Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Voit
    Elegance
    • 2010
    • 816

    Niestety, paszportu nie zdążyłem wyrobić.
    A ubezpieczenie naprawdę nie było drogie...
    Zresztą słyszałem, że jedni lekarze nie robią problemów, a inni robią.
    Trzeba płacić za usługę medyczna, a później występować o zwrot.
    Koledze syn rozchorował się w Chorwacji, dostał zapalenia ucha.
    Chorwacką słuzbę zdrowia testował na płaczącym sześciolatku.
    Fakt, że było to trzy lata temu...

    ...A najlepiej, to nie chorować.

    Komentarz

    • Andii
      Drive
      • 2010
      • 61

      Wiesz co z ręka na sercu mogę polecić ci wyspę PAG i miejscowość Povlijana. "Wygoogluj" sobie i jak ci przypasuje to mogę ci dać namiar.
      Pzdr.
      O3 1,4 TSI 140KM MY2015
      BMW7 5,0L 367KM MY2006

      Komentarz

      • sotdi
        Ambiente
        • 2012
        • 199
        • Opel

        Widzę że temat żyje to i ja się dołączę
        Także planuję Chorwację tyle, że na majówkę i wycieczka bardziej objazdowa tzn.
        chciałbym ze dwa dni pobyć we Wiedniu (stąd pytanie czy ktoś ma może namiar na niedrogi nocleg w Baden koło Wiednia?) potem Cro i okolice Jablanca (głównie park narodowy) i powrót przez Budapeszt z noclegiem gdzieś nad Balatonem by poczuć minionych lat czar ;-) (i tu też prośba do tych co wiedzą o podrzucenie czegoś nad Balatonem).

        Przy okazji może wyjdzie nam porównanie 2xO2 FL tyle że jedna 1,6 lpg no i 1,9 tdi - ekonomia i przyjemność z jazdy

        pozdrawiam
        sotdi

        Komentarz

        • Andii
          Drive
          • 2010
          • 61

          sotdi,
          widzę że masz ten sam motor co ja i powiem ci że po lekturze o wadach tego silnika czyli sławetne panewki to zwątpiłem czy powinienem wybierać sie w taką drogę. A plany były ruszyć na podbój Grecji. :x
          O3 1,4 TSI 140KM MY2015
          BMW7 5,0L 367KM MY2006

          Komentarz

          • piramida
            RS
            • 2009
            • 12222
            • Superb III (3V3)

            Zamieszczone przez Andii
            sotdi,
            widzę że masz ten sam motor co ja i powiem ci że po lekturze o wadach tego silnika czyli sławetne panewki to zwątpiłem czy powinienem wybierać sie w taką drogę. A plany były ruszyć na podbój Grecji. :x
            boicie się o swoje panewki to co ja mam powiedzieć z moją głowicą :lol:
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz

            • Maicroft
              Moderator
              S_OCP MemberModeratorr
              • 2004
              • 25757
              • Audi

              A Chorwacja od tego roku nie bedzie w UE ?? To troche moze pozmieniac w kwestii opieki zdrowotnej.

              Na 100% powstrzyma przyjazd obywateli bloku wschodniego, wiec przychody Chorwatow zmaleja. Otrzymanie wizy to nie takie proste zadanie.
              Spritmonitor.de

              Komentarz

              • sotdi
                Ambiente
                • 2012
                • 199
                • Opel

                Zamieszczone przez Andii
                sotdi,
                widzę że masz ten sam motor co ja i powiem ci że po lekturze o wadach tego silnika czyli sławetne panewki to zwątpiłem czy powinienem wybierać sie w taką drogę. A plany były ruszyć na podbój Grecji. :x
                ryzyko kalkuluje ale myślę że te 3-3,5 tys km wytrzyma...
                sotdi

                Komentarz

                • danielus7
                  Drive
                  • 2012
                  • 88
                  • Octavia I (1U2)
                  • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                  Był ktoś w miejscowości SEGET VRANJICA (5 km przed Trogirem) ?

