Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Waśka
    Rider
    • 2013
    • 552
    • Mitshibishi

    był ktoś z Was w Albanii? jak tam wygląda?
    na Murterze miejscami jest piaseczek w wodzie całkiem jak u nas. np w Betinie na samym końcu wybrzeża (po przeciwnej stronie bulwaru niż centrum) jest sporawa piaszczysta zatoczka z wodą po kolana, dla dzieci raj. podobno gdzieś tam są jeszcze piaski, ale chyba nie w odludniejszych miejscach.
    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

    Komentarz

    • leonn
      RS
      • 2011
      • 2726
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      Zamieszczone przez Maicroft
      Zamieszczone przez leonn
      Piasek to tylko na naszym morzem jest fajny
      I to tez zalezy od plazy, bo zupelnie inny jest w Helu a inny we Wladyslawowie czy Jastrzebiej Gorze, mimo ze to niedaleko.
      Zgadza się też to zauważyłem :wink:

      Komentarz

      • JerzyM73
        Rider
        • 2010
        • 602

        Zamieszczone przez Waśka
        był ktoś z Was w Albanii? jak tam wygląda?
        na Murterze miejscami jest piaseczek w wodzie całkiem jak u nas. np w Betinie na samym końcu wybrzeża (po przeciwnej stronie bulwaru niż centrum) jest sporawa piaszczysta zatoczka z wodą po kolana, dla dzieci raj. podobno gdzieś tam są jeszcze piaski, ale chyba nie w odludniejszych miejscach.
        Ja własnie wróciłem we wtorek, poczytaj sobie na albaniaforum.pl :-)
        O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
        Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

        Komentarz

        • Sebastian_M26
          RS
          S_OCP Member
          • 2005
          • 1823
          • Superb II (3T4)

          Jest piasek, na Rajskiej plaży w Lopar. Idealne miejsce dla małych dzieci. Parasol i leżaki 100kn, ale i tak w sezonie miejsca nie ma.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz

          • Waśka
            Rider
            • 2013
            • 552
            • Mitshibishi

            ale w piasku są tam takie małe rybki, których jad podobno paraliżuje? mi się na szczęście udało, ale znam takich którzy mieli mniej szczęścia :twisted:
            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

            Komentarz

            • JerzyM73
              Rider
              • 2010
              • 602

              Co wy z tym piaskiem ??? Najlepszy jest żwirek lub kamyczki (otoczaki), przynajmniej wszędzie to nie włazi i woda lazuorwa
              przykład z Albanii
              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

              W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

              Komentarz

              • Sebastian_M26
                RS
                S_OCP Member
                • 2005
                • 1823
                • Superb II (3T4)

                Zamieszczone przez Waśka
                ale w piasku są tam takie małe rybki, których jad podobno paraliżuje? mi się na szczęście udało, ale znam takich którzy mieli mniej szczęścia :twisted:
                W sezonie jest tyle ludzi, że wszystko ucieka, pozatym na kamolach też możesz w jeżowca wdepnąć. Także wszędzie w butach.

                Ma ktoś z was patent i wynajmuje łodzie na Adriatyk?
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz

                • eaglemirek
                  RS
                  • 2010
                  • 14098
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                  Zamieszczone przez Sebastian_M26
                  Także wszędzie w butach.
                  W MNE i Albanii nikt w tym do wody nie wchodzi :!:



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz

                  • kapi
                    L&K
                    • 2009
                    • 1174
                    • Fabia combi

                    Zamieszczone przez Sebastian_M26
                    Jest piasek, na Rajskiej plaży w Lopar
                    byłem widziałem, podziękowałem.... poczułem się jak we Władysławowie :diabelski_usmiech
                    dodatkowo należy doliczyć min 30KN za parking - chyba że się ma lokum niedaleko.
                    na wyspie tanio nie jest, nawet LPG droższy niż na lądzie.

                    oczywiście każdy ma swój sposób na spędzanie czasu na plaży
                    ja byłem przejazdem.
                    OII sprzedana


                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                    Komentarz

