Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Lampa Soczewka Octavia 0II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • keraj998 ,opowiadaj ile dałeś za soczwki, bo tak mocno tez nad tym myślę. Masz jakieś ekstra dotarcie do takich lamp??, czy to są org. daj jakieś zdjęcia. jak przebiegł montaż, czy faktycznie tak p&p?????

    Komentarz


    • lampy kupiłem po 655 PLN/szt. Powiecie, że dużo, w ASO chcieli prawie 1000 PLN/szt. Za zbliżone pieniążki można oczywiście kupić lampy ksenonowe, ale w moim przypadku wymagałoby to montażu spryskiwaczy i samopoziomowania, a to już grubsza robota. Lampy kupione od Maciejka (patrz ogłoszenia komercyjne). Są to lampy firmy Vistoen która produkuję lampy na pierwszy montaż do skody (oczywiście znajduje się na nich logo skody). Początkowo miały być do kompletowanego przeze mnie scouta ale postanowiłem do niego założyć xenony (w scoucie jest samopoziomowanie lamp soczewkowych).
      Lampa nie wymaga żadnych przeróbek, różni się od zwykłych lamp refkleksyjnych oczywiście soczewką ale też sposobem montażu żarówki H7 (drucik podtrzymujący żarówkę w soczewkach jest umiejscowiony poziomo a w refleksyjnych pionowo). Wymieniając lampy zamontowałem do nich żarówki Philips Blue Vision, które wspólnie z soczewką dają naprawdę fajny efekt białego światła (pomimo że żarówka Blue to światło jest białe).
      Dziś w nocy będę je testował.
      "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

      Komentarz


      • to super, cena faktycznie nie jest mała, ale wydaje mi się że warto, wkoncu robimy to dla siebie. Powodzenia w nocnych sprawdzeniach.

        Komentarz


        • jeżeli, któryś z kolegów będzie kupował lampy to warto zwrócić uwage na rodzaj zamontowanego sliniczka. W mojej octcie jast pozmiomowanie ręczne natomiast w scoutcie samopoziomowanie (kupowałem je do scouta a trafiły do octy).
          Po pierwszych wieczornych jazdach wiem, że jazda nocą nabrała nowego wymiaru. Lampy wymagają ustawienia na stacji diagnostycznej. Zauażyłem, że wewnątrz reflektora pojawiła się mgiełka pary wodnej, ze wcześniejszego studiowania różnych forów internetowych oraz własnych doświadczeń wiem, że to przechodzi :diabelski_usmiech
          "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

          Komentarz


          • keraj998, to nie dziła Ci regulacja z auta?

            [ Dodano: Sob 14 Mar, 09 19:58 ]
            CZyżby soczekwi tak samo trzeba by przerabiac jak ori ksenony?
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • w mojej octcie regulacja działa, natomiast w scoutcie do którego docelowo kupowałem te reflektory by nie działała. Tam jest samopoziomowanie i silnik krokowy. Do scouta, którego obecnie kompletuję zamówiłem xenony bo spryski i samopoziomowanie było w standardzie a lampy założyłem do octavii, chociaż nie planowałem. Kupując nie zwróciłem uwagi na rodzaj silniczka do regulacji lamp i musiałem zamontować do innej z moich skód.
              "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

              Komentarz


              • Zamieszczone przez keraj998
                w mojej octcie regulacja działa, natomiast w scoutcie do którego docelowo kupowałem te reflektory by nie działała. Tam jest samopoziomowanie i silnik krokowy. Do scouta, którego obecnie kompletuję zamówiłem xenony bo spryski i samopoziomowanie było w standardzie a lampy założyłem do octavii, chociaż nie planowałem. Kupując nie zwróciłem uwagi na rodzaj silniczka do regulacji lamp i musiałem zamontować do innej z moich skód.
                Ty masz Scouta i zwykła 0II? Bo w dalszym ciagu nie wiem...czy jezeli bym włozył relkektory soczewkowe to musze w nich cos przerabiac czy nie? Bedzie chodziła dotychczasowa regulacja?
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • mam octe II z 2008 r. i sprowadziłem w tym roku scouta 2009 r. z uszkodzonym przodem podczas transportu do dilera. Lampy kupiłem do scouta ale on ma samopoziomowanie a tego przy składaniu zamówienia na lampy nie uwzględniłem. Więc otrzymałem soczewki z tradycyjnym silniczkiem i aby jakoś je zagospodarować zamontowałem je do octy II gdyż do scouta by nie pasowały (potrzebny silniczek krokowy ze względu na samopoziomowanie reflektorów). Nic nie trzeba przerabiać tylko przy zamówieniu zaznaczyć że w aucie jest albo regulacj ręczna reflektorów albo samopoziomowanie). Chyba już wszystko jasne :diabelski_usmiech
                  "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                  Komentarz


                  • A ta cena to z fakturką czy bez?
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • keraj998, napisz jaka jest róznica...czy duzo lepiej widac? A co za tym idzie czy warto zmienic ze zwykłych na soczewke.....
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • wygląda na to , że są dwa rodzaje soczewek, jedne do tradycyjnych ze zwykłym ( ręcznym poziomowaniem silniczek zwykły) a drugie na zasadzie ksenonów z automatycznym poziomowaniem.( silniczek krokowy) Ważna uwaga
                        jeżeli dostałeś lampy soczewkowe ze zwykłymi silniczkami tj takimi jak w zwykłych reflektorach ,
                        keraj998 to prosze podaj mi numer katalogowy jaki jest na lampie, bo przyda się gdy bedę zamawiał, aby nie zrobić byka.

