Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • leszekmw, głodnemu chleb na myśli :P :wink:

    [ Dodano: Sro 24 Sie, 16 11:31 ]
    krzygaj, no ale wujek G mówi, ze lokalnymi masz prawie 1h do przodu to w czym problem. Jak zależy na czasie to lokalnymi, jak ma być komfortowo to na A
    Pisał Sebastian

    Komentarz


    • Jeśli ktoś będzie jechał SLO - cro lub z powrotem 30 lipca:
      znalazłem w necie
      W Słowenii, w sobotę 30 lipca br. zostaną zamknięte drogi główne, ze względu na przyjazd prezydenta Putina.
      Turyści są poproszeni, aby ewentualnie wyjazd/wjazd do/z Chorwacji przełożyć o jeden dzień lub jechać alternatywna trasą. Zaleca się unikania przejazdu przez tunel Karavanke.
      Ambasada RP w Lublanie przesyła stosowne ostrzeżenie dla kierowców i podróżnych.
      W sobotę 30 lipca br. wystąpią znaczące utrudnienia w ruchu drogowym w Republice Słowenii, w szczególności w regionie Gorenjska (na północy kraju) oraz w okolicach Lublany, które związane są z planowaną w Słowenii wizytą Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i uroczystościami państwowymi koło miasta Kranjska Gora i przełęczy Vr¹iè. W związku z powyższym strona słoweńska zdecydowanie nie zaleca planowania podróży do regionu Gorenjska i stolicy Lublana w tym dniu. W przypadku koniecznej podróży w tym kierunku, uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o wcześniejsze przygotowanie się do podróży i dostosowanie do wprowadzonych w tym dniu znaczących ograniczeń.
      Poszczególne drogi na ww. obszarze będą okresowo zamknięte dla ruchu z powodu m.in. przejazdów kolumn rządowych pojazdów. Przejazd będzie możliwy równorzędnymi drogami lub objazdami, aczkolwiek należy liczyć się ze znaczącym obciążeniem ruchu drogowego.
      Na ww. obszarze będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdami ciężarowymi o dmc powyżej 3,5 ton. W tym celu zostanie wydane specjalnie Rozporządzenie o ograniczonym ruchu drogowym na drogach w Republice Słowenii.
      Strona słoweńska sugeruje, aby osoby przyjeżdżające z zachodniej i północnej Europy, udające się w kierunku Chorwacji, wybrały trasę przez Włochy; a w powrotnym kierunku przez Włochy lub Maribor w kierunku m. Graz (Austria). Zaleca się unikanie przejazdu przez tunel Karavanke na autostradzie A2 pomiędzy Słowenią a Austrią w dniu 30 lipca br.


      i tu też piszą
      Cro.pl - Chorwacja online :: 30 lipca 2016 roku spodziewane problemy na słoweńskich drogach
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • ruwado, hmmm.... ale mamy końcówkę sierpnia :shock:
        Moja Skodzina

        Skoda Octavia II -
        Opel Astra III -

        Komentarz


        • no to co.. :szeroki_usmiech
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • Taaa poczytać można

            Komentarz


            • Zamieszczone przez SS
              krzygaj, no ale wujek G mówi, ze lokalnymi masz prawie 1h do przodu to w czym problem. Jak zależy na czasie to lokalnymi, jak ma być komfortowo to na A
              Tak, ale jak się trafi jakiś zawalidroga na ciągłej, to cała oszczędność pójdzie w piz... - jakoś obawiam się się tej trasy
              Moja Skodzina

              Skoda Octavia II -
              Opel Astra III -

              Komentarz


              • W Bibinje 32 st. I na plaży trudno wytrzymać, lekkie podmuchy wiaterku.

                Komentarz


                • krzygaj, Twoja droga, Twoja decyzja :szeroki_usmiech

                  [ Dodano: Sro 24 Sie, 16 16:10 ]
                  Andja, u mnie też już nie do wytrzymania skwar, woda zimna i nie bardzo wiadomo co zrobić
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • Schłodziłem się Karlovaèko i z powrotem na plażę lecę poleżeć do wieczora ????

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ruwado
                      Jeśli ktoś będzie jechał SLO - cro lub z powrotem 30 lipca:
                      Kolega widzę ostro zapił / zaspał.
                      Moja Octavia

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez krzygaj
                        nocuję w Slunj
                        Też tam spałem jak jechałem na Plitwickie, nie cuduj tylko jedź normalnie za drogą.
                        Wrócisz na A1 to nie dość, że dołożysz km, to jeszcze jak trafisz jakiś problem na autostradzie to i z czasem i z kasą będziesz do tyłu :wink:

                        Komentarz


                        • leonn, ok dzięki - jadę zatem do A1 jak wskazuje droga.

                          PS Pogoda chyba będzie trafiona - od rana paczę i widzę, że nie ma wiatru i woda coraz cieplejsza
                          Moja Skodzina

                          Skoda Octavia II -
                          Opel Astra III -

                          Komentarz


                          • SS, dzieki za rade tam sie udalem ale i tak masa wiary.


                            krzygaj, omijaj lokalne drogi za wszelka cene. Mega korki w tym roku...

                            Pogoda skwar, woda kostnica, a mimo tego moja mloda nie wychodzi z wody
                            Inline 5 cylinders

                            Komentarz


                            • No, to faktycznie z klimatem w Chorwacji robi się niedobrego.
                              Dwa lata temu na początku sierpnia w Dalmacji lało, wiało i waliło piorunami.
                              W ciągu kilku godzin temperatura wody spadła do poziomu Bałtyku w czerwcu...
                              Wtedy Chorwaci mówili, ze nie pamiętają takiej pogody w sierpniu, ciekawe co mówią w tym roku.
                              ...Zwykle wszyscy przestrzegali, że w sierpniu upały są nie do wytrzymania.

