
                                      polecam zapoznanie się z całością tego, co już wcześniej napisaliśmy o tym temacie - raptem wszystkiego dwa wątki, jeden Kowala, drugi Krzynola. Wiedza jest podana na miejscu za darmo, trzeba tylko się wysilić i trochę poszukać.

                                      nikt specjalnie dla ciebie nie będzie po raz 308972035720 pisał tego samego.
                                      Pozdrawiam, Robreg.
                                      ----
                                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Panowie, wszyscy którzy naprawiali swoje grzałki, czy w Waszych egzemplarzach, podobnie jak u Kowala, którykolwiek z rezystorów sprawiał wrażenie trzymającego się jedynie na kleju?
                                        Moja ostatnio coraz częściej nie działała, błąd defective do jakiegoś czasu dawał się kasować, teraz już nie chce, więc mam ją na stole, ale ... niestety u mnie wszystkie z rezystorów mają luty z pięknym połyskiem, nawet przez myśl nie przejdzie im oderwać się pod naporem paznokcia. Pewnie pro forma je przelutuję, ale ciekaw jestem czy Wasze też wyglądały tak solidnie?
                                        Jeszcze jedno, po potrząśnięciu ręką, coś w niej grzechocze, próbowałem zdjąć płytkę z elektroniką, ale po odkręceniu wkrętów, podważana z czuciem płytka, nawet nie drgnęła, więc zostawiłem ją w spokoju, choć element które grzechocze bardzo mnie nurtuje.
                                        BTW, u mnie obudowa zdjęła się bez najmniejszego problemu po podważeniu zaczepów na górze i dole grzałki.
                                        Pozdrawiam,
                                        Andys

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Andys, mi przez myśl nie przeszło w jakikolwiek sposób sprawdzać trwałości tych )#)$*@#*(#@%&(*&#@$(. Od razu wszystkie jak jeden mąż poszły pod grot z porządną SnPb60 w towarzystwie odpowiedniej ilości topnika. Dodatkowo przelutowałem przyłącza grzałek - tranzystorów mocy nie ruszałem ze względu na zabezpieczenie ich silikonem.

                                          [ Dodano: Sob 01 Lut, 14 14:20 ]
                                          do swojej naprawy podszedłem tak, że operacja lutowania była w zasadzie kluczowym elementem procesu diagnostyki problemu.
                                          Pozdrawiam, Robreg.
                                          ----
                                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Dzięki za odpowiedź, lutuję, mam nadzieję, że gorzej nie będzie :roll:
                                            Pozdrawiam,
                                            Andys

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez Andys
                                              Dzięki za odpowiedź, lutuję, mam nadzieję, że gorzej nie będzie :roll:
                                              gorzej raczej być nie może! i z tą pieśnią na ustach ja ruszyłem na walkę z demonem!
                                              Pozdrawiam, Robreg.
                                              ----
                                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez Andys
                                                Pewnie pro forma je przelutuję, ale ciekaw jestem czy Wasze też wyglądały tak solidnie
                                                dokładnie tak, trzeba przelutować
                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez robreg
                                                  Zamieszczone przez Andys
                                                  Dzięki za odpowiedź, lutuję, mam nadzieję, że gorzej nie będzie :roll:
                                                  gorzej raczej być nie może! i z tą pieśnią na ustach ja ruszyłem na walkę z demonem!
                                                  A jednak może być gorzej :evil: . Niestety moja nagrzewnica pójdzie pewnie do kosza, przy próbie przelutowania rezystora, styk (kawałek ścieżki) odkleił się od laminatu. Raczej już go nie przylutuję .
                                                  Pozdrawiam,
                                                  Andys

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    przedłóż/wzmocnij ścieżkę odpowiednio wygiętym drucikiem miedzianym
                                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                    poprzednie modele:
                                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X