                    • Waśka
                      Rider
                      • 2013
                      • 552
                      • Mitshibishi

                      ja nie wchodziłem póki pływając na materacu nie zobaczyłem stadka jeżowców pod sobą. przez resztę pobytu już tylko skakałem na głębszą wodę bez chodzenia po kamieniach. pierwszego dnia miałem cholernego farta bo coś mi się wbiło w stopę, i na brzegu wyjąłem 1,5 cm cierń który utkwił płytko w bardzo zgrubiałej i twardej skórze w tym miejscu stopy.
                      na forum cro.pl (czy jakoś tak) zalecają zwykłe trampki.
                      Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                      Komentarz

                      • aro_40
                        RS
                        • 2007
                        • 1529
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Do CRO będę wyruszał z Bystrzycy Kłodzkiej. Mam zatem pytanko czy winietkę na bratnią krinę Czechów kupię na każdej stacji benzynowej w CZ?
                        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                        _______________________________________
                        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                        Komentarz

                        • Czarna_LK
                          RS
                          • 2014
                          • 2255
                          • Octavia I combi (1U5)
                          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                          aro_40, jak jechałem dwa lata temu z Wrocławia do Pragi to w nocy dostałem bez problemu winietę na stacji paliw w małej miejscowości.
                          Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                          _______
                          Piotr

                          Komentarz

                          • marbab
                            RS
                            • 2009
                            • 4713
                            • Fiat
                            • BMM 2.0 TDI 140 KM

                            Sebastian_M26, bralem zaglowe juz ze 4 razy glownie w pazdzierniku. Obecnie wystarczy jeden z papierami. Honoruja w zasadzie wszystko.
                            Marek



                            Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                            Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                            Komentarz

                            • SS
                              RS
                              • 2010
                              • 16209
                              • Superb III (3V3)

                              wróciłem wczoraj z południa Cro. Jazda przyzwoita do połączenia autostrad z Istrii. Później same abonamenty na lewy pas Jedyne zatwardzenie było przy bramkach przed Zagrzebiem, jakieś 30km jechałem "o kropelce" Granica Słowenia-Cro jak zwykle 30 minut. Słowenia objazdem bez problemu. Austria spokojnie tylko w deszczu. Jest pomiar odcinkowy prędkości na zwężce i chyba dostanę "pamiątkę" bo zobaczyłem kamery dopiero na końcu I Wiedeń jest rozkopany i trzeba uważać, żeby kilometrów nie na trzaskać. Czechy nieźle ale zwężenia, płyty i ulewny deszcz trochę mi dokuczył (momentami ludzie się zatrzymywali). W Polsce już błyskawicznie. Mała przygoda bo mi paliwa brakło i gdzieś po drodze zjeżdżałem z A1 i stacji szukałem :roll: Wyjazd rewelacja, ostatnie dwa dni burze, ale po 12 upału było jak znalazł :szeroki_usmiech W sumie z wszystkim dokładnie w 14h się wyrobiłem.
                              Pisał Sebastian

                              Komentarz

                              • Tippo
                                L&K
                                • 2009
                                • 1349
                                • Octavia III (5E3)
                                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                Zamieszczone przez SS
                                wróciłem wczoraj z południa Cro. Jazda przyzwoita do połączenia autostrad z Istrii. Później same abonamenty na lewy pas Jedyne zatwardzenie było przy bramkach przed Zagrzebiem, jakieś 30km jechałem "o kropelce" Granica Słowenia-Cro jak zwykle 30 minut. Słowenia objazdem bez problemu. Austria spokojnie tylko w deszczu. Jest pomiar odcinkowy prędkości na zwężce i chyba dostanę "pamiątkę" bo zobaczyłem kamery dopiero na końcu I Wiedeń jest rozkopany i trzeba uważać, żeby kilometrów nie na trzaskać. Czechy nieźle ale zwężenia, płyty i ulewny deszcz trochę mi dokuczył (momentami ludzie się zatrzymywali). W Polsce już błyskawicznie. Mała przygoda bo mi paliwa brakło i gdzieś po drodze zjeżdżałem z A1 i stacji szukałem Wyjazd rewelacja, ostatnie dwa dni burze, ale po 12 upału było jak znalazł W sumie z wszystkim dokładnie w 14h się wyrobiłem.
                                Ze wzgledu na te deszcze Austrii co sie czesto mi zadarzalo i na rozkopany wieden, kolejki w slowenii, jade przez wegry i to nawet troszke nadkladam - jakies 80km- bo z Bratyslawy jade az na Erd autostrada, potem juz autostrada na Zagrzeb. "śfagier" tak jechal ostatnio i sobie chwalil, cisza spokoj i bez kolejek.

