Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Promem nie wiem, czy wyjdzie drożej (za prom płacisz - jadąc na dalej około przez wyspę spalasz paliwo), ale w 2008 roku jeździłem na Pag mostem (zjazd z autostrady w Posedarje) i raz płynąłem promem i wg mnie czasowo nie ma wielkiej różnicy. Co stracisz na przejeździe przez góry do portu (Prizna) przy Jadrance i czekaniu na prom, to to samo wyjdzie jadąc na około.

    Urok ma jednak przejazd drogą Gospić - Karlobag przez góry i zjazd na Jadranke do portu. Droga jest bardzo !!! widokowa.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • ruwado, wszystko zależy gdzie zjeżdżasz na prom (Karlobag czy wcześniej) i w które miejsce na Pag jedziesz.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • AdamB, ja byłem w Nowalji - akurat na wysokości promu Żigljen - Prizna (w połowie wyspy).
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Bartass
          Polecam świeże ryby (rejon Zivogosce), można kupić 1 kg Cipala za 50 kun (w praktyce więcej, bo przyjmują 1 ryba 200g, a ma ok 400..) bezpośrednio od rybaków o 5- 6 rano.
          Nie wiem czy na wakacjach wstanę o tej godzinie, ale jak coś to daj namiar na tych rybaków, bo jade w tamte okolice to może się uda coś kupić
          Załączone pliki

          Komentarz


          • Jeżeli będziesz na tych kempingach (np Camp Dole w Zivogoscach), wystarczy rano nasłuchiwać motorówek. Pływa tego sporo. Potem spacer wzdłuż plaży, aby wylookać gdzie mają swój mini port. A potem to już dogadać się. Polecam:













            Komentarz


            • Na Bobana zajeżdża codziennie facet zdezelowanym Renault budząc camping okrzykiem "riba riba". Dziwnym trafem ryby w pysku mają wczepioną metryczkę zupełnie jak w niedalekim Lidlu :wink:
              SPOT Poznań ->

              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Bartass
                Jeżeli będziesz na tych kempingach (np Camp Dole w Zivogoscach),
                Nie, nie, nie będe tam obozował, ja wolę apartament z klimą, podziwiam was bo widziałem te kempingi :wink:

                Zamieszczone przez Bartass
                Potem spacer wzdłuż plaży, aby wylookać gdzie mają swój mini port.
                OK, myślałem że to ćut prostrze namiary dasz, :wink: to mimo wszystko dogadam sie z "moim" Chorwatem bo on ze swoim kuzynem też pływaja na połów


                Walt, a jak smakują? 8) Mnie Chorwaci uprzedzali przed kupnem drobiu np. w Lidlu :wink:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez leonn
                  podziwiam was bo widziałem te kempingi :wink:
                  Ja zaczynałem od apartamentu. Później pięć razy kemping i uwierz mi - do apartamentu bym nie wrócił 8)

                  Zamieszczone przez leonn
                  Mnie Chorwaci uprzedzali przed kupnem drobiu np. w Lidlu :wink:
                  Można mieć obiekcje bo kury w Cro nie widziałem :lol:
                  Generalnie - nadaje się tylko do natychmiastowego spożycia (po obróbce oczywiście). Ale ma na to wpływ zapewne także wysoka temperatura i słaba wydajność lodówki turystycznej.
                  SPOT Poznań ->

                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                  Komentarz


                  • Jak jechać teraz przez Słowenię? Prosto za 30 EUR czy objazdem przez Lenart, Ptuj? Będę jechał kwiecień/maj.
                    Pozdrawiam - Jacek

                    O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Walt
                      do apartamentu bym nie wrócił
                      Jak mówiłem podziwiam Was :kciukgora

                      Zamieszczone przez Walt
                      wysoka temperatura i słaba wydajność lodówki turystycznej.
                      :bajer



                      Zamieszczone przez ujacek
                      Prosto za 30 EUR czy objazdem przez Lenart, Ptuj?
                      Jak chcesz Ja wyczaiłem super pizzerie na tym objeździe, i ja pojade objazdem :wink:

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn
                        Ja wyczaiłem super pizzerie na tym objeździe, i ja pojade objazdem :wink:
                        Zdradzisz miejsce?
                        Pozdrawiam - Jacek

                        O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                        Komentarz


                        • ujacek, żadna tajemnica pizzeria

                          Komentarz


                          • Jak chcesz wydać 30 ojro to autostradą, jak chcesz zaoszczędzić to objazdem. Asfalt chyba już skończyli.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ruwado
                              Asfalt chyba już skończyli.
                              Bez asfaltu nocny/ranny przejazd i tak był OK :szeroki_usmiech A zawsze to jakaś chwilowa odskocznia do nudnego pomykania autostradami :diabelski_usmiech



                              CB Harry II ASC + Triflex

                              Pozdrawiam Mirek!!

