Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • NYK
    Drive
    • 2013
    • 76

    Zamieszczone przez trasat23
    Tak się zastanawiam, czy w ogóle ostatnio ktoś z forumowiczów odebrał nową O3. Jak przeglądam show room, to tam także bida i posucha.
    Widocznie całkowity zastój.
    W sumie jeszcze nie odebrałem ale przynajmniej wyprodukowana jest (24.04.2014)
    Diler poinformował mnie że powinna być do odebrania między 5 a 9 maja
    Moja czeszka

    Komentarz

    • Dig Dug
      L&K
      S_OCP Member
      • 2005
      • 1306
      • Seat

      NYK, Piękny czas. Dni coraz piękniejsze słońce świeci jakby jaśniej a wódeczka chłodzi się coraz bardziej :twisted:


      Ja miałem trochę inaczej. Gdy zamówiłem swoją F2 w 2008 r. diler powiedział, że w 6 tygodni powinno być, a tu nagle zadzwonił pod koniec 4 tygodnia z informacją, że auto przyjechało do niego i za 3 dni mogę odbierać. Nie zdążyłem się natęsknić, a tu niespodzianka. Odbierałem początkiem lipca i miałem modelowo 2009, a zamawiałem w połowie czerwca nieświadomy zmiany rocznikowej modelu.

      Jak pomyślę ile czeka się na O3 to mnie przerażenie bierze. Może za rok się zmieni.
      Była O1 jest F2.

      Komentarz

      • NYK
        Drive
        • 2013
        • 76

        Zamieszczone przez Dig Dug
        NYK, Piękny czas. Dni coraz piękniejsze słońce świeci jakby jaśniej a wódeczka chłodzi się coraz bardziej :twisted:
        Jeszcze niecałe dwa tygodnie i prezent na trzydziestkę będę jak znalazł
        (szkoda że nie stoi już w garażu, ale jest już bliżej niż dalej )
        Moja czeszka

        Komentarz

        • trasat23
          Rider
          • 2010
          • 417

          Zamieszczone przez rafiki
          trasat23, odebrać chyba nie odebrał, ale spójrz tu: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...272326#1272326
          Z RSami jest problem i to olbrzymi, ale dlaczego do tego doszły jeszcze kłopoty z wersjami "cywilnymi", tego nikt nie potrafi wyjaśnić.
          www.kawapelnaslonca.pl

          Komentarz

          • brodacz
            Drive
            • 2014
            • 52

            To może ja coś napiszę ku pokrzepieniu serc.
            Zamówiłem O3 „cywilną” 04.04.2014. Z harmonogramu wstępnie wynikł termin 01.08.2014 i taki wpisaliśmy do umowy.

            W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dealerem celem uzyskania potwierdzenia terminu. Otrzymałem niesamowitą, na tle tutejszych problemów, informację:
            auto będzie dużo szybciej, tj. na przełomie maja i czerwca.
            Niedowierzając zadzwoniłem w piątek i okazało się, że termin produkcji jest już „zamrożony” na 20. tydzień.
            Jak tak dalej pójdzie, to auto otrzymam po niecałych 2 miesiącach od zamówienia.

            Może konfiguracja podpasowała, a może coś się odetkało… trzymajmy za to kciuki

            PS. Witajcie. To mój pierwszy post na forum, choć śledzę tematy od dosyć dawna. Sporo z nich się dowiedziałem. Wasze wypowiedzi miały niemały wpływ na konfigurację auta jaką obrałem, dlatego bardzo Wam dziękuję.
            Myślę, że nadchodzi czas, abym coś dał od siebie. Jak tylko zbiorę własne doświadczenia z eksploatacji auta, chętnie nimi się podzielę, zwłaszcza z tymi, którzy noszą się z zakupem O3, a jeszcze nie zdecydowali się na konkretną konfigurację.
            Pozdrawiam.

            Konfiguracja: 1.8TSI Kombi Elegance + dodatki: alarm, podgrzewana szyba, sunset, wielofunkcyjna podłoga bagażnika, tył foteli obity skórą, trójramienna kierownica, przygot. pod GSM, podgrzewane przednie fotele, el. fotel kierowcy, lusterka z pamięcią, pakiet amazing, podgrzewane dysze, siatki w bagażniku, oświetlenie nóg, kolorowy maxi-dot, el. pokrywa bagażnika, dywaniki
            O3 1,8 TSI

            Komentarz

            • Amix
              Ambiente
              • 2014
              • 220

              Witajcie szanowni forumowicze.
              Ja też podzielę się z czymś niesamowitym. O3 zamówiona 10.04.2014 i wielce się zdziwiłem po telefonie od dealera, że będzie gotowa w trzeciej dekadzie maja, bo ma termin produkcji 20 tydzień. Coś się ruszyło ?

