Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ruwado, wlasnie sie tak sklada ze nie bardzo :P

    bzyq_74, przy wjezdzie z Serbii nie potrzebne bylo ubezpieczenie, ale gdy wjezdzalem z Macedonii wtedy juz tak Pogranicznik wyjasnil mi ze z tamtej strony to jest inne prawo. Dziki kraj :P
    Marek



    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

    Komentarz


    • Zamieszczone przez marbab
      W piatek jade do Baru, bilety juz kupione
      a ja wróciłem w Piątek z Bar-u. Co prawda koleją nie jechałem, ale podobno jest to niesamowite przeżycie. Marek sam Bar jest nie wielki, ale jak bedziesz miał możliwość to udaj sie do Starego Baru - niesamowite widoki, m.in. Adriatyk, panorama miasta a w niej kopuły cerkwi, wieżyczki meczetów no i po drugiej stronie przepaść wysokości ok. 300m. Browar - Jelen koszt zakupu ok. 1eur to tak tylko informacyjnie hahaha
      OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

      Komentarz


      • slawek31113, Stary Bar koniecznie
        Marek



        Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
        Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

        Komentarz


        • jak dasz rade to udaj sie do Budvy (najlepiej taxi - negocjuj cene, my jechaliśmy za 15eur) tam też jest piękny Stary Gorad!
          OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

          Komentarz


          • slawek31113, w Budvie bylem wielokrotnie ale na pewno sie udam do mojej ulubionej restauracji przy Marinie
            Marek



            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

            Komentarz


            • apropos CG, to Kotor, Budva, Stary Bar i Ulcijn to podstawowe mety do oblukania na wybrzeżu.
              Stary Bar polecam też nocą - świetlna iluminacja.

              Zamieszczone przez marbab
              ., ale gdy wjezdzalem z Macedonii wtedy juz tak .......
              Może chcieli sprawdzić czy Macedończycy sprawdzali ZK :diabelski_usmiech
              MARCIN
              Mój szkodnik

              Komentarz


              • bzyq_74, zle mnie chyba zrozumiales, chcieli po prostu 30 Euro za ubezpieczenie OC, ZK tam nie dziala.
                Marek



                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                Komentarz


                • marbab, miałem na myśli ichniejsze ZK (ubezp.) czyli OC. ZK to OC w ruchu zagranicznym
                  MARCIN
                  Mój szkodnik

                  Komentarz


                  • Czy jadąc objazdem przez Słowenie bez winety, za Ptuj można wjechać już na tym zjeździe na koniec autostrady 4? Czy trzeba jechać jeszcze dalej do następnego skrzyżowania z drogą nr9?
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • Można - w prawo jesr wjazd na Maribor na płatnã autostradę, a Ty jedziesz prosto wjazdem w lewo w kierunku Zagreb na bezpłatną drogę.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • ruwado, taki manewr masz na mysli? Bo chodzi mi o to, czy właśnie na ten odcinek potrzebna jest jeszcze wineta?
                        Załączone pliki

                        Komentarz


                        • leonn, dokładnie taki.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • Pozdro z Ulcinj. Trasa kolejowa rewela. Pociag zrobil robote :-)
                            Marek



                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                            Komentarz


                            • Pozdro z Makarskiej.
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • Jeszcze 19 dni i croooooooooooooooo. :wink:

                                Komentarz


                                • Ja jeszcze 14

                                  Komentarz


                                  • Pozdro z Murteru. Dzisiaj 30 st C Teraz siedze na tarasie, łobuziara spi a starzy biela vino i oliwki
                                    Inline 5 cylinders

