Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Rok z Bagien
    L&K
    • 2010
    • 1172

    Arek, nie mam noclegu w Promajnej. Tego w Bratusiu z dziećmi nie polecam, masakra z wejściem i zejściem po schodach.
    Mogę Ci dać namiar na w miarę tanią kwaterę w Rogożnicy. To trochę za Zadarem. Trochę mniej spektakularne widoki, ale bardziej płasko i do tego kilka plaż do wyboru. Pospacerować też z dziećmi jest gdzie, a do tego bliżej z Polski.

    pzdr

    Komentarz

    • Arek
      RS
      S_OCP Member
      • 2005
      • 3143

      Rok z Bagien, a jak byś miał wybierać między Promajna a Rogoznica ? Dodam że jadę pierwszy raz to gdzie byś polecał
      A namiar i tak bym poprosił na pw może sie przyda
      -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

      Komentarz

      • JerzyM73
        Rider
        • 2010
        • 602

        Zamieszczone przez Arek
        Rok z Bagien, a jak byś miał wybierać między Promajna a Rogoznica ? Dodam że jadę pierwszy raz to gdzie byś polecał
        A namiar i tak bym poprosił na pw może sie przyda
        Arek, na pewno koledzy na forum OCP coś podpowiedzą ale najlepiej przejdź sobie na forum o Chorwacji i tam będziesz miał kopalnie wiedzy, tysiące fotek a nawet firmy, poczytaj sobie relacje z podroży i będziesz miał ogólny pogląd jak to wygląda. Jak już będziesz miał coś sprecyzowanego to wejdź sobie na steet viev i oblukaj wszytko dokładnie.
        Nie pisze tego abyś nie zadawał pytań tutaj, tylko abyś szukał też w innych miejscach (chyba, że już tam byłeś i czym więcej szukasz tym mniej wiesz - jak tak mam) .
        Szczególnie ważne jest to dla osób które jada pierwszy raz i aby nie wybrały miejsca gdzie im się nie spodoba i później będą mówiły, że Cro jest do d..
        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

        Komentarz

        • Arek
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 3143

          No właśnie miałem jechac do Podstrana zanim zacząłem czytać cro.pl i im głębiej się wczytuje w forum cro tym bardziej mam w głowie bałagan :/ po paru dniach czytania wybrałem Promajna ale o porade chciałem spytać jeszcze na tym forum bo na cro.pl nie jestem zarejestrowany.
          -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

          Komentarz

          • Rok z Bagien
            L&K
            • 2010
            • 1172

            Arek,
            Kwatera, wpisz sobie adres w google zobaczysz lokalizację.



            Żaden wypas, starszy budynek z drewnianymi okiennicami. Obywaliśmy się bez klimy w sierpniu (choć klima jest) jakoś tak sprytnie zbudowany, że było znośnie.
            Na miejscu mieszka bodaj babcia Andjeliki. Są tam dwa dość duże apartmany z 2 osobnymi sypialniami (1 ma te sypialnie przechodnie, drugi z korytarza).
            Na plus:
            - lekko zacienione miejsce pod wiatą na samochód i spory teren wokół, gdzie dzieci mogą się swobodnie, bezpiecznie bawić.
            - zero problemów z wjazdem i wyjazdem na posesji (co w Cro czasem jest problemem, jak kilka samochodów staje na zakładkę i trzeba dzień wcześniej prosić kogoś by wyjechał, kiedy Ty chcesz wyjechać...)
            - blisko plaża (najbliższa ok. 70 m., druga najładniejsza Put Sepurine ok. 300 m drogą, bo lotem buraka to ze 150 m. :lol: )
            - dobra cena (do ugadania na miejscu w top sezonie na 45-50 Euro za apartament, który w sumie ma 50 m2 i taras)
            - w sierpniu winogrona i figi za free bez limitu, sami właściciele przynoszą 8)
            Na minus:
            - blisko ulica, która wieczorami jest trochę hałaśliwa
            - brak widoku na morze
            - starszy standard apartmana
            - do ścisłego centrum z wyspą ok. 1000 m

            Na pierwszy raz ? Riviera Makarska (Promajna) jest ładniejsza niż okolice Zadaru. W sezonie z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lat wybrałbym Rogoźnicę. Płasko, można spokojnie wózkiem doszlusować do centrum wieczorkiem. Są tam też atrakcje dla dzieci. W sezonie łatwiej znaleźć tam trochę miejsca. Do tego można się wybrać do Zadaru i Primosten na wycieczkę.
            Gdybym jednak jechał w czerwcu lub we wrześniu to wolałbym Promajnę i spacery w stronę Baśki Voda. W Promajnej wydawało mi się zdecydowanie zbyt ciasno w top sezonie, na tyle ciasno, że mi to przeszkadzało.

