Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ściany zewn. 24 cm pustaka ceramicznego plus 24 cm. szarego styropianu (to mniej więcej tyle samo ile 30 cm. białego), na stropie 40 cm. wełny, w podłodze 15 cm. szarego styro (mniej więcej tyle samo co 20 cm. białego), wentylacja z odzyskiem ciepła, okna 3 szybowe bez podziałów.

    pzdr

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Rok z Bagien
      Ściany zewn. 24 cm pustaka ceramicznego plus 24 cm. szarego styropianu (to mniej więcej tyle samo ile 30 cm. białego), na stropie 40 cm. wełny, w podłodze 15 cm. szarego styro (mniej więcej tyle samo co 20 cm. białego), wentylacja z odzyskiem ciepła, okna 3 szybowe bez podziałów.

      pzdr
      no to grubo :!:
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • No tak. Ale niestety decyzja o budowie domu energooszczędnego zapadła u mnie zbyt późno. A mój dom konstrukcyjnie to porażka. Nie ma jak wyeliminować sporych mostków termicznych.
        A do tego to parterówka, rozłożysta.

        Stąd, nieco gorszy wynik zapotrzebowania na ciepło, niż by się wydawać mogło. :?

        Decyzji nie żałuję, ale teraz do budowy domu podszedłbym inaczej.

        pzdr

        Komentarz


        • Jest takie przyslowie o tym dla kogo buduje sie pierwszy, drugi i kolejne domy 8)

          Ktos cos z klima w budynku jednorodzinnym juz istniejacym moze podpowiedziec na PW
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Czy wśród producentów kotłów gazowych jest jakiś lider , który ma faktycznie lepszy produkt od innych , mniej awaryjny i np. serwis jest normalnych cenach ??

            Który producent ma sprawdzone kotły a którego omijać już na wstępie??
            MÓJ SZKODNIK

            Komentarz


            • lend,
              Link

              Od razu zaznaczam, że to moje zdanie, nie mam zamiaru nic nikomu na siłę wciskać.
              Strona pierwsza z brzegu.

              3 podstawowe zalety:
              - wbudowany zasobnik 45l., który wystarczy na 2 prysznice (reszta będzie grzana przepływowo), małe gabaryty zasobnika=małe straty postojowe
              - bardzo szeroki zakres modulacji od 3 Kw (jak będzie Ci pyrgał cały dzień z taką mocą zje gazu za ok. 15 zł./doba), aż do 26 kW które wystarcza do sprawnego grzania CWU przepływowo,
              - wymiennik ze stali szlachetnej, nie ulegnie degradacji

              DO tego akurat w Łodzi (jest/był?) główny dystrybutor z pełnym serwisem i 5 letnią gwarancją.

              Mój kolega używa i bardzo sobie chwali.

              pzdr

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Rok z Bagien

                - bardzo szeroki zakres modulacji od 3 Kw (jak będzie Ci pyrgał cały dzień z taką mocą zje gazu za ok. 15 zł./doba), aż do 26 kW które wystarcza do sprawnego grzania CWU przepływowo,

                pzdr
                czy to pyrkanie da radę obsłużyć podłogówkę ok 40m/kw , resztę grzejników na ścianie ?
                MÓJ SZKODNIK

                Komentarz


                • Zamieszczone przez lend
                  czy to pyrkanie da radę obsłużyć podłogówkę ok 40m/kw , resztę grzejników na ścianie ?
                  A wielkość domu ?

                  Komentarz


                  • 125 m/kw z garażem.
                    MÓJ SZKODNIK

                    Komentarz


                    • Z palcem w nosie...

                      Nie pozwól się chałupie wystudzić. Niech grzeje do tych 22 C non-stop. W ciągu doby dom nie powinien mieć większych strat ciepła niż te 72 kWh. Przy dużych mrozach może być więcej, ale dla tego kociołka to żaden problem


                      pzdr

                      Komentarz


                      • ktoś mi zaproponował cos takiego co prawda nie kondensacyjny ale zna ktoś tą markę
                        Strony nie znaleziono - Brötje - Kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła ??
                        MÓJ SZKODNIK

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez lend
                          ktoś mi zaproponował cos takiego co prawda nie kondensacyjny ale zna ktoś tą markę
                          Strony nie znaleziono - Brötje - Kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła ??
                          Ja mam kocioł tej firmy ale kondensacyjny od trzech sezonów (ładnie pyrga)
                          Dom parterowy, pow 100m2, ściany ytong 24 cm, ocieplenie styropian 12 cm.
                          Ogrzewanie - pełna podłogówka + grzejnik w łazience + kominek bez płaszcza w salonie
                          Koszty:
                          - gaz za cały rok około 1200-1300 zł (piec + kuchenka)
                          - Drewna (dobrego) idzie mi około 10-12m3 na sezon

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez hubert78
                            - gaz za cały rok około 1200-1300 zł (piec + kuchenka)
                            Ale chyba mówisz o koszcie samego paliwa gazowego a nie sumarycznej wysokości rachunków, bo 1200-1300zł rocznie to same opłaty przesyłowe chyba kosztują

                            U mnie latem miesięcznie gazu zużywa się za 30-40zł a sam przesył itp kosztuje co najmniej drugie tyle+ jeszcze coś tam i stówka wychodzi jak nic za misiąc letni.