              Moja konfiguracja:
              Elegance 1.4TSI 6b - szary metal
              pakiet amazing
              pakiet chrom
              oświetlenie wokół nóg
              alufelgi denom 17
              alarm z dozorem
              pakiet dynamic
              drive setup
              wycieraczka tylnej szyby
              trójramienna kierownica wielofunkcyjna
              koło dojazdowe ( normalne stalowe, ale 16 cali i dlatego nazywane dojazdowym)
              maxi-dot kolorowy
              przedłużona gwarancja LIFE PLUS
              przygotowanie pod telefon
              Dodatkowe duperelki - dywaniki, mata bagażnika, śruby zabezpieczające i jeszcze parę drobiazgów.

              12 lat jeżdżę O1 1.9TDI 66KW i naprawdę jest to wdzięczne autko
              Pozdrawiam
              Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
              Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
              Moja szara myszka - Octavia 3
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

              Komentarz

              • Skodar
                Classic
                • 2014
                • 6
                • Octavia III (5E3)
                • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                Witam

                Też mam nadzieję, że cos się ruszyło z produkcją.
                Zamówienie złożyłem 15.04. - dostałem info od dealera, że termin produkcji jest na 24 tydzień i będzie to model MY2015. Więc jak narazie nie jest źle.

                Konfiguracja raczej standardowa:
                - 1.4 TSI 103 kW (140 KM) v. Elegance
                - Srebrny Brilliant Metalizowany;
                - TPM - system kontroli ciśnienia w ogumieniu;
                - Pakiet Simply Clever;
                - Gniazdo 230 V;
                - Oświetlenie przestrzeni wokół nóg z przodu i z tyłu;
                - Wycieraczka tylnej szyby AERO;
                - Hak holowniczy (demontowany) z adapterem;
                - Trójramienna skórzana wielofunkcyjna kierownica (radio i telefon) z małym pakietem skórzanym;
                - Maxi-DOT z kolorowym wyświetlaczem;
                - Alarm z funkcją monitorowania wnętrza, czujnikiem przechyłu (2 składane kluczyki);
                - Obręcze kół ze stopów lekkich DENOM 7Jx17";
                - Pakiet amazing;
                - Pakiet pogwarancyjny Pakiet Life Plus 60 tys.

                Mam nadzieję że na wakacje będę miał czym pojechać.

                Pozdr.

                Komentarz

                • misiek85
                  Classic
                  • 2014
                  • 29

                  Faktycznie coś się ruszyło. Swoją O3 zamawiałem 5 lutego, przez długi czas był 20 tydzień a teraz podobno wywaliło mnie na 22 tydzień.

                  Widzę że tam grają chyba w lotki w jakim tygodniu jaki samochód ma być produkowany. Bo ciągle słyszałem że problemem jest to że wersja kombi. Ale widzę że koledzy powyżej niektórzy też mają wersje kombi...

                  Byłem cierpliwy ale się cierpliwość kończy...

                  Komentarz

                  • metrotest
                    Rider
                    • 2006
                    • 506
                    • Volkswagen
                    • AHF 1.9 TDI VP 110 KM
                    • CCZA 2.0 TSI RS 200 KM

                    Mały OT

                    Zamieszczone przez Amix
                    Moja konfiguracja:
                    Elegance 1.4TSI 6b - szary metal
                    pakiet amazing
                    pakiet chrom
                    alufelgi denom 17
                    (...) Pozdrawiam
                    Widzę kolor szary metal. Dość nowy w O3. Czy udało się zobaczyć go "na żywo" na O3? Są fotki w necie, jest nawet link na forum, ale to nie to samo.

                    Komentarz

                    • Amix
                      Ambiente
                      • 2014
                      • 220

                      Zamieszczone przez metrotest
                      Mały OT

                      Zamieszczone przez Amix
                      Moja konfiguracja:
                      Elegance 1.4TSI 6b - szary metal
                      pakiet amazing
                      pakiet chrom
                      alufelgi denom 17
                      (...) Pozdrawiam
                      Widzę kolor szary metal. Dość nowy w O3. Czy udało się zobaczyć go "na żywo" na O3? Są fotki w necie, jest nawet link na forum, ale to nie to samo.
                      W pierwszej wersji wybrałem czarną, ale na placu zobaczyłem ten kolor i decyzja była bardzo szybka. Na stronie w konfiguratorze widać, ale na żywo jest zdecydowanie lepiej
                      Widziałem na żywo na Rapidzie.
                      Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                      Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                      Moja szara myszka - Octavia 3
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                      Komentarz

                      • trasat23
                        Rider
                        • 2010
                        • 417

                        Zamieszczone przez brodacz
                        Może konfiguracja podpasowała, a może coś się odetkało… trzymajmy za to kciuki
                        Moja O3 zamówiona 07.03.2014 - dziś info, że wpadła na 27 tydzień produkcji, ale to także nic pewnego.