            Ja lepiej wypocząłem w Rogoźnicy.

            pzdr, udanych wyborów

            Komentarz

            • Arek
              RS
              S_OCP Member
              • 2005
              • 3143

              Wielkie Dziękuję
              Przespie się z tematem
              -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

              Komentarz

              • JerzyM73
                Rider
                • 2010
                • 602

                Arek, musisz mieć na uwadze to co napisał Rok z Bagien, czyli na płaskość terenu, co przy małych dzieciach jest ważne.
                Są miejscowości w Cro gdzie każdy następny rząd domów do schody, schody i schody. O ile nad morze idzie się fajnie to po południu w upale można wyzionąć ducha i nawet Karlovacko nie pomoże.
                Ja w tym roku zmieniałem destynacje pobytu kilka krotnie - byłem nastawiony na Brać ale nieć fajnego dla mnie i mojej rodziny nie znalazłem, albo ceny były nie adekwatne do warunków, a jak warunku były super to cena z kosmosu.
                W końcu stanęło na Baśka Voda - mały hotel na skraju miejscowości, przy plaży i wykupiony w Neckerman.
                Spokojna miejscowością jest także Igrane - byłem tam pierwszy raz w Cro - dobry punk wypadowy do zwiedzania
                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                Komentarz

                • ruwado
                  RS
                  • 2009
                  • 14883
                  • Octavia IV (NX3)

                  Zamieszczone przez JerzyM73
                  w Neckerman
                  w tym roku na Graci - ceny były w hotelach....... zaporowe :roll:
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz

                  • Yarwa
                    Elegance
                    • 2010
                    • 915
                    • BMW

                    Arek, możesz rozważyć jeszcze Pakostane. Szybko dojedziesz.
                    Jest płasko.
                    Przy campingach plaże z cieniem. Są trampoliny, jakiś pociąg (przerobiony z ciągnika). Dziecko się nie nudzi. Ja byłem tam z 3 letnią dziewczynką. Miała co robić.
                    Wieczorami sa organizowane koncerty itp., na jakiejś scenie przy morzu.
                    JAko baza wypadowa do: Zadar, Biograd, Split, Trogir, Krka

                    Komentarz

                    • piotrek_gdy
                      RS
                      • 2008
                      • 7723
                      • Volkswagen
                      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                      czy ktoś był już może w Vinisce?

                      jaką trasą najlepiej jechać z 3miasta do Sibenika?
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz

                      • Yarwa
                        Elegance
                        • 2010
                        • 915
                        • BMW

                        ja bym leciał dokładnie tak jak google pokazuje na pierwszy strzał https://goo.gl/maps/IWT79.
                        Ewentualna modyfikacja na Słowenii jeśli ktoś nie chce płacić za winietę.

                        Komentarz

                        • piotrek_gdy
                          RS
                          • 2008
                          • 7723
                          • Volkswagen
                          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                          Zamieszczone przez Yarwa
                          Ewentualna modyfikacja na Słowenii
                          czyli?
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz

                          • xcracer
                            Elegance
                            • 2014
                            • 851
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BKD 2.0 TDI 140 KM

