Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Voit
    No, to faktycznie z klimatem w Chorwacji robi się niedobrego.
    Dwa lata temu na początku sierpnia w Dalmacji lało, wiało i waliło piorunami.
    W ciągu kilku godzin temperatura wody spadła do poziomu Bałtyku w czerwcu...
    Wtedy Chorwaci mówili, ze nie pamiętają takiej pogody w sierpniu, ciekawe co mówią w tym roku.
    ...Zwykle wszyscy przestrzegali, że w sierpniu upały są nie do wytrzymania.
    dlatego ja sie z Chorwacji wyleczyłem...pogoda chwiejna i ceny z dooopy....wole dołożyć 800Km i siedzieć w Bułgarii...pogoda jak drut a ceny śmieszne :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • , ja zawsze celuje w piaszczyste plaże, więc jak na razie Ulcinj (MNE) sprawdza się znakomicie. Nic mi tutaj więcej do szczęścia nie potrzeba, a i ceny bardzo przystępne. Krajobrazowo podobnie do Cro, tylko tyle ludu nie ma. Trochę BiH, RKS i Serbów przyjeżdża. Polaków policzysz na palcach.
      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

      _______
      Piotr

      Komentarz


      • Zamieszczone przez
        dlatego ja sie z Chorwacji wyleczyłem...pogoda chwiejna i ceny z dooopy....wole dołożyć 800Km i siedzieć w Bułgarii...pogoda jak drut a ceny śmieszne :diabelski_usmiech
        ...Ja w przyszłym roku również ruszę do Bułgarii.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Voit
          Zamieszczone przez
          dlatego ja sie z Chorwacji wyleczyłem...pogoda chwiejna i ceny z dooopy....wole dołożyć 800Km i siedzieć w Bułgarii...pogoda jak drut a ceny śmieszne :diabelski_usmiech
          ...Ja w przyszłym roku również ruszę do Bułgarii.
          jakbys szukał sprawdzonego apartamentu w dobrej cenie daj znać.... :wink:

          Komentarz


          • Zamieszczone przez SS
            [ Dodano: Pią 26 Sie, 16 01:35 ]
            aro_40, jedz, będzie dobrze :diabelski_usmiech
            Właśnie siedzę pod Wiedniem w hotelu i już czuję ciepełko południa

            Tobi77, a te marne 300 MB starczy na mapy na całą trasę?
            Usiłowałem wczytać mapy Googla z wyznaczoną trasą, ale pierun ciągle wymagał środkowania, aby było wiadomo gdzie nalezy jechać. Nie dało się, więc obraziłem się na wujka G. i schowałem go do walizki
            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
            _______________________________________
            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

            Komentarz


            • Czarna_LK, a w Ulcinj małych Albańczyków po prośbie nie za dużo? Ja ich w lipcu sporo widziałem. Skrzyżowania były obstawione. A co do całej reszty jeśli chodzi o MNE to popieram w 100 % ... No może poza strasznie wszechobecną drogówką :szeroki_usmiech
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez aro_40
                Tobi77, a te marne 300 MB starczy na mapy na całą trasę?
                Usiłowałem wczytać mapy Googla z wyznaczoną trasą, ale pierun ciągle wymagał środkowania, aby było wiadomo gdzie nalezy jechać. Nie dało się, więc obraziłem się na wujka G. i schowałem go do walizki
                Starczy spokojnie, mi zostało jeszcze na 2 dni korzystania z internetu w Cro (potem kupiłem tele2 na czas pobytu ale to inny temat).
                Moja Octavia

                Komentarz


                • Tobi77, i korzystałeś z map jadąc ???? Jak masz połączenie z netem to sczytuje may na bieżąco wraz z natężeniem ruchu
                  If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                  _______________________________________
                  a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                  Komentarz


                  • języków się uczyć kolowie :P
                    komunikaty drogowe Niemcy/austria - Sebastian ogarniał
                    komunikaty drogowe słowenia/chorwacja/czechy - krzynol ogarniał
                    wszystko wiedzieliśmy i odpowiednio reagowaliśmy

                    szkoda, że un as nie ma traffic'a
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Crk64
                      Zamieszczone przez kapi
                      Wczoraj na A1 tunel sv.Rok zamknięty,
                      Objazd przez góry. Kilometrowe korki....
                      450 km jechałem 10h.
                      :|


                      Dziś zaliczone "odwiedziny" Rijeki - miasto staro-nowoczesne.
                      Kolego, korzystales z trafficow z.jakiejs navi? Nie znalazlem odpowiedzi, czy ludzie po drodze na Cro korzystaja np. z map Google'a.
                      Czy mozliwy byl objazd inna droga np. cofniecie sie dziesiat-set km??
                      Używałem i gugla i iGo z trafikiem.
                      Niestety policja pozamykala drogi i wszyscy w sznureczku....
                      Była taka jedna droga na sv.Rok. bardzo wąska. Niestety później się okazało że też zamknięta.
                      Na chorwackiej stronie zarządcy dróg coś pisało o zamknięciu tej autostrady.