                            Komentarz


                            • kazik4x4,
                              Prognoza na cały rok - 5 rachunków po mniej więcej 200 zł na dwa miesiące każdy + wyrównanie w kwietniu około 400 zł
                              Faktycznie wychodzi 1400 - 1500 na rok coś nie tak zsumowałem
                              Cały koszt łącznie z przesyłem oczywiście.

                              EDIT
                              Termoststy pokojowe ustawione na 20 stopni

                              Komentarz


                              • No tak, ale drzewa idzie tak duzo, jakby caly sezon dom byl ogrzewany kominkiem, a to dodatkowe 12x150= 1800zl w najlepszym wypadku
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  No tak, ale drzewa idzie tak duzo, jakby caly sezon dom byl ogrzewany kominkiem, a to dodatkowe 12x150= 1800zl w najlepszym wypadku
                                  Czyli 3 tony ekogroszku

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Maicroft
                                    No tak, ale drzewa idzie tak duzo, jakby caly sezon dom byl ogrzewany kominkiem, a to dodatkowe 12x150= 1800zl w najlepszym wypadku
                                    I w domu tylko 20°C. :roll: No dobra termostaty tak ustawione
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Maicroft
                                      No tak, ale drzewa idzie tak duzo, jakby caly sezon dom byl ogrzewany kominkiem, a to dodatkowe 12x150= 1800zl w najlepszym wypadku

                                      metr przestrzenny drewna liściastego (wychodzi około 0,8-0,85 m3) przy samo wyrobie w lesie to koszt 20 zł + transport + paliwo do piły, wychodzi około 400 zł. ale niestety robota ciężkawa.
                                      EDIT

                                      Oczywiście że cały sezon kominek jest używany inaczej nie miałbym najmniejszych szans na tak niskie spalanie.

                                      [ Dodano: Pią 27 Wrz, 13 10:42 ]
                                      Zamieszczone przez AdamB
                                      I w domu tylko 20°C. No dobra termostaty tak ustawione
                                      Tak jak wyżej napisałem skoro prawie cały czas palę w kominku to nie widzę sensu ustawiać termostat na wyższą temperaturę (jak nikogo nie ma w domu to utrzymanie 20 stopni uważam za idealne).
                                      Zeszłej zimy trenowałem wyższą temperaturę u starszej córki w pokoju, przy 23 stopniach było jej gorąco i się odkrywała i marudziła w nocy, przy 20-ce śpi spokojnie.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez hubert78

                                        metr przestrzenny drewna liściastego (wychodzi około 0,8-0,85 m3) przy samo wyrobie w lesie to koszt 20 zł + transport + paliwo do piły, wychodzi około 400 zł. ale niestety robota ciężkawa.
                                        EDIT
                                        20zł/mp????? A gdzie to taki drzewny Caritas??

                                        Kolego w Bieszczadach retorty padają bo drewno drogie (a tam jest zagłębie drzewa liściastego które można kupić zarówno u chłopa jak i w LP, a i zajebać pewnie jest skąd) a na północnym zachodzie prawie dopłacają żeby je tylko z lasu wyciągnąć.
                                        Realnie to gówniana energetycznie sosna u chłopa na pniu kosztuje jakieś 60-80zł/m, a w LP nie ma możliwości kupić z własnym pozyskaniem. Tylko ich pozyskanie, a z własnym odbiorem to papierówkę stosową jedynie można u leśniczego kupić - o ile właśnie w tym momencie jest.

                                        Komentarz


                                        • No ciekawi mnie ta cena. U nas metrowki to ponizej 100zl/m3 jest ciezko kupic.

                                          Az takie roznice w roznych rejonach, to moze Kazik zacznie targac drzewo zeby ciagniki na pusto nie wracaly :szeroki_usmiech
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez kazik4x4
                                            a w LP nie ma możliwości kupić z własnym pozyskaniem
                                            Jest taka możliwość , leśniczego nie interesuję zatrudnianie i pilnowanie dodatkowych ludzi żeby mu działkę po wycincę grubizny posprzątali ale też nie każdy pierwszy lepszy z brzegu dostanie "dobrą działkę" do posprzątania.

                                            [ Dodano: Pią 27 Wrz, 13 14:24 ]
                                            Zamieszczone przez Maicroft
                                            No ciekawi mnie ta cena. U nas metrowki to ponizej 100zl/m3 jest ciezko kupic.
                                            Ale ja nie piszę o metrach , tylko o gałęziówce do 15 cm średnicy którą sam musisz z lasu wytargać.