                  Komentarz

                  • Majowy
                    Ambiente
                    • 2013
                    • 215

                    I ja planuję wyjazd na początku września. Polecam małą miejscowość Igrane, kilkanaście km za Makarską. Spokój, cisza i nie ma stonki W tym roku też mam obawy bo zabieram 2-letnia córkę, a mam jeszcze kawałek przez Polskę...

                    Komentarz

                    • lu5asz
                      RS
                      • 2011
                      • 2006
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Mieliscie kiedykolwiek kontrole na drodze w Czechach,Austrii itd?Sprawdzaja jakos wyposazenie w aucie?(apteczka itd.)
                      Kondziu

                      OCP

                      Komentarz

                      • aro_40
                        RS
                        • 2007
                        • 1529
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez lu5asz
                        Mieliscie kiedykolwiek kontrole na drodze w Czechach,Austrii itd?Sprawdzaja jakos wyposazenie w aucie?(apteczka itd.)
                        mi sprawdzali dwukrotnie winietki w Austrii: raz na parkingu chodziła ichnia służba i kontrolowała co kto ma naklejone, a raz zablokowana autostrada i wszystkich jednym pasem z kontrolą winietek.
                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                        _______________________________________
                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                        Komentarz

                        • AdamB
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 8028
                          • Octavia IV (NX3)
                          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                          lu5asz, mnie nigdy jeszcze nie kontrolowali na trasie PL-CRO, jak i na PL-AT przez DE. Raz widziałem jak robili grupową kontrolę w AT w małej miejscowości, gdzie wytyczają jeden pas i wyrywkowo zapraszają na parking do szczegółowej kontroli. Poprzedzające auto zaprosili, mnie puścili i następne zaprosili. Byłem zdziwiony trochę, bo przecież polskie blachy miałem. :szeroki_usmiech
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz

                          • lu5asz
                            RS
                            • 2011
                            • 2006
                            • Octavia II combi (1Z5)
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            aro_40 AdamB , dzięki.Pytam w kontekscie zalozonych HID-ow(czy oni sie tego czepiaja),bo zeby jechac bez winiet to nawet nie myslalem.Poza tym w Slowenii chyba jakies kamerki byly,mogli tam sprawdzac winiety.
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz

                            • AdamB
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 8028
                              • Octavia IV (NX3)
                              • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                              lu5asz, trudno mi powiedzieć jak reagują na HID-y.
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz

                              • Majowy
                                Ambiente
                                • 2013
                                • 215

                                Ja wracając przez Austrię i Niemcy miałem kontrolę przed wjazdem do Słubic. Niemcy mieli chyba szkolenie, bo było ich z 20, a sprawdzało mnie tylko dwóch. Reszta stała i patrzyła. Sprawdzili dokumenty, opony, chcieli apteczkę, ale jak otworzyłem bagażnik i zobaczyli ekwipunek zapytali tylko skąd jadę. Jak powiedziałem, że z Chorwacji, gość się uśmiechnął i oddał mi papiery. Wszystko było już po północy.

                                W samej Chorwacji, nawet na granicy z Bośnią i Herzegowiną nas nie sprawdzali, patrzyli tylko na tablice rejestracyjne i jak widzieli nasze, przepuszczali bez sprawdzania paszportów. :shock: Zdziwiliśmy się i to bardzo, bo np. Austryjacy zostali odstawieni na bok, do kontroli. My tłumaczyliśmy to tym, że nas lubią

                                I tylko na trasie Makarska - Dubrownik, na długich prostych przed granicą były ustawione radary. Kumpel, który jeździ tam co rok przestrzegał nas właśnie przed tym odcinkiem i rzeczywiście stali, chyba w dwóch, czy trzech miejscach.

                                Co do HID-ów to ich stosowanie w Polsce na drogach publicznych jest zabronione, zatem jeżeli pojedziesz za granicę również możesz mieć problem. Co do skali konsekwencji , to musisz się liczyć z tym, że jak zdenerwujesz policję w Austrii, to Ci sholują auto na parking i po ptakach.

