Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Naprawa grzałki ogrzewania dodatkowego w wersji CAN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dodatkowy przewód idzie tylko w autach bez żadnej klimatyzacji
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • Zamieszczone przez matti12345
      odnośnie problemów mówię o zrobieniu jakiegoś zwarcia i dymu w elektronice mojej octavki, czy uważacie że dobranie się do tej nagrzewnicy to prosta sprawa nawet dla laika w tym temacie? tzn że raczej nikt się nie podejmie takiej naprawy, a ASO to za ok 1800zł na nówkę ? wymiana 1:1 powinna poskutkować czy potrzebne będą dodatkowe numery? Jeszcze pytanko odnośnie modelu nagrzewnicy: rok produkcji 2006, a z VIN wynika model z 2007, tzn że konieczna jest nowsza wersja nagrzewnicy bez Cana 1K0 963 235 F?
      Model roku zmienia się bodajże w połowie roku, grzałki sterowane magistralą CAN wycofano od 2006.10. Stąd pojazdy z MY07 produkowane do 2006.09 włącznie będą miały grzałki w wersji E, sterowane magistralą CAN, samochody nowsze będą miały grzałki w wersji F, G i wyższych, obsługiwanych przez zestaw dwóch przekaźników.
      Pozdrawiam, Robreg.
      ----
      furmanka.blogspot.com fan ;-)

      Komentarz


      • Witam
        Dzieki dla Kowala!
        W ciemno przelutowałem rezystory i grzalka grzeje az milo. Trzeba było tylko kabelkiem skasować blad.

        Pozdrawiam
        Szymeek
        GG 314432

        Komentarz


        • Czy ktoś z forumowiczów ma działającą nagrzewnicę z CAN w wersji E do sprzedania? Udało mi się dostać do nagrzewnicy jednak przelutowanie się nie udało.

          Wielkie dzięki za wskazówki dla krzynol i kowal 2002 !!

          Komentarz


          • Witam

            Mam problem polutowałem te rezystory ale nic to nie zmieniło. Jeśli podłącze nagrzewnice do auta to błąd się kasuje ale jak odpalę auto to nagrzewnica załącza się ale po sekundzie się wyłącza i pokazuje się ten błąd ze układ grzejny jest zepsuty. Czy może być coś więcej zepsute albo co można sprawdzić? A jeśli w VCDS'em włączę manualnie to nagrzewnica chodzi i grzeje.

            Komentarz


            • Dziękuję

              Dziękuję serdeczne koledze kowal2002 za naprawę grzałki. Myślałem że TAKICH ludzi już niema. Przelutował wlutował co trzeba i grzałka hula aż miło

              Dzięki !!!
              Pozdrawiam

              Komentarz


              • pawel271182,
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • Wykonałem naprawę według instrukcji. Grzałka oczywiście wróciła do życia.

                  KOLEGO kowal2002 JESTEŚ WIELKI

                  Komentarz


                  • Również przyłączam się do podziękowań. W zeszłym roku przed zimą wyciągnąłem nagrzewnicę, przylutowałem ponownie rezystory i wszystko elegancko śmiga. W sumie może 4 godziny zabawy, głównie na dostanie się do tej nagrzewni (ci mniej rozciągnięci, mogą mieć problem) i pewnie kilka stów zaoszczędzone. Co więcej mam teraz wrażenie, że silnik zimą szybciej dochodzi do temp. 90 stopni, dzięki tej naprawie.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez blase_d
                      Co więcej mam teraz wrażenie, że silnik zimą szybciej dochodzi do temp. 90 stopni, dzięki tej naprawie.
                      Szybciej, bo pracuje pod obciążeniem, coś musi wytworzyć tą moc, w szczycie coś koło 1,2 kw.

                      Komentarz


                      • witam,
                        mam pytanie.
                        Gdzie w vcds-ie wejść aby sprawdzić czy ta grzałka wgl grzeje.
                        Mój silnik to 2.0 TDI CR CEGA.

