Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy a jak tam z internetem zrobić żebym miał w laptopie albo telefonie? bo jakiś przelew zrobić itp to trochę lipa bez netu.
    Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

    Komentarz


    • Sieć Vip - płaciłem w zeszłym roku zdaje się około 100zł za 2GB na tydzień - jakoś tak. Jak 2GB to mało to można doładować, najtańsze doładowanie to chyba 20 kun. Szczegółów nie pamiętam ale działało świetnie.

      Komentarz


      • tele2, 500 MB chyba na miecha za 60 kun
        Marek



        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

        Komentarz


        • Ja właśnie klepnąłem rezerwację w miescowości Bratus :szeroki_usmiech

          Dostałem info, że mają w budynku WiFi - bez dodatkowej dopłaty, dostanę hasło i po temacie Jak szukałem kwatery, to dużo już miało informację o dostępie do netu, więc wystarczy poszukać i potem dokładnie dopytać przed rezerwacją.

          A jeżeli chodzi o ceny apartamentów, to oczywiście wszystko zależy od wielkości i standardu, ale najważniejsza jest bliskość wody i plaży - zasada im bliżej plaży tym drożej... Przykład Igrane - kwatera oddalona od wody 150metrów 40Euro - oddalona od wody o 10metrów - 70Euro...

          Do wyjazdu już tylko 19 dni...

          Komentarz


          • Ja już od 5 dni w kraju. Urlopik w Czrnogórze uważam za super udany choć temperatury około 38 st dawały trochę się we znaki (bywało więcej) :shock: :!: . Bez klimy w aucie i mieszkanku bym chyba "wykorkował" :diabelski_usmiech Takich widoków w Cro nie miałem. Woda zimna (22st) co przy wysokiej temp powietrza dawało konkret różnicę. Plaże mnie nie interesowały zbytnio ale z miejscem do opalania dużo gorzej niż w rejonie Makarskiej ale nie kamienie tylko coś w rodzaju kaszy gryczanej (kolor i struktura) :szeroki_usmiech
            Czeszka spisała się znakomicie. Zrobione ponad 4000km w 2 tygodnie. Przekraczała 15 razy granice państwowe. Śr. spalanie z wakacji około 6,5l/100km i 0,5 l oleju (duże wzniesienia i bardzo kręte drogi, ale dużo lepsze niż w PL)
            Jeśli kogoś interesuje to tutaj Montenegro 2013 trochę zdjęć
            Jak ogarnę filmiki (ale chyba nie tak szybko) to też coś wrzucę :!:



            CB Harry II ASC + Triflex

            Pozdrawiam Mirek!!

            Komentarz


            • Ja kupiłem internet w VIP
              Płacę 10Kuna dziennie za 1Giga
              Pozdrawiam
              Tomek

              Komentarz


              • Majowy, ja też korzystałem z WIFI w apartamencie (8Mb/4Mb). Ogólnie to chyba jest tak, że w miejscach publicznych jest dostęp do WIFI za free. Gdzie się nie pojechało to wszyscy używali sprzętu do przeglądania netu. W związku z tym nie musiałem korzystać z transmisji danych lokalnych operatorów.
                Jeśli chodzi o parkin to miałem na tyle dobrze, że cały parking przed domem był pod pergolą. Cienia nie brakowało, ale opadająca żywica z liści upaćkała trochę auto. Po zwykłym myciu w kraju śladu po niej nie ma
                Odnośnie cen to moja gospodyni powiedziała, że jak przez stronę się kontaktowałem to wpadłem w kieszeń pośrednika i swoje na mnie zarobił. Teraz mam już kontakt bezpośrednio do niej i jakby co to liczę, że będzie taniej.
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Zamieszczone przez __atomek__
                  Płacę 10Kuna dziennie za 1Giga
                  lepiej wychodzi ich t-mobile na kartę i "internet Dan" (było już w tym temacie o tej ofercie) - 10KN za 24h (czyli jak kupisz o 7 rano to masz do 6:59 nast dnia) kompletnie bez limitów transferu. 1gb to wbrew pozorom niby dużo, ale jak pozwolisz dzieciakom pooglądać bajki na yt, to 1gb na wieczór będzie mało

                  Komentarz


                  • a gdzie to niby kupić? w jakimś sklepie się taką kartę kupuje czy co?
                    PS. lepiej do Baśki Voda jechać czy do Breli? gdzie będzie spokojniej? generalnie myślałem o Baśce ale dziś kumpel mówił że lepiej 5km wcześniej się zatrzymać i sam już nie wiem
                    wyjazd będzie 25.08
                    i jaki numer ma ten zjazd z autostrady w Austrii, aby objechać tę autostradę w Słowenii? pamiętam że dwieście ileś..
                    Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                    Komentarz


                    • lukasz3112, W Baśce byłem 3 razy - mnie się podobało



                      CB Harry II ASC + Triflex

                      Pozdrawiam Mirek!!

