Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PLANY WYJAZDOWE CHORWACJA I OKOLICE 2014

    1. eaglemirek - MNE (Petrovac) termin póki co nie ustalony ale na pewno 2 tygodnie w miesiącach VII, VIII
    2. ruwado - miało być MNE lub chociaż Cro - środek lipca - się pozmieniało :evil:
    3. krzynol - Dalmacja? - 2 połowa czerwca
    4.lu5asz-wyspa Pag -15-29czerwiec
    5. blind_walker - Albania lub Czarnogóra, I połowa września- wszystko zależy od humoru szefa, kiedy da wolne.
    6. Walt - Camp Boban Zivogosce Blato, przełom lipca i sierpnia
    7. Enriquez - tam gdzie krzynol
    8. leonn - 29.06 Zagrzeb, 30.06 Plitwickie jeziora, a do 11.07 grzeje się w południowej Dalmacji
    9. zadariusz1- 04.08-11.08.2014 wyspa Rab, 11.08-19.08.2014 Orebic
    10. conan - Zivogosce Porat - 30.08 do 13.09
    11. aro_40 - gdzieś na południe CRO, a może MNG??? - 2 tygodnie w sierpniu
    12. no_fear - na pewno południe CRO, może jakaś wyspa, a może MNG - 2 tyg wrzesień
    13. Alonzo_ - najprawdopodobniej jednak południowe Cro jakoś tak początkiem czerwca.
    14. tadfi - Komarna - przełom lipca/sierpnia
    15. crom.de - Cro, zabookowano nocleg w Medulinie na Istrii
    16. Prim - sierpień/wrzesień okolice Splitu (pewnie Omniś/Baśka Voda)
    17. sazad - sierpień/wrzesień Istria miasto Labin
    18. SS - 27.07÷9.08 Stanici, prawie Omis (czekam na potwierdzenie rezerwacji)
    19. Voit - ...Kol. Małżonka powiedziała: "A może do Chorwacji?" Na razie wiem tylko, że na początku sierpnia.
    20. looker - 20-30.07 - Drvenik
    21. Fredy.PW - 11-20.08 - Pirovac
    22. mkz - 15-30.08 Razanac (okolice Zadaru)
    23. Kris17009 - Medici k/ Baska Voda od 16.06 na tydzień...
    24. ujacek - "majówka" na Murterze
    25. Bartass- Camp Dole Zivogosce (docelowo), po drodze Senj, Trogir i inne miasta po drodze w dół magistralą. Z atrakcji to Plitvice, Wodospady Krka, Wodospady Kravitza w Bośni + Mostar, 28 kwietnia- 13 maja. W drodze powrotnej Grossglockner w Austrii.
    26.JerzyM73 - Baśka Voda - koniec lipca- początek sierpnia
    27. Kadmar - 14-28.06 - Vodice, jedziemy z rodzicami na dwa autka.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez eaglemirek
      Bartass, Sv. Jure zdobyty 4 lata temu Czeszką
      Ja na Sv Jure się oświadczyłem i od 22.06.2013 razem z żonką jesteśmy jeszcze młodym małżeństwem

      Komentarz


      • Ja na Sv Jure się oświadczyłem i od 22.06.2013 razem z żonką jesteśmy jeszcze młodym małżeństwem
        Gratulacje :!:



        CB Harry II ASC + Triflex

        Pozdrawiam Mirek!!

        Komentarz


        • Kilka zdj na zachętę:

          Senj przy twierdzy Nehaj, zachód słońca:



          Zachód słońca Senj:



          Plitvice z góry, fragment:



          Prom na Pag, Prizna:



          Wodospady Krka:



          Sv Jure:



          Wodospady Kravitza, Bośnia:



          Na kempingu nocą:



          Komentarz


          • sporo byłem w chorwacji. Z tego co mi się najbardziej podobało to okolice Splitu i Trogiru. Trogir nawet fajniejszy moim zdaniem. W tych okolicach jest co robić.

            A jak ktoś już zwiedzi całą Chorwację to polecam Czarnogórę. Coś pięknego. Piękne widoki i kaniony.

            Komentarz


            • W Chorwacji byłem 4 razy. Dwa razy w Crikvenicy (2006, 2012) i dwa razy Makarska (2008, 2013). Ostatnio był plan właśnie wjazdu na Sv. Jure, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i jest powód by pojechać jeszcze raz A te rejony szczególnie przypadły mi do gustu, świetnie mi się tam wypoczywa. Leżysz sobie na wodzie i widzisz góry. Niesamowita sprawa

              Plitwickie Jeziora to też niesamowite miejsce. Wodospady, kładki, przejrzysta woda, po prostu bajka

              Wodospady Krka miałem możliwość odwiedzenia w zeszłym roku i miejsce ma swój urok, jednak do Jezior Plitwickich im daleko.