                                    Komentarz


                                    • dziewczyny i chłopaki, ponieważ mi akcja "paszport" wyjdzie - po wniosku o tryb przyspieszony mam obiecany odbiór paszportu na określony przeze mnie we wniosku dzień to i mam kolejne pytania:
                                      - telefonia komórkowa na miejscu. jedziemy na 2 rodzinki do Makarskiej i ponieważ nie mieszkamy w tym samym miejscu, to na pewno trzeba będzie się co rusz kontaktować. niniejszym używanie polskich kart SIM tylko po to, aby operatorzy zarobili, mija się z celem. wypatrzyłem coś takiego: Pogreška - stranica nije dostupna | A1.hr - taryfa nr 1 na liście "non stop" - ale za cholerę nie potrafię się dopatrzyć a) gdzie można kupić karty tego operatora b) ile kosztuje sam sim-starter c) czy trzeba wykonać jakieś szczególne operacje typu 5 sms z kodami, aby aktywowować ww. taryfę? d) czy jest jakaś opłata za rozpoczęcie połączenia wewnątrz sieci czy faktycznie gadanie w sieci jest za absolutne zero?
                                      wersja druga to karta sieci z marketów Konzum: Link - tu sprawa jest dość jasna, starter 10KN do wykorzystania, 0kn w sieci ale 0,29kn za nawiązanie połączenia.
                                      jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie telekomunikacji w Chorwacji, to będę wdzięczny

                                      temat 2 to korki. naczytałem się na cro.pl, że w soboty są zmiany turnusów itp itd i że na bank korki na bramkach i w okolicach obwodnicy Zagrzebia. prawda, czy jak to mówią tirowcy "na bieżąco"? jak jest na przejściu granicznym HU/CRO Letenye/Gorican?

                                      z góry dzięki

                                      Komentarz


                                      • ruwado, THX

                                        Możecie powiedzieć jaki jest łączny koszt opłaty za przejazd autostradą w Cro od granicy Słoweńskiej A2- Zagrzeb A1- Makarska?

                                        Komentarz


                                        • Jedyna korki jakie napotkałem w Cro były na granicy. Nie widziałem zatorów na bramkach a często w weekendy jeździłem autostradami.

                                          Ponoć największe korki są na trasie do Dubrvnika przy granicy z BiH.

                                          leonn, tutaj masz fajny kalkulator podróży http://iggy.mypage.pl/index.php

                                          Komentarz


                                          • namo, Dzięki, wychodzi że, A1 197kun =114,04zł, A2 42kun = 24,31zł.

                                            Powiedzcie mi jeszcze lepiej na miejscu płacić, euro czy kunami? Bo nie wiem czego wziąść więcej, a wyjazd się zbliża coraz szybciej

                                            Komentarz


                                            • leonn, ja nie łamię głowy - na miejscu zawsze płacę kartą gdzie się da. A przy sobie zawsze mam euro i kuny tak na jedno tankowanie - w razie awarii terminala, lub gdy nie można zapłacić kartą. jak trzeba gotówki są bankomaty.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez ruwado
                                                przy sobie zawsze mam euro i kuny tak na jedno tankowanie - w razie awarii terminala, lub gdy nie można zapłacić kartą. jak trzeba gotówki są bankomaty.
                                                uważajcie w tym roku na mbank - chciwe dziady zmieniły regulamin właśnie teraz, w czerwcu i każda wypłata w zagranicznym bankomacie to 9PLN lub więcej (prowizja procentowa)!! absolutne k****stwo - jak dotąd było za zero we wszystkich bankomatach na świecie. dodatkowo sieć mbank mobile ma głęboko gdzieś, że od 01.07 Chorwacja wchodzi do UE i zamierza kroić po 6PLN/min połączenia w roamingu.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez czernobyl
                                                  uważajcie w tym roku na mbank - chciwe dziady zmieniły regulamin właśnie teraz
                                                  O właśnie chciałem o tym napisać, także z tymi kartami to teraz trzeba uważać :roll:

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez PieTrzaK
                                                    Zamieszczone przez czernobyl
                                                    uważajcie w tym roku na mbank - chciwe dziady zmieniły regulamin właśnie teraz
                                                    O właśnie chciałem o tym napisać, także z tymi kartami to teraz trzeba uważać :roll:
                                                    Na szczeście nie mam tam konta :wink:

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X