Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ufo
    L&K
    • 2008
    • 1475
    • Octavia III combi (5E5)
    • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

    Zamieszczone przez krzyzakp
    RS czy zwykła O3?
    zwykła O3. myślałem o RS-ie ale termin mnie powalił na kolana...6 miechów!

    Komentarz

    • ryhu
      Ambiente
      • 2014
      • 131
      • Octavia III (5E3)
      • CHPA 1.4 TSI 140 KM

      U mnie też zwykła ;-)
      1.4 man v. ele

      Komentarz

      • hawana14
        Classic
        • 2014
        • 7

        Octavia 1,2 DSG liftback elegance Zamówienie 15.07.2014 data produkcji nie potwierdzona 43 tydzień.
        Z takimi terminami oczekiwania czuje się co najmniej jak klient drugiej kategorii.
        Gdybym miał opcję zakupu auta z dużym bagażnikiem i automatem u konkurencji z pewnością bym skorzystał.

        Komentarz

        • Sebastian75
          Elegance
          • 2013
          • 912

          Ale narzekacie - to logiczne, że jak coś się sprzedaje, to i terminy s a długie.
          Ja też mogłęm kupić Audi A4 - tylko że w cenie min 2x tyle co dałem za RSa.
          Mamy wolny rynek - albo czekamy, albo kupujemy - Kia czy inną markę

          Komentarz

          • ryhu
            Ambiente
            • 2014
            • 131
            • Octavia III (5E3)
            • CHPA 1.4 TSI 140 KM

            Ja nie narzekam, ale cierpliwie czekam ;-) bo zakładam, że warto :-D

            Komentarz

            • Dig Dug
              L&K
              S_OCP Member
              • 2005
              • 1306
              • Seat

              Jak się ma normalnie jeżdżące auto, to można czekać. Gorzej jak sprzedasz obecne z nastawieniem, że za 2 miesiące będziesz miał nowe, a tu zonk i czekasz ponad pół roku.

              Powtórzę się, ale wg, mnie zakup, a raczej odbiór nowego auta ma sens tak do września. Jak odbieramy przykładowo w listopadzie, to zanim się obejrzymy mamy o rok starsze auto, za cenę z nowego rocznika. Jesteśmy w plecy, a nawet nie zdążyliśmy się nacieszyć. Najlepiej to w ogóle zamawiać na odbiór lipiec, bo mamy auto z nowego roku modelowego, a najwięcej z niego skorzystamy.

              Ja bym zamawiał w takim terminie by autem pojeździć przez wakacje, albo wcale. Ale na pewno nie zamawiałbym auta na odbiór listopad/grudzień. Już lepiej czekać i wziąć z wyprzedaży po niższej cenie.

              PS: A generalnie czy ma sens podstawienie kogoś np: kolegi, brata itp. który by zamówił auto pod nas, tak by produkcja wychodziła w grudniu i nie odebrał tego, a potem my zgłaszamy się w pierwszych dniach stycznia i odbieramy auto już po niższej cenie ?? Zaliczkę i tak nam oddadzą, a mamy co chcemy, ale dużo taniej ??
              Była O1 jest F2.

              Komentarz

              • Sebastian75
                Elegance
                • 2013
                • 912

                Zawsze można kombinować...
                U mnie się udało - bo tak zmieniałem zamóienie, że z października "wyleciałem" na luty - i od marca jeźdzę autem 2014, a nie 2013

                Komentarz

                • ryhu
                  Ambiente
                  • 2014
                  • 131
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  Auto sprzedaję tydzień do dwóch tygodni przed odbiorem, wystarczy wystawić odpowiednio wcześnie i kupujący się znajdzie na wybrany przez nas termin.
                  Za chwilę przeczytamy, że tylko auto wyprodukowane w 1 tygodniu jest wartościowe, a później to jesteśmy tyle stratni, że najlepiej jeździć tramwajem.

                  Ja cieszę się, że poczekałem, bo będą czujniki parkowania z przodu i z tyłu w standardzie (wcześniej - w czerwcu - nawet tych do przodu nie można było domówić), podobno jakieś dudnienie zniknęło w wersji 2015, wszelkie poprawki mam nadzieję naniesiono i będę miał przyjemność jeździć mniej zawodnym samochodem, a nie wiadomo jak bardzo zmieni się polityka sprzedaży Skody w 2015 roku.
                  Nie ma sensu podstawiania kogoś bo przecież kupujesz roczne auto ;-)

                  Komentarz

                  • iskierek
                    Drive
                    • 2014
                    • 66

                    Ja dostałem wersje 2015 MY, ( już z tą "uciętą" kierownicą ) A czujników z przodu nie mam.