                                Ja latałem bez kraty z tyłu i pomimo wpisu, że mam auto ciężarowe nikt nigdy się do tego nie przyczepił, ani w Polsce, ani za granicą. Ale krata, to nie reflektory...

                                Komentarz

                                • AdamB
                                  RS
                                  S_OCP Member
                                  • 2007
                                  • 8028
                                  • Octavia IV (NX3)
                                  • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                  Zamieszczone przez Majowy
                                  W samej Chorwacji, nawet na granicy z Bośnią i Herzegowiną nas nie sprawdzali, patrzyli tylko na tablice rejestracyjne i jak widzieli nasze, przepuszczali bez sprawdzania paszportów. :shock: Zdziwiliśmy się i to bardzo, bo np. Austryjacy zostali odstawieni na bok, do kontroli. My tłumaczyliśmy to tym, że nas lubią
                                  Też to zauważyłem. :szeroki_usmiech
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz

                                  • fan
                                    Elegance
                                    • 2009
                                    • 760

                                    Zamieszczone przez Majowy
                                    Ja latałem bez kraty z tyłu i pomimo wpisu, że mam auto ciężarowe nikt nigdy się do tego nie przyczepił, ani w Polsce, ani za granicą. Ale krata, to nie reflektory...
                                    Jak w PL trafisz na kumatego(upierdliwego) policjanta lub innego sluzbiste,ktory sprawdzi w dowodzie rejestracyjnym ze masz auto ciezarowe a nie bedziesz mial kratki to mozesz duzo zaplacic.
                                    Respect All,Fear No One!

                                    Komentarz

                                    • ruwado
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 14883
                                      • Octavia IV (NX3)

                                      Kilka juz razy na granicy Cro - SLO i w korytarzu Cro - BiH do Dubrovnika - do nas tylko kiwali ręka, żeby jechac, a autka na tablicach D i A zganiali na bok
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz

                                      • Majowy
                                        Ambiente
                                        • 2013
                                        • 215

                                        Na szczeście krata już zdjęta, a homologacja zmieniona na osobowy, więc ja już problemu nie mam :szeroki_usmiech

                                        Komentarz

                                        • Andii
                                          Drive
                                          • 2010
                                          • 61

                                          A kto ma auto w Leasingu czy Kredycie powinien doczytać w umowie czy nie musi uzyskać zgody na wyjazd zagraniczny. Osobiście znalazłem taki wpis w VW Leasing i żeby było śmieszniej to trzeba zapłacić za to 50 zł netto. Następne ciekawe zapiski jak dowód zabiorą to za odzyskanie 299zł netto. Tak że Panowie spokojnie, rozważnie lekko na gazie po prawej stronie :-). To tak na marginesie tematu wyjazdu zagranicznego.
                                          Aha jak ktoś przez Słowację to podobno nie wolno tam mieć nic zamontowanego na przedniej szybie. Żadne navi, telefonu, nic. Bo jak nie to będzie "pokutu"
                                          O3 1,4 TSI 140KM MY2015
                                          BMW7 5,0L 367KM MY2006

                                          Komentarz

                                          • piramida
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 12222
                                            • Superb III (3V3)

                                            Andii, a przed przednią szybą można mieć ale tak zamontowane co by nie dotykało szyby?
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz

                                            • ruwado
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 14883
                                              • Octavia IV (NX3)

                                              Zamieszczone przez Andii
                                              Aha jak ktoś przez Słowację to podobno nie wolno tam mieć nic zamontowanego na przedniej szybie. Żadne navi, telefonu, nic. Bo jak nie to będzie "pokutu"
                                              ale na środku czy na całej? Z prawej strony przy słupku też nie można? Bo czytałem różne opinie.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz

                                              • Majowy
                                                Ambiente
                                                • 2013
                                                • 215

                                                Jeżdziłem autem po całej (no prawie) Europie i żadnego kwitu z leasingu nie brałem. A u mnie śpiewali sobie za to 100 zł netto. Z drugiej strony wiem, że jak trafimy na służbistę, to nawet termin przydatności leków w apteczce będzie sprawdzał. Zasada nr 1 - uśmiech, spokój, być miłym, a za granicą rżnąć głupa, że nie wiesz, że przepraszasz i jesteś na wakacjach. Policjant też człowiek, Ci za granicą też