                        Auto dosyć długo się nagrzewa,dlatego pytam.

                        Z góry dzięki!

                        Komentarz


                        • Podejrzewam, że u Ciebie grzałką steruje sterownik silnika i nie ma nigdzie info...
                          Podejrzewam.... Do grzałki idą 2 czerwone kableki czy jeden? Jak jeden, to wchodzisz w sterownik grzałki i patrzysz w bloki pomiarowe, jak dwa to być może w blokach silnika.
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • Enriquez,jak najszybciej sprawdzić gdzie te przewody idą?

                            Komentarz


                            • kowal 2002, Witam mogłbyś mi puścić zdjęcia tej nagrzewnicy jak zrobić

                              Komentarz


                              • malyar, odświeżyłem linki na pierwszej stronie
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • ja jestem przed obejrzeniem tej ******* po raz drugi w jej życiu.

                                  Ostatnio moja ******* weszła w stan wpieprzania 9,5A prądu z akumulatora POMIMO wyjętych kluczyków ze stacyjki. Niestety zauważyłem to dopiero po tym, jak następnego dnia po wystąpieniu usterki nie mogłem wejść do samochodu.

                                  Opędzlowała do zera pełen akumulator 74Ah, po czym odłączyłem jej czasowo zasilanie. Ciekaw jestem w jakim stanie po takim czymś będzie moja obudowa nagrzewnicy (w końcu ok. 110W podgrzewało zespół nagrzewnicy BEZ działającego wentylatora przez jakieś 6-7h nocnego postoju w okolicach zera stopni. :-(

                                  Na szczęście auto jeszcze jeździ.

                                  Po tej przygodzie uważam, że wersja na przekaźnikach jest jednak bardziej bezpieczna dla pojazdu.
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez robreg

                                    Po tej przygodzie uważam, że wersja na przekaźnikach jest jednak bardziej bezpieczna dla pojazdu.
                                    Przekaźnikowi też mogą posklejać się styki i aku wydojone do 0 tak samo.
                                    Aktualne zużycie paliwa

                                    Komentarz


                                    • Witam
                                      W końcu i mnie dopadła niemoc grzałki. Mechanik nawet nie wiedział, że coś takiego istnieje w tym modelu.
                                      Jednak dzięki instrukcji naszego kolegi, grzałka została wydobyta i naprawiona.
                                      kowal 2002… wielkie dzięki

                                      Komentarz


                                      • Po długich przymiarkach wreszcie udało wymienić się nagrzewniczkę. Efekt widoczyny od razu przy porannym 3st na plusie.
                                        Chciałem dodać od siebie o jednym problemie który napotkałem przy montażu nagrzewnicy, a którego wcześniej na forum nie widziałem. Specyficzne stawienie cięgna zapewne od nawiewu blokowało wyjęcie zepsutej nagrzewnicy. Wystarczyło podłączyć akumulator i ustawić temperturę i nawiewy na maksa żeby cięgno ustawiło się w innej pozycji i odblokowało wyciągnięcie nagrzewnicy.
                                        Dzięki za instrukcje kowal 2002 !!

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez matti12345
                                          Wystarczyło podłączyć akumulator i ustawić temperturę i nawiewy na maksa żeby cięgno ustawiło się w innej pozycji i odblokowało wyciągnięcie nagrzewnicy.
                                          dodałem uwagę do tutoriala
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • a gdzie dokladnie ta nagrzewnica sie znajduje ??

                                            Komentarz


                                            • Z prawej strony pedału gazu za osłoną

                                              Komentarz


                                              • Luckymen, dzieki za info

                                                Komentarz


                                                • kowal 2002 +1 dla Ciebie, dzięki wielkie za naprawienie nagrzewnicy
                                                  ↑↑↑ To jest moja opinia I naucz się z tym żyć ↑↑↑

                                                  Komentarz


                                                  • Również wielkie dzięki. 3 godz roboty i nagrzewnica w pełni sprawna.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X