                    Komentarz

                    • ufo
                      L&K
                      • 2008
                      • 1475
                      • Octavia III combi (5E5)
                      • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

                      Zamieszczone przez Dig Dug
                      Powtórzę się, ale wg, mnie zakup, a raczej odbiór nowego auta ma sens tak do września.
                      nie zapomnij o przypadkach losowych :idea: ...tak jak w mojej sytuacji. zalało mi auto pod koniec lipca i piździawka, schrot! jestem "zmuszony" teraz kupić auto a, że po skodę nie idzie się jak do piekarni po bułki czy chleb, trzeba czekać....i od czasu do czasu ponarzekać :wink:

                      [ Dodano: Sro 10 Wrz, 14 15:56 ]
                      Zamieszczone przez iskierek
                      ( już z tą "uciętą" kierownicą )
                      zajebczasta jest ta kiera , choć ostatnio w salonie widziałem CityGo, jakaś wersja Monte Carlo i miała tę samą kiere ale bez dodatkowych funkcji. chyba już ją teraz wszędzie pchają.

                      Komentarz

                      • Chris11
                        RS
                        • 2011
                        • 1587

                        Zamieszczone przez Dig Dug
                        Jak odbieramy przykładowo w listopadzie, to zanim się obejrzymy mamy o rok starsze auto, za cenę z nowego rocznika. Jesteśmy w plecy, a nawet nie zdążyliśmy się nacieszyć. Najlepiej to w ogóle zamawiać na odbiór lipiec, bo mamy auto z nowego roku modelowego, a najwięcej z niego skorzystamy.
                        Jak ktoś jeździ rocznikiem a nie autem, to nigdy nie będzie się cieszył...

                        Zamieszczone przez Dig Dug
                        Najlepiej to w ogóle zamawiać na odbiór lipiec, bo mamy auto z nowego roku modelowego, a najwięcej z niego skorzystamy.
                        Myślałem, że ze Skody zamówionej w maju będę korzystał tak samo, jak z tej zamówionej we wrześniu, czyli przemieszczał się z punktu A do punktu B, a tu taka nowina....

                        Generalnie, to najlepiej w ogóle nie kupować nowego, żeby... nie zrobił się stary. Lepiej od razu kupić stary.

                        Komentarz

                        • Sebastian75
                          Elegance
                          • 2013
                          • 912

                          Zamieszczone przez Chris11
                          Generalnie, to najlepiej w ogóle nie kupować nowego, żeby... nie zrobił się stary. Lepiej od razu kupić stary.
                          Otóż to

                          Komentarz

                          • Basik_
                            Rider
                            • 2013
                            • 667

                            Heheh ale kombinacje, jakby to miało jeszcze jakieś znaczenie. Ja to chyba medal z ziemniaka powinienem dostać, bo zamówiłem auto w październiku 2013 i chciałem mieć "prezent gwiazdkę", a odebrałem w czerwcu 2014 z roku modelowego 2015 :P i co najlepsze nic nie kombinowałem :!: no może poza dorzuceniem panoramy :wink:
                            Generalnie to miałem gdzieś czy auto będzie z grudnia czy ze stycznia, przy sprzedaży i tak liczy się obecny stan i kupujący głównie na to patrzy.
                            Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                            Komentarz

                            • Sebastian75
                              Elegance
                              • 2013
                              • 912

                              Zamieszczone przez Basik_
                              Generalnie to miałem gdzieś czy auto będzie z grudnia czy ze stycznia, przy sprzedaży i tak liczy się obecny stan i kupujący głównie na to patrzy.
                              Otóż to.

                              Basik - zwróciłeś uwagę, co jest napisane na klapce wlewu do paliwa?

                              Min 95 SUper unleaded

                              ?

                              Komentarz

                              • Basik_
                                Rider
                                • 2013
                                • 667

                                Zamieszczone przez Sebastian75
                                Zamieszczone przez Basik_
                                Generalnie to miałem gdzieś czy auto będzie z grudnia czy ze stycznia, przy sprzedaży i tak liczy się obecny stan i kupujący głównie na to patrzy.
                                Otóż to.

                                Basik - zwróciłeś uwagę, co jest napisane na klapce wlewu do paliwa?

