Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez macherstudio
    wypożyczalnia skuterów
    W 2012 na 99% była chyba :P Gdzieś w rejonie targu jak się schodziło od strony vatrogasaca :P



    CB Harry II ASC + Triflex

    Pozdrawiam Mirek!!

    Komentarz


    • No to tak: Stari Grad to moim zdaniem najładniejsza miejscowość na wyspie, taka bardzo klimatyczna - specyficzna zabudowa, wąskie uliczki, bardzo czysto, nie tłoczno (byliśmy w lipcu 2015). Miejsce na rodzinny wypoczynek, nie na imprezowanie. Z hotelu do "centrum" jest jakieś 30 minut spacerkiem, urokliwym deptakiem wzdłuż kanału laskiem cedrowym, ale kursują też taksówki wodne - chyba 10 kun od dorosłej osoby, taka dodatkowa atrakcja.
      Przy hotelu basen ze słoną wodą. Plaże przy hotelu małe i kamieniste. Dużo urokliwych knajpek pod chmurką, wieczorami jest gdzie wyjść. Przepyszne lody, warto spróbować tych o smaku lawendowym (lawenda to miejscowa specjalność). Jest market w centrum. W wodzie wiadomo są jeżowce ale nie przy brzegu, trzeba mieć buty do wody, to się nikomu nic nie stanie. Widzieliśmy firmę wynajmującą samochody, skutery pewnie też by się dało, nie zwracaliśmy na to dużej uwagi, bo mieliśmy swoje auto.

      Sam hotel to nasze lata 70-te - meble z tamtego okresu, brak klimatyzacji. Warto wziąć ze sobą wentylator. Jedzenie - śniadania bez szału, ale zawsze coś się wybierze smacznego, kolacje naprawdę bardzo dobre. Codziennie lody i duże kolejki do nich Bardzo dużo Polaków i w hotelu i w mieście. Nie polecam dopłaty do widoku na morze, popołudniami słońce mocno świeci i jest tam jak w piecu. W hotelu obok jest Polska firma oferująca sprzęt i usługi do nurkowania oraz "safari" po wyspie.

      Zdecydowanie ładniejsze plaże są po drugiej stronie wyspy Dubovica, Ivan Dolac, ale to już trzeba mieć środek transportu. Przejazd przez ręcznie kuty tunel w górze jako dodatkowa atrakcja. Miasto Hvar jest również bardzo ładne, lepsze dla osób chcących imprezować - więcej ludzi, lansu i hałasu.
      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

      Komentarz


      • Zamieszczone przez maro rs
        (lawenda to miejscowa specjalność)
        Hvar nie bez powodu jest nazywana lawendową wyspą



        CB Harry II ASC + Triflex

        Pozdrawiam Mirek!!

        Komentarz


        • maro rs, konkret ! A hotel rezerwowalea na miejscu czy z biura jechaliscie i jakiego ?
          www.prostetorodo.pl

          Komentarz


          • Hotel rezerwowaliśmy przez Neckermanna, za 6 nocy płaciliśmy niecałe 2 tys. (2 dorosłych i dziecko 5 lat). Dojazd jak pisałem własny. Później oczywiście jeszcze tydzień w apartamencie -piszę, żeby ktoś nie pomyślał, że pchałem się na koniec Chorwacji + prom na 6 dni
            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez maro rs
              No to tak: Stari Grad to moim zdaniem najładniejsza miejscowość na wyspie,
              Stari Grad, Vrboska i Jelsa - malutka, ale urocza starówka. Jeśli idzie o Hvar, to tez piękne miasteczko - ale zwłaszcza stara część, która idzie pod górę schodkami do twierdzy
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Ktoś był na wyspie KRK?Jest tam co pozwiedzać,w sensie jakies miasteczka?
                Kondziu

                OCP

                Komentarz


                • Zamieszczone przez ruwado
                  Stari Grad, Vrboska i Jelsa - malutka, ale urocza starówka. Jeśli idzie o Hvar, to tez piękne miasteczko - ale zwłaszcza stara część, która idzie pod górę schodkami do twierdzy
                  Vrbowska mniej mi się podobała, ale też OK, za to Jelsa dodatkowo była brudna i sprawiała wrażenie bardziej zaniedbanej (2015 rok). Hvar za to - jak pisałem - bardziej lanserski, przede wszystkim drogie jachty, bardziej ekskluzywne knajpy knajpy, fajne auta, lepiej ubrani ludzie z różnych krajów, etc. Warto odwiedzić.
                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Alonzo_
                    Ech..... mam nadzieję że nikt nie będzie miał za złe za te fotki. Do wakacji jeszcze tyle czasu :cry:
                    Chcesz banana :?: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech



                    CB Harry II ASC + Triflex

                    Pozdrawiam Mirek!!

