Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • a jakis konkretny rodzaj typ polecasz. chodzi mi o dokładny symbol
    kuchnia łazienka
    i reszta pokoi sufit i ściany
    tylko biała jak narazie
    BYŁA o1 rs
    BYŁA o2 1.6
    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

    Komentarz


    • wszystko zależy od kasy, ale ogólnie powiem tak, do kuchni i łazienki czyli miejsca gdzie jest wilgoć polecam Luja SemiMatt,na resztę pomieszczeń możesz śmiało zastosować od Optiva3, poprzez Optiva5, Optiva7 jak i Optiva20 po OptivaColor.
      Optiva5 to taka emulsja bardziej marketowa, czyli tańsza od pozostałych z serii Optiva,(toteż znajdziesz ją w marketach, bo innych tam nie znajdziesz,tzn.napewno tak jest na rynku śląskim, nie wiem jak u góry w Polsce) i ma mniejszą ścieralność. Zaś OptivaColor to tania seria, czyli coś pokroju Jedynki. Każda Optiva różni się od siebie stopniem połysku.
      3-Matt
      5-Matt
      7-Satyna
      20-Półpołysk
      Fabryka Barw :]

      Czarna O1 rs-line tdi
      Srebrna O2 Scout

      DACAR.team

      Komentarz


      • ok dzieki bede myślał
        BYŁA o1 rs
        BYŁA o2 1.6
        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

        Komentarz


        • w Twoich okolicach parę firm tym handlujących jest, więc podjedź i podpytaj na miejscu, pozbieraj wzorniki broszury i zadecydujesz w domu
          Fabryka Barw :]

          Czarna O1 rs-line tdi
          Srebrna O2 Scout

          DACAR.team

          Komentarz


          • Witam.
            Mam na oku domek do kupienia i kobita mnie męczy o ogrzewanie podłogowe i w związku z tym mam pare pytań do tych co mają takowe bądź się na tym znają.
            Czy piec gazowy + ogrzewanie podłogowe to dobra mieszanka do ogrzewania domu i czy prawdą jest , że do podłogówki potrzeba mniej wody niż do tradycyjnego grzejnika na ścianę?
            Czy nie zrujnują mnie opłaty za gaz przy podłogówce ?

            Alternatywa dogrzania chałupki będzie kominek tylko nie wiem co lepsze z płaszczem czy bez , czy w ogóle ma to sens z gazem i podłogówką?

            Piramida Ty chyba masz płaszcz wodny i gaz jak to wygląda w praktyce?
            MÓJ SZKODNIK

            Komentarz


            • Fachman od płytek na podłogówkę, jak również do łazienki i kibelka poszukiwany...
              Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

              Piszę poprawnie po polsku.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez lend
                Czy piec gazowy + ogrzewanie podłogowe to dobra mieszanka do ogrzewania domu i czy prawdą jest , że do podłogówki potrzeba mniej wody niż do tradycyjnego grzejnika na ścianę?
                Bardzo dobra mieszanka, pod warunkiem, że ktoś to zaprojektował i wykonał zgodnie ze sztuką.
                Wody wchodzi więcej, ogrzewanie podłogowe to ogrzewanie płaszczyznowe, niskotemperaturowe.

                Generalnie jak dom jest b. dobrze ocieplony, system rozłożony gęsto i z ominięciem stałych przeszkód, a kocioł gazowy ma szeroki zakres modulacji mocy - to nie ma nic lepszego.

                Nie spełnienie, któregoś z powyższych warunków to proszenie się o kłopoty, których nie ma jak naprawić. Przy grzejnikach, jak okażą się za małe (za słabe) w każdej chwili możesz je wymienić na większe....

                pzdr

                Komentarz


                • Ja proponuję przyjżeć się technologi budownictwa pasywnego bo nic innego teraz bym nie robił ..

                  Oszczędności bardzo duże !
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • Rok z Bagien, co to znaczy b.dobrze ocieplony ?? pustak ceramiczny 25cm + 12cm styropianu to bdb,db czy srednio?
                    Dom już stoi , piec gazowy jest, grzejniki na ścianach są ale trafia mnie jak w nocy wstaje w bloku i staje na lodowatych płytkach.

