Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Alonzo_
    RS
    • 2009
    • 2460
    • Hyundai

    ketivv, Mirek dziękuję....jak tak to tym bardziej chce się jechać.
    Bo w ub. roku (podobno najchłodniejszy był Adriatyk od kilku lat) lekko Bałtykiem zaciągało jak się wchodziło :szeroki_usmiech

    Komentarz

    • xcracer
      Elegance
      • 2014
      • 851
      • Octavia II (1Z3)
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      Byłem w zeszłym roku w sierpniu i w okolicach Jadranova temperatura wody dochodziła do 25 - 26 stopni. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie gorzej...
      Moja FLka:

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

      Komentarz

      • ruwado
        RS
        • 2009
        • 14883
        • Octavia IV (NX3)

        Zamieszczone przez eaglemirek
        Woda w Petrowac 25 (mierzyłem osobiście)
        czym? :szeroki_usmiech
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz

        • eaglemirek
          RS
          • 2010
          • 14098
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          czym? :szeroki_usmiech
          Tylko bez podtekstów proszę :diabelski_usmiech
          A tak na poważnie to mam taką funkcję w zegarku i powiem że jest to dokładne :!:



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz

          • MACIEJ55555
            Rider
            • 2013
            • 482
            • Octavia III (5E3)
            • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

            Teraz i Ja mogę potwierdzić temp. Ok 30st. bezchmurnie droga przebiegła bez niespodzianek jedyna niespodzianka jama nas spotkała to wjazd do Chorwacji od strony Triestu który postanowilośmy odwiedzic kolejka na granicy na jakieś pół godziny ale przeraziła mnie kolejka wyjeżdżających z CRO stanie na jakieś 3h.
            była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...127400#1127400
            jest: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...626122#1626122

            Komentarz

            • marwoc
              Classic
              • 2012
              • 20

              Jechałem z Sarvaru w piątek. Strasznie ślamazarnie przez Węgry. Dużo mijanek, ale nie jechałem cały czas 86 bo mnie navi jakoś dziwnie ciągła o czym zorientowałem się prawie na granicy słoweńskiej :-). Na granicy około 12-tej byłem jedynym samochodem. W kantorze za 1 PLN dają 1,7kn. Za Euro 7,4 kn. Na tej stacji na przejściu diesel po 10,42. Na Pagu kurs wymiany (przynajmniej u mnie) taki sam. Na autostradzie w okolicy Zagrzebia duży ruch potem już w zasadzie pusto było. Na bramkach płaciłem gotówką - problemów nie było.
              Aha - jest ciepło :-)

              Komentarz

              • eaglemirek
                RS
                • 2010
                • 14098
                • Octavia II combi (1Z5)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                N.P. Durmitor Przełęcz Sedlo 1910m i zjazd do Kanionu Pivy


















                A tak się schładza w lipcu piwo w Durmitorze :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz

                • marbab
                  RS
                  • 2009
                  • 4713
                  • Fiat
                  • BMM 2.0 TDI 140 KM

                  eaglemirek, nice views
                  Marek



                  Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                  Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                  Komentarz

                  • xcracer
                    Elegance
                    • 2014
                    • 851
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BKD 2.0 TDI 140 KM

                    Auto już częściowo zapakowane. Dupa siadła już konkretnie, a to jeszcze nie wszystko. Za kilka godzin startujemy
                    Moja FLka:

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                    Komentarz

                    • Alonzo_
                      RS
                      • 2009
                      • 2460
                      • Hyundai

                      Pozdrowienia dla OCePków ze słonecznej Podgory. 30 stopni, słońce jak balija, woda ciepła...jednym słowem pięknie jest
                      Dziś karlowacko za Wasze zdrowie i kimka.
                      Przetestowałem Oekotel pod Wiedniem - za taka kasą (21 E/osoba przy 3 osobowym pokoju - czwarta moja młodsza 6 latka za free spokojnie pospała) polecam - czysto, przyjemnie, w nocy można się zawinąć, zostawić klucz i lecieć kiedy się chce.
                      Nigdzie poza Częstochową nie stałem dłużej niż 5 minut . Wszystko z marszu. Karty na chorwackiej autostradzie wszędzie przeszły ...ale w konobie na miejscu już nie chciały
                      Jutro szukam w okolicy jakiejś plaży gdzie mniej kamieni i nie ma takich fal jak u mnie. Ma ktoś jakieś stestowane zaciszne plażyczki pod Makarską?