                                Min 95 SUper unleaded

                                ?
                                Tak, ale teraz większość paliw zwykłych nazywa się SUPER. Jak pytałem przy odbiorze to powiedzieli, że producent zaleca 95 i taka wystarczy. W starszych tfsi trzeba było łac 98. Zrobię jeszcze raz test i zaleje lepsze paliwo.
                                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                Komentarz

                                • Chris11
                                  RS
                                  • 2011
                                  • 1587

                                  Warto lać 98 do TSI, bo mniej pali.
                                  W przypadku mojego 1.8TSI różnica była mocno widoczna przy porównywalnych warunkach jazdy (wiadomo, że w 100% nigdy nie da się powtórzyć testu).

                                  Komentarz

                                  • Sebastian75
                                    Elegance
                                    • 2013
                                    • 912

                                    Chris11,

                                    a V-power 95 a V-power100 - sądzisz, że też będzie widoczna różnica?

                                    Cena to około +7% ...

                                    Komentarz

                                    • Dig Dug
                                      L&K
                                      S_OCP Member
                                      • 2005
                                      • 1306
                                      • Seat

                                      [quote="Chris11"]
                                      Jak ktoś jeździ rocznikiem a nie autem, to nigdy nie będzie się cieszył...
                                      Dlaczego nie cieszyć się autem i na tym nie stracić ? skoro wiadomo, że na nowym aucie już tracimy ?? Kwestia zakombinowania tak jak kombinuje się z zakupem Skody, która ma odpowiednią relację ceny do przestrzeni. A przecież jest tyle aut ładniejszych, bardziej komfortowych itp.

                                      Teoretycznie to wszystkich wali, że są pewne przesłanki co do terminu kupna auta początkiem roku, że po dwóch miesiącach auto straci na wartości, nieważne, że auto jest początkiem czerwca modelowo rok wcześniej, a po 15 czerwca już wg. nowej specyfikacji, itp itp,

                                      tylko potem każdy się chwali ile to upustu uzyskał i targuje, kombinuje, jeździ po Polsce żeby uciułać 1-2 tysiące złotych, bo inny diler daje ciut taniej, gdzie w przeciągu miesiąca traci 3-4 tys złotych. A dodatkowo w ogłoszeniu wypisuje, że auto rejestrowane luty/marzec 2014, a wiekowo grudzień 2013, bo to może wytłumaczy ciut wyższą cenę do aut z 2013 roku.

                                      Dla mnie przemawia przez Was czysta hipokryzja. Ja to przedstawiłem jak nakazuje logika, kalkulacja, a co wychodzi w życiu codziennym to inna sprawa. Można to olać i kupić końcem roku, można się nie targować tylko kupić za cenę cennikową, można kupić auto z poprzedniej wersji modelowej wiedząc, że coś tam się dzieje, można spóźnić się z zakupem i kupić auto we wrześniu, a na wakacjach jeździć starym.
                                      Ale można i próbować zakombinować i ugrać coś oprócz ceny i wtedy mamy podwójną radość bo mamy co chcieliśmy i jeszcze w dobrej konfiguracji, a do tego mniej stracimy przy odsprzedaży.

                                      Ja zakombinowałem potrójnie i udało mi się to. Auto odebrałem początkiem lipca, nowy modelowo więc nie dosięgły mnie bolączki, z którymi borykały się poprzednie wersje modelowo, a na dodatek fajnie dotarłem sobie auto robiąc na wakacjach 3 tysiące km. Do tego dałem sobie czas by kupić dobre felgi stalowe i dokupić do nich opony zimowe, a nie na szybko gdy jest sezon i ceny wyższe. O dobrej cenie zakupu nie wspomnę.

                                      Ja wiem, że kupno auta musi być prowadzone na chłodno i poprzedzone kalkulacją, a nie emocjami na szybko, bo wtedy albo coś nie zagra, albo na czymś popłyniemy, a nie jest to zakup dla większości za nieznaczne pieniądze.
                                      Była O1 jest F2.

                                      Komentarz

                                      • Chris11
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 1587

                                        Zamieszczone przez Dig Dug
                                        Dlaczego nie cieszyć się autem i na tym nie stracić ? skoro wiadomo, że na nowym aucie już tracimy ??
                                        Sam sobie zaprzeczasz...

                                        I hipokryzja?? Bo nie rozczłonkowuję zakupu auta na części pierwsze?