                      Komentarz


                      • Łukasz praktycznie w każdym apartamencie masz wifi za free a jak nie to w restauracjach
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez leszekmw
                          Zamieszczone przez idas
                          To co mnie denerwuje, to brak cen wynajmu na wiekszosci strony z apartamentami
                          u nich tez jest szara strefa..
                          a kiedy sie wybierasz? i o jakiej okolicy myślisz ?
                          1.09 - 15.09
                          Generalnie mysle nad rejonem Makarskiej Riwiery, aczkolwiek wczoraj przegladalem oferte calego chorwackiego wybrzerza.
                          Z kilku "apartamentow" odpisali mi, ze maja wolne pokoje. Wyslalem zapytanie do samych tuz przy wodzie. Cena ~30-35 Euro/doba.
                          VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                          VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez lukasz3112
                            i jaki numer ma ten zjazd z autostrady w Austrii, aby objechać tę autostradę w Słowenii? pamiętam że dwieście ileś..
                            Zjazd na Mureck - zjazd 226. Lecisz (uważając na fotoradary) aż będziesz miał kierunkowskaz na Słowenię i Lenart, gdzie skręcasz i lecisz do centrum Lenart, gdzie na światłach skręcasz w prawo i po 50 m w lewo. Na wylocie uważaj na radarek
                            W Ptuju musisz zawinąć się pod wiadukcik i kierować się na Zagrzeb (zdaje się)
                            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                            _______________________________________
                            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                            Komentarz


                            • eaglemirek, Fajne zdjęcia. Podziwiam Cię za to, że utrzymałeś Octę w takiej czystości. Na mojej już po dwóch dniach była warstwa żywicy, pyłu i Bóg wie czego jeszcze. No, ale to urok kempingów.
                              SPOT Poznań ->

                              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez idas
                                Zamieszczone przez leszekmw
                                Zamieszczone przez idas
                                To co mnie denerwuje, to brak cen wynajmu na wiekszosci strony z apartamentami
                                u nich tez jest szara strefa..
                                a kiedy sie wybierasz? i o jakiej okolicy myślisz ?
                                1.09 - 15.09
                                Generalnie mysle nad rejonem Makarskiej Riwiery, aczkolwiek wczoraj przegladalem oferte calego chorwackiego wybrzerza.
                                Z kilku "apartamentow" odpisali mi, ze maja wolne pokoje. Wyslalem zapytanie do samych tuz przy wodzie. Cena ~30-35 Euro/doba.
                                jak lecisz we wrześniu, to nawet nie próbuj rezerwować przez neta tylko jedź w ciemno - będziesz miał do wyboru do koloru, a przy okazji zobaczysz na własne oczy co kupujesz (z fotkami bywa różnie). We wrześniu jest już praktycznie po sezonie i NIE będziesz miał żadnego problemu ze znalezieniem kwatery nawet w I-szej linii od brzegu za cenę śmiesznie niską (w porównaniu z sezonem wysokim)
                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                _______________________________________
                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez aro_40
                                  (z fotkami bywa różnie)
                                  to prawda. Robią zdjęcia np obiektywem szerokokątnym i człowiek ma wrażenie, że super przestronny apartament. A po przyjeździe tramwaj...
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz


                                  • Ja również wybieram się we wrześniu do Cro - start 01.09 o 2.00 z Płocka lecimy do Zaboric(nocleg), później w rejony Makarskiej - szukamy w ciemno aczkolwiek celujemy w miejsce gdzie byliśmy już 2 razy (Baska Voda) - trasa raczej standard (jak wyznacza GPS) - Płock - wpadamy na A1 - Czechy - Austria - Słowenia (M-L-P) - Chorwacja.
                                    Chętnych zapraszam do wspólnej podróży - będziemy jechać w 3 auta - 2 skośnookie (Kia, Hyundai) no i oczywiście Skodzina
                                    Moja Skodzina

                                    Skoda Octavia II -
                                    Opel Astra III -

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez eaglemirek
                                      choć temperatury około 38 st dawały trochę się we znaki
                                      W Polsce były takie same lub trochę wyższe i baz klimy w domu musiałem się obyć.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • Tak, ale dwa dni a nie miesiąc :wink:
                                        SPOT Poznań ->

                                        Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                        Komentarz