                                Komentarz

                                • SS
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 16209
                                  • Superb III (3V3)

                                  Tippo, nie znam drogi przez Węgry. Jechałem przez Cieszyn i Słowację ale przez Czechy jakos mi bardziej leży. Gdyby nie SLO na lewym pasie to byloby super. O dziwo w Austrii jeżdżą poprawnie. A i mialem ubaw w Cro jak na autostradzie Alfa 159 chciała się ze mną spróbować i z lewego mi nie zjechała. Mina kierowcy jak go przy 180 łyknąłem bezcenna :diabelski_usmiech Zresztą wydaje mi się, że przez Czechy jest najszybciej bo jest gdzie przycisnąć, szczególnie w nocy
                                  Pisał Sebastian

                                  Komentarz

                                  • aro_40
                                    RS
                                    • 2007
                                    • 1529
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez SS
                                    A i mialem ubaw w Cro jak na autostradzie Alfa 159 chciała się ze mną spróbować i z lewego mi nie zjechała. Mina kierowcy jak go przy 180 łyknąłem bezcenna :diabelski_usmiech Zresztą wydaje mi się, że przez Czechy jest najszybciej bo jest gdzie przycisnąć, szczególnie w nocy
                                    ja za kazdym razem mam taki ubaw lecę sobie spokojniutko, nie przekraczam 160-ciu i nagle znajduje się taki bonzo w np. w Landroverze (jak ostatnio) i usiłuje się ścigać. Nawet nie próbuję, bo ma ze 3 litry, co przy moich 1,6 w diselku... tylko czekam spokojnie, aż dotrze do niego ile to mu chla przy tej prędkości... i za chwilę zostaje z tyłu a ja dalej sobie lecę spokojniutko

                                    No, decyzja zapadła. W niedzielę Wilkowice i zabytkowe traktory, potem dzionek czy dwa na Dolnym Śląsku i jazda do CRO... jeszcze nie wiem gdzie, ale już mi się morda cieszy
                                    If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                    _______________________________________
                                    a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 6624
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      Zamieszczone przez aro_40
                                      czekam spokojnie, aż dotrze do niego ile to mu chla przy tej prędkości... i za chwilę zostaje z tyłu a ja dalej sobie lecę spokojniutko
                                      skądś to znam
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz

                                      • damian1975
                                        RS
                                        • 2012
                                        • 4104
                                        • Superb III (3V3)
                                        • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                        aro_40, ja się wybieram 28 sierpnia do CRO :wink:


                                        TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                        Komentarz

                                        • SS
                                          RS
                                          • 2010
                                          • 16209
                                          • Superb III (3V3)

                                          aro_40, do mnie dociera jak włącza się kontrolka a stacji nie widać :diabelski_usmiech

                                          [ Dodano: Wto 18 Sie, 15 22:45 ]
                                          damian1975, cicho być :wink:
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz

                                          • damian1975
                                            RS
                                            • 2012
                                            • 4104
                                            • Superb III (3V3)
                                            • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                            SS, oj tam :wink: :szeroki_usmiech


                                            TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                                            Komentarz

