Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Rok z Bagien
    Pamiętać trzeba o kluczu 5 rond w Słowenii (by się nie wbić na autostradę) i o dojeździe do chorwackiej autostrady. To też zabiera czas.
    Nie strasz ludzi. Na objeździe stracisz może 20-30 min. a jak masz szczęście to zyskasz 2-3 h (bo będzie korek na autostradzie w kierunku CRO
    Jeżdżę co roku tym objazdem i nie narzekam na jakoś, a bywa, że słucham GPSa w powrotnej drodze który z Mureck nie prowadzi mnie na autostradę przez Graz, tylko prowadzi mnie przez Feldbach i na autostradę wylatuję w Ilz i czasowo wychodzi podobnie jakbym leciał autostradą
    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
    _______________________________________
    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

    Komentarz


    • Rok z Bagien, dziękuję.

      [ Dodano: Pią 17 Lip, 15 11:41 ]
      Zamieszczone przez aro_40
      Jeżdżę co roku tym objazdem i nie narzekam na jakoś, a bywa, że słucham GPSa w powrotnej drodze który z Mureck nie prowadzi mnie na autostradę przez Graz, tylko prowadzi mnie przez Feldbach i na autostradę wylatuję w Ilz i czasowo wychodzi podobnie jakbym leciał autostradą
      czyli jak wygląda ta trasa uwzględniając zmiany na Węgrzech?
      Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

      Komentarz


      • Zamieszczone przez aro_40
        Na objeździe stracisz może 20-30 min.
        15Euro za 30 min pracy to chyba dobra stawka.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • aro_40, wake up :lol: :wink:

          Ja pisałem o objeździe Słowenii na wjeździe od Węgier z trasy 86. :!:

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Rok z Bagien
            aro_40, wake up :lol: :wink:

            Ja pisałem o objeździe Słowenii na wjeździe od Węgier z trasy 86. :!:
            ops: mea culpa
            piątek już i upał...
            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
            _______________________________________
            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

            Komentarz


            • A ja przejechałem jak zwykle całe Węgry w większości trasą 86...chyba nieświadomie bez winiety.

              Na autostradę wyjechałem na kilka km w okolicach Nagykanizsa i dojechałem nią do Letenye.
              Moja FLka:

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

              Komentarz


              • xcracer, No ja jutro wracam a to sobota więc nie wiem czy ruszać rano czy popołudniu, chodzi o korki na autostradach w Cro.
                Pocieszę cię. W Zadarze teraz jest 39 st. Podejrzewam że bardziej na południe może być jeszcze więcej :diabelski_usmiech

                PIS to kretyni

                Komentarz


                • Myślę, że w sobotę tak czy inaczej nie ominie Cię jakieś zatwardzenie...
                  Moja FLka:

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                  Komentarz


                  • Współczuje wszystkim jadącym dzisiaj do Cro....Wracając widziiałem mega korki od rana pod Słoweńsko Chorwacką granicą - prawie pod zjazd na Ptuj, w Wiedniu stały całe 4 pasmowe arterie, a nawet w Polsce od Wrocławia po Kłodzko był korek. Sam umknąłem przed gigant korkiem około 12.00 po wypadku na autobanie Graz - Wiedeń. Uratowała mnie znajomość niemieckiego i objazd około 40 km przez wioski wzdłuż autobany. Mieliśmy farta, najechaliśmy na korek na wysokości zjazdu na Gleisdorf i ucieczka była formalnością.

                    Przy tej podróży poznałem dobrze tranzyt nocleg Motel Plitvice pod Zagrzebiem (100euro/pokój4 osobowy z klimą i netem). Dwa razy tam spaliśmy. Całkiem, całkiem i niezłe śniadania. Plus to fakt, że rano wsiada się i jazda - z miejsca na trasie. Bez konieczności dojazdów/zjazdów.

                    Komentarz


                    • A ja ju z w domku. Wyjazd z Cro z Gradaca wczoraj o 20 00. Dzisiaj o 8 30 przywitałem Zwardoń. Po odwiedzinach rodziny w Tomaszowie maz. - o 22 00 dotarliśmy do domu.

                      Zero korków, bramki w biegu, zero patrzenia w paszporty, zero komarów!!!! Lampa, lampa i lampa.

                      Moja nowa szara dzielnie się spisała - jazda super. Jak ogarnę fotki, to pochwalę się w wątku o mojej szarej - gdzie była.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • No właśnie słowem nie wspomniałem o aucie - czarna palnęła 4 tysiące kilometrów i żyleta. Wczoraj i dziś łącznie non stop 2.000 km na pełnych obrotach.

                        Na autostradzie średnio poruszałem się 140-160km/h (czasem i 180 się zdarzało) i spalanie poniżej 7l z totalnie zapakowanym kufrem i 4 osobami na pokładzie. W Czarnogórze, Serbii i BH dostała niezły wycisk w górach ( w Serbii ekstremalnych, bo był to offroad m.in po kładkach nad jakąś przepaścią - taka tam była ,,droga''). Po serbskich górach jechałem w ślad za bordową BXE na blachach ze Szwajcarii. Dawaliśmy radę na maksa. Mijały nas tylko terenowe 4x4 ludzi od raftingu Także octavia potrafi

                        Komentarz


                        • Co do autostrad w CRO to odcinek Gorican-Sveta Helena wyszedl 42 kuny, a Zagreb-Sestanovac 190kun. Kurs dla platnosci karta 0,576zl.

