Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poziom płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    u mnie narazi nic nie było wymieniane... 1,2 TSI przebieg 15 tysi
    Wszystko ok

    Komentarz


    • #27
      Info z serwisu - byłem z inną kwestią i mimochodem wspomniałęm o tym poziomie.
      I ... okazało się, że trzeba wymienić jakąś część - NA GWARANCJI.
      Zamówili, będzie za tydzień - i ... mam odstawić auto na dłużej - kilka godzin.
      O ile pamiętam, to ktoś gdzieś pisał o jakimś trójniku - ale Wam na razie nie powiem, co u mnie podpadło pod gwarancję.
      Ja dolewałem przy 12 tys, a jak byłem kilka dni temu znowu poziom był niski

      Komentarz


      • #28
        Ja też dolewałem dwa razy. Będąc w serwisie wspomniałem o tym i okazało się po sprawdzeniu, że jakiś czujnik do wymiany (już wymienili), ponieważ z niego ciekło.
        TadFi
        Breloki, logo na klapę i inne gadżety

        Komentarz


        • #29
          Ja w czwartek zostawiam auto na pół dnia - podpytam, co wymienili jak nie zapomnę - ale słyszę o tym płynie już kilka razy, ewidentnie zatem coś jest nie tak z tym elementem - i radzę wszystkim zwrócić na to szczególną uwagę.

          Komentarz


          • #30
            Ja też dolewam. Do tej pory jakieś 200ml - przebieg 9800km
            Zobaczymy jak będzie dalej - jeżeli się nie uspokoi to do serwisu

            Komentarz


            • #31
              U mnie przy 10tys. km przebiegu poziom był na minimum po nocnym postoju, więc choć nie było żadnej sygnalizcji jeszcze, to i tak uzupełniłem do maximum - weszło 200ml.
              Zobaczymy co będzie dalej.
              Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
              Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

              Komentarz


              • #32
                Sebastian w którym serwisie byłeś w Krakowie ? Zastanawiam się czy też z tym nie podjechać bo dolałem już jakieś 300ml płynu. Teraz niby od 3 tygodni nie ubyło, ale też auto nie miało kiedy się porządnie zagrzać.
                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                Komentarz


                • #33
                  Emida - do innego nie pojadę; dwóch znajomych mi polecało Emidę, odradzając "konkurencję"...
                  PS Przesunałem wizytę na piątek.

                  Komentarz


                  • #34
                    I jak po wizycie? Wyszła jakaś usterka?
                    Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                    Komentarz


                    • #35
                      Wymiana regulatora płynu chłodzącego - auto odstawione o 900 - gotowe o 1600 po umyciu do odbioru.

                      Komentarz


                      • #36
                        Sebastian75, powiedz mi czy ten regulator był nieszczelny i przez niego coś wyciekało (był mokry) czy środku tego regulatora było coś nie tak i tam płyn się tracił czego nie było widać na zewnątrz?

                        Komentarz


                        • #37
                          Był nieszczelny.
                          To dla innych informacji duuuże COŚ - sporo trzeba było podemntować, aby się do tego zabrać.
                          Nie wiem, co było w środku - przyszedł cały nowy i go wymienili.
                          Przy okazji sprawdzili raz jeszcze te delikatne stuki przy skręcaniu kierownicą - Forum - Octavia Club Polska
                          Jest OK

                          Komentarz


                          • #38
                            Po 9600tyś km dolałem już 1l płynu w przyszłym tygodniu jadę do ASO zobaczymy co powiedzą a i będę też reklamował dziwne odgłosy pukania, terkotania pochodzące z okolicy skrzyni biegów (manual).
                            Pojawiają się tylko na zimnym silniku i cichną po wciśnięciu sprzęgła oraz po rozgrzaniu silnika.
                            Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                            http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                            Komentarz


                            • #39
                              Powinieneś jechać - dolewka 1 l po takim dystansie jest nienormalna.
                              Pokaż im ten wątek

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Sebastian75
                                Powinieneś jechać - dolewka 1 l po takim dystansie jest nienormalna.
                                Pokaż im ten wątek
                                W przyszłym tygodniu jadę.
                                Będę wiedział coś więcej po wizycie w ASO to napisze.
                                Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                Komentarz


                                • #41
                                  Sebastian75, jak sytuacja z poziomem płynu po wymianie tego regulatora?

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Szczerze, to nie otwierałem maski od tamtego razu

                                    [ Dodano: Nie 07 Gru, 14 23:10 ]
                                    Aż musiałem sprawdzić - mam 0,5 cm poniżej minimum - muszę zadzwonić jutro do serwisu, bo nie wiem, czy to minimum ma być na zimnym, czy na ciepłym (bo wtedy jest wyżej)

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Na zimnym.
                                      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        No to doleję i zobaczę - bo jak dojechałem silnik mógł być lekko ciepły i stąd spadek
                                        Wrócę do tematu za tydzień

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Sebastian75
                                          No to doleję i zobaczę - bo jak dojechałem silnik mógł być lekko ciepły i stąd spadek
                                          Wrócę do tematu za tydzień
                                          ale jeśli miałeś ciepły silnik, to na zimnym mogłoby być jeszcze mniej czytaj jeszcze gorzej.
                                          Pozdrawiam, Robreg.
                                          ----
                                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zimniutki był - od6 godzin stał w garażu, mam tam z 12 stopni, maska była zimna.
                                            Sprawdzę jeszcze rano, aby mieć pewność.
                                            I - dzwonię do serwisu

                                            [ Dodano: Pon 08 Gru, 14 08:28 ]
                                            Dolałem równo do górnej kreski limitu - 0,4 litra - o 7 rano było tak samo, zatem silnik był zimny

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Sebastian75, no to teraz obserwuj co się będzie działo po 1k km 2kkm itd
                                              Ja od ostatniej dolewki na razie nie zaobserwowałem większego ubytku a zrobiłem już coś ok 3,5k km.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Ja dzisiaj dzwoniłem do emidy żeby się umówić na sprawdzenie, ale pan z serwisu mówił żebym jeszcze poczekał bo dolewka 400ml na 8 kkm to wg niego nie jest powodem do obaw. No nic obserwuje dalej :wink: mam wrażenie, że odkąd się zimno zrobiło to płynu nie ubywa.
                                                Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  A ja jestem umówiony na sprawdzenie - bo zrobiłem kilkaset kilometrów i 0,4 dolałem.
                                                  Biorę taką okoliczność, że płyn się musiał odpowietrzyć - więc dolałem i obserwuję.
                                                  Ale umówiłem się wstępnie na czwartek, aby zobaczyli, czy coś nie cieknie

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Do tej pory dolałem 300ml na 10kkm
                                                    Sprawdzałem kilka dni temu i na zimnym poziom zbliżył się do minimum - ostatnia dolewka jakieś 3kkm temu, więc wydłuża się przebieg, po którym coś dolewam.
                                                    Zrobię dolewkę do połowy poziomu pomiędzy minimum a maksimum i będę obserwował.
                                                    W razie czego, zaadresuję temat na pierwszym przeglądzie albo wymianie oleju.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X