                      Od Rijeki do samej granicy z Węgrami pusto ponad 800 km w niecałe 8h. (piątek)
                      Jutro ciąg dalszy wycieczki

                      Pozdrowienia dla wypoczywających

                      Btw-. z językiem /-ami nie mamy problemów lecz wtedy to była "siła wyższa" ...
                      OII sprzedana


                      Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                      Komentarz


                      • ruwado, małe, brudne z lepkimi rączkami sterczą na głównych skrzyżowaniach, ale pojawiają się dopiero koło 20:00 jak zaczyna tętnić nocne życie. Drogówki trochę jest na głównych drogach Budva-Bar-Ulcinj. Jak nie jestem u siebie to staram się być grzeczny.
                        Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                        _______
                        Piotr

                        Komentarz


                        • Jeśli ktoś potrzebuje internetu, to warto wziąć jakiś stary tel który może pełnić rolę access pointu do którego będą łączyły się inne "rodzinne" urządzenia.Co do samej sieci, ja kupiłem za 82 kuny kartę t mobile. Działa przez tydzień i działa naprawdę sprawnie.
                          Pzdr
                          Luca
                          Track events-M3RS Cup-300/ /S-max 2.0T Powershift/MX5 ND ;-)

                          Komentarz


                          • Jak na razie Google pokazuja, za na drogach spoko.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez aro_40
                              Tobi77, i korzystałeś z map jadąc ???? Jak masz połączenie z netem to sczytuje may na bieżąco wraz z natężeniem ruchu
                              Tak, oczywiście, po to to było. Gmaps proponuje od razu objazdy- cały czas miałem uruchomione. Ta aplikacja zużywa bardzo mało transferu.
                              Powiem więcej - na tym internecie miałem całą drogą uruchomiony Ingress, który też zużywa transfer.
                              Moja Octavia

                              Komentarz


                              • Tobi77, spróbuję kupić i zobaczymy czy działa. Jakby co, to wracając z CRO jadę rzez KATO, więc zawsze moge waść z "podziękowaniami" :diabelski_usmiech

                                Moja Automapa pogubiła wszystkie punkty pośrednie, zachowując tylko ten końcowy. Współczuję tylko Hołkowi, który spory kawał Austrii i całą Słowenię krzyczał: "zawróć w lewo/prawo", ale zaparłem się i leciałem własna drogą (dobrze że ją pamiętałem). W Słowenii wzrosła ilość Policjii o 300% - do tej pory stali w Lenart na końcu miasteczka, a teraz też ipo drodze się trafiali....
                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                _______________________________________
                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                Komentarz


                                • aro_40, ja jeszcze nigdy w SLO na objeździe M-L-P policajów nie widziałem :shock:
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Wczoraj trabili w nocy w radio, że tunel Karawanka Słowenia - Austria to było 2-3 godziny stania :shock:
                                    - Superb
                                    - Panda 1.2

                                    Komentarz


                                    • no to masakra

                                      [ Dodano: Sob 27 Sie, 16 22:47 ]
                                      staliśmy na powrocie przed nim jakieś 30 minut
                                      ruch był potężny wte i nazad
                                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                      poprzednie modele:
                                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                      Komentarz


                                      • Ja już w domu, wracałem w pt i drogi od Rijeki przez HU i SK były puste. W SK zaliczyłem mały korek, ale to godziny szczytu były i ludki chyba z pracy wracali,
                                        Pt / sob - nocleg w SK by się wygrzać w źródełkach i już koniec wakacji :|
                                        OII sprzedana


                                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                        Komentarz


                                        • Już w domu, Tyskie otwarte ????
                                          Startowałem 18:20 z Bibinje, meta w R.Śl. 4:50 ☺. Trasa przez P-L-M. Po drodze 2 małe przystanki na kawę. Czas jazdy z komputera 10h15" - 1020 km.
                                          Zero korków!!! Wszystkie tunele, punkty poboru opłat, granice, zwężenia w Austrii i Czechach przejezdne na bieżąco.
                                          Kolejny raz wracałem w sobotę po południu i droga przeleciała bardzo szybko. W/g mnie najlepsze godziny powrotu.

                                          Komentarz


                                          • Panowie a co myślicie o Tucepi? Wyjazd za tydzień z 2 letnim synkiem.
                                            Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                            Komentarz


                                            • lukasz3112, polecam. Byłem z synem 4l i córą 1,5 roku. Jest deptak, jakaś fontanna. Deptak wybrukowany nie trzeba wózka po "żwirze" pachać
                                              Pisał Sebastian

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez lukasz3112
                                                Panowie a co myślicie o Tucepi? Wyjazd za tydzień z 2 letnim synkiem.
                                                Spokoju tam raczej nie znajdziesz, ale każdy bawi się jak lubi...

                                                Komentarz


                                                • Voit, ja mieszkałem na wylocie od strony wschodniej i tylko raz o 3 nad ranem było słychać "ja uwielbiam ją" :diabelski_usmiech Reszta nocy cisza i spokój.

                                                  [ Dodano: Nie 28 Sie, 16 10:58 ]
                                                  Może dlatego, że niedaleko był cmentarz :diabelski_usmiech
                                                  Pisał Sebastian

                                                  Komentarz


                                                  • Spokoj w Tucepi rok temu byl calkiem normalny. Nie trzeba mieszkac na deptaku, bo tam faktycznie moze byc gorzej. Druga sprawa tam lokale zamykaja o takich godzinach, aby turysci mieli tez czas na wypoczynek

                                                    SS, Bo ta strona o ktorej piszesz to faktycznie daleko od centrum. Jak ktos mieszka przy hotelach po drugiej stronie miasta, to faktycznie moze byc gorzej
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X