                    Czy te rurki kładzie się na całej podłodze czy można sobie darować miejsce gdzie np: mają stać meble??
                    MÓJ SZKODNIK

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez lend
                      Piramida Ty chyba masz płaszcz wodny i gaz jak to wygląda w praktyce?
                      Dzięki temu że mam dodatkowy 800l bufor (drugi 400l na wodę użytkową) który podczas grzania w kominku kumuluje ogrzaną wodę nawet do 80 stopni, mogę wyłączyć całkowicie piec gazowy i całą zimę obskoczyć na samym kominku pod warunkiem że w kominku będzie się przez cały dzień dokładać, późnym wieczorem jak wygasa w kominku na buforze jest te 70-80stopni i to wystarcza aby do rana rozprowadzić gorącą wodę po grzejnikach wtedy na buforze temp spada do tych 30stopni.

                      Ze względu na małe dzieci w domu nie wyłączamy piecyka gazowego ponieważ nie zawsze dokłada się do kominka a gorąca woda na wieczór jest wskazana.

                      Reasumując, jak ktoś lubi palić w kominku i chce to traktować jako główne źródło ogrzewania to niech zainstaluje dodatkowy bufor który będzie sie nagrzewał przez cały dzień by potem w nocy oddać ciepło bez konieczności uruchamiania gazu, bez tego bufora grzanie kominkiem z płaszczem wodnym jest tylko efektywne podczas palenia, po wygasnięciu kominka kończy sie również ogrzewanie chałupy.

                      Ja mam 800l na 240m2 domu więc na 120 zapewne wystarczy te 400-600l
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • Hmm.....
                        lend jak masz grzejniki i jednocześnie podłogówkę to raczej system mieszany. Chyba, że dopiero chcesz zmieniać.
                        Jeśli chodzi o taki mix, to da się to prawidłowo zrobić np. niektóre kotły gazowe mają oddzielne obiegi na grzejniki i podłogówkę. W innym wypadku powinien być mieszacz.

                        Kłopot z podłogówką jest taki, że powinna być ona zasilana jak najniższą temp. wody z kotła. Raz, że przyjemniej jest jak podłoga jest "nie zimna", aniżeli naprawdę ciepła; a dwa pozwoli pracować urządzeniu na pełnej kondensacji. Po prostu temp. powrotu z instalacji jest na tyle niska, by ten proces zaistniał i zwiększył sprawność kotła. Do tego potrzebne jest małe zapotrzebowanie na ciepło.

                        W przypadku mixu i słabo ocieplonego budynku (te 12 cm. to raptem trochę lepiej niż minimum, w obecnych standardach to już zwyczajnie mało :| ), przy dużych mrozach nie ma szans na kondensację.

                        A jak jeszcze kocioł będzie miał mały zakres modulacji mocy, to będzie nieefektywnie pracował w cyklach: ostre grzanie - wyłączenie - ostre grzanie - wyłączenie itd. A najlepiej jakby sobie "pyrgał" non-stop.

                        Podłogówką omija się przeszkody stałe typu: wanna, brodzik, zabudowa kuchenna, szafy wnękowe, itp. Jak będziesz jeździł z kanapą to lepiej tam rozłożyć pętle podłogówki. Można ją oznaczyć na rozdzielaczu i skręcić przepływ, tak by grzała słabiej. Jakbyś zmienił ustawienie rozkręcasz pętle na maxa i masz normalne ogrzewanie.

                        pzdr

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pidziek
                          Ja proponuję przyjżeć się technologi budownictwa pasywnego bo nic innego teraz bym nie robił ..