                                            • irekk
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1093
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              Pojechałem, wróciłem i chcę więcej
                                              Wybrałem trasę Wrocław > Boboszów > Brno > Wiedeń > Maribor > Zagrzeb > Trogir (Seget Donji tbs) i w tamtą stronę w deszczach po nocach jechałem 18h z 2 stopami po godzince na spanko (miałem ciężką nockę). Trasa bardzo przyjemna chociaż ruch w nocy na trasie do Chorwacji jak we Wrocławiu po mieście za dnia Problem był tylko na wjeździe do chorwacji (średnia prędkość przez kilkanaście kilometrów to tak z 10kmh) pewnie z uwagi na przejście i bramki. Tak poza tym to czeskie "autostrady" w rozpidzielu ale bez korków.
                                              Powrót tą samą trasą (po relacjach tutaj i na cro.pl wyjazd o 21:45 w piątek) zajął już ponad 15h z jednym postojem na 30 minutowe spanko. Totalnie żadnych problemów poza jednym rozsypanym autem na autostradzie gdzie ciężko było ocenić czy to było w ogóle auto. Żadnych problemów na bramkach ani na granicy. Szybko i sprawnie (dojazd do granicy był przed 2:00). W Czechach trochę przykorkowane jedno rondo przy Ołumuńcu z uwagi na kierowanie ruchem przez policję z uwagi na przejazd jakichś vipów w kordonie policji. Ogólnie z 10-15 minut wolnym tempem ale dało się przeżyć.

                                              Szwagier wracał w sobotę o 9 rano i zajęło mu to już ponad 20h. Wyjazd z Chorwacji zajął mu 9 godzin (wobec moich 4h) z uwagi na "sławne" korki oraz dużą ilość wypadków.

                                              Wizytowałem w Seget Donji [ło tu] i mogę z czystym sercem polecić, zwłaszcza studia na parterze. Obok zejście na (sporą) plażę i do całkiem spoko restauracji.
                                              Trogir (można się dostać taksówkami wodnymi) piękny a wyżera w Konoba Scrapa po prostu bajka.
                                              Na stacjach oszukują i to bardzo konkretnie. Dopełnienie baku (było 3/4 z 70 litrów) skończyło się zapłatą za 30 litrów i tak dwa razy. Jest Kaufland i Lidl, tyle że ten drugi to bieda jak w Polsce a pierwszy bardzo dobrze wyposażony.
                                              Ogólnie to najadłem się dalmackich smakołyków, pokąpałem i pozwiedzałem Trogir i Split i czuje niedosyt. Kierunek do zwiedzania chociaż nie z 2 letnia córą i 4 letnim synem.

                                              Komentarz


                                              • irekk, pierwszy raz w Cro byłem też z małymi dziećmi, tylko plażowanie i krótkie spacerki. Teraz z 5 i 7 latką już raźniej, można coś zobaczyć.

                                                Komentarz

                                                • Maicroft
                                                  Moderator
                                                  S_OCP MemberModeratorr
                                                  • 2004
                                                  • 25757
                                                  • Audi

                                                  Zamieszczone przez Tippo
                                                  Ze wzgledu na te deszcze Austrii co sie czesto mi zadarzalo i na rozkopany wieden, kolejki w slowenii, jade przez wegry i to nawet troszke nadkladam - jakies 80km- bo z Bratyslawy jade az na Erd autostrada, potem juz autostrada na Zagrzeb. "śfagier" tak jechal ostatnio i sobie chwalil, cisza spokoj i bez kolejek.
                                                  Tez tak jechalem i biorac pod uwage ze na Slowacje wjezdzasz w kilka minut od domu to chyba najlepsza opcja. Prawie cala Slowacje autostrada, a Wegry cale. Niby wiecej km, bo dookola, ale po normalnej drodze, kolejka na CRO-HUF 5minut.

                                                  Zamieszczone przez namo
                                                  Teraz z 5 i 7 latką już raźniej, można coś zobaczyć.
                                                  Jakby to ujac.... chyba plaze i wode.
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz


                                                  • Jakby to ujac.... chyba plaze i wode.
                                                    nie, dzielne są, stare miasto w Zadarze zeszliśmy od lewa do prawa, w sumie ... to tylko tyle zwiedziłem w Chorwacji :-) ... no Plitvice też, jedną trasę. Przyjadą lepsze czasy co będą chciały w domu zostać bo "z wapnem" nie pojadą.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...