Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czarna_LK, normalnie jechać .Ja nigdy nie chowam ani anteny ani radia.
    Kondziu

    OCP

    Komentarz


    • Dzisiaj byłem świadkiem mega głupoty. W zatoce w której mieszkam pojawił się delfin. Oczywiście wszyscy na nogi się zerwali i do wody za delfinem. To już wg mnie głupota bo mało zwierzaka nie zamęczyli goniąc go. Ale hitem był jegomość z Polski. Obok żona i dwóch synów, na oko 12 i 8 lat. Starszy "dzielnie" gonił delfina i zawiedziony wrócił na brzeg. Zmęczony ledwie wyszedł na plażę ale ekscytacja ojca wynagrodziła mu, ze był 0,5m od delfina i go nie dotknął. Ojciec zmanierowany zarządził odwrót ale nagle się okazało, ze delfin wraca więc padła komenda do młodszego żeby też płyną pogłaskać. Oczywiście młodszy nie zdążył natomiast na twarzy rozochoconych rodziców pojawiło się jakieś takie skrzywienie. Okazało się, że młodszy za słabo pływa i najprawdopodobniej nie wróci o własnych siłach do brzegu. A wtedy super tata powiedział do żony: skacz ty umiesz pływać. Myślę sobie głupi ciulu ty powinieneś dziecko ratować... Całe szczęście z pomocą matki junior dotarł do brzegu. Ojcu się wstyd przed plażowiczami zrobiło i nagle się zmył. Naprawdę głupich nie brakuje. Myślenie niektórych boli
      Pisał Sebastian

      Komentarz


      • Jakiego operatora kartę SIM kupić na miejscu dla internetu? Mają jakieś fajne promocje?
        Wyjazd jutro ☺, miejsce docelowe nieznane.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Czarna_LK
          Panowie, jak wygląda sprawa CB radia z przejazdem przez Austrię? Lepiej całkiem zdemontować czy tylko antenę z dachu?
          Powiem Ci, że miałem zdjąć w tym roku videorejestrator na przejazd przez A, bo straszne kary w A za to są, :shock: ale najnormalniej zapomniałem I CB i rejestrator był założony no i tam i spowrotem bez problemów objechałem CB nie demontuj w razie kontroli tylko wyłącz i będzie OK :wink:

          Zamieszczone przez SS
          A wtedy super tata powiedział do żony: skacz ty umiesz pływać.
          No naprawde super Tata, ale zauważyliście jak Czesi pływają? I to bez znaczenia na wiek i płeć u nich chyba od małego mają naukę pływania. Bo nie widziałem jeszcze Czecha czy Czeszki żeby do końca lin na kąpielisku nie dopłyneli nawet maluchy z rodzicami tak pływają.

          Zamieszczone przez Andja
          Jakiego operatora kartę SIM kupić na miejscu dla internetu?
          Tmobile ma promocje 4G za 85kun na tydzień, dostępne praktycznie wszędzie.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez SS
            Dzisiaj byłem świadkiem mega głupoty. W zatoce w której mieszkam pojawił się delfin. Oczywiście wszyscy na nogi się zerwali i do wody za delfinem. To już wg mnie głupota bo mało zwierzaka nie zamęczyli goniąc go. Ale hitem był jegomość z Polski. Obok żona i dwóch synów, na oko 12 i 8 lat. Starszy "dzielnie" gonił delfina i zawiedziony wrócił na brzeg. Zmęczony ledwie wyszedł na plażę ale ekscytacja ojca wynagrodziła mu, ze był 0,5m od delfina i go nie dotknął. Ojciec zmanierowany zarządził odwrót ale nagle się okazało, ze delfin wraca więc padła komenda do młodszego żeby też płyną pogłaskać. Oczywiście młodszy nie zdążył natomiast na twarzy rozochoconych rodziców pojawiło się jakieś takie skrzywienie. Okazało się, że młodszy za słabo pływa i najprawdopodobniej nie wróci o własnych siłach do brzegu. A wtedy super tata powiedział do żony: skacz ty umiesz pływać. Myślę sobie głupi ciulu ty powinieneś dziecko ratować... Całe szczęście z pomocą matki junior dotarł do brzegu. Ojcu się wstyd przed plażowiczami zrobiło i nagle się zmył. Naprawdę głupich nie brakuje. Myślenie niektórych boli
            Chwilę po 7-latce do piachu poszedł by 8-latek. Czy ktoś o tak górnolotnych pomysłach jest w stanie przetrzeć oczy i wyciągnąć z tego właściwe wnioski? Czy dalej Janusz wie lepiej od tych co czuwają nad bezpieczeństwem tych, któzy są gotowi zginąć?

