Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rok z Bagien
    L&K
    • 2010
    • 1172

    Zamieszczone przez loyd
    coraz więcej ludzi może dołożyć te 2.000
    Hmmmm.....

    Można, ale konieczności takiej nie ma.

    Apartament w Rogoźnicy (znajomi dla 4 osób, 2+2) płacili 40 Euro, z łazienką. To ok. 40 zł./noc w top sezonie bo od 13.08.

    Dojazd ich wyszedł coś koło 800-900 zł. w obie strony - jechali na gazie.
    Mnie ok. 1200 zł.

    Sporo jedzenia i napoi (poza piwem) z Polski - taki nasz wybór. Połowa obiadów własnym sumptem, połowa w konobach i pizzeriach.

    Niech każdy policzy, ile kosztują noclegi w Polsce w top sezonie (dla dzieciaka z dziadkami płaciłem po 50 zł.) i ile kosztuje łażenie bez celu i wydawanie pieniędzy jak leje deszcz.

    Dodam, że płaciłem za kwaterę ok. 50 m2 (2 duże pokoje z podwójnymi łóżkami, mały salonik połączony z kuchnią i do tego łazienka ok. 8 m2 - plus oczywiście taras i zadaszone miejsce parkingowe dla Anićki) 550 Euro za 12 noclegów - niecałe 46 Euro doba.
    Dojazd ok. 1200 zł.
    W sumie po podliczeniu kosztów wyszło ok. 5500 zł. Na wszystko. Jedynym ograniczeniem były drogie wypady do knajp na owoce morze (których nie lubię). Poza tym, niczego sobie i rodzinie nie odmawiałem. Ni jedzenia, ni wypitki. W tym są też dwie wycieczki Trogir i Szybenik z opłatami za wejścia. A i nie jedna w tym też jest impreza, łącznie z rybką z grilla....

    Ale to prawda, niech się biznesmeni z wybrzeża otrząsną. I to szybko.

    Komentarz

    • Walt
      L&K
      • 2011
      • 1065
      • Seat

      loyd, Z tym dokładaniem to może być różnie. Miejsce na campingu dla 4 osób, namiot, samochód i prąd w Dubie to 20 Euro, czyli jakieś 80zł. Nie wiem, czy znajdziesz kwaterę nad Bałtykiem za taką cenę. A jeśli ktoś nie lubi biwaków, to kwatera na 4 miejsca zaczyna się już od 40 Euro. Do tego pogoda i woda ciepła.
      W ubiegłym roku byłem na weekend nad naszym morzem i to był mój ostatni wyjazd mimo jego całego uroku. Po powrocie do domu usiadłem przed nim na krzesełku a w uszach mi piszczało od ciszy. Nie wspomnę o tym, że na każdym kroku było "tata daj 5zł, tata daj 2zł", i zrobiła się z tego niezła kwota. Bo kto odmówi dziecku. Nawet jeśli chce kupić skaczącego na sznurku migającego kolorowymi światełkami kosmatego pająka.
      W tym roku nie liczyłem jeszcze kosztów, ale 2 tygodnie w Cro z jedzeniem co 2-gi dzień w knajpkach (może nie co dzień mesna plata, ale zazwyczaj pyszna pizza) i licznymi wycieczkami to koszt około 7tys. Oczywiście siedząc na miejscu i gotując z tego co się przywiozło z kraju może być dużo taniej. Największą przeszkodą dla wielu jest odległość, ale gdybym mieszkał na Śląsku, to w życiu nie pchałbym się nad nasze morze.
      SPOT Poznań ->

      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

      Komentarz

      • loyd
        RS
        • 2010
        • 2342

        Rok z Bagien, jednak nad Bałtykiem te 8 dni za 3.500 zrobisz ... (nawet jadąc PKP)