                                            Komentarz


                                            • a normalna cena łupanego (buk/dąb/brzoza) to około 200zł/mp

                                              u mnie wychodzi na 110m2 w sezonie grzewczym około 350-450zł/mc (ogrzewanie/gotowanie/CWU)

                                              do tego kominek w salonie bez płaszcza - 4mp/sezon

                                              [ Dodano: Pią 27 Wrz, 13 20:51 ]
                                              się nakręciłem i rozpaliłem sobie kominek dzisiaj

                                              cieplutko z nawiewów na piętro już leci....

                                              za to w garażu zimno
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez piramida
                                                lend, do podłogówki najlepszy jest piec gazowy kondensacyjny
                                                No nie do końca... Przy układzie mieszanym, w którym mamy grzejniki wymagające zasilania wysoka temperaturą piec kondensacyjny nie będzie w pełni efektywny. By wykorzytsać zalety pieca kondensacyjnego trzeba mieć całą instalacje przystosowaną do ogrzewania niskotemperaturowego.


                                                Zamieszczone przez Maicroft
                                                Jest takie przyslowie o tym dla kogo buduje sie pierwszy, drugi i kolejne domy 8)

                                                Ktos cos z klima w budynku jednorodzinnym juz istniejacym moze podpowiedziec na PW
                                                A co dokładnie?

                                                Zamieszczone przez Rok z Bagien
                                                lend,
                                                3 podstawowe zalety:
                                                - wbudowany zasobnik 45l., który wystarczy na 2 prysznice (reszta będzie grzana przepływowo), małe gabaryty zasobnika=małe straty postojowe
                                                Oj... z tą zaletą bym uważał z opinii serwisów i hurtowni wiem, iż takich rozwiązań trzeba unikać. W przypadku awarii takiego zasobnika koszt jego wymiany jest porównywalny do kosztu nowego pieca. Lepiej już kupić piec dwu funkcyjny + mały zasobnik zewnętrzny.
                                                Pozdrawiam

                                                [ Dodano: Pią 27 Wrz, 13 23:04 ]
                                                Zamieszczone przez hubert78
                                                Tak jak wyżej napisałem skoro prawie cały czas palę w kominku to nie widzę sensu ustawiać termostat na wyższą temperaturę (jak nikogo nie ma w domu to utrzymanie 20 stopni uważam za idealne).
                                                Zeszłej zimy trenowałem wyższą temperaturę u starszej córki w pokoju, przy 23 stopniach było jej gorąco i się odkrywała i marudziła w nocy, przy 20-ce śpi spokojnie.
                                                Nic dziwnego. Przy 22-24 stopniach zachodzi już zjawisko podrażniania błoń śluzowych. Dla lepszego komfortu i zdrowia należy też unikać rozgrzewania grzejników do 55 stopni - przy tej temperaturze bowiem zachodzi zjawisko "przypiekania" kurzu przez co staje się on bardziej drażniący .
                                                Adam

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez b707
                                                  Oj... z tą zaletą bym uważał z opinii serwisów i hurtowni wiem, iż takich rozwiązań trzeba unikać. W przypadku awarii takiego zasobnika koszt jego wymiany jest porównywalny do kosztu nowego pieca. Lepiej już kupić piec dwu funkcyjny + mały zasobnik zewnętrzny.
                                                  Pozdrawiam
                                                  A co się może zepsuć w zasobniku który jest niczym innym jak stalowym zbiornikiem na zewnątrz zaizolowanym wełną/kształtką styropianową/PUR??
                                                  To tak jakby stalowa kulka mogła się popsuć

                                                  Komentarz


                                                  • b707,

                                                    Nic dziwnego. Przy 22-24 stopniach zachodzi już zjawisko podrażniania błoń śluzowych. Dla lepszego komfortu i zdrowia należy też unikać rozgrzewania grzejników do 55 stopni - przy tej temperaturze bowiem zachodzi zjawisko "przypiekania" kurzu przez co staje się on bardziej drażniący .
                                                    Jasne, ro czemu w lecie nie masz podrażnionych błon?? Wilgotność !!

                                                    No nie do końca... Przy układzie mieszanym, w którym mamy grzejniki wymagające zasilania wysoka temperaturą piec kondensacyjny nie będzie w pełni efektywny. By wykorzytsać zalety pieca kondensacyjnego trzeba mieć całą instalacje przystosowaną do ogrzewania niskotemperaturowego.
                                                    I racja i nie, jak na dworze jest maks zimno - faktycznie nie ma kondensacji , ale przy temperaturach lekko poniżej zera - jest (zmiana temperatury zasilania - pogodówka)

                                                    pozdrawiam
                                                    ech...
                                                    TomikT

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X