                                        Zamieszczone przez Dig Dug
                                        Ja zakombinowałem potrójnie i udało mi się to. Auto odebrałem początkiem lipca, nowy modelowo więc nie dosięgły mnie bolączki, z którymi borykały się poprzednie wersje modelowo, a na dodatek fajnie dotarłem sobie auto robiąc na wakacjach 3 tysiące km. Do tego dałem sobie czas by kupić dobre felgi stalowe i dokupić do nich opony zimowe, a nie na szybko gdy jest sezon i ceny wyższe. O dobrej cenie zakupu nie wspomnę.
                                        I gratulację, z tym, że.... To nie jest tak, że jak jakaś część jest wadliwa, to producent łaskawie czeka na nowy rok modelowy, żeby to wyeliminować. Auto "dociera się" w produkcji codziennie. I codziennie mogą być zmiany części, dostawców, poprawki...
                                        Rok modelowy służy temu, żeby pozmieniać istotne rzeczy (głównie wizualne) i służy zabiegowi marketingowemu pod Klienta.

                                        Super, że wszystko miałeś tak sprytnie przemyślane, ale teraz może zadam Ci zagwozdkę...

                                        Czy sprawdziłeś, w jakim dniu produkowane było auto, bo jeśli po weekendzie to wiadomo, że pracownicy pracują mniej wydajnie i auto może być gorsze??? To samo tyczy się przed weekendem, więc jeśli Twoje auto nie zostało wyprodukowane tylko i wyłącznie w środę, to cały Twój misterny plan w pissssduuuu, bo masz źle poskładane auto, którego nikt nie będzie chciał kupić. Ja już bym przestał jeździć, żeby mniej traciło na wartości i zaczął się martwić.

                                        Komentarz

                                        • wojcian
                                          Ambiente
                                          • 2013
                                          • 149

                                          Chris11, Zapomniałeś o 1 maja , pryma aprylis ,wszyskich swietych, no i o mikolaju , a o wigili nie wspomne. Tak że przy takich dywagacjach nie ma co kupic.

                                          Komentarz

                                          • krzyzakp
                                            L&K
                                            • 2013
                                            • 1016
                                            • CUPA 2.0 TDI CR RS 184 KM

                                            Jeszcze dorzuccie czeskie swieta, lokalny festiwal piwa i imieniny kierownika zmiany Szczegolnie to ostatnie moze miec duzy wplyw, takze na kontrole jakosci!

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz

                                            • ryhu
                                              Ambiente
                                              • 2014
                                              • 131
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                              Najlepiej zatrudnić się w fabryce na czas składania swojego auta i dopilnować aby wszystko grało ;-)
                                              A sprzęt RTV czy AGD też patrzycie w jakim dniu tygodnia wyprodukowane? W restauracjach jadacie tylko w środy :-D

                                              Komentarz

                                              • wojcian
                                                Ambiente
                                                • 2013
                                                • 149

                                                Toż napisałem że nie ma co kupić.

                                                Komentarz

                                                • ryjeks
                                                  Rider
                                                  • 2010
                                                  • 488
                                                  • Octavia III combi (5E5)
                                                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                                                  Zamieszczone przez Chris11
                                                  Warto lać 98 do TSI, bo mniej pali.
                                                  W przypadku mojego 1.8TSI różnica była mocno widoczna przy porównywalnych warunkach jazdy (wiadomo, że w 100% nigdy nie da się powtórzyć testu).
                                                  Z moich doświadczeń w Fabii TSI (RS) auto mniej paliło na 98 ale tylko na komputerze

                                                  Sprawdzone kilkukrotnie, bo aż uwierzyć nie mogłem.

                                                  Na 95 komp nie kłamał i zgadzało się przy dystrybutorze, ewentualnie różnica +/- 0,1.
                                                  A na 98 komp zaniżał spalanie i "dystrybutor" to potwierdzał. ok. 0,3-0,4 litra

                                                  98 jest mniej kaloryczne od 95 i może to mieć sens w sumie ale tylko moje obserwacje i testy,
                                                  a nie laboratorium :wink:

                                                  Komentarz

                                                  • wojcian
                                                    Ambiente
                                                    • 2013
                                                    • 149

                                                    Ale po co złoto pokrywać platyną. Przecież 98 kosztuje wiecej niz 95 tak że bilans chyba nie wyjdzie na zero. A parametry nie zmienią się odczuwalnie. Temat wałkowany na necie milion razy, jeżeli jest zalecane 95 to takie lejemy, naturalnie bogatemu nikt nie zabroni.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...