Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

triki sztuczki porady, tips and tricks

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez bob_best
    - opuszczaniem lusterka (niestety mało użyteczne),
    Zamieszczone przez bob_best
    - ilością paliwa do zatankowania,
    Wg mnie mało użyteczne to jest wskazanie paliwa do zatankowania, a opuszczanie lusterka wprost przeciwnie - lepiej widać choćby krawężnik

    Zamieszczone przez arekrsl1
    i o jeździe na pozycyjnych (nietestowane)
    Ooo, to ciekawe. Z braku kontrolki włączonych świateł mijania może się przydać

    Wyłączanie dziennych na ręcznym też wygląda interesująco.

    A wie ktoś może, co daje ta funkcja?
    http://www.stemei.de/pages/coding/vw...verriegeln.php
    Niemieckiego nie kumam, a tłumacz wujka googla robi to tak kulawie, że nie wiem czy chodzi o automatyczne zamykanie czy o coś innego ops:
    Pozdro

    Komentarz


    • RLFS

      Zamieszczone przez rrobert
      witam

      więc zostało zmienione kodowanie centralnej elektryki

      bajt 6 bit 1 i bajt 7 bit 5 - uaktywnienie czujnika deszczu i światła

      potem ja to robiłem vcp i w dopasowaniu zmieniłem opcje - oświetlenia komfortowego i wycieraczek

      adresy 0d04 wpisałem wartość 060A6A0A74
      adresy 0d0c wpisałem wartość 010BC801

      żadnych zmian w instalacji nie robiłem przy samym czujniku, jedynie dodany był przewód od wyłącznika świateł do centralnej elektryki

      pin 2 wyłącznika do piny 16 we wtyczce 73 pinowej bliżej drzwi (wtyczka 73C)

      czujnik taki 5q0 955 547A


      jeżeli masz wersje vcds poniżej 14 to nie zakodujesz i nie połączysz się z czujnikiem

      Wskrzesiłeś czujnik deszczu?

      Jestem na tym właśnie etapie:
      - czujnik natężenia światła działa + widoczne opcje w BOLERO + CH/LH,
      - czujnik deszczu nie działa, domykanie nie działa + widoczne opcje w BOLERO :szeroki_usmiech
      - błąd o nieprawidłowej pozycji montażowej czujnika
      była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
      jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

      Komentarz


      • jeremy_b, a masz nowy czujnik? Jeśli kupiłeś używke to w jaki stanie masz "silikonową" powłoke która przytwierdza czujnik do szyby? Ja kupiłem używke i mam ten sam problem co u Ciebie, działa wszystko z wyjątkiem czujnika deszczu, a komunikat identyczny jak u Ciebie.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bob_best
          PS. Czy w G7 też jest H15?
          tak
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Dodi
            jeremy_b, a masz nowy czujnik? Jeśli kupiłeś używke to w jaki stanie masz "silikonową" powłoke która przytwierdza czujnik do szyby? Ja kupiłem używke i mam ten sam problem co u Ciebie, działa wszystko z wyjątkiem czujnika deszczu, a komunikat identyczny jak u Ciebie.
            Używka ale żelek miałem na szybie, z dawnego czujnika wilgotności (tego ślepaka).
            Reszta problemów ogarnięta.
            No może poza CH/LH - to w trakcie...
            była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
            jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

            Komentarz


            • To jak poradziłeś sobie z błędem nieprawidłowej pozycji montażowej?

              Jeśli tak to jak

              Pozdrawiam

              Komentarz


              • No ja znalazłem filmik i pokazywał właśnie jak lusterkami pokazywał tricki jak by uszami klaskał.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez jeremy_b
                  Zamieszczone przez Dodi
                  jeremy_b, a masz nowy czujnik? Jeśli kupiłeś używke to w jaki stanie masz "silikonową" powłoke która przytwierdza czujnik do szyby? Ja kupiłem używke i mam ten sam problem co u Ciebie, działa wszystko z wyjątkiem czujnika deszczu, a komunikat identyczny jak u Ciebie.
                  Używka ale żelek miałem na szybie, z dawnego czujnika wilgotności (tego ślepaka).
                  Reszta problemów ogarnięta.
                  No może poza CH/LH - to w trakcie...
                  działa Ci czujnik deszczu ostatecznie?
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bob_best
                    Zamieszczone przez jeremy_b
                    Zamieszczone przez Dodi
                    jeremy_b, a masz nowy czujnik? Jeśli kupiłeś używke to w jaki stanie masz "silikonową" powłoke która przytwierdza czujnik do szyby? Ja kupiłem używke i mam ten sam problem co u Ciebie, działa wszystko z wyjątkiem czujnika deszczu, a komunikat identyczny jak u Ciebie.
                    Używka ale żelek miałem na szybie, z dawnego czujnika wilgotności (tego ślepaka).
                    Reszta problemów ogarnięta.
                    No może poza CH/LH - to w trakcie...
                    działa Ci czujnik deszczu ostatecznie?
                    Tak, sam czujnik działa, tzn. opad deszczu powoduje zmienną, zgodnie z zapotrzebowaniem, pracę wycieraczek - tak jak to w O2 (FL) było.
                    Życie pokazało jednak pewną ułomność, z którą jeszcze nie miałem czasu się zmierzyć, mianowicie: domykanie w deszczu nie działa, tzn. działa jak tylko zamknie się samochód z pilota, są uchylone szyby i w celu sprawdzenia poleje się wodą czujnik. Po kilku minutach jednak już nie działa, tak jakby + zanikał albo LIN był usypiany - nie wiem bo nie miałem czasu sprawdzić. Na briskoda pisali o tym, że były doniesienia o nieprawidłowej pracy, ale bardziej spodziewałem się niekontrolowanego zamknięcia bez opadu...
                    była/jest O2FL 1.9 TDI BXE COMBI odMINTOWIANA
                    jest O3 1.6 TDI COMBI Ambition Amazing