        Komentarz

        • Rok z Bagien
          L&K
          • 2010
          • 1172

          Zamieszczone przez loyd
          jednak nad Bałtykiem te 8 dni za 3.500 zrobisz ... (nawet jadąc PKP)
          Pewnie masz rację.
          Tyle tylko, że ja 2 lata temu wydałem więcej nad polskim morzem (ośrodek IBIS w Stegnie) i wróciłem wkur...ony maksymalnie. Na 14 dni, coś ok. 5 dni pogody (w sumie, lepiąc po pół dnia). Stegna brzydka, rozkopana w 2010 r., bez deptaka i miejsc do spacerowania. Przez pierwsze 5 dni lało lub padało non-stop. Już mi nawet browar nie pomagał.
          Umęczony wróciłem do chaty i powiedziałem sobie: nigdy więcej.
          Nie stać mnie - siedzę w domu.
          Jak mnie stać - to Cro lub chociaż góry.
          Kałtykowi mówię stanowcze - nie.

          Walt

          wszystko co napisałeś +1

          Komentarz

          • loyd
            RS
            • 2010
            • 2342

            Rok z Bagien, żeby było jasne .... nigdy nie pojadę nad Bałtyk w sezonie i uwielbiam cro ...

            Chciałem tylko powiedzieć, że jednak wczasy nad Bałtykiem wciąż są tańsze niż nad Adriatykiem :wink:

            Komentarz

            • JOY
              Rider
              • 2008
              • 641

              Również polecam dalsze rejony: Szybenik, Promoszten, Bilo.
              Całe życie jeździłem na Istrie i na natępne 10 lat mam dosyć
              Ładniej, cieplej i ciekawiej pod wodą: jak się dobrze zakręcić to można i konika morskiego i ośmiorniczkę i gąbki i pod kamykami takie 5cioramienne bezkręgowce podobne do tych w Matrixie (to w Bilo)

              Rok z Bagien ma rację: wolę jeść suchary w CRO niż frykasy nad Bałtykiem, a naprawdę można niedrogo załatwić CRO - dogadać się z drugą parą i najboleśniejsze koszty - podróż (paliwo,opłaty) już się robią połowę mniejsze.

              Komentarz

              • loyd
                RS
                • 2010
                • 2342

                Zamieszczone przez JOY
                wolę jeść suchary w CRO niż frykasy nad Bałtykiem
                To jest oczywista oczywistość jak mawiał Prezes :lol:

                Komentarz

                • ruwado
                  RS
                  • 2009
                  • 14883
                  • Octavia IV (NX3)

                  Biszczu, Plitwice, Krk, Wenecja, Pula i po drodze do Puli - najmniejsze miasto świata Hum (malutkie, stare klimatyczne miasteczko). My jeszcze byliśmy (jak siedzieliśmy w Crikvenicy) na Rabie.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  • Rok z Bagien
                    L&K
                    • 2010
                    • 1172

                    Zamieszczone przez loyd
                    żeby było jasne .... nigdy nie pojadę nad Bałtyk w sezonie i uwielbiam cro ...
                    Nie no ja wiem, że jesteś po jasnej stronie mocy. :zlosnik:

                    Zamieszczone przez loyd
                    jednak wczasy nad Bałtykiem wciąż są tańsze niż nad Adriatykiem :wink:
                    Problem w tym, że nie ma jak tych dwóch rzeczy porównać.
                    Bo, czy to wszystko co ma do zaoferowania Cro, da się porównać z Bałtykiem :?

                    Proste przeliczenie na PLN, da zapewne taki wynik, o jakim mówisz. Tyle tylko, że nijak jednego z drugim porównać nie można.

                    pzdr

                    Komentarz

                    • Maicroft
                      Moderator
                      S_OCP MemberModeratorr
                      • 2004
                      • 25757
                      • Audi

                      Nad Baltyk to jakis lokal to minimum 120-150zl/dobe + dojazd jak dla mnie w 2 strony 500zl.

                      Wiec dojazd i mieszkanie na 10dni zamyka sie w kwocie powiedzmy 2000 do tego jedzenie, albo z domu, albo tam gdzie rodzina 2+2 obiad zje spokojnie nawet za 70, ale oczywiscie 200 nie bedzie tez kwota wygorowana.

                      Do CRO sam przejazd to jednak te 900zl + lokal jak piszecie od 50€/doba + jedzienie jak u nas.

