Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • loyd
    RS
    • 2010
    • 2342

    Komentarz

    • mirek_p11
      RS
      • 2010
      • 6630
      • Volkswagen
      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

      Zamieszczone przez ruwado
      ale nie powietrza
      Dla obszarów Egiptu typowy jest suchy i gorący wiatr, nazywany przez tubylców "chamsin". Dzięki suchemu wiatrowi pustynnemu te wysokie temperatury są całkiem znośne. Oczywiście zimne drinki i częste kąpiele w basenie lub w morzu i życie staje się piękne.

      Seat Leon ST FR by mirek_p11

      Fotki
      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
      Fotki

      Komentarz

      • czernobyl
        L&K
        • 2008
        • 1276
        • Octavia III (5E3)
        • BFQ 1.6 MPI 102 KM
        • BSE 1.6 MPI 102 KM
        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

        trochę w temacie, a trochę obok:
        przerabiał ktoś z Was wyrabianie "na gwałt" paszportu tymczasowego dla rocznego dziecka? w sumie nigdzie się nie wybieraliśmy za granicę, a tu wpadła oferta wyjazdu ze znajomymi do Makarskiej 29.06, a młody jak na razie żadnego dokumentu nie posiada.
        czytałem coś, że wyrobienie paszportu tymczasowego jest szybsze niż zwykłego-biometrycznego, ale jak to wygląda w praktyce? dam radę w 2 tygodnie? dziś uderzamy z żoną po południu do wydz. paszportowego, ale może jest jakiś przepis czy coś zwiększający szansę na dostanie go przed wyjazdem?

        Komentarz

        • kazik4x4
          RS
          • 2008
          • 2728

          Zamieszczone przez czernobyl
          trochę w temacie, a trochę obok:
          przerabiał ktoś z Was wyrabianie "na gwałt" paszportu tymczasowego dla rocznego dziecka? w sumie nigdzie się nie wybieraliśmy za granicę, a tu wpadła oferta wyjazdu ze znajomymi do Makarskiej 29.06, a młody jak na razie żadnego dokumentu nie posiada.
          czytałem coś, że wyrobienie paszportu tymczasowego jest szybsze niż zwykłego-biometrycznego, ale jak to wygląda w praktyce? dam radę w 2 tygodnie? dziś uderzamy z żoną po południu do wydz. paszportowego, ale może jest jakiś przepis czy coś zwiększający szansę na dostanie go przed wyjazdem?
          Pod koniec marca wyjeżdżaliśmy do MX i paszport dla córki wyrobiliśmy w 10 dni.
          Według mnie spokojnie dasz radę. Dostaniesz numer wniosku i po nim będziesz mógł śledzić postęp prac.

          [ Dodano: Pon 10 Cze, 13 09:54 ]
          Zamieszczone przez czernobyl
          dziś uderzamy z żoną po południu do wydz. paszportowego, ale może jest jakiś przepis czy coś zwiększający szansę na dostanie go przed wyjazdem?
          Jeśli skorumpujecie urzędniczkę czekoladą/kawą/dobrym słowem to takowa urzędniczka ma możliwość nadania sprawie statusu "pilne" - jak to ma czasami miejsce przy załatwianiu paszportu w przypadkach losowych i wtedy jest szansa że dacie rade w 5 dni roboczych.

          Komentarz

          • czernobyl
            L&K
            • 2008
            • 1276
            • Octavia III (5E3)
            • BFQ 1.6 MPI 102 KM
            • BSE 1.6 MPI 102 KM
            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

            Zamieszczone przez kazik4x4
            Pod koniec marca wyjeżdżaliśmy do MX i paszport dla córki wyrobiliśmy w 10 dni.
            Według mnie spokojnie dasz radę. Dostaniesz numer wniosku i po nim będziesz mógł śledzić postęp prac.
            dzięki, dałeś mi trochę nadziei

            Zamieszczone przez kazik4x4
            Jeśli skorumpujecie urzędniczkę czekoladą/kawą/dobrym słowem to takowa urzędniczka ma możliwość nadania sprawie statusu "pilne" - jak to ma czasami miejsce przy załatwianiu paszportu w przypadkach losowych i wtedy jest szansa że dacie rade w 5 dni roboczych.
            wszelkiego korumpowania będę unikał, raczej pójdziemy z żoną grzeczni, uśmiechnięci i ugładzeni z minami kotków ze shreka żeby dać satysfakcję wykazania się mądrością, wielkością i opiekuńczością pani w okienku, ale dzięki za "pilne" - na pewno spróbuję o to poprosić, trzeba będzie tylko jakiś dobry powód wymyślić

            co do samego tematu CRO: "szczęśliwie" będę z okolic Rzeszowa i ominą mnie dylematy Austriacko-Słoweńskie więc uderzam na Barwinek i potem ani myślę prosto na Koszyce - unikając głównego strumienia ruchu z naszego kraju oraz wszelkiej maści TIRów, przez Stropkov, Vranov n.Toplou, Trebisov i potem do Miskolca przez przejście w Satorialaujhely - jest tam całkiem pusto, ryzyko trafienia na krwiożerczych policmajstrów słowackich mniejsze, więc różnica ~25km raczej się zwróci z nawiązką.