            Komentarz


            • Crk64, tutaj nie ma ratowników, zresztą jak jeżdżę jeszcze chyba nie widziałem. Mam tylko nadzieję, że 'tata" wyciągnie wioski z sytuacji. Chyba nie chciałbym ojca który ambicje tak przelewa na dzieci :roll:
              Pisał Sebastian

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Andja
                Jakiego operatora kartę SIM kupić na miejscu dla internetu? Mają jakieś fajne promocje?
                Wyjazd jutro ☺, miejsce docelowe nieznane.
                Karta tele2 za 49,99 kuna, 3GB danych do wykorzystania. Kupisz w kiosku (Tisak) lub na poczcie.
                Moja Octavia

                Komentarz


                • CRO

                  Witam CRO-maniaków.
                  Jadę pierwszy raz i to aż pod Dubrownik.
                  Po drodze chcę zaliczyć Plitvickie Jeziora. Wyjeżdżam wieczorem 2-go września i mam dość ograniczony czas bo najpóźniej w południe następnego dnia chcę trochę pochodzić i pozwiedzać to oryginalne miejsce.
                  Czy przez noc tłuc się przez południową Polskę i Czechy czy śmigać autostradą przez Niemcy i Austrię (przejazd przez Słowenię mam opanowany)
                  Co możecie poradzić - start z Poznania
                  pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                  Komentarz


                  • Jazda A1 od Śląska to przyjemność, najszybszy odcinek na całej trasie do Cro. Jak tam wyżej od Poznania to już pewnie wiesz lepiej.
                    Moja Octavia

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Tobi77
                      Jazda A1 od Śląska to przyjemność
                      z wyjątkiem hopek na początku :P

                      Nie znam trasy z Poznania do A1. jak wjedziesz na A1 to już idzie z górki. Nie sądzę jednak, żeby z Poznania gnać na D - na pewno szybciej dojedziesz za Siewierz.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • Poznac A2-Strykow-Siewierz-A1 chyba tak to trzeba zrobic, bo jazda z Poznania na Wroclaw to tez nie jest sama przyjemnosc, z drugiej strony, to moze z Poznania na Berlin i dalej na poludnie przez Niemcy ?? Odpada przeprawa przez Czechy
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • mam dość ograniczony czas bo najpóźniej w południe następnego dnia chcę trochę pochodzić i pozwiedzać to oryginalne miejsce.
                          Szkoda bo będziesz zmęczony a należało by wybrać trasę zwiedzania bodajże H czas przejścia około 4godz i w większości w dół bez odpoczynków a z każdym kolejnym zakrętem coraz fajniejsze wrażenia. Zastanów się i jak masz możliwość to wykup nocleg na miejscu z rana na Plitwice i po zwiedzaniu dopiero w drogę na południe. Wg mnie nie będziesz żałował - fantastyczne miejsce dla ludzi którzy lubią kontakt z naturą.
                          pozdrawiam
                          >Focus II
                          >OII combi 1.8

                          Komentarz


                          • W nocy z Poznania na Wrocław jest luz, tylko co dalej? Jak się dostać do Brna?
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Enriquez
                              W nocy z Poznania na Wrocław jest luz, tylko co dalej? Jak się dostać do Brna?
                              Wrocław A4 -> Gliwice A1 -> Ostrava -> Brno
                              lub
                              Wrocław -> Kłodzko -> Olomunec -> Brno
                              lub
                              Wrocław -> Svitavy -> Brno