                      PS... zasięg na zbiorniku wyszedł mi 1200km przy prędkościach wszędzie max. dopuszczalnych (+10) :szeroki_usmiech - sorry za OT

                      Czas na błogie nicnierobienie....i

                      Pozdro

                      Komentarz

                      • loyd
                        RS
                        • 2010
                        • 2342

                        Aaaaaaaaaa .... Panowie .... Ja musze w tym roku do Karwii nad Bałtyk jechać .....

                        Mam nadzieję, że nie będzie lało non - stop :|

                        Komentarz

                        • Prim
                          L&K
                          • 2013
                          • 1040
                          • Audi

                          Alonzo_, miłego wypoczynku...

                          Ps. Daj znac jak kursy walut na miejscu - oczywiście w wolnym czasie
                          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                          VW Jetta 1.2 TSI

                          Komentarz

                          • marbab
                            RS
                            • 2009
                            • 4713
                            • Fiat
                            • BMM 2.0 TDI 140 KM

                            loyd, a dzis w Karwii wypas pogoda byla i w Baltyczku juz sporo ludzi siedzi
                            Marek



                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                            Komentarz

                            • Alonzo_
                              RS
                              • 2009
                              • 2460
                              • Hyundai

                              Zamieszczone przez Prim
                              Alonzo_, miłego wypoczynku...

                              Ps. Daj znac jak kursy walut na miejscu - oczywiście w wolnym czasie
                              Dzięki.
                              U nas jak w Toroniu ojro braliśmy na chawirkę to podobno (żonka mówi) chcieli za kunę 64 gr. Mi tu kartą płacąc (PKO) liczą po 58 gr.
                              W kantor tu jakiś jutro zajrzę.
                              Dizel zwykly przed zjazdem na Makarską lałem na autostradzie to 10,45 chyba jakoś. W mnieście 11 z groszem kuny widziałem chyba.

                              [ Dodano: Nie 06 Lip, 14 23:52 ]
                              Zamieszczone przez loyd
                              Aaaaaaaaaa .... Panowie .... Ja musze w tym roku do Karwii nad Bałtyk jechać .....

                              Mam nadzieję, że nie będzie lało non - stop :|
                              Oby było jak trzeba

                              Zamieszczone przez marbab
                              loyd, a dzis w Karwii wypas pogoda byla i w Baltyczku juz sporo ludzi siedzi
                              No się pomylili trochę nawet na ten weekend. Miało być kilka dni ładnie. Paru znajomków poleciało nad morze i jedni dziś w Sopocie pisali, że leje i lipa wielka. U nas na kujawach miało palić a dziś podobno burze i 20 st...komu wierzyć? Nawet pogodynki już są niesłowne w krótkoterminowej :wink:
                              Co za kraj, co za ludzie... :evil: :wink:
                              Mirku dzięki za podpowiedź. Objazd MLP poszedł z pamięci.
                              Swoją drogą może się mylę ale wydaje mi się , ze na dziś to chyba zamiast lecieć jak ja czyli Chałupki czy jak im tam>Ostrawa>Brno>Wiedeń>Graz>MLP>potem 9-tka do Cro do autostrady itd może lepiej jednak lecieć z Brna na Bratysławę i Budapeszt? W ub roku tak wracałem i droga była OK - bez ograniczeń mam na myśli. A tu kawał W Austrii zwykłej drogi, potem same 80 i 100/110 na Austrii niżej, pod Wiedniem trochę zwężek i ograniczeń , potem MLP o dojazd do Cro - słabo to szło. Bo tej dziadowskiej betonówki płytowej nie omijałem ani tak ani tak w Czechach. Szczerze mówiąc porównując sobie ubiegły rok przez Czechy/Słowację/Węgry oprócz tego ze w/w trasa jest lepsza niż to co test przez A/Slo to na całym kawałku tylko u nas i w Cro leci się fajnie - Cro najlepiej. No i jeszcze znośnie na Węgrzech było rok temu nazad. Czechy i Austria to cienizna...bo stare toto i remontów się domaga. Takie spostrzeżenia. Pzdr