                              Komentarz


                              • Ja akurat wykupię, bo będę jechać przez Niemcy (z Bydgoszczy). Szybciej i taniej, mimo nadrzucenia 200-300 km. Co do kempingów- ja wychodzę z założenia, że wygodę mam w domu Zresztą, w razie co w Octavii można się komfortowo wyspać, o ile są 2 osoby

                                Komentarz


                                • panowie a jak tam temat autostrady w cro. 2 lata temu dojeżdżając do jej końca bylo widać ze robią coś dalej. otworzyli jakis nowy odcinek i puścili coś wiecej niż było
                                  BYŁA o1 rs
                                  BYŁA o2 1.6
                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez blackrs
                                    otworzyli jakis nowy odcinek i puścili coś wiecej niż było
                                    Tak. Zajrzyj na mapę HAKmap
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • hmm wydaje mi się ze w tym samym miejscu sie konczy co 2 lata temu. a jak dalej to nie znacznie
                                      BYŁA o1 rs
                                      BYŁA o2 1.6
                                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                      Komentarz


                                      • Otworzyli w grudniu 2013r.
                                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                        =================================================

                                        Komentarz


                                        • Jakie miejsca w CRO polecacie "pod"nurkowanie?myslalem o wyspie Hvar,bo tam sa polskie bazy nurkowe,co polecacie z doswiadczenia?
                                          Respect All,Fear No One!

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez endryu
                                            Otworzyli w grudniu 2013r.
                                            aha a cześniej gdzie był koniec bo nie mogę sobie przypomnieć gdzie zjeżdżałem to ile km nowego odcinka dali? jest szansa ze do wrzesnia otworzą cos jeszcze.
                                            ja się w tym roku wybieram ale niestety dopiero 5 wrześnie będę mógl wyruszyć i sie zastanawiam gdzie jechac i jaka pogoda bedzie. chetnie bym do MNE jeszcze na tydzien skoczył
                                            ktos bywal we wrześniu i wie jaka pogoda może mnie czekać?
                                            BYŁA o1 rs
                                            BYŁA o2 1.6
                                            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez fan
                                              Jakie miejsca w CRO polecacie "pod"nurkowanie?myslalem o wyspie Hvar,bo tam sa polskie bazy nurkowe,co polecacie z doswiadczenia?
                                              Trochę zależy od charakteru nurkowań. Bardziej "turystycznie" - Jezera na Murterze (wyspa, ale przejazd mostem). Jest tam polska baza Nautilus. Byłem dwakroć, w maju znów będę. Ścianki, podwodne wyspy, trochę wraków.
                                              Jeśli tak bardziej "technicznie" - polecam Issa Diving Center w Komizy na Visie (widać z niej Hvar ). Baza chorwacka, ale dogadać się można przecież, obsługują głównie Polaków, dostaniesz tam nitroks i tmx jaki chcesz. Wyjścia głównie na wraki. Zaobserwowana wizura ok. 40 m. Tam też byłem już dwa razy i mam nadzieję trafić jesienią.
                                              Pozdrawiam - Jacek

                                              O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                                              Komentarz


                                              • fan, wyspa Vis i pobliskie Bisevo, sporo wrakow i fajne jaskinie.

                                                blackrs, we wrzesniu to jeszcze masakra bedzie 20 listopada sie kapalem w okolicy Budvy, woda 21, powietrze 23.
                                                Marek



                                                Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                                                Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                                                Komentarz


                                                • endryu, I to jest dobra wiadomość W ubiegłym roku na tej krętej drodze do Ploce po zjeździe a autostrady trudno było znaleźć miejsca do wyprzedzenia maruderów :!:



                                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez marbab
                                                    blackrs, we wrzesniu to jeszcze masakra bedzie 20 listopada sie kapalem w okolicy Budvy, woda 21, powietrze 23.
                                                    no to super oby pod 30 było
                                                    Zamieszczone przez eaglemirek
                                                    I to jest dobra wiadomość W ubiegłym roku na tej krętej drodze do Ploce po zjeździe a autostrady trudno było znaleźć miejsca do wyprzedzenia maruderów :!:
                                                    a gdzie sie wcześniej zjeżdżało? bo minęły 2 lata a ja nie pamiętam jaka to miejscowość była tuz po zjeździe na samym końcu
                                                    BYŁA o1 rs
                                                    BYŁA o2 1.6
                                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X