                    Komentarz


                    • plizz, NO!!!!! Forgive me..... :lol:
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • Alonzo, Ciebie chyba naprawdę nikt dawno w ucho nie puknął.... :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech

                        jeszcze jakieś 6 cz 7 miesięcy i ja doświadczę takich widoczków
                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                        _______________________________________
                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                        Komentarz


                        • jo, 5 miesięcy :szeroki_usmiech
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • u mnie 4,5 miesiąca :P :P :P
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • Nie wiem czy dobrze robie ale wybrałem na nocleg wyspe krk a później przebazowanie do Starigrad-Paklenica. W Końcu może nie będzie nudy w jednym miejscu. No i pierwszy raz na północy cro .
                              Moja skodzinka o2
                              Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

                              Komentarz


                              • Alonzo_, To gdzies w okolicach Makarskiej, bo ta gora po prawej jakas taka podobna.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  Alonzo_, To gdzies w okolicach Makarskiej, bo ta gora po prawej jakas taka podobna.
                                  Bingo.
                                  Tucepi, Baśka Voda, Podgora, Makarska, Dubrownik i widoczki gdzieś na trasie do Dubrownika.
                                  Jak Chorwacja dla mnie to tylko od Omisu w dół. Do góry jest "bida".

                                  Komentarz


                                  • No trochę wspomnień odżyło
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • macherstudio, Odkopałem filmiki z przejazdu przez Hvar (w jedną i w drugą stronę 2x2części) i zamieściłem na YT zaznaczam tak wyglądała droga w 2012 r więc nie wiem jak teraz. Ale traska bardzo fajna zwłaszcza środkowa część wyspy (sporo zakrętów no i widoki zwłaszcza na część kontynentalną )
                                      Link do pierwszego filmiku

                                      [youtube] [/youtube]

                                      resztę jak byś chciał to znajdziesz w kanale :diabelski_usmiech



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • Szanowni Państwo,

                                        "Pomuszcie..."
                                        Po kilku latach odkładania chorwackich wakacji w tym roku jest szansa, że się uda. Chcemy dojechać na miejsce 30 maja i spędzić tam 9/10 nocy.
                                        Będzie nas tam nieliczna, ale zgrana brygada 6 + 3 (3,4 i 8 lat).
                                        Chcielibyśmy w miarę możliwości odpocząć w apartamencie/domu z przynajmniej 3 sypialniami/3 osobne apartamenty, byłoby super jakby ten przybytek miał basen/kącik dla dzieci/trochę zielonego. Byłoby też świetnie, gdyby ośrodek nie był dalej niż 1000m od plaży (najlepiej piaszczystej)
                                        Byłbym wdzięczny, gdybyście mogli podpowiedzieć:
                                        1. Czy rejon Opatiji jest wystarczająco ciekawy na pierwszy wypad do Chorwacji (zależy nam na niedużej odległości od Krakowa). Jeżeli nie jest to najciekawsza destynacja to co byście polecili jako alternatywę?
                                        2. Czy możecie polecić jakieś ciekawe lokum z własnego doświadczenia?
                                        3. Jak bardzo za późno jest na szukanie wakacji w Chorwacji?
                                        4. Jakie (realne) są koszty wynajęcia takiego domu/apartamentu?

                                        Wszelkie rady dla nowicjusza będą bardzo mile widziane

                                        Pozdrawiam,
                                        Rafał

                                        Komentarz


                                        • Milord, Rezerwacja apartamentów i domów wakacyjnych - Casamundo
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • Milord, krzynol,

                                            GdjeNaMore.com - web link
                                            Kondziu

                                            OCP

                                            Komentarz


                                            • Milord, poczytaj sobie też na Cro.pl. Kopalnia wiedzy łącznie z relacjami z wyjazdów. Dużo fotek, żeby zobaczyć jak to wygląda.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • Dziekuje Panowie. Przepraszam za pytanie.
                                                Rafał

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez conan
                                                  Nie wiem czy dobrze robie ale wybrałem na nocleg wyspe krk a później przebazowanie do Starigrad-Paklenica. W Końcu może nie będzie nudy w jednym miejscu. No i pierwszy raz na północy cro .
                                                  2 lata temu byłem w Starigradzie, będziesz Pan zadowolony
                                                  Moja FLka:

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X