                              Komentarz

                              • kris17009
                                Ambiente
                                • 2012
                                • 235

                                No ale jak z Torunia to przez Budapeszt to troche daleko. Ja jechalem akurat przez Żywiec, Bratyslawę potem na Wieden a dokładnie na Winer Neustadt i dalej standard MLP. I przez austrie bylo spoko, fakt ze w nocy juz. Przez Słowację tansza winieta ale trzeba uwazac na policmenow. Ale tak czy siak kawalaek jest normalnej drogi zanim sie dojedzie do autostrady do Żyliny. Mimo to jakbym mial jechac prosto to i tak wolalbym jechac A1 i przez Czechy.


                                Moja furka:
                                -------------------------
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                Komentarz

                                • xcracer
                                  Elegance
                                  • 2014
                                  • 851
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                  Pozdrowienia ze słonecznego Starigradu Paklenicy .
                                  Pierwszy raz wyjeżdżałem w niedzielę i pierwszy raz widziałem na drodze takie pustki. Jadąc przez Węgry dosłownie miałem wrażenie, że jadę przez wymarły kraj. Równe 1100 km przejechałem w 11h wliczając postoje i tankowanie
                                  Moja FLka:

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                  Komentarz

                                  • dublin999
                                    Ambiente
                                    • 2010
                                    • 172

                                    Ze znajomymi wybieramy się w terminie 16.08-23.08 Makarska 23.08-08,2014 Pula.
                                    Z jakimi kosztami jeżeli chodzi o transport powinniśmy się liczyć? Chodzi mi o średnią cenę paliw, opłaty autostradowe i ewentualnie inne z których nie zdaje(my) sobie jeszcze sprawy.
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    Komentarz

                                    • Buba
                                      Ambiente
                                      • 2007
                                      • 160
                                      • Nissan

                                      Zamieszczone przez xcracer
                                      Pozdrowienia ze słonecznego Starigradu Paklenicy .
                                      Pierwszy raz wyjeżdżałem w niedzielę i pierwszy raz widziałem na drodze takie pustki. Jadąc przez Węgry dosłownie miałem wrażenie, że jadę przez wymarły kraj. Równe 1100 km przejechałem w 11h wliczając postoje i tankowanie
                                      kolego,
                                      o której godzinie przekraczałeś polską granicę? - pytam, bo w tym tygodniu wybieram się na Bałkany i planuję wyjazd z czwartku na piątek, w nocy (jeśli dostanę dodatkowy dzień wolnego w najbliższy piątek) lub z soboty na niedzielę, ale przyznam szczerze, że ta opcja jazdy mnie przeraża...
                                      ~~ pozdrawiam ~~
                                      JaceK
                                      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                      Black eleganzze in combi
                                      President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                      Komentarz

                                      • kris17009
                                        Ambiente
                                        • 2012
                                        • 235

                                        dublin999, ceny paliw to zalezy na czym jeździsz i jak czesto musisz tankować. Ceny winiet masz w internecie wszystko zalezy którędy jedziesz i na jak długo. Cenu autostrady w Cro to ok 110zl do Makarskiej, ale dokladnie tez mozesz na ich stronie zobaczyc. Ogolnie wszedzie poza Polską paliwo jest drozsze. Na slowacjini wegrzech jeszcze drozej niz w Cro, a tam trzeba doliczyc jakies 60gr do naszej ceny. Na autostradach oczywiscie jest drozej niz w miastach.