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez jeremy_b
                      Zamieszczone przez bob_best
                      Zamieszczone przez jeremy_b
                      Zamieszczone przez Dodi
                      jeremy_b, a masz nowy czujnik? Jeśli kupiłeś używke to w jaki stanie masz "silikonową" powłoke która przytwierdza czujnik do szyby? Ja kupiłem używke i mam ten sam problem co u Ciebie, działa wszystko z wyjątkiem czujnika deszczu, a komunikat identyczny jak u Ciebie.
                      Używka ale żelek miałem na szybie, z dawnego czujnika wilgotności (tego ślepaka).
                      Reszta problemów ogarnięta.
                      No może poza CH/LH - to w trakcie...
                      działa Ci czujnik deszczu ostatecznie?
                      Tak, sam czujnik działa, tzn. opad deszczu powoduje zmienną, zgodnie z zapotrzebowaniem, pracę wycieraczek - tak jak to w O2 (FL) było.
                      Życie pokazało jednak pewną ułomność, z którą jeszcze nie miałem czasu się zmierzyć, mianowicie: domykanie w deszczu nie działa, tzn. działa jak tylko zamknie się samochód z pilota, są uchylone szyby i w celu sprawdzenia poleje się wodą czujnik. Po kilku minutach jednak już nie działa, tak jakby + zanikał albo LIN był usypiany - nie wiem bo nie miałem czasu sprawdzić. Na briskoda pisali o tym, że były doniesienia o nieprawidłowej pracy, ale bardziej spodziewałem się niekontrolowanego zamknięcia bez opadu...
                      ponawiam pytanie: jak poradziłeś sobie z błędem pozycji czujnika?

                      Komentarz


                      • jeremy_b, daj znac w koncu jak ogarnales "niewlasciwa pozycje montazowa czujnika" :idea:

                        Komentarz


                        • Kanal (5) - Tagfahrlicht - Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten auswählen jak to będzie po angielski, bo mam problem ze znalezieniem tej opcji?


                          Zamieszczone przez arekrsl1
                          Zamieszczone przez Kinzi
                          Zamieszczone przez tomiss
                          Zamieszczone przez Kinzi
                          Panowie, jest możliwość aktywacji opcji by na włączonym silniku/zapłonie i zaciągniętym ręcznym gasły światła do jazdy dziennej?
                          W OII FL to działało, nie wiem jak w OIII.
                          Jest.
                          Tu masz kodowanie, co prawda do Leona ale w OIII jest to samo, sprawdziłem:
                          stemei.de .Fahrzeugcodierungen .Codierungsservice .VW AG Diagnosepartner - Stefan Meier - Tagfahrlicht bei Handbremse inaktiv - Fahrzeug Codierungen Freischaltungen VAG Fahrzeugmodelle
                          Ok. Dzięki wielkie.


                          Potwierdzam, działa :wink:
                          Jest Octavia III 1.4 TSI CHPA 140 KM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84299
                          Była Octavia II 2.0 TDI 16V BKD 140 KM
                          Była Octavia I 1.9 TDI AGR 90 KM

                          Komentarz


                          • Channel (5) - Daily lights - Continous daily lights by handbreak turn off select

                            Tak na szybko - pewnie troche inne słowka uzyli jak znam zycie w samym programie, ale mam nadzieje ze cos pomogło

                            Na polski po rostu: "Ciagłe swiatła dzienne (albo po prostu swiatla dzienne), przy recznym (tzn. po jego zaciagnieciu) wylaczyc, wybierz".