                          Oszczędności bardzo duże !
                          Przerost formy nad treścią. Każdy kto postawi dom pasywny myśli, że to dom który się sam ogrzewa.
                          Ciepło z ziemi (głębinówka lub instalacja wkopana w ziemię), rekuperacja, ogrzewanie klimą itp.
                          Wśród moich klientów w zakresie obróbki CNC jest zdecydowana większość inżynierów przez duże I i część z nich to na prawdę zafixowani ludzie na nowości techniczne, na postęp i takie tam rzeczy.
                          5 lub 6 z nich postawiło domy pasywne - średnio 130m2. Pompa ciepła, solary, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, wiatraczki przydomowe itp.
                          Oprócz jednego każdy otwarcie narzeka że nie jest tak tanio jak sprzedawcy/projektanci wyliczali. Rachunki za prąd używany do obsługi ogrzewania/wentylacji domu wahają się miesięcznie od 700-1000pln zależnie od instalacji.
                          Najbardziej porądożerna jest pompa cyrkulacji wody z głębinówki, która zazwyczaj ma moc ok. 1,5kW i chodzi niemal non-stop, czyli ok. 20 h na dobę. 600h pracy to 900kWh x 60gr (strzelam, ale coś koło tego) = 540pln/mc, do tego dochodzi pompa ciepła, rekuperator który też swoje ciągnie, pompy od solarów itp. Reasumując każdy z nich dostaje zimą rachunek za prąd na poziomie 1300-1500pln.
                          Porównując to z tym co płacę ja za dom ok. 220m2 (ok. 400zł/mc prąd + ok. 400-600zł na ogrzewanie zależnie od srogości zimy) nie muszę chyba pisać, że to się nie opłaca, bo fakt oczywisty.
                          Jedyne co z pasywnego domu bym wziął, to dobra izolacja termiczna. Solary też nie są złe, pod warunkiem, że się zrobi zawyżony kosztorys, na lewą fakturę, tak żeby te 45% które unia da przez bank pokryło całość projektu wraz z kosztami ubocznymi. Inaczej będziemy czekać ok. 15 lat, aż się zwrócą, potem pochodzą jeszcze góra 5 lat i trzeba będzie kupić nowe.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez kazik4x4
                            Jedyne co z pasywnego domu bym wziął, to dobra izolacja termiczna.
                            Dodaj do tego rekuperację, odpowiednio ukształtowany i usytuowany względem stron świata dom, szczelność budynku i masz gotowe rozwiązanie.

                            Sorry, ale cała reszta o której pisałeś, nie ma pasywnością nic wspólnego. Ani pompa ciepła, ani solary, ani wiatraki...
                            To są (bez sensownych dopłat) wynalazki dla zamożnych.

                            Komentarz


                            • Rok z Bagien, mam grzejniki i nie chciałbym ich demontować bo to zdąży się zawsze zrobić.
                              Natomiast wymyśliłem to sobie tak że podłogówka w salonie , kuchni , łazienkach i korytarzu na górze a pokoje grzane normalnie grzejnikami + w domu kominek z rozprowadzeniem.

                              Czy to jest realne do zrobienia?
                              MÓJ SZKODNIK

                              Komentarz


                              • lend, do podłogówki najlepszy jest piec gazowy kondensacyjny
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                  Jedyne co z pasywnego domu bym wziął, to dobra izolacja termiczna.
                                  Dodaj do tego rekuperację, odpowiednio ukształtowany i usytuowany względem stron świata dom, szczelność budynku i masz gotowe rozwiązanie.

                                  Sorry, ale cała reszta o której pisałeś, nie ma pasywnością nic wspólnego. Ani pompa ciepła, ani solary, ani wiatraki...
                                  To są (bez sensownych dopłat) wynalazki dla zamożnych.
                                  Abstrahując od wymienionych przez Ciebie zbędnych dodatków które faktycznie (tu się zgadzamy) są kosztowne, widzę że jesteś zdania, że dom pasywny obędzie się bez instalacji grzewczej, a całym źródłem ciepła będzie ..... ??? No właśnie, co???
                                  Bo ja jestem zdania, że w naszej strefie klimatycznej nie da się wybudować domu, który całą energię czerpałby ze swojej budowy i tego, co wpadnie w dzień przez okno.
                                  Długie zimy, długie okresy kiedy mamy naprawdę zajebiste mrozy, małe nasłonecznie itp.

                                  Dom pasywny w którym będzie tylko rekuperator może się sprawdzić tylko w Europie południowej, gdzie zima to +5'C i 10 godzin słońca w lutym.
                                  U nas niestety nie ma na to pogodowych szans.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez lend
                                    Czy to jest realne do zrobienia?
                                    Jest realne. Dodatkowy mieszacz i obieg grzewczy na podłogówkę. Daj gęsto rurki do podłogówki. Powinno dać radę, pod warunkiem, że nie będziesz chciał zmian dobowych temperatury np. obniżenia podczas nieobecności. Przy podłogówce i jej bezwładności to nie najlepszy pomysł. Dobijanie systemu do wyższej temp. spowoduje, że albo będziesz na to długo czekał (bez sensu) albo temp. zasilania będzie zbyt wysoka.