                                        Moja furka:
                                        -------------------------
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                        Komentarz

                                        • dublin999
                                          Ambiente
                                          • 2010
                                          • 172

                                          Zamieszczone przez kris17009
                                          dublin999, ceny paliw to zalezy na czym jeździsz i jak czesto musisz tankować. Ceny winiet masz w internecie wszystko zalezy którędy jedziesz i na jak długo. Cenu autostrady w Cro to ok 110zl do Makarskiej, ale dokladnie tez mozesz na ich stronie zobaczyc. Ogolnie wszedzie poza Polską paliwo jest drozsze. Na slowacjini wegrzech jeszcze drozej niz w Cro, a tam trzeba doliczyc jakies 60gr do naszej ceny. Na autostradach oczywiscie jest drozej niz w miastach.
                                          Jedziemy dwoma samochodami Audi A4 kombi 2.0 TDI 170kM i Opel Insignia 2.0 TDI 160kM
                                          Czyli wychodzi na to że najlepiej w Polsce na max zatankować i jechać ile się da.
                                          Podrzucisz link do strony o której mówisz gdzie sprawdzę ceny za autostrady? bo później z Makarskiej do Puli też pewnie chcielibyśmy autostradą.

                                          A jak ceny artykułów spożywczych i alkoholi? Jedziemy większą grupą i chcielibyśmy wiedzieć co warto zapakować ewentualnie do jedzenia bo żywimy się we własnym zakresie a wieczorami też by się trzeba czegoś napić
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          Komentarz

                                          • xcracer
                                            Elegance
                                            • 2014
                                            • 851
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                            Buba wyjechałem po 21 z domu, granicę w Cieszynie przekraczałem ok. 1.5 h później.
                                            Moja FLka:

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                            Komentarz

                                            • Buba
                                              Ambiente
                                              • 2007
                                              • 160
                                              • Nissan

                                              Zamieszczone przez xcracer
                                              Buba wyjechałem po 21 z domu, granicę w Cieszynie przekraczałem ok. 1.5 h później.
                                              Czyli jechałeś z soboty na niedziele, czy z niedzieli na poniedziałek? :roll: :roll: 8) :lol: :lol: :lol:
                                              ~~ pozdrawiam ~~
                                              JaceK
                                              _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                              Black eleganzze in combi
                                              President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                              _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                              Komentarz

                                              • xcracer
                                                Elegance
                                                • 2014
                                                • 851
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                                Z niedzieli na poniedziałek. Wyjeżdżałem wczoraj wieczorem
                                                Moja FLka:

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                                Komentarz

                                                • Alonzo_
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 2460
                                                  • Hyundai

                                                  dublin999
                                                  Jak piszesz - przed granicą lejesz do pełna ile się da. Byle do Cro dolecieć wg mnie ( a to się da zrobić na zbiorniku) tu już masz niedużo drożej niż u nas - kilkadziesiąt groszy na litrze
                                                  Autostrady masz i ceny winiet tu:

                                                  znaczy na stronach pzm lub innych
                                                  jadąc A1 przed chałupkami na lotosie kupowałem to łepek miał 10 zł drożej niż PZM. Lepiej chyba za granica na pierwszego shella zjechać w CZ (jeśli tędy będziesz jechał.
                                                  w Cro masz bramki a ceny jak kolega wyżej pisał 48 kun pierwszy kawałem przed Zagrzebiem a potem do Makarskiej coś prawie 100 na nasze, musiałbym spojrzeć na kwita w aucie. Na autostradzie tunele masz w Cro w cenie - jedynie dojazdowe - np do Makarskiej - 20 kn.
                                                  Żarcie generalnie drożej niż u nas o kilkadziesiąt % zależy co. Np Ożujsko/Karlovacko 0,5 puszka 6-9 kun w ich marketach,1 litrowe kilkanaście a 2 litra w plastiku 25/26 kn jakoś tak, winka, jogurty, arbuzy i inne nie pamiętam bo żonka paragony ma.
                                                  Chleb 9 kun, masło 5-8 kun, mleko chyba koło 6-10 kn.
                                                  Przykładowy obiad dziś w Tucepii w centrum przy plaży: Ryblia plata ( duży półmisek z 3 rybami - 2 makrele i jakas tam 3-cia :wink: , kilka krewetek, kalmarów- oprócz kalmarów bardzo dobre) dla 2 osób, 1xpizza,1x frytki, cola 3x - 290 kn. I najedliśmy się do pełna.
                                                  Wczoraj lekko -1x (słabe) spagetti , 1x pizza, 1x jakieś rizotto z warzywami i picie na marinie w Podgorze - niecałe 150kn.
                                                  Pizza , spagetti, rizotto itp wiele pojedynczych dań na 1 osobę to ok (+/-) 40-50 kn porcja, stosunkowo drogo tu mają wszelkiej maści "owoce morza". Ale taką pizza 1 się powinien najeść, zwłaszcza, że jakoś w tych temp wg mnie je się mniej.
                                                  Ryblia plata dla 4 osób ok 300 kn. Sądzę, że obiad dla 2+2 to wydatek koło tego co piszę lub więcej - średnio na nasze 150-200 zł chyba trzeba w konobach liczyć

                                                  A co do zabierania z PL ja osobiście nie widzę w tym problemu. Co więcej piwo to mamy bez porównania (to z małych browarów - nie komerche) lepsze niż te ich osławione nic specjalnego czyli Karlovacko/Ożujsko IMO. Rakiji nie lubię, większości wytrawnych win także. A na własnej kuchni spokojnie to co wyżej napisałem jesteś do przodu a wzięte z PL jakieś makarony, ryże itp, plus coś w słoiku będzie w zakupie sporo tańsze niż tu bo tu jest jak u nas nad Bałtykiem lub w górach w sezonie - kasa się liczy i zdzieranie z turysty ile się da wycisnąć z niego aby starczyło na cały rok. Życie.
                                                  Mają smaczne rybki i to w zasadzie mi podchodzi, resztę wolę "naszą". Ale nie każdy chce/musi gotować na urlopie (nie każda żonka :wink: )

                                                  Prim
                                                  Kuna jak pisałem - wg PKO z karty przelicznik 0,58 zł a w kantorze w Tucepi PLN/KN - 1/1,71 - czyli praktycznie tak samo.

                                                  Pzdr

                                                  Komentarz

                                                  • kris17009
                                                    Ambiente
                                                    • 2012
                                                    • 235

                                                    Ceny winiet na PZM są z ich marżą. Lepiej poszukaj ogólnie w googlu. Zależy na ile jedziesz bo albo 10 dniowa albo miesięczna. Np 10 dniowe - słowacja 10EUR, Austria - 8,5EUR.
                                                    Zamieszczone przez Alonzo_
                                                    Na autostradzie tunele masz w Cro w cenie - jedynie dojazdowe - np do Makarskiej - 20 kn.
                                                    dlatego zjeżdżaj wcześniejszym zjazdem "Sestanovac"
                                                    Zamieszczone przez Alonzo_
                                                    Żarcie generalnie drożej niż u nas o kilkadziesiąt %
                                                    dlatego ja kupuje w Lidlu - na wylocie z Makarskiej w stronę Dubrownika trzeba zjechać do miasta.

                                                    Strona z cennikiem autstrad w Cro:
                                                    http://www.hac.hr/cestarina/cjenik/z...plit-dubrovnik.

                                                    Jeśli chodzi o jazdę do Puli to ja bym jechał autostradą do zjazdu na Senj i dalej jadranką do Rijeki. W tym toku tak jechałem na tym odcinku i nawet było spoko. Cały czas autostradą jest dużo dalej i drożej.


                                                    Moja furka:
                                                    -------------------------
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=60516

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...