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • krzyzakp, dzięki,pomogło
                              Jest Octavia III 1.4 TSI CHPA 140 KM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=84299
                              Była Octavia II 2.0 TDI 16V BKD 140 KM
                              Była Octavia I 1.9 TDI AGR 90 KM

                              Komentarz


                              • Kupiłem kabelek 12.12.3. Zanim zacznę grzebać da się zrobić kopię zapasową kodowania auta czy jak to się nazywa żebym mógł wrócić ustawienia jak coś spierniczę?

                                Komentarz


                                • Scan i to co wyskoczy sobie zapisz, tam wszedzie sa dlugie kodowania podane.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • I mapę adaptacji, bo w O3 raczej zabawa z adaptacjami się odbywa.
                                    Pozdrawiam
                                    Marcin

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Enriquez
                                      I mapę adaptacji
                                      jak to wyeksportować?

                                      Komentarz


                                      • jak zrobisz scan to wynik możesz zapisać do pliku.
                                        Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                        Komentarz


                                        • Odkopie troche, jako ze zaczałem sie bawic VCDSem i cos nie cos sie wczoraj zmieniło

                                          Czy ktos pamieta gdzie był opis jak zmienic start-stop, tak by domsylnie byl wylaczony (czyli na odwrot), a nacisniecie przycisku SS go wlaczalo? Kojarze ze takie rozwiazanie gdzies było, przeryłme kilka watkow, szukajka uzyta, ale za cholere nie moge znalezc.. Bede wdzieczny

                                          Moja O3 RS

                                          Komentarz


                                          • krzyzakp, chyba nie ma takiej możliwości, można jedynie wyłączyć na stałe. Jakby było, to też bym tak chciał - ale np. Compsport ogarnia tylko całkowite wyłączenie.

                                            Co zmieniłeś?
                                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                            Komentarz


                                            • maro rs, własnie kojarze ze gdzies cos takiego widziałem... Tylko za cholere tego znalezc nie moge :/ Wole juz wciskac regularnie przycisk niz wywalic to "na chama" bawiac sie temperaturami/napieciami.

                                              Zmiany podstawowe, z tego watku, korzystajac ze kabelek dorwałem:
                                              - Odczyt znakjow drogowych
                                              - Mruganie p. mgielnymi, zamiast ksenonem (jedyne to chodzi elektromagnes wtedy nadal, przy wylaczonym silniku slychac jego stuk)
                                              - Opuszczanie lusterka na wstecznym
                                              - Ilosc paliwa do zatankowania (choc klamie troche - 270km zrobione i mowi ze tylko 10litrow -marzenie )


                                              Poki co tyle, w planie pare dalszych rzeczy dzis/jutro wieczorem

                                              Moja O3 RS

                                              Komentarz


                                              • O, mruganie też muszę kogoś poprosić, żeby mi ogarnął + CH/LH na przeciwmgielnych.

                                                Co do start/stop, zastanawiałem się czy to wywalić, ale jak spokojnie zamulam po mieście i wiem że będzie dużo świateł i na każdych będę stał ponad minutę, to używam. Poza takim przypadkiem - wyłączam przyciskiem.
                                                Jeszcze co jest fajne - przy keyless i włączonym S&S zatrzymuję się, wrzucam P i po prostu wysiadam. Nie muszę niczego naciskać, itp.
                                                "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez krzyzakp
                                                  - Ilosc paliwa do zatankowania (choc klamie troche - 270km zrobione i mowi ze tylko 10litrow -marzenie )
                                                  Może niekoniecznie przekłamanie tylko taka specyfika tego wskazania. Jeśli pokazuje Ci 10 litrów tzn. że masz do zatankowania od 10 do 15 litrów (więc równie dobrze może być 14 :-) ).
                                                  Jak wskoczy Ci 15 to będzie, że do zatankowania masz od 15 do 20 litrów i tak dalej.

                                                  To wskazanie to taki trochę bajer, też to włączyłem u siebie w R ale jakoś nie przywiązuję do tego większej uwagi. Włączyłem chyba tylko dla sztuki :P
                                                  SKODA Rapid 1.2 TSI 105 KM

                                                  SKODA Fabia I 1.2 12V HTP 64 KM

                                                  Komentarz


                                                  • grzesk, to juz bardziej rozjasnia, 15l na te 270km juz bardziej realne, choc bym sklanial sie ze wejdzie z 17l... No ale potestuje, jak bede oproznial bak i wtedy zobaczymy jakie odchyły to ma

                                                    maro rs, Mruganie jest mega fajne Fakt, nie dasz komus po galach jak np. zajedzie droge, ale by wpuscic gdzies kogos albo mrugnac znajomemu - idealne.
                                                    CH/LH chce zrobic na samych ledach, bo i tak tego nie uzywam poki co.. Moze jesienie/zima parkujac gdzie indziej niz w garazu sie przyda, by oswietlic okolice ładnie..
                                                    Gdybys był blizej to bym zaoferował ze ogarne, ale w rejony Slunska nie wybieram sie w najblizszym czasie..

                                                    Moja O3 RS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X