                        Komentarz


                        • keraj998, jezeli mozesz to cynkij fotke tej nalepce na lampie i wklej jak to zrobił kowal
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • tak wygląda nalepka na lampie
                            Załączone pliki
                            "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                            Komentarz


                            • keraj998, a jak po testeach? Duza poprawa widoczności?
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • silniczki mozna przerobic.. mam xenony z silniczkiem zwyklym ;] na reczna regulacje.. i nietylko ja ale 99% ludzi ktorzy zmieniali lampy zwykle na xenony .(przynajmniej ci ktorzy montowali je u bartka )

                                Komentarz


                                • [ Dodano: Sro 18 Mar, 09 10:34 ]
                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  keraj998, a jak po testeach? Duza poprawa widoczności?
                                  nowy wymiar jazdy nocą, naprawdę rewelacja. Nie żałuję zakupu ponieważ jest to inwerstycja w bezpieczeństwo jazdy. my wife jedąc octą myślała, że jedzie na światłach drogowych. była pod wielkim wrażeniem efektów. W jej asterce świecą naprawdę dobrze ale według niej w octcie rewelacyjnie. Sam byłem zaskoczony efekami , myślałem że są niewłaściwie ustawione przez diagnostę na stacji. Po części myślę że jest to efekt dobrej żarówki założyłem Philips Blue Vision. Rewelacyjny efekt białego światła - POLECAM :diabelski_usmiech
                                  "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez keraj998
                                    [ Dodano: Sro 18 Mar, 09 10:34 ]
                                    Zamieszczone przez piotrek_os
                                    keraj998, a jak po testeach? Duza poprawa widoczności?
                                    nowy wymiar jazdy nocą, naprawdę rewelacja. Nie żałuję zakupu ponieważ jest to inwerstycja w bezpieczeństwo jazdy. my wife jedąc octą myślała, że jedzie na światłach drogowych. była pod wielkim wrażeniem efektów. W jej asterce świecą naprawdę dobrze ale według niej w octcie rewelacyjnie. Sam byłem zaskoczony efekami , myślałem że są niewłaściwie ustawione przez diagnostę na stacji. Po części myślę że jest to efekt dobrej żarówki założyłem Philips Blue Vision. Rewelacyjny efekt białego światła - POLECAM :diabelski_usmiech
                                    a jak sie sprawuja np. po deszczu? Ew. w czasie deszczu?
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • kolego napisz mi z faktury nr oryginału tych lamp! I powiedz ile cana za sztuke?

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez mpietrew
                                        kolego napisz mi z faktury nr oryginału tych lamp! I powiedz ile cana za sztuke?
                                        - jedna strona do tyłu i zobaczysz 655 zł/ sztuka....
                                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                        Komentarz


                                        • pioterk_os nie miałem okazji sprawdzić. Jako ciekawostkę mogę podać, że przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne zauważyłm, że wszystkie octy II (przynajmniej te, które były w ogłoszeniach) z wysp są seryjnie wyposażone w soczewki natomiast brakuje im halogenów, bez względu na specyfikację samochodu. O co cho... :?: :shock:
                                          "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez keraj998
                                            pioterk_os nie miałem okazji sprawdzić. Jako ciekawostkę mogę podać, że przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne zauważyłm, że wszystkie octy II (przynajmniej te, które były w ogłoszeniach) z wysp są seryjnie wyposażone w soczewki natomiast brakuje im halogenów, bez względu na specyfikację samochodu. O co cho... :?: :shock:
                                            dlatego przeważnie soczewki z rynku wtórnego....maja lekkiego "strita" na naszych drogach.....
                                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                            Komentarz


                                            • podeslij na forum zdjecia soczewek jak swieca w nocy

                                              pozdrawiam

                                              [ Dodano: Czw 19 Mar, 09 14:15 ]
                                              KERAJ jakbys mogl zrob zdjecia jak bedzie ciemno i pokaz je na forum

                                              pytanie co do zdjecia dobrze opisałem?

                                              mam octavie 1 ze zwyklymi h4 chcialbym polepszyc strumien swiatla i mysle o soczewkach
                                              Załączone pliki

                                              Komentarz


                                              • livid, tylko tu jest temat o 0II
                                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                Komentarz


                                                • ale info mozecie jakis zamiescic

                                                  Komentarz


                                                  • Znalazlem dzisiaj na allegro soczewki pasujace do Octavii II: Link

                                                    Po rozmowie telefonicznej powiedziano mi tylko ze lampy nie posiadaja silniczkow i trzeba je wymontowac ze swoich starych. Czy ktos moze dokladnie napisac jak duzo roboty jest z tymi silniczkami? Zdjecia pogladowe rowniez mile widziane

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X