                                    Możesz spokojnie zejść 1 - 1,5 st C niżej niż normalna temp. komfortu dla Ciebie. Podłogówka i tak da Ci odczucie ciepła, przy niższej temp. powietrza.

                                    Zamieszczone przez kazik4x4
                                    widzę że jesteś zdania, że dom pasywny obędzie się bez instalacji grzewczej, a całym źródłem ciepła będzie ..... ??? No właśnie, co???
                                    Bo ja jestem zdania, że w naszej strefie klimatycznej nie da się wybudować domu, który całą energię czerpałby ze swojej budowy i tego, co wpadnie w dzień przez okno.
                                    Nie nie jestem zwolennikiem. Bo tu masz 100 % rację, w naszym klimacie (a i tu trzeba by odróżnić Suwałki od Wrocławia) bez systemu grzewczego się nie obejdzie. Nawet przy zapotrzebowaniu rzędu 15 kWh/m2/rok.

                                    Ale przy tak małych potrzebach w zupełności wystarczy niecentralny system grzewczy oparty o prąd. Niskie koszty inwestycyjne - skrajnie 8, 9 konwektorów, czyli tyle ile pomieszczeń, po 300 zł/sztuka - perfekcyjne możliwości sterowania, brak wody i wynikających stąd ewent. usterek, wytwarzanie ciepła w miejscu jego oddawania (prawie 100% skuteczność), łatwość napraw, wymian, nie zamarznie.

                                    Jak popatrzysz na schematy inwestycyjne, to nagle okazuje się, że dom pasywny nie będzie aż tak drogi, kiedy zwiększone nakłady inwestycyjne, ulegną deprecjacji poprzez niski koszt instalacji ogrzewania.

                                    A prądu nie ma się co bać. :wink:
                                    Mój dom zużywa 42 kWh/m2/rok. Grzeję go prądem, akumulując energię w taniej taryfie (piece, kable w grubej wylewce). Wodę podgrzewa mi powietrzna, tania PC (coś ok. 4300 zł. po odliczeniu VATu).
                                    Mam awaryjnie i dla niesamowitego ciepła uwalnianego przez promieniowanie, również kominek. Na drewno wydaję rocznie ok. 600-650 zł.
                                    Na prąd wydaje rocznie 3850 zł. NA WSZYSTKO (grzanie, TV, komp, sprzątanie, podgrzewanie CWU, oświetlenie, prasowanie itd). Z tego ok. 2200 zł. na ogrzewanie. Dom 140 m2 ogrzewanych.

                                    pzdr

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piramida
                                      lend, do podłogówki najlepszy jest piec gazowy kondensacyjny
                                      czy kondensacyjny = dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania??

                                      Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                      Powinno dać radę, pod warunkiem, że nie będziesz chciał zmian dobowych temperatury np. obniżenia podczas nieobecności. Przy podłogówce i jej bezwładności to nie najlepszy pomysł.
                                      tzn , że jak wyjadę na cały dzień/łikend to chałupka ma się i tak grzać ?? czy bardziej się to tyczy kręcenia temperaturami np co mniejsze kilka godzin??
                                      MÓJ SZKODNIK

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez lend
                                        czy kondensacyjny = dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania??
                                        Nie.

                                        Trochę fizyki. Nie wchodząc w szczegóły budowy kotłów gazowych. Te kondensacyjne mają sprawność rzędu 108 % (odnosząc to rzecz jasna do wartości opałowej - w tym wypadku - gazu). Jest tam wymiennik tak skonstruowany, że w pewnym momencie styka się ze sobą mieszanka palna powietrza i gazu z wodą powracającą z systemu grzewczego. Dochodzi do skroplenia jeśli temp. wody powracającej nie przekracza punktu rosy. Taka "zimna" woda poprzez wymiennik "styka" się z "ciepłym" gazem. Dochodzi do skroplenia (kondensacji) pary wodnej i uwalniane jest ciepło utajone przemiany faz. To dodatkowe ciepło podnosi sprawność kotła, poprawiając bilans cieplny.