                          Paliwo eurodiesel BS 9,15kuny, kurs w tym samym dniu to 0,580zl

                          W kantorze w Tucepi przyjmuja nawet zlotowki, z kursem na poziomie 0,57zl.

                          Ja kupowalem przed wyjazdem w kantorze to kurs byl 0,60zl.

                          BTW. Wysokie ceny towarow to tez zasluga VATu na poziomie 25% :!:
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Maicroft
                            Co do autostrad w CRO to odcinek Gorican-Sveta Helena wyszedl 42 kuny, a Zagreb-Sestanovac 190kun.
                            Macelj - Zagreb - 48 kun
                            Zagreb Lucko - do końca pod Ploce - 223 kuny

                            Dla planujących wydatki link do opłat za autocesty w Cro
                            Chorwacja - Opłaty autostradowe
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • A zaobserwowaliście może czy wszystkie stacje przy autostradach w cro mają LPG ?
                              Zeszłe wakacje to były wycieczki od stacji do stacji...
                              OII sprzedana


                              Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                              Komentarz


                              • Sa napisy o GPL, ale chyba faktycznie nie wszystkie, ale stawiam ze co te 300km znajdzie sie stacje LPG.

                                Tylko dystrybutor jest zawsze na uboczu, tak jak kiedys byly u nas, a nie razem z innymi dystrybutorami.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Byłem, widziałem, tu się pochwaliłem
                                  Forum - Octavia Club Polska
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Maicroft
                                    Sa napisy o GPL, ale chyba faktycznie nie wszystkie, ale stawiam ze co te 300km znajdzie sie stacje LPG.
                                    znalazłem stronkę z mapą:
                                    CIDRAM

                                    można POI wygenerować. :wink: myślę że bedą właściwie oznaczone :diabelski_usmiech

                                    generowanie POI dla columbusa :
                                    -pobrać plik z podanej stronki,
                                    -wczytać na stronie VW,
                                    -zapisac na karcie SD wygenerowany db3

                                    to tak w ramach przypomnienia
                                    OII sprzedana


                                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                    Komentarz


                                    • Witam już w kraju.
                                      Droga powrotna masakra. Korek na autostradzie jeszcze przed tunelem ciepło - zimno potem w okolicy Zagrzebia, przed granicą ze Slowenią a kolejny we Wiedniu. Debile z Austrii z trzech pasów puścili jeden i korek prawie 10 km :evil:
                                      Ale po 15 godz w domu :szeroki_usmiech

                                      PIS to kretyni

                                      Komentarz


                                      • No to ja jade za tydzien tak jak przyjechalem - przez Wegry M7 do Budapesztu, potem na Sahy i Slowacja do domu (tu jest masakra drogowa jednak :twisted. Z postojami na pelnym luzie z rowerami na haku wyszlo tez ~15godzin
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Witam, o której godzinie polecacie wyjechać w czwartek (okolice Warszawy) do Primosten? Chciałbym zrobić kilka postojów. Trasa przez Czechy-Austrię-Słowenię(ominięcie płatnego odcinka autostrady).
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70887

                                          Komentarz


                                          • Wieczorem okolo 19 wyjedziesz to ruch ze stolicy bedzie juz umiarkowany i po CRO bedziesz jechal rano.

                                            No i pytanie ile wynosi predkosc przelotowa 120-140-180-220+
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • A ja właśnie na noclegu w Graz, jutro CRO. Po drodze odwiedziny u prababci w Mlada Bolesław.

                                              ]"]Photo Storage
                                              Czarna Diablica

                                              Komentarz


                                              • Wróciłem w czw w nocy z cro. Podróż bez problemów. Nie licząc jednego wypadku przed Graz na tych serpentynach,i prawdopodobnie jednej fotki z remontowanego odcinka autobany przed wiedniem :-P
                                                Do cro leciałem objazdem, za to spowrotem normalnie autostrada, i powiem Wam że wolę wyłożyć te 30e i przeleciec ja w 10min niż wlec się po tych pipidowach :|
                                                Fabryka Barw :]

                                                Czarna O1 rs-line tdi
                                                Srebrna O2 Scout

                                                DACAR.team

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Arti_r1
                                                  Wam że wolę wyłożyć te 30e i przeleciec ja w 10min niż wlec się po tych pipidowach :|
                                                  pod warunkiem, że nie ma na autostradzie koków. Jakbyś leciał w czasie zmiany turnusów to ... było już pisane. Dobrze, że droga była spokojna
                                                  Pisał Sebastian

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez SS
                                                    pod warunkiem, że nie ma na autostradzie koków.
                                                    ja w takim stałem, jeszcze ochrzan od żony dostałem, że zapłaciłem tyle hajsu i stoję w korku.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X