                                                Komentarz

                                                • Voit
                                                  Elegance
                                                  • 2010
                                                  • 816

                                                  Zamieszczone przez ruwado
                                                  Zamieszczone przez Andii
                                                  Aha jak ktoś przez Słowację to podobno nie wolno tam mieć nic zamontowanego na przedniej szybie. Żadne navi, telefonu, nic. Bo jak nie to będzie "pokutu"
                                                  ale na środku czy na całej? Z prawej strony przy słupku też nie można? Bo czytałem różne opinie.
                                                  ...O tym nie słyszałem.
                                                  Całą Słowację przejechałem z nawigacją przy lewym słupku.


                                                  W Austrii nie wolno mieć CB z dwoma zakresami, AM i FM.
                                                  Nawet jeśli używamy FM, osiadanie w samochodzie radia z zakresem AM w Austrii jest zabronione.
                                                  Wiadomo, że samochód z Polski z batem na dachu, musi mieć radio z zakresem AM, bo innego się w Pokce nie używa...
                                                  Najlepiej antenę schować do bagażnika i mieć spokój.


                                                  Zamieszczone przez Majowy
                                                  (...) Zasada nr 1 - uśmiech, spokój, być miłym, a za granicą rżnąć głupa, że nie wiesz, że przepraszasz i jesteś na wakacjach. Policjant też człowiek, Ci za granicą też
                                                  ...Bardzo dobra zasada.
                                                  Wykłucanie się z Policjantem, dla kierowcy zawsze kończy się kłopotami.
                                                  Ale najlepiej mieć co potrzeba i starać się szanować zasady panujące w kraju, przez który się przejeżdża.

                                                  Komentarz

                                                  • gusiak11
                                                    L&K
                                                    • 2013
                                                    • 1362
                                                    • Ford

                                                    Zamieszczone przez Majowy
                                                    Jeżdziłem autem po całej (no prawie) Europie i żadnego kwitu z leasingu nie brałem
                                                    w 2011 kupowalismy w leasingu Mondeo każdy użytkownik dostał upoważnienie z banku że ma prawo jeździć tym autem.
                                                    W 12.2012 kupowalismy IVECO nauczony rok wcześniej pytam o takie upoważnienie.... na co Pan z banku, to właściciel (osoba podpisująca leasing) odpowiada za to kto porowadzi pojazd nas to nie interesuje.

                                                    A z własnego doświadczenia polecam pozostawić "Polskie" zachowania drogowe na granicy kraju i nie będzie problemu z Policją

                                                    [ Dodano: Pon 08 Kwi, 13 22:44 ]
                                                    Zamieszczone przez Voit
                                                    W Austrii nie wolno mieć CB z dwoma zakresami, AM i FM.

                                                    Nawet jeśli używamy FM, osiadanie w samochodzie radia z zakresem AM w Austrii jest zabronione.

                                                    Wiadomo, że samochód z Polski z batem na dachu, musi mieć radio z zakresem AM, bo innego się w Pokce nie używa...

                                                    Najlepiej antenę schować do bagażnika i mieć spokój.
                                                    Moim zdaniem jest to porypany pomysł jak jazda na sankach w maju, ok my osobówki mamy w 99% anteny magnetycnze więc pozbycie sie jej zajmuje 10sek, ale co z tir-ami "konia z rzedem" temu kto widział tirowca włażącego na 4.05m drabinę żeby zdjąć antenę, cała europa ma AM nagle ktoś "mądry" wymyslił że w Austrii jest Fm i nie tolerujemy radii Am. Jeżdże na narty do Austrii już kilka lat, mamy anteny na dachu bo zazwyczaj jest nas 3-4 auta (i prosto sie komunikuje) i jeszcze nikt się nie czepił, a jeżeli chodzi o ich czepialstwo to czytałem gdześ na forum że ktoś miał prblem bo miał ciężarki na kołach Pb a nie Zn.
                                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...