                        Zamieszczone przez Amix
                        W pierwszej wersji wybrałem czarną, ale na placu zobaczyłem ten kolor i decyzja była bardzo szybka
                        Co według Ciebie było nie tak z czarnym :?: Co do szarego metalu to faktycznie wygląda nieźle.
                        www.kawapelnaslonca.pl

                        Komentarz

                        • Amix
                          Ambiente
                          • 2014
                          • 220

                          Na czarnym widać każdy pyłek i każdą odrobinkę brudu. Przyglądałem się szczegółowo temu kolorowi i pewnego dnia przyjechał do pracy kumpel czarnym Oplem Insignią. Po godzinie stania pod drzewem - masakra !!. W standardzie nie ma chlapaczy i domówiłem. U kumpla bez chlapaczy i na czarnym kolorze, a jeszcze po jeździe na mokrej nawierzchni też masakra !!
                          Z drugiej jednak strony czarna i czysta O3 wygląda naprawdę dostojnie. Też oglądałem na żywo.
                          Była - Octavia 1 1.9 TDI 90KM Przebiegła 240KKM. Średnio 20KKM rocznie (12 lat)
                          Jest - Octavia 3 Elegance 1.4 TSI 103KW(140KM)(6)(szary metal)+ amazing+dynamic(kiera wielofunkc.)+chrom+drive setup+areo+maxi-dot kolor+gsm+life plus+alarm + masę duperelek
                          Moja szara myszka - Octavia 3
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...303773#1303773

                          Komentarz

                          • NYK
                            Drive
                            • 2013
                            • 76

                            Czy ktoś prócz mnie wziął biel moon (księżycowy ) metalizowany jak widzę po opisach to tylko candy;
                            ciekawe też jak wygląda ten nowy biel laser.
                            Po za tym te nazwy to też jakaś masakra: diament, magic, race czy rio może będzie czerwony blood
                            Moja czeszka

                            Komentarz

                            • Festexx
                              Rider
                              • 2013
                              • 286

                              Zamieszczone przez NYK
                              Czy ktoś prócz mnie wziął biel moon (księżycowy ) metalizowany jak widzę po opisach to tylko candy;
                              ciekawe też jak wygląda ten nowy biel laser.
                              Po za tym te nazwy to też jakaś masakra: diament, magic, race czy rio może będzie czerwony blood
                              Widziałem ten biały i przy candy to ten moon jest jakiś taki szary, mi się nie spodobał.
                              Było pochmurno więc może w słońcu wygląda lepiej, ale ja bym go nie zamówił np.
                              Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                              Komentarz

                              • NYK
                                Drive
                                • 2013
                                • 76

                                Zamieszczone przez Festexx
                                Zamieszczone przez NYK
                                Czy ktoś prócz mnie wziął biel moon (księżycowy ) metalizowany jak widzę po opisach to tylko candy;
                                ciekawe też jak wygląda ten nowy biel laser.
                                Po za tym te nazwy to też jakaś masakra: diament, magic, race czy rio może będzie czerwony blood
                                Widziałem ten biały i przy candy to ten moon jest jakiś taki szary, mi się nie spodobał.
                                Było pochmurno więc może w słońcu wygląda lepiej, ale ja bym go nie zamówił np.
                                To wiozłeś czy nie moon bo na zdjęciach w showroom przy opisie twojej Czeszki jest candy ??
                                Po za tym piękna w szczególności z czarnym dachem (czarny dach robi robotę )
                                Moja czeszka

                                Komentarz

                                • Festexx
                                  Rider
                                  • 2013
                                  • 286

                                  Zamieszczone przez NYK
                                  Zamieszczone przez Festexx
                                  Zamieszczone przez NYK
                                  Czy ktoś prócz mnie wziął biel moon (księżycowy ) metalizowany jak widzę po opisach to tylko candy;
                                  ciekawe też jak wygląda ten nowy biel laser.
                                  Po za tym te nazwy to też jakaś masakra: diament, magic, race czy rio może będzie czerwony blood
                                  Widziałem ten biały i przy candy to ten moon jest jakiś taki szary, mi się nie spodobał.
                                  Było pochmurno więc może w słońcu wygląda lepiej, ale ja bym go nie zamówił np.
                                  To wiozłeś czy nie moon bo na zdjęciach w showroom przy opisie twojej Czeszki jest candy ??
                                  Po za tym piękna w szczególności z czarnym dachem (czarny dach robi robotę )
                                  Dzięki L) :twisted:
                                  Mam Candy a widziałem na placu Moon i jak pisalem jakiś taki bardziej szary
                                  Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                  Komentarz