                      Jedyna roznica, to ze w CRO nie bedzie lac przez kilka dni pobytu, ale z drugiej strony jak ktos ma problemy z krazeniem to zycie w temp +35 przez wiekszosc czasu jest trudne
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz

                      • CIS73
                        Rider
                        • 2008
                        • 522

                        Maicroft, dwa lata temu byłem w rewalu tydzień czasu z czego słończa i plażowania było jakieś 2,5 dnia woda jak to w bałtyku zimna koszt wakacji 2200 pln (dojazd + kwatera + wyżywienie)
                        w tym roku zdecydowałem się na cro taki sam czas pobytu z czego 7 dni słońca woda czysta i ciepła koszt wakacji 2700 pln (dojazd + kwatera + wyżywienie) oczywiście poziom spędzania wakacji porównywalny
                        więc za 500 pln nieopłaca się tracić czasu nad bałtykiem i patrzeć na krople deszczu spadające na szybę pokoju

                        napisałeś: "z drugiej strony jak ktos ma problemy z krazeniem to zycie w temp +35 przez wiekszosc czasu jest trudne" też mam problemy z sercem i nadciśnieniem jakoś przeżyłem wystarczy zaopatrzyć się w parasol aby od czasu do czasu posiedzieć w cieniu i czasem się schłodzić od wewnątrz
                        CISOWÓZ http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40594
                        CISOWÓZ ZWEI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50866

                        Komentarz

                        • loyd
                          RS
                          • 2010
                          • 2342

                          Ja się wybieram nad Bałtyk tradycyjnie wrzesień/październik (jak będzie akurat pogoda) na kilka dni. Dojoduję młodego :wink:

                          W tym okresie ceny odzwierciedlają jakość otrzymywanych za nie usług/produktów.

                          Komentarz

                          • eaglemirek
                            RS
                            • 2010
                            • 14098
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                            Zamieszczone przez Maicroft
                            ale z drugiej strony jak ktos ma problemy z krazeniem to zycie w temp +35 przez wiekszosc czasu jest trudne
                            Tylko że +35 w PL i Cro są inaczej odczuwalne (przynajmniej przez mój organizm)



                            CB Harry II ASC + Triflex

                            Pozdrawiam Mirek!!

                            Komentarz

                            • bzyq_74
                              RS
                              • 2008
                              • 3467
                              • Volkswagen
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                              • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                              Dokładnie - nad morzem jest wiaterek + niska wilgotność i nie czuć temperatury.
                              Trzeba tylko pamiętać by się nie spalić.
                              Ja preferuję pierwsze 3 dni w cieniu + filter 30 z wypadami do morza na krótkie kąpiele.
                              Potem schodzę na 20/15 i nieco dłużej na słońcu.
                              Po tygodniu już karnacja "południowca".
                              MARCIN
                              Mój szkodnik

                              Komentarz

                              • aro_40
                                RS
                                • 2007
                                • 1529
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Maicroft
                                Nad Baltyk to jakis lokal to minimum 120-150zl/dobe
                                cena może i odpowiednia, tyle że tak się nie da porównać.
                                W tym roku byłem w Jastrzębiej na wydłużonym weekendzie. Za tę cenę miałem pokój <20m2 w którym spaliśmy z 2 dzieciaków (do tego nalezy doliczyć łazienkę i balkonik ca. 4m2). Mimo wszystko wolę dopłacić do tych 210 PLN (50 EUR) i mieć pełnowymiarowe mieszkanko (2 sypialnie, salon i kuchnia w pełni wyposażona, klima oraz duży taras).
                                W takim lokalu to można przygotowywać posiłki we własnym zakresie. Nad Bałtykiem problemem było przygotowanie śniadania (za mały stolik i tylko 2 krzesła). A co robić, jak deszcz pada kolejny dzień????
                                Mam znajomego, który pojechał kiedyś na cały czerwiec nad nasze morze. Na 30 dni tylko 1,5 dnia było, kiedy mógł założyć kąpielówki i iść na plażę
                                Uwielbiam Bałtyk i nasze palże, ale nie zaryzykuję urlopu nad nim za takie ceny. Chętnie skoczę na kilka dni, ale nie na cały urlop
                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                _______________________________________
                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                Komentarz