                            1. eaglemirek - MNE (Petrovac) wyjazd 28.06 (14 dni)
                            2. ruwado - miało być MNE lub chociaż Cro - środek lipca - się pozmieniało :evil:
                            3. krzynol - Dalmacja? - 2 połowa czerwca
                            4.lu5asz-wyspa Pag -15-29czerwiec
                            5. blind_walker - Albania lub Czarnogóra, I połowa września- wszystko zależy od humoru szefa, kiedy da wolne.
                            6. Walt - Camp Boban Zivogosce Blato, przełom lipca i sierpnia
                            7. Enriquez - Brac, sierpień
                            8. leonn - 29.06 Zagrzeb, 30.06 Plitwickie jeziora, a do 11.07 grzeje się w południowej Dalmacji
                            9. zadariusz1- 04.08-11.08.2014 wyspa Rab, 11.08-19.08.2014 Orebic
                            10. conan - Zivogosce Porat - 30.08 do 13.09
                            11. aro_40 - gdzieś na południe CRO, a może MNG??? - 2 tygodnie w sierpniu
                            12. no_fear - na pewno południe CRO, może jakaś wyspa, a może MNG - 2 tyg wrzesień
                            13. Alonzo_ - najprawdopodobniej jednak południowe Cro jakoś tak początkiem czerwca.
                            14. tadfi - Komarna - przełom lipca/sierpnia
                            15. crom.de - Cro, zabookowano nocleg w Medulinie na Istrii
                            16. Prim - sierpień/wrzesień okolice Splitu (pewnie Omniś/Baśka Voda)
                            17. sazad - sierpień/wrzesień Istria miasto Labin
                            18. SS - 27.07÷9.08 Stanici, prawie Omis (czekam na potwierdzenie rezerwacji)
                            19. Voit - ...Kol. Małżonka powiedziała: "A może do Chorwacji?" Na razie wiem tylko, że na początku sierpnia.
                            20. looker - 20-30.07 - Drvenik
                            21. Fredy.PW - 11-20.08 - Pirovac
                            22. mkz - 15-30.08 Razanac (okolice Zadaru)
                            23. Kris17009 - Medici k/ Baska Voda od 16.06 na tydzień...
                            24. ujacek - "majówka" na Murterze
                            25. Bartass- Camp Dole Zivogosce (docelowo), po drodze Senj, Trogir i inne miasta po drodze w dół magistralą. Z atrakcji to Plitvice, Wodospady Krka, Wodospady Kravitza w Bośni + Mostar, 28 kwietnia- 13 maja. W drodze powrotnej Grossglockner w Austrii.
                            26.JerzyM73 - Baśka Voda - koniec lipca- początek sierpnia
                            27. Kadmar - 14-28.06 - Vodice, jedziemy z rodzicami na dwa autka.[/quote]
                            28. ManiekWWA - 21.06-29.06 Polari - Rovinj
                            29. kazik4x4 - od 10.07?? do 22.08?? - Vrsar (ew.Rovinj) na początek ok. 10dni a potem na południe, po drodze ......, ......., ........, ......., na koniec ok. 7 dni w Dubrovniku lub bliskich okolicach.
                            30. kapi - 02 - 16.08 - Drvenik - blisko portu promowego
                            31. ketivv - gdzie oczy poniosą od północy na południe Cro
                            32. Yarwa - 15.08-31.08.2014 - jeszcze nie wiem gdzie, ale raczej południe CRO
                            33. KulfonP - 29.06-08.07.2014 - Biograd na Moru, Mobile Homes (okolice Zadar, Sukosan)
                            34. hubi82 - 29.05-07.06.2014 r. - camp w okolicy Trogiru
                            35. Tobi77 - 4.08 - 17.08 - Chorwacja lub Włochy
                            36. carlsberg - 15-25.06 - Pag
                            37. xcracer - Starigrad Paklenica - 07.07.2014 - 14.07.2014(lub dłużej)

                            [ Dodano: Czw 29 Maj, 14 11:35 ]
                            Po długich przemyśleniach wybrałem Starigrad Paklenica. Może ktoś tam był i może podrzucić namiary na jakąś fajną kwaterę?

                            Jako podziękowanie przywiozę flachę Rakiji :twisted:
                            Moja FLka:

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                            Komentarz

                            • Yarwa
                              Elegance
                              • 2010
                              • 915
                              • BMW

                              piotrek_gdy, na cro.pl znajdziesz opisy, tutaj też były wskazówki.
                              Jedziesz przez Słowenie poza autostradami przez Mureck, Lenart, Ptuj. Jakieś 40min dłużej niż autostradą, ale 15E zaoszczędzone.