                                  • martini73
                                    Ambiente
                                    • 2013
                                    • 167

                                    Faktycznie - moon white taki jakby szary :wink: :hmm
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz

                                    • Grzeesiek
                                      Classic
                                      • 2014
                                      • 7

                                      Czy jest ktoś czekający od stycznia na forum ??
                                      Jaki termin odbioru macie wyznaczony ??
                                      10.01.14 Zamówiona Octavia Combi Beż Cappuccino, 1.4 TSI Ambition + amazing, Teron 17" + dodatki.

                                      Komentarz

                                      • Jacekszcz
                                        Classic
                                        • 2014
                                        • 10

                                        Zamieszczone przez Grzeesiek
                                        Czy jest ktoś czekający od stycznia na forum ??
                                        Jaki termin odbioru macie wyznaczony ??
                                        Zamówienie 18.01.2014.
                                        Produkcja 19 tydzień,
                                        Odbiór?

                                        Komentarz

                                        • trasat23
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 417

                                          Dziś dowiedziałem się, że otrzymam już wersję 2015, która będzie niewiele droższa od poprzedniczki, ale diler nie zmieni ceny. Co do innych różnic, to na pewno kierownica będzie spłaszczona na dole. Więcej różnic diler nie potrafił wymienić.

                                          Z jednej strony się cieszę bo mam już jakiś konkert, ale z drugiej strony będę miał samochód dopiero w połowie lipca
                                          www.kawapelnaslonca.pl

                                          Komentarz

                                          • Jacekszcz
                                            Classic
                                            • 2014
                                            • 10

                                            Zamieszczone przez trasat23
                                            Dziś dowiedziałem się, że otrzymam już wersję 2015, która będzie niewiele droższa od poprzedniczki, ale diler nie zmieni ceny. Co do innych różnic, to na pewno kierownica będzie spłaszczona na dole. Więcej różnic diler nie potrafił wymienić.

                                            Z jednej strony się cieszę bo mam już jakiś konkert, ale z drugiej strony będę miał samochód dopiero w połowie lipca
                                            Dowiedziałem się, że będą różnice w plastikach w środku samochodu ale bez jakiś większych zmian. Podobno radio Swing ma być już jak Bolero.
                                            Kiedy zamawiałeś , że tak długo czekasz?

                                            Komentarz

                                            • Grzeesiek
                                              Classic
                                              • 2014
                                              • 7

                                              Jacekszcz podaj szczegóły swojej konfiguracji. W środę dzwoniłem to powiedzieli mi że wciągu 2 tygodni bd gotowa do odbioru.
                                              10.01.14 Zamówiona Octavia Combi Beż Cappuccino, 1.4 TSI Ambition + amazing, Teron 17" + dodatki.

                                              Komentarz

                                              • Jacekszcz
                                                Classic
                                                • 2014
                                                • 10

                                                Zamieszczone przez Grzeesiek
                                                Jacekszcz podaj szczegóły swojej konfiguracji. W środę dzwoniłem to powiedzieli mi że wciągu 2 tygodni bd gotowa do odbioru.
                                                Octavia Kombi 1.4 TSi
                                                -Kolor: czerń magiczna
                                                -Elegance + Amazing
                                                - Pakiet chrom
                                                -srebrne relingi
                                                -felgi Teron 17''
                                                -Alarm z monitorowaniem wnętrza
                                                -Sunset
                                                -oświetlenie wokół nóg
                                                -Trójramienna skórzana kierownica

                                                Komentarz

                                                • mirzaw
                                                  Drive
                                                  • 2013
                                                  • 48

                                                  Ja zamawianiem w styczniu (końcówka) a produkcje mi zadeklarowali w 27 tygodniu
                                                  :shock:
                                                  Jeżdżę:
                                                  Octavia III, elegance, 1.4 TSI, DSG, kombi, Biel candy, amazing, KESSY, DAB, CANTON, SUNSET, Skóra naturalna + tkanina, Aktywny tempomat, Lane Asist, Driver set up, elektryczna klapa bagażnika, sportowe zawieszenie + XDS, elektryczny fotel kierowcy, podgrzewane fotele przód, gniazdo 230V i inne...

                                                  Komentarz

                                                  • Skodar
                                                    Classic
                                                    • 2014
                                                    • 6
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                    Witam.

                                                    Właśnie dzisiaj zauważyłem na czeskim konfiguratorze zmiany Octavki do modelu MY2015. Trochę jest tego.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...