Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Lampa Soczewka Octavia 0II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Pytanie do kolegów kombinujących. Czym się różni soczewka z HID-ami od ksenonów?
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #52
      napewno ceną
      Daniel

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez AdamB
        Czym się różni soczewka z HID-ami od ksenonów?
        brakiem samo poziomowania 1
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz


        • #54
          może jakością wykonania żarników? :thank:

          Komentarz


          • #55
            wsią??? :zlosnik1:

            Komentarz


            • #56
              Do lamp soczewkowych tez ida żarówki h7?
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez piotrek_os
                Do lamp soczewkowych tez ida żarówki h7?
                Tak H7
                Daniel

                Komentarz


                • #58
                  piotrek_os, tak tylko o oznaczeniu H7S (S -oznacza dla soczewkowych, R -refleksyjnych)
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez rollcage
                    wsią??? :zlosnik1:
                    No widzisz bo ja mieszkam na wsi i to może dlatego
                    Daniel

                    Komentarz


                    • #60
                      Koledzy montujący HID-y w soczewkach, czy soczewki są takie same w ksenonach? A druga rzecz po co są montowane obowiązkowo spryskiwacze z ksenonami (pomijam auto poziomowanie).

                      [ Dodano: Pią 20 Lut, 09 07:46 ]
                      lilo, rozumiem że montujesz taką kombinację ze względu na koszty i łatwość podłączenia.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #61
                        No powiem wam ze widzialem" takie cóś" w Calibrze i byłem miło zaskoczony efektem!Naprwde świeciło to jak normalny ksenon!

                        Komentarz


                        • #62
                          A ja mam pytanie, czy ktoś z was montował spryski do OII i wie gdzie zakupić wszystkie potrzebne części do tego?
                          RENT COMPLEX

                          DACAR.team

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez Andrev3
                            A ja mam pytanie, czy ktoś z was montował spryski do OII i wie gdzie zakupić wszystkie potrzebne części do tego?
                            Zajrzyj TUTAJ ...
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez Tomaszek
                              No powiem wam ze widzialem" takie cóś" w Calibrze i byłem miło zaskoczony efektem!Naprwde świeciło to jak normalny ksenon!
                              IMHO wszystko zależy od ogniskowej- jeśli jest zbliżona do oryginału to będzie dobrze świecić :roll: ale mogę się mylić :roll:
                              1.8T AGU L&K

                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                              Komentarz


                              • #65
                                Dzięki Kowal, opis rewelacja, apowiesz mi gdzie zakupiłes wszystkie potrzebne części?
                                RENT COMPLEX

                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #66
                                  Jeśli Ci się spieszy to niestety zostaje ASO albo jakieś sklepy z zamiennikami, jeśli nie to pozostaje Alledrogo, ale skompletowanie wszystkiego trochę potrwa. Podpytaj w giełdzie na forum może ktoś coś ma...

                                  Co do cen i źródła pochodzenia to:

                                  - większy ( 5,5 l ) zbiornik na płyn
                                  - wysokociśnieniowa pompka do spryskiwaczy reflektorów wraz z uszczelką
                                  - uszczelka i zaślepka do otworu czujnika poziomu płynu spryskiwacza.
                                  - blaszki i wkręty ( po 4 szt. ) do zamocowania spryskiwaczy w zderzaku.

                                  Powyższe kupiłem w ASO całość ok. 280 PLN ( pompka ok. 150, zbiornik chyba 115 i resztę za pozostałe pierdułki )


                                  - trójnik, kolanka, uchwyty oraz plastikowy wężyk ciśnieniowy do połączenia sprysków z pompką;
                                  w Aso chcieli coś pod 200 pln - ja dobrałem wszystko w Castoramie za ok. 50 pln

                                  - spryskiwacze reflektorów wraz z zaślepkami ( najlepiej kupić już polakierowane w kolorze nadwozia )
                                  kupiłem na allegro; 80 pln za cały komplet ( 2 spryski i dwie polakierowane zaślepki - wszystko nowe )

                                  Pozostałe rzeczy - przewody elektryczne i wtyczka hermetyczna ( ostatecznie mogą być dwie oddzielne wsuwki elektryczne ) do podłączenia zasilania do pompki. wygrzebałem w swoich gratach w garażu ( czyli za friko ).
                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    kowal 2002, spryskiwacze podłączyłeś jak w oryginale czy osobnym włącznikiem ?
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Spytam z innej beczki...jak juz pytał AdamB - czy te spryskiwacze cos daja? Czy tylko jakis tam przepis.....i do ozdoby - bo ja jestem zdania, ze do ozdoby. Chyba najlepszy sposób na wyczyszczenie kloszy to plyn + szmatka.....
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        piotrek_os, wg mnie tez sa dla ozdoby. Moj kumpel ma A6 i twierdzi, ze bardzo duzo daja. Napewno maja racje bytu jezeli reflektory maja wycieraczki jak jeszcze do niedawna w Volvo. Jednak nawet Volvo od 2005 roku w zadnym chyba modelu nie stosuje wycieraczek. Nie wiem czy dlatego, ze sa zbedne, czy z oszczednosci, czy dlatego, ze silniczki w nich padaly bo czasem zima przymarzaly.
                                        Na mokre napewno cos da.
                                        Uwazam, ze ten przepis jest troche bezsensowny. Wymog spryskow powinien tez obejmowac zwykle lampy bo przeciez wszystki lampy brudza sie tak samo :roll:

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez Misiekoctavia
                                          Wymog spryskow powinien tez obejmowac zwykle lampy bo przeciez wszystki lampy brudza sie tak samo :roll:
                                          ale światła xenonowe, świecą inaczej niż zwykłe lampy i brud na szkle strasznie rozprasza wiązkę światła... powoduje to spadek efektywności ich świecenia i oślepianie innych
                                          1.8T AGU L&K

                                          2.0TDI BKD ELEGANCE

                                          TOYOTA LAND CRUISER J95

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Jak beda brudne to przeciez i tak swiatlo nieprzechodzi przez klosz :P
                                            Na serio to pewnie cos w tym jest. Mnie troche denerwuje, ze musze ze szmatka latac.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Misiekoctavia, no mnie też to denerwuje ale co poradzisz... wiosna już wkrótce :!: :wink:
                                              1.8T AGU L&K

                                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez piotrek_os
                                                Spytam z innej beczki...jak juz pytał AdamB - czy te spryskiwacze cos daja? Czy tylko jakis tam przepis.....i do ozdoby - bo ja jestem zdania, ze do ozdoby. Chyba najlepszy sposób na wyczyszczenie kloszy to plyn + szmatka.....
                                                Mam od nowości spryski i tak jak piszesz tylko są do ozdoby bo bez szmatki nic się nie zdziała
                                                Daniel

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Tylko światło z ksenonów jest o wiele mocniejsze od zwykłych żarówek i rozproszone powoduje oślepianie jadących z przeciwka.
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Zamieszczone przez AdamB
                                                    Tylko światło z ksenonów jest o wiele mocniejsze od zwykłych żarówek i rozproszone powoduje oślepianie jadących z przeciwka.
                                                    i dlatego w tym przypadku płyn + szmatka.....
                                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X