Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Lampa Soczewka Octavia 0II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    piotrek_os, już to widze jak za szmatką latasz co 10km na 7-ce dziś :haha:
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez AdamB
      piotrek_os, już to widze jak za szmatką latasz co 10km na 7-ce dziś :haha:
      spryskaj szybe i jej nie wycieraj- ciekawe czy Ci sie poprawi widzenie, a po drugie to mi sie wydaje, ze przy jakis tam mrozach, padajacym sniegu to te spryskiwacze moze nawet sie nie wysuna.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #78
        Co do spryskiwaczy czy one myją czy nie to czy przepisy mówią że mają przy ksenonach być?. Więc dyskusję od tego zacznijmy a nie od tego czy zmywają czy nie.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #79
          Zamieszczone przez AdamB
          Co do spryskiwaczy czy one myją czy nie to czy przepisy mówią że mają przy ksenonach być?. Więc dyskusję od tego zacznijmy a nie od tego czy zmywają czy nie.
          :szeroki_usmiech przepisem reflektora nie wyczyscisz.....tylko szmatka jak juz wczesniej napisałem......

          [ Dodano: Pią 20 Lut, 09 19:17 ]
          Zamieszczone przez AdamB
          Więc dyskusję od tego zacznijmy a nie od tego czy zmywają czy nie.
          a to jest chyba najwazniejsze czy zmywaja czy nie! A nie głupie przepisy - o ile nie spelniaja swojej roli.
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez AdamB
            kowal 2002, spryskiwacze podłączyłeś jak w oryginale czy osobnym włącznikiem ?
            Podłączyłem tak, że pryskają zamiast spryskiwacza tylnej szyby, bez którego można się spokojnie obejść... Dzięki temu mam pełną kontrolę nad momentem i czasem spryskiwania.

            Co do tego czy mają one wogóle sens to pomimo, iż na poczatku też byłem sceptycznie nastawiony co do ich skuteczności, to muszę powiedzieć, że teraz zmieniłem zdanie. Oczywiście nie zapewniają idealnego zmywania reflektora, ale naprawdę działają i w odpowiednich warunkach, po spryskaniu poprawa widoczności ( oświetlenia drogi ) jest bardzo znacząca. Co do "odpowiednich warunków" to dobry efekt uzyskuje się tylko przy wyższych prędkościach ( gdzieś tak powyzej 80-90 km/h ) i podwójnym zmywaniu tj. najpierw lekkie zmoczenie reflektora i za ok. 15-20 sek spryskiwanie przez ok. 1-2 sek. wtedy brud jest "płynny" a pęd powietrza ładnie zbiera go z reflektora. Oczywiście wszyscy, wyposażeni seryjnie w spryskiwacze są pokrzywdzeni, bo nie mają praktycznie żadnej kontroli nad momentem i długością zadziałania spryskiwaczy reflektorów ( no chyba, że ktoś w czasie jazdy liczy ilość spryskiwań szyby :diabelski_usmiech ). Nie wiem na ile standardowo jest ustawiony czas spryskiwania, ale może trzeba by go trochę wydłużyć w VAG-u i wtedy efekt byłby lepszy... Ja ze swoich jestem zadowolony, choć... i tak codziennie rano, przed wyjazdem z garażu, przecieram lampy papierowym ręcznikiem i płynem do szyb :P ...
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez piotrek_os
              ze przy jakis tam mrozach, padajacym sniegu to te spryskiwacze moze nawet sie nie wysuna
              jesteś w totalnym błędzie, bo to wszystko funkcjonuje przy każdej pogodzie, nawet przy dużych mrozach, jeśli oczywiscie masz zalany płyn zimowy. spryskiwacz działa tak, że rozpyla pod dużym ciśnieniem i nawet najgorszy bród zostaje zmyty, szybciej niż ci się to wydaje.

              Komentarz


              • #82
                kowal 2002, dzieki za informację, zaczynam poszukiwania
                RENT COMPLEX

                DACAR.team

                Komentarz


                • #83
                  kowal 2002, dokładnie tak jak piszesz w połączeniu z większa prędkością spryski efektywnie myją reflektor nawet sporo ubrudzony :!:

                  Andrev3, Możesz potwierdzić... Czy moje lampy były brudne na spocie jak wpatrywałeś się w xenon ? A od momentu kupienia auta ze szmatką się nie macały...

                  Pozatym według waszej teorii "bez wycieraczki lub szmatki nie umyje" to myjnie bezdotykowe tez nie myją auta ? To działa na tej samej zasadzie, wypuszczając płyn do spryskiwaczy pod sporym ciśnieniem.

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez lilo
                    Mam od nowości spryski i tak jak piszesz tylko są do ozdoby bo bez szmatki nic się nie zdziała
                    Może coś Ci nie działa tak jak powinno, mam ori i nie narzekam, tam gdzie jest kierowany strumień reflektor jest czysty.
                    O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez loru
                      Zamieszczone przez lilo
                      Mam od nowości spryski i tak jak piszesz tylko są do ozdoby bo bez szmatki nic się nie zdziała
                      Może coś Ci nie działa tak jak powinno, mam ori i nie narzekam, tam gdzie jest kierowany strumień reflektor jest czysty.
                      No niewiem według mnie żadna rewelacja muj brat też ma OII i nic to nie daje mama ma superba i też coś słabo, ojciec w e60 też bez szmakti cudów nie zrobi .
                      Może to kwestia oczekiwań
                      Daniel