            w każdym innym roku polecałbym osobówkom jazdę Rzeszów-Sanok-Medzilaborce, ale akurat na DW892 jest remont sprawiający, że z Zagórza do Komańczy stoi się 2h w wahadałach, więc wygrywa Barwinek.

            Komentarz

            • dato
              L&K
              • 2012
              • 1431

              Po złożeniu wniosku piszesz podanie do kierownika wydziału i jak najlepiej go uzasadniasz.

              Komentarz

              • zadariusz1
                Rider
                • 2011
                • 543
                • Octavia III (5E3)
                • CLHA 1.6 TDI CR 105 KM

                Ja robiłem paszport młodemu w kwietniu z racji wyjazdu do CRO i mimo miesięcznego urzędowego terminu, paszport odebrałem po 11 dniach, także spoko powinieneś się wyrobić

                Komentarz

                • Tobi77
                  Rider
                  • 2012
                  • 509
                  • Octavia I combi (1U5)
                  • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

                  Zobacz czy szybciej nie będzie załatawić dowód osobisty dziecku.
                  Moja Octavia

                  Komentarz

                  • czernobyl
                    L&K
                    • 2008
                    • 1276
                    • Octavia III (5E3)
                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM
                    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                    Tobi77, rano byliśmy złożyć wniosek o dowód tymczasowy. oczywiście oficjalny termin to 30 dni, "można pytać po 2 tygodniach"... no będę pytał, oczywiście
                    także staramy się zwiększyć nasze szanse na sukces składając jednocześnie o paszport i dowód, ale w naszym kraju bez znajomego kierownika czy dyrektora czy choćby pani w okienku jest cały czas słabo

                    Komentarz

                    • loyd
                      RS
                      • 2010
                      • 2342

                      Z tego co kojarzę to Cro nie przystąpiło do Schengen więc przydałby się paszport.

                      Chyba, że mają jakąś umowę o możliwości podróżowania na dowodzie osobistym..

                      Komentarz


                      • Na granicy HU/CRO wjeżdżali Polacy na dowód, tak samo przejechać na dowód można do Dubrovnika przez skrawek BiH. Dziecko musi mieć dowód lub paszport.

                        Cro będzie w Schengen 1 lipca 2013.

                        Komentarz

                        • marbab
                          RS
                          • 2009
                          • 4713
                          • Fiat
                          • BMM 2.0 TDI 140 KM

                          loyd, Schengen tu nie ma nic do tego. Od dawna mozna do HR jezdzic na dowod.

                          namo, raczej w UE
                          Marek



                          Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                          Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                          Komentarz

                          • piotras74
                            Rider
                            • 2008
                            • 738

                            Cro będzie w Schengen 1 lipca 2013.
                            Od 1 lipca będzie członkiem UE. Na Schengen trzeba jeszcze trochę poczekać.

                            Komentarz

                            • loyd
                              RS
                              • 2010
                              • 2342

                              Chłopaki - to, że pogranicznicy z CRO puszczają na dowód nie znaczy, że nie jest konieczny paszport. Trafisz na służbistę i problemy gotowe.

                              Ja tego nie wiem - ale wiem, że na dowód jeździ się po Schengen a CRO do Schengen nie przystąpiło.

                              PS - tak samo wszyscy twierdzą, że jadać do Dobrovnika nie trzeba zielonej karty (bo nie sprawdzają na granicy BiH) - ale weź udział w jakiejś stłuczce albo wypadku .....

                              Komentarz

                              • __atomek__
                                RS
                                • 2007
                                • 3193
                                • Superb III (3V3)

                                loyd, Chorwacja ma umowe z UE i MSZ i od kliku lat honorują europejskie dowody
                                Pozdrawiam
                                Tomek

                                Komentarz

                                • marbab
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 4713
                                  • Fiat
                                  • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                  loyd, zielona karta jest konieczna m.in do BIH, MNE, AL, MK, wymagali ode mnie tego niespelna 2 tygodnie temu. Kosovo to jeszcze inna bajka.
                                  Marek



                                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                  Komentarz


                                  • kto jedzie do Zatona Camping 29 czerwca?