                                        I tu tkwi cały klops, kiepsko ocieplone domy = duże zapotrzebowanie na ciepło = wysoka temp. zasilania grzejników = wysoka temp. wody powracającej = zero kondensacji.
                                        Oczywiście w okresach przejściowych - kiedy temp. jest jesienna lub wiosenna - kocioł może kondensować. Stąd przy spadających cenach, prawie zawsze warto taki kocioł nabyć.

                                        Zamieszczone przez lend
                                        czy bardziej się to tyczy kręcenia temperaturami np co mniejsze kilka godzin??
                                        Oto właśnie chodzi. Dom to pewna całość. Jak jest murowany to mniej lub bardziej akumuluje ciepło (w ścianach, stropie, schodach, meblach - we wszystkim !!!). Obniżając zanadto temp. dobowo pozwolimy by te wszystkie elementy też się wychłodziły. A później znów pobiorą ciepło.

                                        Uznaje się, że przy kotłach gazowych efektywnie i racjonalnie można - przy grzejnikach - obniżać temp. o 1 - 1,5 st. C. Więcej jest to nieracjonalne.
                                        Przy podłogówce, szczególnie zalanej kilku centymetrową warstwą wylewki - to w ogóle kiepski pomysł.

                                        pzdr

                                        Komentarz


                                        • Rok z Bagien, czyli ogrzanie domu w okresie zimowym kosztuję cię 2200zł prąd plus 600zł drewno? Dzieląc to na 5 miesięcy wychodzi około 550zł/miesiąc? Jeżeli tak to nie ma tragedii ale szału też nie :szeroki_usmiech

                                          Zapytam jeszcze jaką masz średnią temp w domu podczas okresów zimowych?
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez piramida
                                            Zapytam jeszcze jaką masz średnią temp w domu podczas okresów zimowych?
                                            Temp. zadana 21 C.
                                            Owo drewno do kominka powoduje, że spora część domu ma temp. większą niż 23 C (skrajnie do 26C). Ale to tylko wtedy, kiedy palę.
                                            A sezon trwa nie 5 miesięcy, lecz nie mniej niż 200 dni. :wink:

                                            Mój szacunek jest orientacyjny. Nie mam podlicznika na ogrzewanie.

                                            Komentarz


                                            • Ktos ma jakies doswiadczenie w braniu kredytu na dzialke budowlana?
                                              Polecacie jakis bank w pierwszej kolejnosci?
                                              VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                              VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                Zamieszczone przez piramida
                                                Zapytam jeszcze jaką masz średnią temp w domu podczas okresów zimowych?
                                                Temp. zadana 21 C.
                                                Owo drewno do kominka powoduje, że spora część domu ma temp. większą niż 23 C (skrajnie do 26C). Ale to tylko wtedy, kiedy palę.
                                                A sezon trwa nie 5 miesięcy, lecz nie mniej niż 200 dni. :wink:

                                                Mój szacunek jest orientacyjny. Nie mam podlicznika na ogrzewanie.
                                                200 dni?? To chyba nawet zeszłej zimy tyle nie trwał Nie przesadzaj.

                                                No chyba że ty grzejesz 200 dni, ale to by znaczyło, że twój dom pasywny trzeba dłużej ogrzewać niż nasze klasyczne domy, w których grzejemy ok. 150-180 dni w roku)))

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez kazik4x4
                                                  No chyba że ty grzejesz 200 dni
                                                  Tak, grzeję 200 dni. Np. teraz ogrzewam pokój dziecka, pralnię i łazienkę. Mam system niecentralny, więc bez problemu reguluję temp. tak jak chcę i gdzie chcę.

                                                  Jak zliczyć takie cząstkowe grzanie, to w sumie, spokojnie wyjdzie 200 dni. Cały system, rzecz jasna, jest załączany dużo rzadziej.

                                                  Zamieszczone przez kazik4x4
                                                  że twój dom pasywny trzeba dłużej ogrzewać niż nasze klasyczne domy, w których grzejemy ok. 150-180 dni w roku)))
                                                  Mój dom nie jest pasywny i daleko mu do niego. I taki nie mógł/miał być.
                                                  I nie ja ten temat rozpocząłem.
                                                  Uszczypliwości nie rozumiem. :roll:

                                                  Komentarz


                                                  • Rok z Bagien, a można wiedzieć jakie masz ściany i jak ocieplone?
                                                    MÓJ SZKODNIK

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X