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez lilo
                        Może to kwestia oczekiwań
                        Możliwe,

                        Ujmę to inaczej po spryskaniu 95% tego syfu co się nazbierał spływa i jest duża różnica miedzy tym fragmentem gdzie walą spryski a pozostałym reflektorem, inną kwestią jest też używany płyn do spryskiwaczy i jego właściwości myjące.
                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez loru
                          inną kwestią jest też używany płyn do spryskiwaczy i jego właściwości myjące.
                          może masz rację zmienie płyn i zobacze . Jak możesz to napisz jaki płyn stosujesz
                          Daniel

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez lilo
                            Jak możesz to napisz jaki płyn stosujesz
                            Kupuje na shell-u ichniejszy płyn.
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #89
                              Wiem co jest przyczyną to banalne
                              Mam aktywowane światła do jazdy dziennej żeby o nich niezapomieć i w takim układzie spryski nie działają . A jak się zrobi ciemno i włączam światełta włącznikiem aby mieć podświetlenie wskazników to juz jest po ptakach :P brud na lampach zamocno się z nimi zjednoczył :diabelski_usmiech
                              ot i cała przyczyna braku efektywności spryskiwaczy , tak myslę :wink:
                              Daniel

                              Komentarz


                              • #90
                                można prosić o zdjęcia jak świecą te soczewki...bez HIDa ofcourse ?ciekawy temat...czy te reflektory to te które na allegro pojawiają się pod nazwą "pod xenon"?
                                A w upalne dni...Honda CB 750

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez Skowron
                                  ...czy te reflektory to te które na allegro pojawiają się pod nazwą "pod xenon"?
                                  Nie zawsze, ale często tak bywa. Np. do TEGO nawet wysłałem e-mail z informacją, że ta lampa to nie xenon tylko prawdopodobnie soczewka od Scout-a ( wystarczy obejrzeć dokładnie zdjęcia ) to się wielce oburzył, że się czepiam :diabelski_usmiech ...
                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    A jak poznać, że to soczewka np. od scauta a nie xenon < na co zwrócić uwagę > ?
                                    Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez mecholl
                                      A jak poznać, że to soczewka np. od scauta a nie xenon < na co zwrócić uwagę > ?
                                      Jak lampa kosztuje dwiesta złociszy z kawałkiem, i nie ma przetwornic, ani żarników/palników, czy jak tam się to zowie, to już raczej jest coś nie halo :-) ...

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        podziękował
                                        Nasze Auta http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=599169#599169



                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Spryskiwacze są do bani. Myją kiepsko, a tylko zużywają płyn. Jak je mialem, to starałem się myc szybę krótko, by nie zdarzyło zareagować mycie lamp, bo płyn szedł na marne. Powtórne mycie po kilkunastu sekundach daje jakieś tam efekty jak się wysiądzie z auta i poogląda lampe, ale obserwując z auta, nawet po ciemku, to nie widać zbytnio róznicy między lampami przed i po myciu. Finalnie lepiej wysiąść i przemyć niż liczyć na spryskiwacz. Zbędny bajer.

                                          Abstrakcyjnie lepszy efekt praktyczny od spryskiwaczy dał by nakaz montażu chlapaczy, nawet dłuzszych, zeby właśnie bród z aut jadących przed nami nie walił po szybach i lampach.

                                          Suma sumarum, montaż spryskiwaczy i samopoziomowania do ksenonow jest wymysłem by utrudnic życie i podnieść range lamp i samochodu. Praktyczne i naprawde wskazane wyposażenie nie jest prawnie wymagane, a takie gnioty są, a potem podstawą kontroli jest nie faktyczna jakość swaitła emitowanego przez auto, tylko wyposażenie.
                                          Paranoja. :evil:
                                          Była O1 jest F2.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Zamieszczone przez mecholl
                                            A jak poznać, że to soczewka np. od scauta a nie xenon < na co zwrócić uwagę > ?
                                            Wygląd wnętrza lampy ksenonowej OII:



                                            i wlepa na lampie ( musi być 1Z1 xxx xxx - europejskie, bo 1Z2 xxx xxx to angliki )

                                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez Dig Dug
                                              Suma sumarum, montaż spryskiwaczy i samopoziomowania do ksenonow jest wymysłem by utrudnic życie i podnieść range lamp i samochodu
                                              Ciekawa opinia.... Szczególnie jesli chodzi o samopoziomowanie apa

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                hmm...co do świecenia to znalazłem tylko coś takiego:

                                                raczej nie są to xenony.
                                                A w upalne dni...Honda CB 750

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  dziś zamontowałem lampy soczewkowe do mojej octy. Lampy nowe VISTOEN zakładane na pierwszy montaż w fabryce. Czekam aż się ściemni żeby je przetestować. Na pierwszy rzut oka swiecą zdecydowanie lepiej od lamp refleksyjnych.
                                                  "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                                                  Komentarz


                                                  • keraj998, Zapodaj fotki

                                                    [ Dodano: Sob 14 Mar, 09 15:40 ]
                                                    Zamieszczone przez kowal 2002
                                                    Nie zawsze, ale często tak bywa. Np. do TEGO nawet wysłałem e-mail z informacją, że ta lampa to nie xenon tylko prawdopodobnie soczewka od Scout-a ( wystarczy obejrzeć dokładnie zdjęcia ) to się wielce oburzył, że się czepiam ...
                                                    Po głębszym przyglądnięciu się fotografii widać że od srodka jest to zdięcie lampy refleksyjnej
                                                    Daniel

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X