                              To masz mniej więcej taką trasę objazdem, bez kosztu autostrady https://goo.gl/maps/bBFBQ

                              A tutaj masz dla porównania przez autostradę https://goo.gl/maps/j1mva

                              Komentarz

                              • piotrek_gdy
                                RS
                                • 2008
                                • 7723
                                • Volkswagen
                                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                                Yarwa, dzięki
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz

                                • Enriquez
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 7685
                                  • Superb III (3V3)

                                  wpisz swój nick przed miejscowością
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz

                                  • lu5asz
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 2006
                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    witam.za 2 tygodnie ruszam do Cro .Czy dla dziecka wystarczy paszport,żeby w razie czego skorzystać z opieki lekarskiej?
                                    Kondziu

                                    OCP

                                    Komentarz

                                    • endryu
                                      RS
                                      • 2006
                                      • 3773
                                      • Octavia II combi (1Z5)
                                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                      Zamieszczone przez lu5asz
                                      Czy dla dziecka wystarczy paszport
                                      Tak. Wyrób jeszcze darmowe karty EKUZ.
                                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                      =================================================

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        W slaskim karty ma kazdy, przy zamawianiu pierwszej dla dziecka mozna zglosic zeby to byla europejska karta.

                                        Na wymiane jeszcze teraz maj/czerwiec mozliwe ze nie bedzie trzeba czekac dlugo. Koncem czerwca, a potem w lipcu bedzie masakra, jak z dowodami oraz paszportami.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • Yarwa
                                          Elegance
                                          • 2010
                                          • 915
                                          • BMW

                                          W 2013 niestety musiałem skorzystać z izby przyjęć w Chorwacji. Ale wystarczył tylko paszport, żadnej karty nie musiałem mieć - z resztą nie miałem.
                                          Tak na marginesie obsługa na izbie przyjęć w Makarskiej 10/10, z uśmiechem na twarzy ze strony personelu. Komunikacja po angielsku / chorwacku.

                                          Komentarz

                                          • no_fear
                                            Rider
                                            • 2010
                                            • 501
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

                                            Zamieszczone przez Yarwa
                                            W 2013 niestety musiałem skorzystać z izby przyjęć w Chorwacji. Ale wystarczył tylko paszport, żadnej karty nie musiałem mieć - z resztą nie miałem.
                                            Tak na marginesie obsługa na izbie przyjęć w Makarskiej 10/10, z uśmiechem na twarzy ze strony personelu. Komunikacja po angielsku / chorwacku.
                                            bo świeżo co weszli do UE i jeszcze nie ogarniali tematu kart :wink:
                                            w tym roku pewnie będzie już inaczej (ale oby nikt nie musiał sprawdzać osobiście) 8)


                                            może ktoś skorzysta winietki za 1/2 ceny:
                                            Cześć, znajomym się pochrzaniło, odwołali im urlop i do zbycia są winietki na samochód osobowy:

                                            Czechy - miesięczna - od 15.06
                                            Austria - 10 dniowa - od 15.06
                                            Austria - 10 dniowa - od 25.06
                                            Słowenia - 7 dniowa - od 15.06
                                            Słowenia - 7 dniowa - od 22.06

                                            wszystkie za pół ceny + koszt wysyłki

                                            zainteresowanych proszę o kontakt na pw lub mail: [email protected]
                                            www.SPAmobile.pl