                              Komentarz


                              • Wczoraj na A1 tunel sv.Rok zamknięty,
                                Objazd przez góry. Kilometrowe korki....
                                450 km jechałem 10h.
                                :|


                                Dziś zaliczone "odwiedziny" Rijeki - miasto staro-nowoczesne.
                                OII sprzedana


                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                Komentarz


                                • a jak teraz z pogodą? wyruszam jutro raniutko z noclegiem w Wiedniu
                                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                  _______________________________________
                                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                  Komentarz


                                  • Ja już w domowych kapciach. Jechałem niecałe 14h, coś około 1350km. Chorwacja bez problemu, na bramkach płaciłem kartą, byłem najdalej drugi. Granica Cro-Slo w sumie 40 minut i stania i podjeżdżania, ale kierunek do Cro pusty. Slo objazdem bez problemu. Austria jest ciężka bo najpierw zwężka a w Wiedniu korek taki na 30minut, a bylem po 19 :roll: Ale jazda jest dopiero w Czechach. Same zwężki... Nie wytrzymałem i poleciałem ogniem, mam nadzieję, że pozdrowienie ze zdjęciem nie :!: przyjdzie za jakiś czas :wink:

                                    [ Dodano: Pią 26 Sie, 16 01:35 ]
                                    aro_40, jedz, będzie dobrze :diabelski_usmiech
                                    Pisał Sebastian

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez kapi
                                      Wczoraj na A1 tunel sv.Rok zamknięty,
                                      Objazd przez góry. Kilometrowe korki....
                                      450 km jechałem 10h.
                                      :|
                                      Ja pier.. le, ale jazda, wspólczuję takiej podróży na wakacje.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez kapi
                                        Wczoraj na A1 tunel sv.Rok zamknięty,
                                        Objazd przez góry. Kilometrowe korki....
                                        450 km jechałem 10h.
                                        :|


                                        Dziś zaliczone "odwiedziny" Rijeki - miasto staro-nowoczesne.
                                        Kolego, korzystales z trafficow z.jakiejs navi? Nie znalazlem odpowiedzi, czy ludzie po drodze na Cro korzystaja np. z map Google'a.
                                        Czy mozliwy byl objazd inna droga np. cofniecie sie dziesiat-set km??

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Crk64
                                          Kolego, korzystales z trafficow z.jakiejs navi? Nie znalazlem odpowiedzi, czy ludzie po drodze na Cro korzystaja np. z map Google'a.
                                          Czy mozliwy byl objazd inna droga np. cofniecie sie dziesiat-set km??
                                          Ja korzystałem w tym roku z Google Maps, supersprawa. Od razu masz analizowane korki i proponowane objazdy wraz z szacowanym czasem.
                                          Co do internetu na Europę, żeby to działało, kupiłem starter Orange za 5 zł, doładowałem kolejne 10 zł i za te 15 zł można wykupić pakiet 300MB na UE.
                                          Moja Octavia

                                          Komentarz


                                          • SS, dzieki za rade tam sie udalem ale i tak masa wiary.
                                            niestety odkąd odpadły "popularne destynacje" Chorwacja jest zapchana na drogach i na plaży. Chyba lepiej nie prędko będzie.
                                            Pocieszające jest to, że Słoweńcy budują drogę do przejścia z Chorwacją. Może za dwa lata będzie jazda tylko po autostradzie. Żeby tylko do strefy Schengen Chorwacja weszła to jazda byłaby super.
                                            Zapomniałem o jeszcze jednym. W Austrii jest sporo odcinków z radarami i to mnie dziwi bo jak jechałem na wakacje to był tylko jeden, albo innych nie zauważyłem :evil:
                                            Pisał Sebastian

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Tobi77
                                              Zamieszczone przez Crk64
                                              Kolego, korzystales z trafficow z.jakiejs navi? Nie znalazlem odpowiedzi, czy ludzie po drodze na Cro korzystaja np. z map Google'a.
                                              Czy mozliwy byl objazd inna droga np. cofniecie sie dziesiat-set km??
                                              Ja korzystałem w tym roku z Google Maps, supersprawa. Od razu masz analizowane korki i proponowane objazdy wraz z szacowanym czasem.
                                              Co do internetu na Europę, żeby to działało, kupiłem starter Orange za 5 zł, doładowałem kolejne 10 zł i za te 15 zł można wykupić pakiet 300MB na UE.
                                              Dzięki za potwierdzenie. To, że ogólnie działa możemy sprawdzić z PCta, jednak dobrze było by, gdyby w takiej sytuacji, jaka spotkała kolegę, navi zareagowała wcześniej.

                                              @kapi, ale ogólnie urlop udany?

                                              Komentarz


                                              • Wczoraj juz lampa i woda zur. Niesamowite ze w ciagu jednego dnia temp moze sie podniesc tak szybko
                                                Inline 5 cylinders

                                                Komentarz


                                                • 31 st. w Bibinje, ufff
                                                  Jutro powrót i pewnie mega korki ????
                                                  Planuję wyjechać pod wieczór ale czy coś to pomoże?

                                                  Komentarz


                                                  • pomogło by jakbyś wyjechał dzisiaj pod wieczór ewentualnie jutro o 2 rano..
                                                    najgorszy wikend masz niestety..koniec wakacji..będzie meksyk na całego jak co roku..
                                                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                    GVI 1.4TSI
                                                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X