                                • loyd
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2342

                                  Zamieszczone przez aro_40
                                  Uwielbiam Bałtyk i nasze palże, ale nie zaryzykuję urlopu nad nim za takie ceny. Chętnie skoczę na kilka dni, ale nie na cały urlop
                                  Podpisuję się w 100 % pod tym

                                  Komentarz

                                  • AdamB
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2007
                                    • 8028
                                    • Octavia IV (NX3)
                                    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                    Jeszcze jeden + dla Chorwacji nie ma takiego polowania jak u nas http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...uwazaj,1836509
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz

                                    • Maicroft
                                      Moderator
                                      S_OCP MemberModeratorr
                                      • 2004
                                      • 25757
                                      • Audi

                                      Nie no to ja w tej cenie mialem te 40m2 z dwoma pokojami kuchnia, lazienka i balkonem, wiec da sie zyc. Ale owszem wiem, ze w podobnej cenie byly wlasnie takie waskie mieszkanka 20-25m2 gdzie byla lazienka z WC + WC wspolne na korytarzu do tego pokoj z aneksem kuchennym i calym jednym oknem w takim wielkim mieszkaniu
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz

                                      • Andja
                                        Rider
                                        • 2006
                                        • 596

                                        marudzicie na ten Bałtyk ale rybki kupione prosto z kutra bezcenne. flądra po 6 zł\kg, dorsz 12-15zł\kg, łosoś 28 zł\kg. byłem w tym roku w okolicach Darłowa, pogoda dopisała 20-26 st, plaża piękna, w morzu można się było ochłodzić (nie to co ta zupa Adriatyk) :-)

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          Andja, zupa, ale jaka kryształowo czysta
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • Andja
                                            Rider
                                            • 2006
                                            • 596

                                            to fakt, i te rybki kolorowe, ale o ochłodę ciężko :-)...no chyba, że O¾ujsko zimne pod ręką :-)

                                            Komentarz

                                            • ruwado
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 14883
                                              • Octavia IV (NX3)

                                              Zamieszczone przez Andja
                                              no chyba, że O¾ujsko zimne pod ręką
                                              o... i mądrze i politycznie
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz

                                              • aro_40
                                                RS
                                                • 2007
                                                • 1529
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez Andja
                                                marudzicie na ten Bałtyk ale rybki kupione prosto z kutra bezcenne.
                                                zaraz, zaraz... chyba z lekka naciągasz nasze wypowiedzi. Ja przynajmniej nie narzekam na Bałtyk, ale na warunki panujące nad Bałtykiem. A rybcia kupiona prosto z kutra - marzenie... A jak jeszcze miejscowy uwędzi... miodzio w gębie


                                                Zamieszczone przez Andja
                                                pogoda dopisała 20-26 st, plaża piękna, w morzu można się było ochłodzić (nie to co ta zupa Adriatyk) :-)
                                                nie każdy lubi jak po 5 minutach moczenia się w Bałtyku można dupskiem flaszkę wódki schłodzić w kilka sekund
                                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                _______________________________________
                                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                Komentarz

                                                • loyd
                                                  RS
                                                  • 2010
                                                  • 2342

                                                  Zamieszczone przez aro_40
                                                  nie każdy lubi jak po 5 minutach moczenia się w Bałtyku można dupskiem flaszkę wódki schłodzić w kilka sekund
                                                  :bow :bow :bow :bow :bow

                                                  Komentarz

                                                  • Yarwa
                                                    Elegance
                                                    • 2010
                                                    • 915
                                                    • BMW

                                                    TEŻ lubię nasz Bałtyk, ale naprawdę nie pamiętam żebym się kąpał w nim w temperaturze wody większej niż 13,5-14st. Zawsze jeździłem koło Kołobrzegu a tam są zimne prądu i jakoś na takie temp. zawsze trafiałem. Przy falach nie ma aż takiego problemu bo zabawa niezła jest i człowiek rozgrzany, ale przy spokojnej wodzie taka temp. jednak trochę doskwiera nieraz.

                                                    Ale jeszcze tylko 2DDW i Croatia

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...