                                            Komentarz

                                            • crom.de
                                              RS
                                              • 2012
                                              • 1545
                                              • Superb II (3T4)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              1. eaglemirek - MNE (Petrovac) wyjazd 28.06 (14 dni)
                                              2. ruwado - miało być MNE lub chociaż Cro - środek lipca - się pozmieniało :evil:
                                              3. krzynol - Dalmacja? - 2 połowa czerwca
                                              4.lu5asz-wyspa Pag -15-29czerwiec
                                              5. blind_walker - Albania lub Czarnogóra, I połowa września- wszystko zależy od humoru szefa, kiedy da wolne.
                                              6. Walt - Camp Boban Zivogosce Blato, przełom lipca i sierpnia
                                              7. Enriquez - Brac, sierpień
                                              8. leonn - 29.06 Zagrzeb, 30.06 Plitwickie jeziora, a do 11.07 grzeje się w południowej Dalmacji
                                              9. zadariusz1- 04.08-11.08.2014 wyspa Rab, 11.08-19.08.2014 Orebic
                                              10. conan - Zivogosce Porat - 30.08 do 13.09
                                              11. aro_40 - gdzieś na południe CRO, a może MNG??? - 2 tygodnie w sierpniu
                                              12. no_fear - na pewno południe CRO, może jakaś wyspa, a może MNG - 2 tyg wrzesień
                                              13. Alonzo_ - najprawdopodobniej jednak południowe Cro jakoś tak początkiem czerwca.
                                              14. tadfi - Komarna - przełom lipca/sierpnia
                                              15. crom.de - przebukowano z Medulina na Poreè 11-13.06
                                              16. Prim - sierpień/wrzesień okolice Splitu (pewnie Omniś/Baśka Voda)
                                              17. sazad - sierpień/wrzesień Istria miasto Labin
                                              18. SS - 27.07÷9.08 Stanici, prawie Omis (czekam na potwierdzenie rezerwacji)
                                              19. Voit - ...Kol. Małżonka powiedziała: "A może do Chorwacji?" Na razie wiem tylko, że na początku sierpnia.
                                              20. looker - 20-30.07 - Drvenik
                                              21. Fredy.PW - 11-20.08 - Pirovac
                                              22. mkz - 15-30.08 Razanac (okolice Zadaru)
                                              23. Kris17009 - Medici k/ Baska Voda od 16.06 na tydzień...
                                              24. ujacek - "majówka" na Murterze
                                              25. Bartass- Camp Dole Zivogosce (docelowo), po drodze Senj, Trogir i inne miasta po drodze w dół magistralą. Z atrakcji to Plitvice, Wodospady Krka, Wodospady Kravitza w Bośni + Mostar, 28 kwietnia- 13 maja. W drodze powrotnej Grossglockner w Austrii.
                                              26.JerzyM73 - Baśka Voda - koniec lipca- początek sierpnia
                                              27. Kadmar - 14-28.06 - Vodice, jedziemy z rodzicami na dwa autka.[/quote]
                                              28. ManiekWWA - 21.06-29.06 Polari - Rovinj
                                              29. kazik4x4 - od 10.07?? do 22.08?? - Vrsar (ew.Rovinj) na początek ok. 10dni a potem na południe, po drodze ......, ......., ........, ......., na koniec ok. 7 dni w Dubrovniku lub bliskich okolicach.
                                              30. kapi - 02 - 16.08 - Drvenik - blisko portu promowego
                                              31. ketivv - gdzie oczy poniosą od północy na południe Cro
                                              32. Yarwa - 15.08-31.08.2014 - jeszcze nie wiem gdzie, ale raczej południe CRO
                                              33. KulfonP - 29.06-08.07.2014 - Biograd na Moru, Mobile Homes (okolice Zadar, Sukosan)
                                              34. hubi82 - 29.05-07.06.2014 r. - camp w okolicy Trogiru
                                              35. Tobi77 - 4.08 - 17.08 - Chorwacja lub Włochy
                                              36. carlsberg - 15-25.06 - Pag
                                              37. xcracer - Starigrad Paklenica - 07.07.2014 - 14.07.2014(lub dłużej)

                                              Żonka dostała ostatecznie pracę więc tego roku tylko króciutki epizod nad Adriatykiem w Poreèu między 11 a 13.06. czyli w moich nadgodzinach a jej dniach wolnych z planu. Zawsze coś Będziemy testować objazd przez Włochy żeby ominąć Karawankę (2x6), Tauernautobahn (2x10) i niezapłacić słoweńcom za winietę (15) :twisted: Niech makarony coś zarobią, a może jeszcze jakąś dobrą, prawdziwą pizze na powrocie wciągniemy
                                              - Superb
                                              - Panda 1.2

                                              Komentarz

                                              • Arek
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2005
                                                • 3143

                                                Yarwa, dzięki
                                                -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                                                Komentarz

                                                • Enriquez
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 7685
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  Macie jakieś doświadczenia z kartami pre-paid na miejscu - chodzi o to, żeby w razie czego można było w miarę rozsądnie do siebie dzwonić w razie potrzeby.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz

                                                  • endryu
                                                    RS
                                                    • 2006
                                                    • 3773
                                                    • Octavia II combi (1Z5)
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    Enriquez, sprawdź u swojego operatora bo od 1 lipca zmiany w cennikach UE w dół, w roamingu.

                                                    za 50 kun http://www.tele2.hr/privatni-korisni...tia/?docid=222 w okresie 1 czerwca do 31 października 2014
                                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                    =================================================

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...