                                    Komentarz

                                    • zadariusz1
                                      Rider
                                      • 2011
                                      • 543
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • CLHA 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Fajnie namo, że jedziesz do Zatona, ja jadę tam w sierpniu, więc wszystkie uwagi odnośnie tego campingu bedą dla mnie jak szóstka w totka, póki co za rezerwację zapłaciłem 40 euro, więc jak tam będzie kiepskawo, to wolę pojechać w inne miejsce niż załamywać się z dwójką dzieciaków, bo ta kasa to nie fortuna w porównaniu z 1000 jaki mamy wydać za 2 tygodnie pobytu

                                      Komentarz


                                      • zadariusz1, widzę że nie tylko ja mam wątpliwości co do pobytu w Zatonie. Na pewno będzie świetnie, duży basen, miasteczko kempingowe, no zobaczymy co to będzie. Ja nie płaciłem zaliczki tylko dałem im dane wypukłej karty, zarezerwowałem pod wpływem fajnych zdjęć obiektu. Najwyżej ucieknę z parkingu zanim mnie zameldują jak rzeczywistość okaże się inna jak jak zdjęciach.

                                        Komentarz

                                        • czernobyl
                                          L&K
                                          • 2008
                                          • 1276
                                          • Octavia III (5E3)
                                          • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          co do tematu "na dowód do CRO" - jest na stronie ambasady chorwackiej, że na podstawie takiej a takiej umowy wpuszczają obywateli PL na dowód. definitywnie przestanie być to problemem od 1.07 br, bo Chorwacja wchodzi wtedy do UE

                                          Komentarz

                                          • ruwado
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 14883
                                            • Octavia IV (NX3)

                                            Nikt nie wjeżdżał na sv. Nikola? Mam zamiar tam się dostać Octavką. Jeszcze raz please o sugestię drogi.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Jedź przez Słowenię, może drożej ale szybciej i wygodniej.

                                              Komentarz

                                              • marbab
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 4713
                                                • Fiat
                                                • BMM 2.0 TDI 140 KM

                                                Nie ma jak na spontana :twisted: W piatek jade do Baru, bilety juz kupione :P Kto jechal wie o co kaman, widac ja rownez jadac szosa m.in. w Kanionie rzeki Moraèa.



                                                "Linia kolejowa z nadmorskiego Baru w Czarnogórze do stolicy Serbii - Belgradu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Jej długość liczy 477 kilometry, w trakcie których pociągi pokonują 252 tunele, z których najdłuższy, znajdujący się przed stacją Sutomore, ma długość 6129 m! Pierwsze tunele na tej trasie pojawiają się już za Belgradem i ciągną się aż do samego Baru. Na tej linii znajduje się również najwyższy most w Europie, którego prześwit nad lustrem wody wynosi 200 metrów, a długość wynosi 499 m. Położony jest on nad rzeką Mała Rijeka i dodatkowo przebiega po łuku. Linia kolejowa Bar - Belgrad wije się po zboczach górskich, bardzo często tuż nad przepaściami, od których oddziela je tylko mur oporowy. Kilka stacji zostało zbudowanych na sztucznych półkach skalnych, ponieważ brakowało na nie miejsca wśród stromych ścian. Najciekawszy widokowo jest odcinek od stacji Bijelo Polje do Podgoricy. Za Podgoricą trasa biegnie wzdłuż jeziora Szkoderskiego, w poprzek którego przebiega granica pomiędzy Czarnogórą i Albanią, tam również znajduje się najdłuższy na trasie tunel."

                                                Ostatnio edytowany przez mrfazi; 11839.
                                                Marek



                                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                Komentarz

                                                • ruwado
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 14883
                                                  • Octavia IV (NX3)

                                                  marbab, Ty w ogóle w domu bywasz? :szeroki_usmiech
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz

                                                  • bzyq_74
                                                    RS
                                                    • 2008
                                                    • 3467
                                                    • Volkswagen
                                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                                    • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                                    Zamieszczone przez marbab
                                                    Kosovo to jeszcze inna bajka.
                                                    W Kosovie trzeba wykupić ZK na granicy - nie honorują komunikacyjnych ubezpieczeń zagranicznych.
                                                    Koszt ok 25-30 euro za 2 tygodnie. (dane z zeszłego roku)
                                                    MARCIN
                                                    Mój szkodnik

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...