              JerzyM73, polecam wycieczkę na wyspy Brac i Hvar. Ja miałem wykupiony rejs statkiem z Makarskiej. Spokój, super miejsce na spacery. Pamiętam, że trafiłem wtedy na plażę między jakimiś skałami, woda idealnie przejrzysta. Nie pamiętam niestety miejscowości, ale może ktoś był też i przypomni

              Za każdym razem wyjazd samochodem i kolejny raz też wybrałbym się w taki sposób. Za pierwszym razem przez Czechy, Słowację, Węgry. Każdy kolejny Czechy, Austria, Słowenia. Trasa przyjemna.

              Ogólnie polecam
              Moja O1

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71352

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Kuba77
                Wodospady Krka miałem możliwość odwiedzenia w zeszłym roku i miejsce ma swój urok, jednak do Jezior Plitwickich im daleko.Ogólnie polecam
                Dokładnie mam takie same odczucia,i duzo mniej ludzi na Plitwickich niz przy wodospadzie Krka.
                Respect All,Fear No One!

                Komentarz


                • Bartass, zdjęcia zaje..biste, w tamtym roku w Cro wyprzedzałem się z ekipą na motorach na tablicach ST…




                  Wybieram się do Plitwickich w tym roku i szukam noclegu na jedną noc w rejonie Karlovac, ale nie dalej, macie może coś sprawdzonego dla 2+1?

                  Komentarz


                  • Mi akurat wodospady Krka bardziej się podobały.
                    Motocykli z PL w Cro jest masa Sam byłem 2x

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez fan
                      Zamieszczone przez Kuba77
                      Wodospady Krka miałem możliwość odwiedzenia w zeszłym roku i miejsce ma swój urok, jednak do Jezior Plitwickich im daleko.Ogólnie polecam
                      Dokładnie mam takie same odczucia,i duzo mniej ludzi na Plitwickich niz przy wodospadzie Krka.
                      Krkę polecam zdecydowanie z rana wraz z kąpielą w tamtejszym wodospadzie. Wtedy jest najmniej ludzi. A przy okazji i Sibenik można sobie zobaczyć.

                      Komentarz


                      • No ja akurat byłem koło południa toteż się trochę ludzi zjechało. Jeśli chodzi o kąpiel pod tym wodospadem to niestety, ale jak tylko zobaczyłem jak to wygląda to nie byłem przekonany :P Jeśli ktoś będzie w pobliżu to na pewno warto się wybrać, bo przyjemnie sobie tam pospacerować i popatrzeć na ciekawe wodospady. No i krótki rejsik po jeziorze przy okazji też jest w sumie jakąś atrakcją
                        Moja O1

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71352

                        Komentarz


                        • ja sam bardziej polecam Krka niż Plitvice, bardziej mi się podobało, okolice tez piękne, na ten ostatni duży wodospad jechałem autem naokoło jakieś parenaście km ale warto było chociażby dla samych widoków np widok wysepki z klasztorem z góry i w moim przypadku akurat waterbombery brały wode z jeziora do gaszenia okolicznych pożarów, zjawiskowo to wyglądało, i chociaż tego ostatniego wodospadu w krka oddalonego od całego tego parku nie widziałem to jednak podróz do tego miejsca zapamiętam do końca życia m.in. przez przejazd jakby kanionem....
                          w Plitvicach jeden wodospad wyglądał bajecznie , chyba ten najwyższy i to byłoby na tyle... nie podobało mi sie tam aż nazbyt, zwiedzałem w drodze powrotnej do PL...także jeśli znowu miałbym wybiersać między tymi dwoma parkami to brałbym Krka.. Plitvice tylko na zdjęciach w necie wyglądają szałowo, gdzie udział ma 80% fotoszop...