                                        • AdamB, Tylko tam jakiś dziwny klimat był bo temp. powyżej 30st a od morza wchodziła (mgła), duża wilgoć (widać na kilku zdjęciach) Powiem że w Cro jakoś inaczej odczuwało się wysokie temp (dużo lepiej niż PL) a w CG to miałem problemy na poziomie morza z wyciągnięciem błękitu nieba (mimo zastosowanego filtru). Przejrzystość powietrza do jakiś większe zumowania i kicha :!: Dopiero w okolicach 1000m n.p.m. można było coś podziałać :!:
                                          Tak czy inaczej czuję że tam jeszcze wrócę i to chyba już w przyszłym roku Teraz już wiem czego i gdzie się spodziewać, a zostało masę miejsc jeszcze do zaliczenia lub powtórki (z większą dokładnością) bo teraz to jechałem w ciemno jedynie z kilkoma wskazówkami forumowymi za które dziękuję raz jeszcze :!:



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz


                                          • eaglemirek, wybieram się od dwóch lat do Czarnogóry ale ląduję w końcu Cro. W tym roku najprawdopodobniej też Cro. Tak jakoś wychodzi. :roll: :szeroki_usmiech Może następnym razem tam dojadę.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez krzygaj
                                              Ja również wybieram się we wrześniu do Cro - start 01.09 o 2.00 z Płocka lecimy do Zaboric(nocleg), później w rejony Makarskiej - szukamy w ciemno aczkolwiek celujemy w miejsce gdzie byliśmy już 2 razy (Baska Voda) - trasa raczej standard (jak wyznacza GPS) - Płock - wpadamy na A1 - Czechy - Austria - Słowenia (M-L-P) - Chorwacja.
                                              Chętnych zapraszam do wspólnej podróży - będziemy jechać w 3 auta - 2 skośnookie (Kia, Hyundai) no i oczywiście Skodzina
                                              No to moze sie gdzies po drodze, lub na miejscu spotkamy
                                              Ja planuje nocleg gdzies w Wiedniu, albo Graz. Moze cos tam nawet zwiedzimy.
                                              VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                              VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                              Komentarz


                                              • Jeszcze jedna uwaga odnośnie przejazdu do Cro i powrót. Tym razem jechałem tam 24/25.07 a wracałem 7/8.08 w obie strony tak starałem się wypaś czasowo aby Wiedeń mijać około 23/24 h i powiem tak, że jazda super płynna na żadnych bramkach/granicach nie byłem dalej niż 3. Na zwężkach w Austrii i tak jechałem powyżej ograniczeń (pusto) Dopiero przed Dubrownikiem na granicy z BiH miałem lekkie zatwardzenie ale bez przesady (może z 15 min) Tragedią było dopiero przejazd drogą wzdłuż Zatoki Kotorskiej (około południa) zwłaszcza że już odczuwałem zmęczenie po trasie z PL (teraz już wiem że można sobie sporo zaoszczędzić czasu i drogi wbijając się na prom)
                                                Wnioskuję że środek tygodnia to najlepszy termin na takie przebazowania :!:
                                                Zamieszczone przez Walt
                                                Podziwiam Cię za to, że utrzymałeś Octę w takiej czystości.
                                                To tak tylko wygląda na zdjęciach ( bo bez zumowania) w rzeczywistości tragedia. A felgi to tak zapylone że wyglądały z bliska jak żeliwne W niedzielę próbowałem doprowadzić lakier choć z grubsza do stanu jako takiego i tragedia, osady, owady, odchody nietoperków (parkowałem pod latarnią) i inne badziewia w tej temperat. tak się wgryzły w lakier że chyba będę musiał pomyśleć nad czymś mechanicznym bo ręcznie to chyba padnę :evil:



                                                CB Harry II ASC + Triflex

                                                Pozdrawiam Mirek!!

                                                Komentarz


                                                • to ja taką drogę mialem rok temu dokładnie 1980 km sam przejechałem w 36h i ja zdecydowałem się na prom na szczęście. Droga z Cetynii do Kotoru bajka. W CG polecam plaże Crvena Glavica piekna. Ogólnie cg rewelka
                                                  BYŁA o1 rs
                                                  BYŁA o2 1.6
                                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                  Komentarz


                                                  • W sumie mam dodatkowe pytanie, które chyba jeszcze tutaj nie padlo.
                                                    Jak radzicie sobie ze snem malych potomków (<2 lata)?
                                                    Wiadomo, ze fotelik samochodowy nie jest do spania.
                                                    Ja mam u siebie Cybex'a i generalnie mlody spi w pozycji siedzącej.
                                                    Na krotkie odcinki to jest do zaakceptowania, ale w tak dluga podróż chyba nie.
                                                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X