                              Jak chcesz jechać szybko, to tylko pierwsza opcja, jak nie przeszkadzają Ci wąskie drogi to druga lub trzecia (druga trochę lepsza).
                              Moja Octavia

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pacocases
                                mam dość ograniczony czas bo najpóźniej w południe następnego dnia chcę trochę pochodzić i pozwiedzać to oryginalne miejsce.
                                Ewentualnie odpuść je sobie kosztem wyjazdu na Wodospady Kravica w BiH, które będziesz miał na miejscu.
                                Nie byłem jeszcze w CHorwacji, więc nie mam nawet porównania, aczkolwiek jeśli jedziesz z maluchami, to nie wiem, czy nie będzie to dla nich większa frajda, skoro tutaj można się pokąpać
                                Kod:
                                [url="http://www.naszcalyswiat.pl/bosnia-i-hercegowina/wodospady-kravica"]Wodospady Kravica - Kawałek raju - Bośnia i Hercegowina - Nasz Cały Świat - Blog podróżniczy[/url]

                                Komentarz


                                • leszekmw, w tamtym roku za domek z 2 sypialniami (1 sypialnia - duże łóżko, 2- sypialnia 2 pojedyncze), z klimą, pełnym wyposażeniem, płaciłem coś ok. 1300 - 1400 za 9 nocy. Jak dla mnie warunki ok.
                                  Była O I 1,9 TDI,
                                  Jest O II 1,9 TDI

                                  Komentarz


                                  • jak wygląda sprawa nawi i ustawień o ostrzeganiu o radarach w CZ A SLO i HR ? Mam jakiegoś Tom-tom'a 6 cali z tego roku. Pownienem wyłaczyć to w ustawieniach. czy wyłączyć nawi jak mnie zatrzymają? W których Państwach najbardziej uważać ?
                                    SewerWa

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez pacocases
                                      Co możecie poradzić - start z Poznania
                                      Jechałem przez Niemcy. Wyszło 200km więcej, pewnie mniej nerwów. Zgodnie z mapami czas przejazdu w moim przypadku był podobny.

                                      Komentarz


                                      • Sewerwa, ja mam tomtom seryjnie w aucie i nic nie wyłączałem. Inna spraw, że navi sobie a droga sobie. Trzeba patrzeć po znakach :wink:
                                        Pisał Sebastian

                                        Komentarz


                                        • Koledzy w okolicach Mszany - dokładnie Mszana Północ jest stacja BP - czy ktoś się orientuje czy kupię tam winiety na CZ i AT oraz czy duży będzie narzut cenowy?
                                          Dotychczas kupowałem w CZ na pierwszej stacji Shella, ale znajomy uparł się żeby kupić na BP.

                                          Dzięki za info
                                          Moja Skodzina

                                          Skoda Octavia II -
                                          Opel Astra III -

                                          Komentarz


                                          • Duży, jak to w Polsce. Kupuj w Czechach, możesz płacić kartą, nie potrzebujesz mieć koron. A znajomy niech się wyluzuje. :P
                                            Moja Octavia

                                            Komentarz


                                            • krzygaj, tak - możesz tam kupić bez problemu. Podobnie jak na pierwszej stacji w CZ. Tu i tu nie ma z tym problemu i zdzierstwa.
                                              Pozdrawiam
                                              Marcin

                                              Komentarz


                                              • Panowie gdzie w Austrii kupić winiete na trasiebrno - wiedeń. Wiem że gdzieś na OMV po prawej stronie to było, ale nie mogę namierzyć, a chciałbym w navi wbić. Było juz o tym na forum.

                                                Ok. Już znalazłem. Jakby ktoś jeszcze szukał to Hobersdorf.

                                                Komentarz


                                                • I ja się doczekałem, wieczorkiem start.
                                                  Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                                  _______
                                                  Piotr

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Czarna_LK
                                                    I ja się doczekałem, wieczorkiem start.
                                                    powodzenia, ja się właśnie pakuję i jutro rano ruszam ale do Włoch :wink:
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X