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Kuba77
                            JerzyM73, polecam wycieczkę na wyspy Brac i Hvar. Ja miałem wykupiony rejs statkiem z Makarskiej. Spokój, super miejsce na spacery. Pamiętam, że trafiłem wtedy na plażę między jakimiś skałami, woda idealnie przejrzysta. Nie pamiętam niestety miejscowości, ale może ktoś był też i przypomni
                            )
                            Może w tym roku się przejadę na jeden dzień na Brać.
                            W tym roku jak szukałem miejsca w Cro na urlop to Brać była głównym miejscem gdzie chcieliśmy pojechać, czytałem relacje na forum, oglądałem zdjęcia i jest tam super. Może za rok lub dwa lata.[/code]
                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez dylan80
                              ja sam bardziej polecam Krka niż Plitvice, bardziej mi się podobało, okolice tez piękne, na ten ostatni duży wodospad jechałem autem naokoło jakieś parenaście km ale warto było chociażby dla samych widoków np widok wysepki z klasztorem z góry i w moim przypadku akurat waterbombery brały wode z jeziora do gaszenia okolicznych pożarów, zjawiskowo to wyglądało, i chociaż tego ostatniego wodospadu w krka oddalonego od całego tego parku nie widziałem to jednak podróz do tego miejsca zapamiętam do końca życia m.in. przez przejazd jakby kanionem....
                              w Plitvicach jeden wodospad wyglądał bajecznie , chyba ten najwyższy i to byłoby na tyle... nie podobało mi sie tam aż nazbyt, zwiedzałem w drodze powrotnej do PL...także jeśli znowu miałbym wybiersać między tymi dwoma parkami to brałbym Krka.. Plitvice tylko na zdjęciach w necie wyglądają szałowo, gdzie udział ma 80% fotoszop...
                              Bo nie widziałeś wszystkiego w Plitvicach. Częsty błąd turystów. Mam porównanie Krka i Plitvic. Kilka moich zdjęć z Plitvic.

                              404 Not Found

                              Trochę migawek z Krka dałem tutaj

                              Komentarz


                              • Zarówno Jeziora Plitvickie jak i Wodospady Krka, to jedne z piękniejszych miejsc, jakie widziałem.
                                Plitvickie zapierają dech w piersi.
                                W rzeczywistości są piękniejsze, niż na zdjęciach w necie.
                                Według mnie, najpierw trzeba zobaczyć Wodospady Krka, a dopiero potem Jeziora Plitvickie.
                                Inaczej Krka traci na subiektywnym odbiorze, a przecież to też niesamowite miejsce.

                                Komentarz


                                • Jak dla mnie Plitvice wyprzedzają Krka - tylko trzeba całe zwiedzić.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Dokładnie, to jest wycieczka na cały dzień, ale warto. Może rzeczywiście dobry sposób, żeby zacząć zwiedzanie od Krka :P
                                    Moja O1

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71352

                                    Komentarz


                                    • eee ja (w ubiegłym roku) po raz trzeci nie dotarłem ani na Plitvice ani Krka :lol:
                                      Kravica jedynie :lol:
                                      zawsze było szkoda czasu ops:
                                      w tym roku czas to zmienić :wink:
                                      www.SPAmobile.pl

                                      Komentarz


                                      • no_fear, po drodze do Plitvic masz jeszcze Slunj (Rastoke).

                                        A jaki przebieg ma obecnie autostrada A7? Co jest zrobione?
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Kuba77
                                          (...)Może rzeczywiście dobry sposób, żeby zacząć zwiedzanie od Krka :P
                                          Plitvickie robią kolosalne wrażenie.
                                          Wodospady Krka może sa nieco mniej spektakularne, ale również piękne.
                                          Warto zobaczyć i jedno i drugie.

                                          Komentarz


                                          • no i u mnie się coś powoli klaruje ale plany się pozmieniały. będzie tylko CRO bez MNE. mieliśmy jechać 5 września ale, jako że 1 będziemy z żoną w Krakowie to tak pomyślałem żeby już prosto z Krakowa wyjechać do cro. Czy we wrześniu jak pojadę bez rezerwacji to w środku tygodnia coś znajdę do mieszkania? macie jakies doświadczenia?
                                            chcę ok 17 nocy sędzić w CRO i na pierwszy tydzień wybrałem Primosten bo mi się tam okolice spodobały jak jechałem. No i myślę gdzie jechać na resztę dni? może jakaś wyspa? chcę by to było miejsce, z którego będzie można skoczyć i coś pozwiedzać. może coś polecicie?
                                            BYŁA o1 rs
                                            BYŁA o2 1.6
                                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                            Komentarz


                                            • blackrs, ja bywałem na przełomie lipca/sierpnia albo w sierpniu i zawsze w ciemno. Za każdym razem się udawało znaleźć i zawsze były to apartamenty (2 pokoje + kuchnia + łazienka) i trzymało to poziom, a i koszty nie były jakieś z kosmosu. Trzeba uważać tylko, bo czasami podchodzą osoby i proponują pokoje czy apartamenty do wynajęcia. Oni zwykle biorą sobie od właściciela prowizję za przyprowadzenie, przez co drożej wychodzi. W miasteczkach są też punkty informacji turystycznej i u nich można zapytać, sam raz skorzystałem i trafiłem na apartament w nowym domu, na 2 piętrze, z tarasem i widokiem na morze. Jeśli jest to wyjazd z małymi dziećmi to wiadomo, że bezpieczniej sobie coś zarezerwować, ale ogólnie daje radę coś znaleźć. Zależy jeszcze w jakich pieniądzach będziesz szukał. Jeśli możesz wydać nieco więcej, to powinieneś coś znaleźć bez większego problemu.

                                              Jeśli chodzi o miejsce, to mi strasznie podobają się okolice Makarskiej Riwiery. Sporo osób pewnie uzna, że przereklamowane i w ogóle, ale mi się podoba. Blisko do sporej ilości miejsc do zwiedzania. Z Primosten masz niedaleko do wodospadów Krka, o których ostatnio w wątku było sporo. Jeśli chodzi o wyspę, to słyszy się, że ludzie jeżdżą na Korcule, ale osobiście nigdy nie byłem, więc nie wiem jak jest w rzeczywistości.
                                              Moja O1

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71352

                                              Komentarz


                                              • no jak wcześniej jeździlem to też w ciemno i sie udalo tyle że w sobote. No ale we wrzesniu i w srodku tygodnia mam nadzieje że nie będzie problemu. akurat jedziemy we dwojkę moze jacyś znajomi drugim autkiem. 2 lata temu placiłem 40 euro za 2 os apartament w vodicach.
                                                krk plitvice dubrownik trogir split i pare innych mam już zwiedzone. tak sie zastanawiam nad Pag, Hvar lub Brac. ciężki wybór
                                                BYŁA o1 rs
                                                BYŁA o2 1.6
                                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                Komentarz


                                                • Ja zawsze w ciemno i nie było problemu. W Senj mam sprawdzony nocleg na Jablanacnej. Ruszam w tą sobotę, ale pogoda ma się posypać nieco, ale zobaczymy. Mój Plan A wygląda tak:

                                                  Sobota, 26 kwietnia.
                                                  Start godz 5 rano Do przejechania 1384km do miejscowości Postojna, Słowenia. Dojazd przez Monachium, potem na Salzburg, Bischofshofen, Villach, Ljublianę.

                                                  Niedziela, 27 kwietnia.
                                                  Zwiedzanie Jaskini Postojnej.
                                                  Potem dojazd do Plitvickich Jezior, 233km.

                                                  Poniedziałek, 28 kwietnia.
                                                  Z Plitvic do Senj, zwiedzanie twierdzy Nehaj, 103km. Nocleg w znanym miejscu, zwiedzanie miasta, portu. (?)

                                                  Wtorek, 29 kwietnia.
                                                  Z Senj do Prizny, promem na Pag, do Zadaru. Zwiedzanie Zadaru, starówka. 150km do przejechania.

                                                  Środa, 30 kwietnia.
                                                  Z Zadaru nad Wodospady Krka. 104km. Zwiedzanie wodospadów. Pod koniec dnia możliwy dojazd do Trogiru 72km, starówka nocą. Razem 175km.

                                                  Czwartek 1 maja.
                                                  Trogir- Split, Zivogosce. 102km.Po drodze Sv Jure. Dojazd na kemping Boban w Zivogoscach. Ryby.

                                                  Piątek 2 maja,
                                                  Boban- Dubrovnik, zwiedzanie, powrót na nocleg, ryby. 270km./ rano ryby, potem w stronę domu do Grossglocknera, 815km.

                                                  Sobota 3 maja.
                                                  Powrót w stronę domu. (1909km) / Grossglockner cały dzień, potem w stronę domu.

                                                  Niedziela, 4 maja
                                                  Dom.

                                                  Komentarz


                                                  • Pag nie byłem. Hvar i Brac zwiedziłem podczas jednej wycieczki. Rejs wykupiony z Makarskiej i najpierw wyspa Hvar - spokojnie i przyjemnie, a później przepłynięcie na Brać - wyjście na plażę Bol, więcej ludzi ogólnie warto zobaczyć
                                                    Moja O1

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71352

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X